Skocz do zawartości

Czego Teraz Słuchacie IV-2


Cardinal

Polecane posty

A już myślałem, że Nowak nie może się bardziej skompromitować ;]

Nie no... chyba szczyt kompromitacji pana Nowaka to pozwanie do sądu Morbid Angel za bluźniercze teksty :P

Tak... a pozwanie Deicide to by była już kompletna wpadka :wink:

Septicflesh - Lovecraft's death

...

Umarłem

Zapowiada sie świetny powrót. Ciekawi mnie tylko, dlaczego teraz nazywają się Septicflesh, a nie jak wcześniej- Septic Flesh? :scratch:

Hellveto - Zmierzch

Azarath - Diabolic Impious Evil

Całkiem miłe polskie akcenty na dzisiejszej playliście :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Hellveto - Zmierzch

Tak ! :thumright:

Azarath - Diabolic Impious Evil

Jeszcze bardziej "tak" !. :thumright: Jeden z najlepszych, polskich bandów. To, co Inferno wyprawia na blastach trzeba poczuć na twarzy, kładąc się koło subwoofera ;)

Set Ironów na trasę "Somewhere Back in Time"

Co by nie mówić, chyba najlepszy set Ironów, jaki w ogóle miał miejsce. Znalazło się wszystko, co chciałbym posłuchać ze starszych płyt (może oprócz 7th Sona, który z powodzeniem mógłby zastąpić wyjeżdżone FotD), łącznie z Moonchildem, Rimem, Revelationem czy Powerslavem. Szykuje się niesamowity koncercik 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Haunted - The Fallout

The Haunted - The Prosecution

Dwa najlepsze kawałki na The Dead Eye. Ale to nie jest tak, jak niektórzy twierdzą, że ta płyta jest słaba. Osobiście uważam, że album jest naprawdę niezły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociażbyś się zapierał "ręcami" i nogami to nie zaprzeczysz, że teksty Morbid Angel są bluźniercze względem chrześcijaństwa. A, że Nowak ma nasrane do gara to druga sprawa ;]

To, że Morbidzi lubią mieszać Chrześcijaństwo z fekaliami bardzo dobrze wiem :P Chodziło mi o coś innego. Jeszcze ostatnimi pozostałościami rozsądku jestem w stanie zrozumieć pozwanie do sądu zespołu na własnym poletku (vide Behemoth). W sumie nawet hipotetycznie mogą być spore szanse, że Rysiu był na tym koncercie. W tej skali zespoły wiedzą, że gosciu jakoś oddziaływuje na opinie społeczną (mieliśmy kilka niesławnych przypadków). Ale do groma po cholerę robić z siebie totalnego kretyna i porywać się z motyką na słońce (w tym przypadku takich zarzutów mógłby postawić mnóstwo, ale on wolał z grubej rury. Od razu w największy cel :D ) ?

Dlatego też ostatnio przetrzepałem moje płytki w poszukiwaniu którejkolwiek części, jak na razie bezskutecznie, ale nadziei nie tracę, bo w końcu grać się chce!

Powiadają, że nadzieja matką głupich... Dlatego po prostu pomyśl, że musisz znaleźć i już xD

Bolt Thrower- The VIth Crusade

Tyle razy pisałem na temat tego krążka i tej kapeli, że naprawdę już to sie nudne może zrobić :P POLECAM jak zawsze...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budgie-Flowers In The Attic

Szczerze mowiac, to malo kto zna ten kawalek/zespol, a IMHO jest na prawde swietny. Najbardziej znanym kawalkiem Budgie jest chyba Breadfan lub Parents. Do Breadfan'a znalazlem taby, ale juz do FITA niestety nie :/ No coz, ale chociaz moge posluchac :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim pierwszym utworem "mocniejszym" był "Master of Puppets" Metallici. Wtedy dawało radę i daje radę dziś. Ostatnio jakoś przerzuciłem się na Satyricona o_0 Szczególnie spodobał mi się ich kawałek "Pentagram Burns"

Poza tym namiętnie słucham Rammsteina:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT: Damn, a ja myślałem, że już to wydali. Specjalnie czekałem z napisaniem o tym, ale jak widać dni mi się pomyliły ;-)

Minor Threat - Complete Discography

W sumie nigdy się jakoś nie zainteresowałem tą kapelą, chociaż słyszałem i czytałem trochę o nich. Teraz dopiero jakoś naszło mnie na obczajenie "ponoć-pierwszej-kapeli-straight-edge"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turisas - The Varangian Way

Taki tam folk metal :) Image maja smieszny, ale muzykę grają zacną, trzeba przyznać.

Rage - Gentle Murders, z ich najnowszej płytki, kawałek za darmo do ściągnięcia z ich strony. Świetny klasyczny heavy metal :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minor Threat - Complete Discography

W sumie nigdy się jakoś nie zainteresowałem tą kapelą, chociaż słyszałem i czytałem trochę o nich. Teraz dopiero jakoś naszło mnie na obczajenie "ponoć-pierwszej-kapeli-straight-edge"

Ciężko idzie pierwsze przesłuchanie. Bardzo marginalna, specyficzna kapelka, całkowicie inna od wszystkich kapel z przerostem x-ów w nazwach. to trzeba po prostu lubić. Ja jakos się nie przemogłem ;]

Full Blown Chaos - Wake The Deamons. Moc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dżem - Wehikuł czasu

Ech, jakoś mnie tak ostatnio wzięło na wspominkowo - nostalgiczne klimaty, do czego podkład dźwiękowy w postaci Dżemu spisuje się znakomicie. Ale żeby nie było tak do końca łzawo, to budzę się przy:

AC/DC - Highway to Hell

Czyli mój budzik, przy którym nawet się całkiem miło wstaje (sic!) i który nastraja optymistycznie przed codzienną walką z systemem. Howgh!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unleashed- The One Insane

Te brzmienie jest nie do podrobienia... Chwytliwe to jak diabli ale i w jakims sensie ciagle undergroundowe... Kult :P

p.s Chyba jestem jedynym userem tego forum, ktoremu bylo dane miec 2 razy liczbe Bestii pod avatarem xD cos w tym jest :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Death Angel - Killing Season

Dobreeee. Szczerze mówiąc, wątpiłem, że nowa płytka twórców The Ultra Violence będzie aż taka fajna. Jak dla mnie - zdecydowanie lepsza od ich poprzedniego wydawnictwa.

