Skocz do zawartości

Co bym zmienił w CDA? cz. II


Pzkw VIb

Polecane posty

400/700/1500 MB - instalacja mała/średnia/duża.

Mam pewne zastrzeżenia do obrazków Marka Lenca - jest ich troszkę zbyt dużo. Odnoszę także wrażenie, że niektóre są wciskane nieco na siłę ( jako zapchajdziury).

mnie sie wydaje że 400/700/1500 MB to by było -instalacja bardzo mała /mała/ średnia

A co do rysunków Lenca to jak dla mnie może być ich nawet więcej, wbrew pozorom Smugg chyba nie ma aż tylu listów. Przecież w ostatnim AR pisał "Przyznam że ledwo udało mi sie dopiąć te edycje AR" :) No więc...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

No w sumie jak na dzisiejsze standardy te liczby będą odpowiednio większe:). A swoją drogą ciekawe, czy przysyłane dawniej do redakcji listy w kopertach były archiwizowane. Bo raczej wątpię, żeby Smugg miałchęć i czas pracowicie zapisywać wszystkie e maile. Listów może mieć całkiem sporo - pytanie tylko ile z nich (jego zdaniem) nadaje się do publikacji...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wariat...GW jest genialne :D szczegolnie teksty Gema, Maca i oczywiscie SMUGGLERA!!!

To że mnie nie smieszy taki płytki chumor to nie znaczy że jestem wariatem :angry:

Plytki chumor, powiadasz... Dales wlasnie swiadectwo temu, jak straszliwie jestes gleboki i wyrafinowany :) - CormaC

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałbym dział "Pomocna Dłoń", GW jest spoko, ale czasami wypowiedzi redaktorów nie na temat (przy opisie gry). A jeżeli chodzi o płytkę to zmieniłbym NL. Kiedyś były tam genialne teksty i obrazki, teraz tylko filmy i obrazki.

EDIT: Oczywiście dodałbym dział "Veto" - takie opinie czytelników na temat oceny danej gry (zwykle nt. zawyżonej lub zaniżonej oceny). Ten dział, podobnia jak "Pomocna Dłoń" już był, ale jakoś wymarł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli zdecydowano sie juz pisac o grach na konsole, to sa one potraktowane skrajnie po macoszemu. Kilkuzdaniowe wzmianki to za malo. Dzial powinien zyskac dodatkowe strony moim zdaniem lub w poszerzonej wersji trafic na krazek.

Kiedy porownuje sobie bonus z nowego numeru z dowolnym bonusem np. sprzed 10 lat to niestety, ale porownanie to wypada na niekorzysc nowego bonusa. Na luzie to zaledwie garsc obrazkow, poza tym filmiki niekoniecznie ciekawe czy smieszne, zbior tapet i... Zapomnialem o czyms? Jesli tak to raczej nie bylo warte klikniecia wen. Bonus w takiej formie jest raczej wart usuniecia z plyty niz kontynuowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie istnienie działu pomocna dłoń mija się z celem. Dawniej gdy mało kto miał Internet słał listy do cda z prosba o pomoc w grach. Czekal miesiac czasu, po czym podniecony czytal "by zabic bossa wlacz dzwignie 2". I po miesacu czasu wracal do gry. Teraz komu by się chciało czekac miesiac na odpowiedz gdy w 5 minut moze dostac ja za pomoca internetu. Po drugie, pomocna dlon ktora była poprzednio w cda powoli zaczela zamieniac sie w kacik towarzyski w stylu "13 lat, lubi fps, pozna 17 lat lubiaca lula3d" itd. IMHO szkoda miejsca na ten kacik.

Co ja bym zmienil w cda? Hmm dawno nie była podniesiona ilosc stron w czasopismie

Cena tez caly czas na tym samym poziomie, przydaloby sie troche podwyzyc :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamietam to napisal go moj owczesny znajomy Gordon Freeman. On byl naczelnym, a ja skromnym redaktorzyna takiego kacika o starych grach w Action Magu. :D

Coś mi świta nawet :P, chyba taki był podpis pod całym ,,artykułem :P".

Tylko takich tekstów brakuje mi w CDA :D...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Moje propozycje zmian dotyczą zawartosci Cover CD:

1. Oprócz wymagań sprzętowych podać, ile miejsca zajmuje dana gra/ program. W przypadku różnych możliwych instalacji można to rozwiązać np tak: 400/700/1500 MB - instalacja mała/średnia/duża.

W wypadku dem z tego co pamietam takowe dane sa podawane.

2. Przy pełnych wersjach dodać nr pisma, w którym była zamieszczona recenzja gry/programu - tak jak kiedyś było.

Jak sie uprzecie...

