Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

longstory95

Bitwa pod Wiedniem (2012), Renzo Martinelli

Polecane posty

Dobra, film jeszcze nie miał swojej premiery, chyba nadal jest w fazie produkcji. A produkcja jest włoska, polska jest tylko obsada, ale łamie mnie w kościach, że będzie to szajs biggrin_prosty.gif . O ile nie wkurzają mnie aktorzy zagraniczni i Skolimowski, którego nie ogląda się zbyt często, szczególnie tak często jak panów: Szyca, Adamczyka lub może Olbrychskiego.

Proszę, linki "zdjątek" z tejże produkcji:

http://1.fwcdn.pl/ph...l=1339491078000

Tu Adamczyk

http://1.fwcdn.pl/ph...l=1340096753000

A tu Szycuś

Nie wydaje wam się, że cały czas trzeba oglądać te same gęby w telewizji? Aha, to opowiada przecież o bitwie pod Wiedniem, więc na pewno szkoły na to pójdą, szczególnie, że premiera na jesień. Ja się pytam - czym się karmi uczniów z takich gimnazjów? Sam skończyłem gimnazjum rok temu i nie wspominał miło wypadów do kina na filmy o Polsce, które były infantylne pod względem ukazania stron konfliktu... Myślę, że ten też będzie kiczem i pokaże Polskie bohaterstwo w porównaniu z tchórzostwem sprzymierzeńców i okrucieństwem Turków, ale wszystko może się zmienić jezyk1.gif .

Zobaczymy jesienią, a i (nie) czekam z niecierpliwością.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, produkcja nie jest polska, ale myślę, że to nie cały świat uwziął się na Polskę, lecz my, Polacy, jesteśmy przewrażliwieni na punkcie historii, którą eksploatujemy samodzielnie wink_prosty2.gif.

Mnie, osobiście, wisi to, czy kostiumy będą rzetelnie odwzorowane, mnie to drażni, co wielu ludzi lubi: obecność współczesnych polskich "gwiazd" down.gif. I będzie pewnie tak, że szkoły pójdą na ten film, który można śmiało założyć, że będzie [ciach].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wątpliwym "sukcesie" Bitwy Warszawskiej szczerze wątpię czy i ta produkcja okaże się choć w połowie lepsza, ale kto wie... może się mylę i film okaże się niesamowitym hitem :D Niemniej trochę irytuje mnie fakt, że pojawiają się trzy ograne nazwiska, które wszyscy pewnie znają, ale z drugiej strony dawno nie pamiętam naprawdę świetnej roli Szyca albo Olbrychskiego. Z drugiej strony, jeśli robi się produkcję w klimatach "historycznych", to nie można pominąć błędów w sztuce jak np. stroje z zupełnie innej epoki ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TU nie chodzi o błędy, tylko o całkowite zakłamywanie historii. Miało być tak, że skoro Polacy nie wyłożyli kasy na coprodukcję, nasze wojska miały być prawie całkowicie wycięte z akcji i wyjść miało na to, że Niemcy i Austryjacy SAMI odbili Wiedeń. Jeśli to zmieniono z powrotem na zgodne z historią, to będzie ok ("Szkoły pójdą" - 320 rocznica się zbliża :)). Jeśli nie, to to będzie kompletna szmira.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temu, żeby tam nie było polskich wojsk, kibicuję od dawna - ciekawe, jak na to zareaguje nasza oświata plus "kochany" IPN. A tak, to szczerze wątpię, że Polacy się tam nie znajdą - produkcja jest zagraniczna, podkreślam że Adamczyk gra jakiegoś Austriaka, więc dajcie spokój. Na jednym zdjęciu przecież widać Szyca w zbroi, który ewidentnie ma za plecami husarię...

A nawet, jeśli "to to" będzie w 100% zgodne z historią, to i tak będzie szmirą - wierzcie mi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ten też będzie kiczem i pokaże Polskie bohaterstwo w porównaniu z tchórzostwem sprzymierzeńców i okrucieństwem Turków

Bo oczywiście poprawny politycznie film historyczny powinien ukazywać heroizm obu stron i zakończyć się najlepiej remisem, aby nie faworyzować żadnej ze stron?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo oczywiście poprawny politycznie film historyczny powinien ukazywać heroizm obu stron i zakończyć się najlepiej remisem, aby nie faworyzować żadnej ze stron?

Bo oczywiście historia postrzegana jest z punktu widzenia kraju / grupy społecznej, w której się wychowujemy. Jak Rosjanie zrobili film pt. "Rok 1612", to nasi kochani polscy patrioci obwołali Żebrowskiego zdrajcą. Nie wiem, jak wy, ale ja nienawidzę rozliczania się z historią w filmach... wyjątkiem są "Dni chwały", choć nie są filmem wybitnym. Tak ogólnie - trochę przekręcasz moje słowa, bo nie pisałem, żeby ukazywać heroizm czy jakieś tam sciene fiction, gdzie wszyscy są równi... Ja mam na myśli podejście do samego roku 1683, co mnie dobija. Nasi miejscowi chrześcijanie krzyczą - Całe szczęście wygrali, bo byśmy teraz na metra napadali.