Hate Eternal - Fury And Flames

Wow! TAKI poziom mają trzymać nowy Morbidzi (choć mocno w to powątpiewam). Miazga. Tylko nabić sobie shishkę i delektować się dźwiękami :faja:

Jeff Walker Und Die Fluffers - Welcome to Carcass Cuntry

xD xD takiego czegoś po Walkerze się nie spodziewałem ^^ Przyjemne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Christine - Grave Lily Świetny, wolny i bardzo klimatyczny. Głos wokalistki idealnie mi pasuje... :faja: Na płytce Badasser tegoż zespołu jest i tak jeszcze wiele więcej tego dobrego głosu... :)

BTW band dla mnie to całkiem pozytywne odkrycie. Trochę zalatuje mi "Karmą" i dobrze...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cośtamcośtam

Wujek, jaki Ty seksowny avik masz <3

Demilich - The Cry

Się ostatnio zainteresowałam Demilichem i w sumie żałuję, bo kapela się rozpadła, a chciałoby się więcej. Najbardziej miażdżącym atutem jest wokal a'la 'spuszczamy wodę z wanny' albo 'mamy zatkany odpływ w zlewie'. Bardzo przyjemne granie, łatwo wchodzi, że tak to 18+ ujmę. ;]

Cathedral - Fire

Kto by pomyślał, Astral Queen się ciągnie jak papa w południe, a tu tak czilałtowo i na luzie. Coś mię się to z Polipączkiem kojarzy, swoją drogą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moonspell - Under Satanae

No. Nareszcie się przekonałem. Po pierwszych kiedyś tam przesłuchaniach, nie wiedzieć czemu, US nie przypadło mi do gustu. o_O Na całe szczęście zrozumiałem swój błąd. Jedyne czego się mogę przyczepić to orgastyczne jęki/westchnienia Ribeiro w Opus Diabolicum... To jest ohydne. xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pink Floyd - Wish You Were Here Album zatyka wszelkie wątpliwości w gębie... Utwór Welcome to The Machine powala na kolana.
Ja od siebie dodam, że to IMO najdoskonalszy album Floydów. Lepszy nawet od DSotM, The Wall, czy... wszystkich innych albumów Floydów, bo nie ma żadnych słabszych :D

IMO jest wiele opinii :) Ja natomiast zauważyłem ,że im więcej, dokładniej słucham Floydów tym bardziej skłaniam się ku twierdzeniu ,że takie płyty jak DSotM czy TW są najsłabsze (może są zbyt osłuchane :P).

Osobiście mną włada AMLoR, Division Bell i koncertowy DSoT. 8) Cuda...

O to to! :wink: Pierwsze płyty są baardzo niedoceniane, a najbardziej debiut.

Ale Welcome To The Machine to MOC/ jest.

King Crimson - In The Wake Of Poseidon

Kolejny genialny i niedoceniany album. Moim zdaniem lepszy niż debiut. W sumie to jedynka mimo że doskonała to nie był jeszcze "ten" KC.

Voivod - War And Pain

Rozpiździel.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finntroll - Nattfödd

Tak sobie przypominam już nieco zapomnianą płytkę Fińskich Trolli, z ich najbardziej znanym kawałkiem - "Trollhammarenem". I cóż można powiedzieć? Ano, nadal się tego fajnie słucha, chłopaki grają muzykę zróżnicowaną - raz utworom bliżej do blacku, innym razem słuchamy czysto folkowych brzmień, a kiedy indziej brzmień kojarzących się raczej z jakimś filmowym soundtrackiem. Połączenie różnych elementów sprawia, że nawet znając album na wskroś, słuchacz nie nudzi się. No, ale trzeba też takie brzmienia lubić, bo nie wszystkim one podchodzą.

Tak czy inaczej - humppa!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio poznałem zespół In Flames, naprawdę gra świetnie. :) Zapoczątkował gatunek 'melodic death metal' - może brzmi dziwnie, ale naprawdę fajnie się tego słucha.

A więc:

In Flames - Take This Life

In Flames - Crawl Through Knives

Dope - Nothing for Me Here

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paulie
Tak czy inaczej - humppa!

Tak czy inaczej - najlepszy album finów :]

Moonspell - Wolfheart

Znakomity album. Nie można wymarzyć sobie lepszego debiutu.

Ale i tak hitem tygodnia była płyta bandu Shadow Reichenstein "Werewolf order". Piękne połączenie deathrocka z psychobility :] cmentarne klimaty, pyszota.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thin Lizzy - Jailbreak

Thin Lizzy - The Boys Are Back In Town

a jeszcze do tego przewija się w tle płytka

Diamond Head - Lightning to the Nations

Czyli prawdopodobnie najczęściej odzierana z (genialnych!) riffów płyta wszech czasów. Każdy zaznajomiony z twórczością Mety, Megadethu czy innego Anthraxu przyzna mi rację :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...