Skocz do zawartości

Czego Teraz Słuchacie IV-2


Cardinal

Polecane posty

Heaven Shall Burn - Iconoclast

Panowie pokazali nowym krążkiem, że jeśli chodzi o metalcore nie mają sobie równych w świecie. Znakomite połączenie core'owej energii z metalowym kopem między oczy. Miodzio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Primordial - To The Nameless Dead

Wprawdzie nie ma podwójnej stopki (chyba),

Umyj uszy;p Np. No Nation On This Earth 3:08 :wink:

Exodus- Shovel Headed Kill Machine

Zabójczy krążek. Jednak Holt to mistrz thrashowego łojenia (cały materiał z tej płyty skomponował właśnie Gary). Dukes na wokalu też pięknie drze mordę. :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhhh, a chciałem być po prostu miły :D

Black Sabbath - Children Of The Grave

Mam nadzieję, że pamiętacie jeszcze ten zespół xD. Ostatnio przerzucałem płyty ... i na ziemię spadło "Mater of reality". Przesłuchałem i przypomniałem sobie moc tego utworu. Przy okazji fajny cover

... szkoda tylko, że słaba jakość. Ślimak the best !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Infernal War - Conflagrator

Króciutki mini-album, tylko 5 tracków, za to wszystkie potwornie zmiatające z krzesła, czy czegoś innego, co akurat mamy pod sobą. Liderzy polskiej, blackowej sceny dalej w znakomitej formie. Czekamy na longplay'a!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umyj uszy;p Np. No Nation On This Earth 3:08 :wink:

Podwójną stopkę pewnie bym poznał dopiero wtedy, jakby trafiła mnie prosto w łeb, ale z tymi uszami to całkiem niegłupi pomysł. :P

Godsmack - The Other Side

Bardzo zacne akustyczno - czilałtowe granie, w sam raz w przypadku, kiedy migrenka skutecznie uniemożliwia słuchanie czegoś z dobrą podwójną stopką. I darciem ryja, ofcoz. ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia czemu jesteście tacy złośliwi... :(. Nie można pisać ciągle metal i metal.. więc użyłem jakieś przenośni. No ale nie ważne.

Blind Guardian - Mirror mirror

Jak na razie jedyna piosenka, po której przeszły mi ciarki. Osobiście nie przepadam za BG, lecz ta piosenka jest genialna ! Szczególnie wstęp, kiedy dochodzi 2 gitarka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paulie
Nie mam pojęcia czemu jesteście tacy złośliwi... :(.

My też nie, ale jest nam z tym dobrze. :miner:

Jak na razie jedyna piosenka, po której przeszły mi ciarki. Osobiście nie przepadam za BG, lecz ta piosenka jest genialna ! Szczególnie wstęp, kiedy dochodzi 2 gitarka.

Małoś słyszał! Albo jesteś niewrażliwy :(

Marduk - Rom 5:12

Jeden z lepszych albumów jeśli chodzi o gatunek black metal. W mojej epickiej skali ocen znawcy, wiadomka. 8)

Apogeum płyty to oczywiście Accuser/Opposer (Najlepszy utwór ever? Mateuszu? Aniu?).

Ale co tu pisać. Słuchać trza!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Turkowych Dzienników:

Black Sabbath - Lord of This World, Hand of Doom i Sabbath Bloody Sabbath.

Klasyki pełną gębą. Wpada w ucho, noga pląsa, chce się śpiewać i wznosić trele pod niebiosa :) A i jeszcze szczere, słowiańskie oblicze samo się jarzy jak do dużego kawałka soczystego, ociekającego posoką sera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He... hehehehe... yhyhyhahahahahihi, facet, olanie byłoby dla ciebie błogosławieństwem, a tu się niestety piętnuje ciuli. ;]
jasne... ciekawe kogo tak piętnujesz. Już nawet nie wspomnę o tym że do piętnowania trzeba mieć raczej jakiś powód, bo inaczej to sie nazywa chamówa etc.

Black Sabbath - Children Of The Grave

Mam nadzieję, że pamiętacie jeszcze ten zespół xD.

A jak... it's awesome. Muzyka bez historii jest jak drzewo bez korzeni, jak to śpiewa Vavamuffin. Trzeba pamietać.

Black Sabbath - Lord of This World, Hand of Doom i Sabbath Bloody Sabbath.

Klasyki pełną gębą. Wpada w ucho, noga pląsa, chce się śpiewać i wznosić trele pod niebiosa

Jak tu się nie zgodzić? Szczególnie często słucham ostatnio tego trzeciego kawałka. Jest pop prostu zarąbisty. Jest ww nim wszystko: dynamika, wokal ozzego, świetne solówki. Jak dla mnie esencja BS.

"It is legen... wait for it... dary! Legendary!" btw. z czego to cytat?

Guns'n Roses - Don't cry , Think About You

a ja dalej pozostaje przy Guns... Tyma razem nieco spokojniej, bo pierwszy utwór to fantastyczna ballada. Naprawdę polecam.

Sory że nie jest zbyt metalowo, ale co pan zrobisz? nic pan nie zrobisz :D

Edit:

Yennefer

Wsiadałam na twoją skromną osóbkę, która najwyraźniej nie jest w stanie zsiąść z mojej? Zresztą, napisałam "się piętnuje", a nie "ja piętnuję", więc następnym razem poskładaj sobie poprawnie literki, zanim się przypierdzielisz.
NIe pochlebiaj sobie. <odwraca się na pięcie i idzie składać literki>.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne... ciekawe kogo tak piętnujesz. Już nawet nie wspomnę o tym że do piętnowania trzeba mieć raczej jakiś powód, bo inaczej to sie nazywa chamówa etc.