Ludzie, ile można cieszyć mordę, że król polskiego społeczeństwa, z którym teraz mamy niewiele wspólnego, skopał Turków?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nieładnie przed premierą oceniać i wogóle, ale bitwa warszawska zasiliła konta Hoffmana całkiem niezłym grosiwem. Co tam, że całość była okrutnie słaba, szkoły i patrioci (plus kilka ciekawych tematu osób) wydało na to pieniądze. Filmy ze słowem "Bitwa" w tytule powoli, bo powoli, ale mnożą się i po kolejnym sukcesie raczej nie przestaną. W końcu wystarczy wybrać tło historyczne, załatwić rynsztunek i wymyślić historyjkę o miłości. Poza tym wystarczy, żeby mieczami efektownie machali. Wielka szkoda, że dokumenty pokazują przeważnie już tylko w TV, w kinie zaś od wieeelkiego święta. Bo statystyczny widz lubi popcorn, zadymę na ekranie i 3D i to z pewnoś ... dobra może jednak z oceną poczekam do ewentualnego obejrzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się! Recenzenci, po obejrzeniu filmu na zamkniętej premierze, nie zostawiają suchej nitki na tejże produkcji. Swoją drogą, jako klasa z liceum idziemy na to do kina, ale ja na pójść nie zamierzam. Zupełnie sam pomysł puszczania szkół na takie pierdoły wydaje mi się bezpodstawny, gdyż to nie jest film historyczny! Ten film zaledwie opiera się na kanwie dawno minionej historii. Nie wiem, po co, ale kilkadziesiąt tysięcy nauczycieli historii w Polsce dostało broszury o tym filmie... Gardło mnie boli, jako uczeń zapłaciłbym 10 złotych, ale podobnie było ze "Ślubami panieńskimi" Bajona (Fredro musiał się w grobie przewracać jezyk1.gif ), kiedy nie poszedłem na ten film. W takiej sytuacji szkoda dziesięciu zeta.

Jednakowoż uważam, że nadzieje z tym filmem były, choć nadal (gdzieniegdzie) są, wielkie. Reklamy tego jako międzynarodowej produkcji, jako wydarzenia, jako czegokolwiek... Dobra, zagmatwałem tę wypowiedź, ale ciągną dalej - podsumowanie tego, czego dowiedziałem się dotychczas:

Ten film szajs, ten film nie jest dla historyków, ten film nie jest przedsięwzięciem, a zresztą, żeby było zabawniej - zwiastun:

[media=]

oraz recka ze stopklatki:

http://www.stopklatk...ie.asp?wi=91346

P.S.

Już zaczęto na to mówić "Kac Vienna" i "Bitwa, bo biedniem".

P.S. 2.

Myślę, że ten też będzie kiczem i pokaże Polskie bohaterstwo w porównaniu z tchórzostwem sprzymierzeńców i okrucieństwem Turków

Bo oczywiście poprawny politycznie film historyczny powinien ukazywać heroizm obu stron i zakończyć się najlepiej remisem, aby nie faworyzować żadnej ze stron?

Tak się składa, że już na trailerze widać i słychać ten dualistyczny podział frakcji na dobre i złe, tchórzliwe i odważne, mądre i głupie. Kiedy myślę o tym filmie, to mnie się autentycznie śmiać chce. Ten strasznie zachrypnięty głos jakiegoś sułtana (chyba), F. Murray Abraham wygłaszający mowę zagrzewającą do walki. O mój Boże, to dopiero trailer, a już mi humor poprawił tongue_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten film opowiada o jakimś mnichu Marco "jakimśtam", historia jest tłem - w filmie to ten mnich widzi wilkołaka... Co do Szyca, to ma fuksa akurat w tym, że pod Wiedniem nie wypowiada żadnej kwestii.

Ogólnie rzecz biorąc - nie wiem, czy się powtarzam - ten film jest anty islamski.

P.S.

Aha! Oryginalny tytuł filmu to "September Eleven 1683" - coś mi to pachnie nawiązaniem do ataku na WTC icon_confused.gif . Serio, ten film to chała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż wygląda na to, że film nie będzie dobry. Krytycy jednogłośnie jadą po produkcji... Szkoda, bo ogólnie lubię dramaty historyczne, mimo że często z historią mają mało wspólnego. Cóż najlepiej takie produkcje wychodzą Brytyjczykom i Amerykanom, skoro ludzie mają ochotę oglądać kilkanaście produkcji o Elżbiecie I, to coś w tym jest. A Polacy odnajdują się jakoś tylko w realiach II wojny światowej.

