Skocz do zawartości

Czego Teraz Słuchacie IV-2


Cardinal

Polecane posty

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Dżizas, takie dinozaury, a ja nie znałem. Tak czy inaczej solówka mnie zabiła, podeptała, i kopnęła w nerkę na odchodne.

O UFO w ogóle się często zapomina przy okazji wspominania kultowych i oldschoolowych kapel sprzed lat, co nie jest sprawiedliwe, bo panom nic do legend w rodzaju Deep Purple czy Black Sabbath IMHO nie brakuje. Taki na ten przykład Bruce Dickinson podaje UFO za jedną ze swoich głównych inspiracji, a w moim prywatnym rankingu kawałek Doctor Doctor po prostu rządzi!

Mick Jagger & Dave Stewart - Old Habits Die Hard

Bardzo przyjemny, pozytywny i wakacyjny utwór, oprócz którego słucham ostatnio głównie irlandzkiego folka tanecznego, zupełnie nie mając pojęcia, dlaczego. o.0

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Armia - Niezwyciężony

No, kawał dobrego, punka w starym stylu. Ponadto jestem oczarowany utworem Misiowie puszyści w wykonaniu Siekiery. A jak byłem mały dziwiłem się rodzicom, czemu im się ten utwór podoba ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjemnie się Pietruchy solo słucha.

Ba, Dżon jest w ogóle super i wymiata, szczególnie IMHO w Glasgow Kiss - polecam!

Iron Maiden - Man on the Edge

To o mnie śpiewa imć Badyl, bo mam jutro ustną maturkę z polskiego, nie jestem w ogóle przygotowany, a ponadto łudzę się, że słuchanie kultowych Ironów i siedzenie na FA mi w czymś pomoże. :)

Falling down!

Falling down!

Falling down!

8-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paulie

XIII. Století - Dogma

Czyli Piotr Stepan (i koledzy) wraca z hukiem. Po bodaj czteroletniej przerwie. Jeszcze nie wiem, czy na płycie są hymny w stylu 'Elizabeth', bo dopiero włączyłem. Na razie jest bardzo dobrze. Czeski Nosferatu ciągle w dobrej formie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hunter - Cztery Wieki Później

Od prawie tygodnia nie słuchałam muzyki, zaszyta w dzikiej głuszy. Ni dźwięku. A ta piosenka cały czas kołatała się po głowie.

Wróciłam. Dopaliłam. Kocham balladki, uwielbiam.

Te śpiewy po rumuńsku...A głos Draka....

Mrrrr~

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amon Amarth feat. LG Petrov "Guardians Of Asgaard"

Ahh...te chłodne klimaty:]

SIRENIA - The Path To Decay

Mrrrau^^

Devil May Cry 4 OST Berial theme

Dla prawdziwych napaleńców xD

Apocaliptyca - Nothing else matters

W wykonaniu Mettalicki tego utworu nietrawię, lecz w Apo, na odwrót:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metallica - Some Kind of Monster

Kawałek po prostu się mnie uczepił. Idąc do szkoły potrafię go trzy, cztery razy pod rząd przesłuchać... :)

Metallica - Suicide & Redemption

Coś pięknego. To trzeba usłyszeć, bo jedyne słowo, które przychodzi mi na myśl to "cudo"!

Chainsaw - Supernature's Queen

Jeden z (bardzo) niewielu utworów tego zespołu, które mi się podobają...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, ze matury juz praktycznie zakonczone, trza by bylo posluchac czegos z jajami, zeby zapomniec o tych paskudnych chwilach. Tak wiec na tapete idzie:

Iron Maiden - Brave New World, a w szczegolnosci kawalek Out of The Silent Planet.

A pozniej reszta dziewiczej tworczosci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 Doors Down - Here Without You/Kryptonite

Dzięki last.fm dostałem możliwość zapoznania się z owym zespołem i mam całkiem pozytywne odczucia, grają porządnie co potwierdza ilość odtworzeń na wspomnianym lascie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tool - Vicarious

Nigdy jakoś specjalnie nie przepadałem za w/w zespołem, jednak ostatnio postanowiłem dać mu jeszcze jedną szansę, i jestem zaskoczony. Może byłem na Toola zbyt młody, może zbyt zafascynowany "bębnonaparzaniem" w stylu Slipknota, ale teraz to na mojej playliście numer 1 ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KoRn- Untitled

Powiem tak- art z okładki tej płyty wisi na mojej ścianie. A co do utworów... B!@#$ We Got A Problem uwielbiam za tekst (Nice to -ing meet you, and you, and you. This is me and me and me...Pięknie schizofreniczny.).A reszta po prostu powpadała mi w ucho, no może poza Killing i Innocent Bystander

Rany, to chyba już dwa lata będą od jej wydania.

