Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pzkw VIb

Pytania do redakcji cz. 6 [archiwum]

Polecane posty

Witam, ilu z Was - redaktorów pisze także do czasopisma CLICK! ? Bo znalazłem i Maćka ( Pana Maćka ) Kuc, Jana Jankowskiego, Tymona Smektałę, Andrzej Sitek, Jacek Sawicki ( grafika ). Jest tam także Ojciec Dyrektor - wydawniczy... Zbigniew Bański. Dlatego irytują mnie wasze teksty "jak my harujemy w deadline". Rozumiem, że oba czasopisma są wydawane w różnych terminach, lecz jakoś ten czas na pisanie recenzji, redagowanie...wymyślanie podpisów pod screeny musicie sobie zagospodarować. Wcale nie jestem przeciw Waszej pracy w innej ( mimo tego, że macie od niej 2 kroki ) redakcji. Przeciwnie, teraz zarobione pieniądze mogę przeznaczać na dwa fajne czasopisma. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Cormaca : podoba ci się A Matter of Life and Death?

Plyta bylaby bardzo dobra, gdyby byla krotsza o jakies 15 minut (nie chodzi mi tu o wywalenie calych dwoch kawalkow, tylko o wywalenie niepotrzebnych fragmentow z wiekszosci utworow). Nie slucham jej generalnie, bo ciezko mi zniesc to pseudoprogresywne plumkanie psujace utwory, ktore bez niego bylyby dobre. Po cholere na przyklad doklejac do poczatku utworu 2 minuty jakichs akustycznych bzdur z innej bajki? Oczywiscie plyta swietnie brzmi, jest swietna pod wzgledem wykonawstwa, ale jest zwyczajnie rozwodniona jakims bezsensownym, bezproduktywnym, zupelnie nieuzasadnionym pitoleniem, ktore Maideni nazywaja progresywnoscia, a ja nuda. Zreszta bylem podejrzliwy wzgledem tej plyty od momentu, gdy Harris powiedzial, ze nowy kierunek rozwoju zespolu wyznaczyl utwor Paschendale z "Dance of Death".

Ile czasu zajmuje wam srednio napisanie jednej recenzji?

Nie ma czegos takiego, jak "sredni czas pisania recenzji".

Oraz czy wszyscy dojezdzaja do pracy samocodem czy też jada do redakcji tramwajem itp?

Wiekszosc nie dojezdza samochodem. Ja jezdze autobusem dlatego, ze pracujemy w takim miejscu, iz zaparkowanie samochodu w promieniu 10 minut piechotka graniczy z cudem. Poza tym przypuszczam, ze codzienne dojazdy samochodem do pracy kosztowalyby mnie wyraznie wiecej, niz miesieczny bilet MPK. Dlatego tez do pracy jezdze autobusem, a wlasciwie wszedzie indziej samochodem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze jedno do Cormaca : czy według ciebie The Number of the Beast i Piece of Mind to najlepsze albumy lat 80'? Bo według mnie tak.

Piece of Mind niespecjalnie mi sie podoba jako calosc. Poza tym w latach 80 byla masa swietnych albumow - osobiscie nie podjalbym sie wskazania najlepszego. Jesli chodzi o plyty Iron Maiden, to bardziej od tych, ktore wymieniles, podoba mi sie Seventh Son.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że rozmowa toczy się o Ironach nie mogę tu nie wtrącić tu swojego zdania.

Po cholere na przyklad doklejac do poczatku utworu 2 minuty jakichs akustycznych bzdur z innej bajki?

Jeśli Ci chodzi o intra to jest to swoisty znak szczególny AMOLAD. I zgodzę się, że na początku wydaje się to nudne, ale po wielokrotnym przesłuchaniu całego krążka przestałem to uznawać jako wade. W dużym stopniu wpływają na klimat całej płyty. Poza tym te intra służą do wprowadzenia słuchacza w opowieść którą opowiada konkretna piosenka. Jest to swoisty 1 rozdział w ich opowiadaniu, a jak wiemy Ironi bardzo troszczą się o to, o czym śpiewają (przykład takiego intra to choćby "The Legacy").