3. Usunąć ramkę "W skrócie"

Leo, why?

4. W menu płyty dać opcję powiększenia screenów.

Zobacze czy da sir prosto to zrobic...

Co do reszty pisma muszę pochwalić pomysł konfiguratora - świetna sprawa. Mam pewne zastrzeżenia do obrazków Marka Lenca - jest ich troszkę zbyt dużo. Odnoszę także wrażenie, że niektóre są wciskane nieco na siłę ( jako zapchajdziury). Nie lepiej dać jakieś kolejne listy czytelników? Smuggler na pewno ma dosyć odpowiedniego materiału materiału.

Zasada jest taka, ze wchodza WSZYSTKIE listy z AR i dopiero potem sie patrzy ile rysnukow wejdzie (przez to sporo fajnych grafik nie poszlo). Kolejne listy mozna dac, ale czy warto? IMO AR z grafikami Marka mocno zyskalo. A dobry list za miesiac dany nadal bedzie dobry. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TheTruff
Witam wszystkich. Moje propozycje zmian dotyczą zawartosci Cover CD:

1. Oprócz wymagań sprzętowych podać, ile miejsca zajmuje dana gra/ program. W przypadku różnych możliwych instalacji można to rozwiązać np tak: 400/700/1500 MB - instalacja mała/średnia/duża.

2. Przy pełnych wersjach dodać nr pisma, w którym była zamieszczona recenzja gry/programu - tak jak kiedyś było.

Jestem za!

Co do reszty pisma muszę pochwalić pomysł konfiguratora - świetna sprawa. Mam pewne zastrzeżenia do obrazków Marka Lenca - jest ich troszkę zbyt dużo. Odnoszę także wrażenie, że niektóre są wciskane nieco na siłę ( jako zapchajdziury). Nie lepiej dać jakieś kolejne listy czytelników? Smuggler na pewno ma dosyć odpowiedniego materiału materiału.

No co ty! Rysunki Marka są świetne! Zawsze śmieję się przy nich do łez. :D

A mi bardzo spodobał się pomysł żeby umieszczać biurka graczy tzw. PC Roomy. Mógłby powstać mały dział poświęcony właśnie temu. ;)

A mi się bardziej spodobał pomysł żeby umieszczac zdjęcia dziewczyn z CDA. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi bardzo spodobał się pomysł żeby umieszczać biurka graczy tzw. PC Roomy. Mógłby powstać mały dział poświęcony właśnie temu. ;)

A mi się bardziej spodobał pomysł żeby umieszczac zdjęcia dziewczyn z CDA. :D

To tylko konkursy - nie ma sensu, aby powstały takie (stałe) działy, bo czym by się je wypełniało? ;)

Zdjęć biurek było sporo, a na dziewczyny jeszcze poczekajcie :D

Niedługo zostanie rozstrzygnięty wakacyjny konkurs CDA B)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakim zainteresowaniem ciesza sie pelne wersje, ale jesli chodzi wylacznie o mnie to jestem jak najbardziej za zredukowaniem ich do takiej ilosci, jaka byla np. w 1998 roku, czyli sztuk 1 miesiecznie. Ew. rownie dobrze moze pelniakow nie byc wcale. Ale, podkreslam, tu chodzi tylko o mnie. Wiem, wymog wspolczesnych czasow itd., wszyscy maja ze dwa pelniaki miesiecznie, to i najwiekszy miesiecznik o grach musi miec ze 4. Zmierzam do tego, ze z pewnoscia cena rowniez by opadla proporcjonalnie do liczby pelniakow na DVD, moze nawet o pare zlotych. I to wlasnie by mnie zadowalalo. Mniej gier, ale i nizsza cena.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden pełniak wcale nie musi oznaczac nizszej ceny czasopisma, zaraz opisze Ci dlaczego.

Załóżmy, że CDA kupują dwie grupy ludzi: stali czytelnicy oraz czytelnicy, którzy kupują cda od czasu do czasu. Obecnie w każdym numerze jest kilka pełnych wersji z różnych gatunków. A pełne wersje są ważne dla czytelników tej drugiej grupy. Jesli milosnik gier akcji nie znajdzie takiej w zestawieniu, nie kupi czasopisma, jesli milosnik strategii nie znajdzie jej w numerze nie kupi go. Troszkę inaczej jest ze stałymi czytelnikami, którzy dzielą się na takich co kupują cda dla czasopisma i tacy co dla pełnych wersji. Ci pierwsi będą kupować magazyn nawet gdyby co miesiac dodawali do niego kolejne wariacje na temat tetrisa, czy drudzy znudza sie tym po paru miesiacach.