Czas mija...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mumakil - Behold The Failure

Uff... się w tym roku zrobiło grindowo. Antigama, Brutal Truth, teraz Mumakil. Cała trójka nagrała znakomite albumy, ale to chyba właśnie Mumakil kopnął mnie w ryj najbardziej. Soczyste do granic wytrzymałości. Nic, tylko grindować!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paulie

Taake - Atternatt

Tsjuder - Helvete

Judas Iscariot - From Hateful Visions

Bardzo prawdziwie, bluźnierczo, groźnie, a momentami nawet zalatuje plugastwem. Dwa pierwsze kawałki to dowód na to, że Norwegia to dalej najlepsze miejsce do robienia blacku, klasycznego blacku. Ostatni kawałek świadczy o tym, że black ze Stanów jest na niesamowicie wysokim poziomie.

Iesus umaruł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eric Clapton - Tears in Heaven

Wiem nie jest to żaden metal, ale gość - ikona rocka której muzykę jakoś tak wstyd się przyznać, ale dopiero wczoraj poznałem, oczarowała mnie dlatego ją tutaj zamieściłem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Axel Rudi Pell - Knights Live (a właściwie Knight Treasures DVD)

Nagranie dokumentujące jeden z koncertów niemieckiego wirtuoza gitary, Axela Rudiego Pell. Doskonałe nagranie, każdy muzyk ma do pokazania coś od siebie, imponująca solówka Mike Terrany, Ferdy Doernberg na klawiszach zasuwa jak mało kto w dzisiejszych czasach. :P No i solówki Axela, gość gra je tak często jak to tylko możliwe, rozimprowizowane i rozciągnięte do granic możliwości. No i wokalista... Zawsze od Gioleliego wolałem Jeffa Soto, np. w Clown is Dead J.G. ssie, zamiast niego powinni zagrać np. July Morning czy coś, ale nie licząc tego małego wyjątku, Johnny pokazuje co tak naprawdę potrafi. Świetne wokalizy, ciekawa improwizacja w Casbah, choć jako frontman gość nie wypada za dobrze. Jednak najważniejszy jest tu Axel, liczne solówki, improwizacje, to wszystko jak nic przypomina występy legendarnej grupy Ritchiego Blackmore'a, Rainbow... A do tego fragment 'Stargazera' zagrany w czasie 'Casbah' i riff 'Man on the Silver Mountain' wpleciony w jedną z solówek. Cudeńko... "Knights Live" to po prostu bardzo dobra płyta nagrana w czasie wyśmienitego koncertu... Tym niemniej, jednak nadal jej daleko do "Made in Germany"...

Aż mi się zamarzyło by Pell kiedyś przyjechał do Polski, przecież nie ma jakoś strasznie daleko. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Devil Wears Prada - With Roots Above And Branches Below

Nie będę ukrywał że jest to mój ulubiony zespół. Po genialnym Plagues nie wiedziałem czego spodziewać się po nowym albumie. Z jednej strony wiedziałem że co by to nie było, i tak kupię, a z drugiej bałem się że zespół podąży śladami takich kapel jak Underoath czy Still Remains i zamieni metalcore/deathcore na rzecz nudnego post-hardcore'u. To co dostałem wybiło mnie z butów. Jedenaście mocnych, agresywnych kawałków przepełnionych rewelacyjnymi wokalami i charakterystycznymi dla DWP gitarami i kompozycjami z lekką nutką klawiszy. Żadnego łagodnego plumkania. Jak dla mnie album na równi ze wspomnianym Plagues. Polecam fanom tego typu muzyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paulie

Thorns - Thorns

Norwesko i industrialnie. Plus Satyr na wokalu, niestety nie na wszystkich kawałkach. Tak, czy siak - bardzo dobra płytka. Mimo, że w odbiorze trudniejsza niż zawiązanie buta bez dłoni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...