Kiedy pierwszy raz zobaczyłam trailer "Bitwy pod Wiedniem" od razu pomyślałam o "Bitwie Warszawskiej", to pewnie za sprawą efektów komputerowych. No i poza tym zapowiada się identyczna chała. Rozumiem, że nawet aktorom praca jest potrzebna, ale niektórzy na brak zainteresowania nie narzekają, a pchają się do tak beznadziejnych filmów. Największa zagadka to dla mnie występ Skolimowskiego... po cóż mu ta rola.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, hehe i jeszcze raz hehe. To niby jest dramatem historycznym, ale to jakaś farsa. Ciekawe, czy ten film miał być śmieszny z założenia, czy jest taki mimo to... Bo jak na razie, nawet w zwiastunie, mógłbym pójść do kina i się z tego pośmiać. Zaraz, a może jednak pójdę do kina razem z klasą? A, nie... zapomniałem, że to kosztuje aż 10 złotych, a jutro premiera Dishonored, więc trzeba ciułać każdy grosz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem w kinie i przeżyłem szok. Jak można w tych czasach i z taką techniką komputerową zrobić coś takiego! Pałać Sutana wyglądał jakby ktoś nakleił tapetę i przy niej kręcili scenę.

Zaraz na początku - miałem takie wrażenie, że przez chwile ten koleś biegnie w powietrzu ;) Trzecia sprawa to mogli zrobić dialogi, które mówią między sobą Turcy, mogli zrobić w ich języku, a nie( nawet bylo tak w ogniem i Mieczem). Następna rzecz to wilk, moim zdanie zrobiony strasznie!

A z plusów to fajnie dość wplątana historia tego Turka.

Fabularnie mi się podobał( pewnie dlatego, że był historyczny), ale efekty to coś strasznego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największe zaskoczenie roku. Tak tragicznego filmu sobie nie widziałem.

Od aktorów ( niektórzy tam zagrali tylko przez nazwiska), efekty specjalne słabe. po opowiedzianą historię.

Nie polecam .Szkoda kasy- lepiej wydać na Cd-action

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu ludzie wypuszczają taki crap, skoro pewnie wiedzą, że jest skazany na porażkę?

Twoje pytanie musi być pytaniem retorycznym!

Ten miał premierę jedynie w Polsce, a zrobili go Włosi za 12 milionów euro (w tym 2 miliony dostali od Polski). Ciekawe, bardzo ciekawe, czy im się kasa zwróciła, skoro głównie szły na to szkoły.

P.S.

Słyszałem, że od czegoś w rodzaju ministerstwa kultury, dostali 2 miliony, ale w każdym razie nie wiem czy chodzi o euro, czy złotych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu ludzie wypuszczają taki crap, skoro pewnie wiedzą, że jest skazany na porażkę?

Twoje pytanie musi być pytaniem retorycznym!

Dobra dedukcja nie jest zła tongue_prosty.gif Jasne, że jest.

Co do tej kwoty dofinansowującej - i się dziwić, że potem brakuje pieniędzy na normalne, podstawowe rzeczy... Jak oni kasę wydają na takie bzdety (jakby to chociaż było porządne, a nie takie marnotrawstwo).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na tym i żałuje. Tyle błędów to nawet w Skyrime w wersji pre-alpha pewnie nie było. Oto co widziałem:

-Pro cienie. W jednym ujęciu stały trzy wozy z końmi. Jeden cień zwrócony był na zachód, jeden na wschód a trzecie nie miał go.

-Tak samo extra cienie w nocy. Lampy super.

-Śnieg. Padał wszędzie. Na skały, domy, doliny. Tylko nie na aktorów. Matriksy jedne.

-Turcy przybili z wschodu. Ok. potem ich obóz na tle zachodu. Też fajnie. Na końcu znów wschód nad obozem. Biegali z nim.

-Palmy niczym z Minecrafta. Tak pięknie doklejonych plansz dawno nie widziałem. I to nie tylko palmy. Wszelkie widoki, wojacy czy inne konie. Wszystko to w Paincie i na klej w sztyfcie.

-Profesjonalny skręt konny na drodze w górach. 3 konie potrafiły bez problemu odwrócić się na 4 metrowej drodze i pojechać. Oczywiście padał Matriksowy śnieg.

-Ujęcia wciąż te same. Brzydkie. Monotonne. Brak ruchu kamery. Idź pan. O planie amerykańskim to oni nie słyszeli.

-I do tego green screeny. Tak bardzo widoczne i rażące.. Na youtubie to lepiej robią.

-Pominąć nie można fatk iż jeden turek chyba 3 razy z konia spadał combo.

-A konie po nabiciu na kolce w nogę i głowę ochoczo wstawały i biegły dalej. Prawa zwierząt.

I jest teego więcej, ale aż wstyd pisać..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...