Czy ja mówiłam cokolwiek do ciebie? Wsiadałam na twoją skromną osóbkę, która najwyraźniej nie jest w stanie zsiąść z mojej? Zresztą, napisałam "się piętnuje", a nie "ja piętnuję", więc następnym razem poskładaj sobie poprawnie literki, zanim się przypierdzielisz.

Moonspell - Butterfly FX

Chyba najlepszy track na BE, które wbrew większości recek i opinii jest całkiem zacną płytką. Ostatecznie od niej zaczęłam w ogóle słuchać Moonspella... a w kwietniu koncert. ^_^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tool - 10,000 Days

Używając popularnego na tym forum określenia "kopie w twarz", ośmieszyłbym się. Tool nie kopie w twarz, już samo otwarcie pudełka od płyty urywa Chucku Norrisowi nos...

Nie wiem czy wzbiłem się tym porównaniem na wyżyny kiczu, ale przynajmniej się starałem :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby był w stolycy?

Yup. I w Krakau tyż.

Tool nie kopie w twarz, już samo otwarcie pudełka od płyty urywa Chucku Norrisowi nos...

Ja bym powiedział, że Tool bardziej wwierca się w mózg, penetruje wnętrze i rozgniata od środka flaki, ale określenia są jak majtki - używasz takich, jakie lubisz. 8)

Swallow The Sun - Ghosts of Loss

Dawka porządnego, niepozbawionego fajnego klimatu grania, w sam raz jako podkład do wieczornych rozkminek na tematy wszelakie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swallow The Sun - Ghosts of Loss

W końcu się wydało, kto od kogo zgapia. Toż to niemożliwe, żebym ja przez czysty przypadek słuchał akurat tego samego bandu i tej samej płyty dzisiaj. Czuję układ, albo chociaż przekręt i przeciek.

Czyżby był w stolycy?

Yup. I w Krakau tyż.

Tja, i ciągle do końca nie wiadomo, czy oprócz Kredek i Moonspella zagra Turisas, czy może Rotting Christ w parzę z Unleashed (a widziałem już nawet pogląd, że jako support ma grać Gorgoroth :D ). Przy drugiej opcji szanse, że się pojawię gwałtownie rosną.

Machine Head - A Farewell To Arms

Ubóstwiam te wszędobylskie zmiany tempa. Ubóstwiam to, jak Flynn żongluje wokalami. Dosadny tekst też ubóstwiam. The Blackening wytrzymuje próbę czasu!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Disturbed - Indestructible

Jedna z moich ulubionych. Może nie za ostra (przynajmniej dla mnie ;)), ale potrafię słuchać kilka razy pod rząd...

Disturbed- Inside The Fire

To jeszcze delikatniejsze, ale szczególną uwagę warto zwrócić na teledysk, którego są bodaj trzy wersje - oficjalna, dla ludzi o mocnych nerwach (moja ulubiona) i ciągłym widokiem na zespół.

Polecam też inne utwory tegoż zespołu np. Down with the Sickness, albo Fear (prawdziwy odlot:)), które też słucham średnio raz na dwie godziny :)

PS. I co mnie dziwi - nikt z moich znajomych tego zespołu nie zna!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę z innej pułki ... a mianowicie 2 najlepsze i najgorsze covery metallici :

+

limp bizkit - sanitarium

Bardzo fajnie goście pokombinowali. Fajnie, że nie jest identyczne jak oryginał. No i solo ... mniaaaaaam

dream theater - master of puppets

Chyba nie muszę tego komentować

-

Avril Lavigne - fuel

Tak wiem ... o co chodzi. Sam tego pojąć nie mogę

snoop dog - Sad But True

Dobra Avril to przesada ... ale SNOOP DOG ! ???. Nie wiem po co go ściągali na to ... a tym bardziej czemu się zgodził/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drowning Pool - Enemy

Wiecie co? Kiedy przegląda się kolejne chaptery anime nie ma znaczenia jaka muza leci... do czasu ;] Zaiste, byczy kawałek z całej płytki Full Circle, który stawiam na równi z Bodies. Darcie mordy i totalny hardcore to to nie jest, ale IMO bardzo dobre i mocne brzmienie ;D Polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Avril to przesada ... ale SNOOP DOG ! ???. Nie wiem po co go ściągali na to ... a tym bardziej czemu się zgodził/

Avril jeszcze jako tako ujdzie ale Snoop Doga wcisnęli tam najwidoczniej dla jaj. Tylko dlaczego dali mu zaśpiewać jeden z moich ulubionych utworów Metalliki? :)

Acid Drinkers - Swallow The Needle

Kolesie z Poznania i wymiatają jak należy :)

NoNe - In One Moment

A oto ludzie z mojej rodzinnej Bydgoszczy. Da mnie bomba :)

W ogóle uważam, że Polacy tworzą świetną muzykę. Dajmy na to Vader. Dowiedziałem się o tym zespole poprzez God is Death i przez kilka tygodni żyłem w nieświadomości, że to Polacy... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajmy na to Vader.

Albo feel. Gdy choinka jeeeeeest!

Test Switch Isolator - Let's Dance

Nie wiem co to jest, ale brzmi całkiem nieźle. Nie są to może do końca moje klimaty (wnioskując przynajmniej z tagów na laście :P), jednakowoż można od czasu do czasu posłuchać sobie czegoś inszego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...