Ale co mnie obchodzi opowiesc? Dobry tekst jest wazny, ale nie kosztem muzyki. Chce dobrej opowiesci, to biore ksiazke. Najwyrazniej tak to jednak wygladalo, ze ktos naplodzil cala rolke papieru toaletowego z tekstem do utworu i potem trzeba bylo rozwlekac kawalek, zeby wszystko sie zmiescilo. Niefajnie wyszlo - CormaC

Zreszta bylem podejrzliwy wzgledem tej plyty od momentu, gdy Harris powiedzial, ze nowy kierunek rozwoju zespolu wyznaczyl utwor Paschendale z "Dance of Death".

:shock: Przecież Paschendale to oprócz tytułowego DoD najlepsza kompozycja na płycie (tak, tak wiem, o gustach się nie dysqtuje).

Wszyscy sie tym utworem zachwycali, a ja go nie lubie, bo jest za dlugi, nudny i rozwodniony. Kiedys IM potrafilo nagrywac progresywne, dlugie utwory bez przynudzania (vide Seventh Son), teraz juz nie umie - CormaC

Jesli chodzi o plyty Iron Maiden, to bardziej od tych, ktore wymieniles, podoba mi sie Seventh Son.

I tu się z tobą w 100% zgodze :) Siódmy syn jest chyba najlepszą płytą Ironów, jeśli chodzi o klimat.

A żeby nie odejść od idei tematu: Byłeś mości CormaC'u w Ostravie ?

Po co? Widzialem juz Iron Maiden na zywo 3 razy. Jesli kiedys przyjada do Polski, pojde na koncert. Ale nie bede na nich jezdzil tak daleko. I na tym konczymy offtopic - CormaC

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tu robić - najmocniej ich ukarasz jak nie kupisz i nie zagrasz. Jak kupisz i zagrasz to znaczy że dobrze zrobili swoją robotę i nie masz się co denerwować. Gier o WWII i tak jest dużo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar w niedalekiej przyszłości wrócić do słodkich czasów ET. Pamiętam że redakcja bardzo zagrywała się w Wolfa i mam pytanie czy nadal któryś redaktor do ET wraca, czy WoW wciągnął wszystkich bez reszty (a może coś jeszcze innego)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daremne starania powiadasz ? W takim razie podwoję wysiłki swe, i nie poprzestanę, póty CDA nie upadnie 8)

Widzisz ten czerowny punkcik laserowego celownika, ktory pelnie w kierunku twego czola?

...PAF!

Nie ma to jak zagrywka z czasów komunizmu ... Pozbywacie się osób, których opinia wam się nie podoba. Być może i traktował CDA z góry, ale tak samo traktujesz antyfanów. Z góry wiadomo, jak ich potraktujesz na łamach CDA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daremne starania powiadasz ? W takim razie podwoję wysiłki swe, i nie poprzestanę, póty CDA nie upadnie 8)

Widzisz ten czerowny punkcik laserowego celownika, ktory pelnie w kierunku twego czola?

...PAF!

Nie ma to jak zagrywka z czasów komunizmu ... Pozbywacie się osób, których opinia wam się nie podoba.

A gdzie tu byla jakas opinia? Koles zasmiecal forum jakimis bzdurami, to wylecial. Tak samo traktowane sa zreszta puste posty typu "nowy numer jest suuuuper!!!!" - od razu leca do kosza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daremne starania powiadasz ? W takim razie podwoję wysiłki swe, i nie poprzestanę, póty CDA nie upadnie 8)

Widzisz ten czerowny punkcik laserowego celownika, ktory pelnie w kierunku twego czola?

...PAF!