Do czego zmierzam? Juz wyjasniam: Załóżmy, że CDA zaczeło dodawać jedną pełną wersję. Stali czytelnicy, którym zalezy a grach, po paru miesiacach sie znudza i przestana kupowac. Bedzie tez dużo mniej klientów, którzy kupują pismo, po zobaczeniu na okladce nazwy interesujacej ich gry. Dlaczego? Bo raz, ze "konkurencja daje więcej pełnych wersji za ta sama cene", dwa, ze "juz czwarty miesiac nie ma zadnej interesujacej mnie gry, przestaje kupować to badziewie". I nagle okazuje sie, ze czytelnictwa spada o 20%. By nie musieć sprzedawać swych willi i mercedesów, wydawnictwo decyduje się podnieść cenę czasopisma... Moze tez zwiększyć ilość reklam w czasopiśmie, z drugiej strony reklamodawcy moga przestac zamieszczać reklamy z powodu spadku popularności pisma.

Dokonajmy obliczeń w przypadku spadku czytelnictwa o 30% dla sprzedaży rzędu 100 000 egz. Wprowadzenie dokładniejszych danych pozwoliłoby wyliczyć czy redukcja ilości pełnych wersji na numer się opłaca

30%*100 000=30 000egz

30 000*15zl (cena pisma)=450 000 zł (straty poniesione w zwiazku ze spadkiem czytelnictwa)

Wynik nalezy porownac z cenami za licencje pełnych wersji. Ale zaloze sie, ze taki zabieg nie opłacał by się wydawnictwu

Na koniec chciałbym powiedzieć ze nie mam nic wspólnego z redakcja cda, nie prowadziłem badan ani nie analizowałem danych, ba nawet ekonomii nie studiowałem :). Powyższy post przedstawia wyłącznie MOJĄ opinie na ten temat, poparta wymyślonymi (co nie znaczy, że nie nieprawdopodobnymi) argumentami. Teraz czekam na kontrargumenty

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W interesujacy sposob to wykoncypowales. To ja juz wole te niepotrzebne gry i cene na poziomie 15 zl. Zreszta do dzisiaj ich podziwiam za to ze zeszli z 18.50 do 15 zl i nie mam pojecia jakim cudem im sie to udalo. Musze Cie srogo zawiesc, bo kontrargumentow nie bedzie. Czajnik masz nie od parady, totez mysle ze byc moze masz racje i wypada sie zgodzic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio im dłuższa wypowiedź tym ten dział ciekawiej wygląda, ciekawa argumentacja, ale bardzo duuużo osób kupuje CDA dla samego czytania, zauważ że osoby które kupują CDA tylko dla gier to po prostu - dzieci. Jak nie ma gierki to sie bejbe obrazi :(..., ale to nie jest 30%, GÓRA 10% :), w mojej metropolii ( czyt. Poznań ) jak spóźnisz się z zakupem CDA o 7 dni to możesz pomarzyć o nowym numerze, niestety ( nigdzie nie znajdziesz nowego numeru, chyba że sobie zarezerwujesz ) :). Poza tym najczęściej ludzie patrzą na okładke, ładna, świeci się, łaaaał, pisze CoD WaW i kupuje ( bo np. ktoś jest fanem serii ). Nie warto patrzeć na małolaty które stronią od czytania :P...

Pozdrawiam

nCore

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć więc uwagę na inną rzecz. Otóż sporo z naszych stałych czytelników kupiło swoje pierwsze CDA dlatego, że daliśmy jakąś fajną dla niego grę. Później stwierdzali, że skoro tyle zapłaciłem, to może warto zobaczyć "co dodają" do tej gry. I w ten sposób odkryli również teksty i działy, które ich zainteresowały.

Redakcji zależy nie tylko na utrzymaniu i zadowalaniu stałych czytelników, ale również na zdobywaniu nowych. Takie prawa rynku. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki The Truff zapomniałem o dziewczynach które czytają CDA tak oczywiscie oby było wiecej takich fotek bardzo byłbym zadowolony ;) A jesli chodzi o cene CDA to jest super za tyle widomosci ktore umieszczacie, za plytke za wszystko oplaca sie kupic CDA!!! Wkurza mnie njabardziej gadanie niektórych (nie mowie tu o forum) że za ta cene nigdy bym nie kupil cda poniewaz to samo dowiem sie na necie, gów...... prawda CDA wymiata i polecam te magazyn kazdemu:) Pozdro:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chciałbym coś zmienić w CDA to papier który był w nr. spec. z 2007 roku. Czytając tekst i oglądając zdjęcia w tym numerze, nie mogłem od niego się oderwać (może to również za sprawą "innego" zapachu papieru?). Jako czytelnik KAŻDEGO numeru od 2001 roku tego chciałbym sobie życzyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...