Nie ma to jak zagrywka z czasów komunizmu ... Pozbywacie się osób, których opinia wam się nie podoba. Być może i traktował CDA z góry, ale tak samo traktujesz antyfanów. Z góry wiadomo, jak ich potraktujesz na łamach CDA.

W dziale "Zbanowani" jest uzasadnienie za co dostal bana. Zanim wyglosisz swoj cenny osad, warto moze zapoznac sie z tematem a nie miauczec jak to wredny jestem. Swoja droga ta twoja wypowiedz tez mi sie nie podoba ale poki wyrazasz nawet takie niepodobajace mi sie opinie z sensem i bez wulgaryzmow nie masz najmniejszego powodu by obawiac sie ze ktos cie z tego forum wywali. Co innego jak zaczniesz obrazac innych, smiecic, statsowac, itp. itd. Wtedy tez zobaczysz czerwony punkcik na swej klacie. Ale DOPIERO wtedy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciał bym się zapytać o pewną rzecz, ponieważ zauważyłem, że wszyscy którzy się do was zgłaszają aby u was pracować robią to tylko i wyłącznie aby pisać recki, natomiast mnie jako osobę interesującą się programami graficznymi bardziej interesowała by praca w DTP oczywiście nie teraz bo dopiero kończę pierwszą technikum ale może kiedyś w przyszłości:). Dlatego chciałbym się zapytać czy oprócz tworzenia konkursów na recenzenta w CDA moglibyście zrobić coś aby sprawdzić umiejętności osób chcących spróbować swoich sił w DTP?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytania techniczno-zakulisowe :) Tematu tego raczej nie śledzę wiec nie wiem czy było to już poruszane, a pytam z czystej ciekawości.

Np. zdobyliście licencję Morrowinda:

1. Czy obowiązują was jakieś ograniczenia co do ilości płyt które możecie wytłoczyć z ich grą.

Np. czy macie ścisły limit na nakład+prenumerata+reklamacje+rodzina (^^), czy też tłoczycie ile wam trzeba ?

>>>Mmay prawo wytloczyc wczesniej ustalona ilosc egzmemplarzy, dziwnym tradem pokrywajaca sie z wysokoscia naszego nakladu.

2. W jakiej formie dostajecie grę od dystrybutora ?

>>>ISO na plycie opisanej markerem + dograny crack :P

No mastera dostajemy... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAkim cudem Test Drive dostał 10? WYpisze mopje zdanie-

Allor podnietek grał na Xboxa rok temu z kierownicą i sypie se dziesiątkami jak cukierkami z koszyka...

Ludzie powiedzcie mi co jest w niej takiego boskiego po za tym, że od zarąbania wozów i całkiem fajna wyspa? Model jazdy niczym z MArsa. Poślizgi co 10 s co doprowadza do białej gorączki. Ruch uliczny potrafi tak wnerwić. Grając w tą grę po prostu się gotuje, a nie gram. TO tylko pomniejsze wady z gry, która ma ich od zarąbania.

PS:

Rozwaliłem na niej 2 klawiatury... ze złości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAkim cudem Test Drive dostał 10?

>>>Wiesz mają tam w redakcji taka dziesięciościenną kostkę. Rzucają... bach 10, no i trzeba znaleźć zalety... albo 1 - wtedy grę flekuje Siekiera.

WYpisze mopje zdanie-

>>>Batonik kretykonik - Ty masz swoje zdanie Allor ma swoje. Szanuj jego a Twoje będzie poszanowane.

Grając w tą grę po prostu się gotuje, a nie gram.

>>>To po co grasz. Normalni ludzie nie grają w gry które im nie leżą.

TO tylko pomniejsze wady z gry, która ma ich od zarąbania.

>>>Ale potrafisz je wymienić?

Rozwaliłem na niej 2 klawiatury... ze złości.

>>>Może powinieneś sobie zrobić przerwę w graniu, bo uszczerbku na psyche się jeszcze nabawisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...