Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mateusz(stefan)

Piłka Nożna V

Polecane posty

Bayern w finale Pucharu Niemiec ograł VFB Stuttgart 3:2. Zacząłem oglądać od stanu 2:0 dla Bawarczyków i po drugiej bramce strzelonej przez Gomeza, a trzeciej dla Bayernu w tym meczu, wydawało mi się, że już po zawodach. Wystarczyło jednak kilka minut aby piłkarze VFB zebrali się na zryw. Martin Harnik strzelił dwa gole i niektórym w Monachium już mogło się zrobić gorąco, ale ostatecznie dowieźli zwycięstwo 3:2. Wilk syty i owca cała, bo FCB mają pierwszą w historii potrójną koronę, a VFB przegrało w sposób honorowy. Nie lubię specjalnie Bayernu, ale i mnie zebrało się na uśmiech i wzruszenie, gdy Heynckes wbiegł za barierki i zaczął jak dziecko fetować sukces. Nawet starał się "uciekać" przed zawodnikami, ale go dopadli i zaczęli podrzucać w górę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie zapomniałem o tym meczu. Patrząc opisy mecz mógł być interesujący, zwłaszcza jak VFB zaczął gonić wynik.

Bayern był w tym sezonie niesamowity. Wygrał wszystko co mógł. W ogóle jest to dziwna sytuacja- drużyna osiągnęła takie sukcesy, a trener odchodzi. Może jakby wiedzieli wcześniej jakie sukcesy osiągnie drużyna z Heynckesem nie zatrudniliby Guardiolę. Z drugiej strony samo nazwisko robi swoje. Zobaczymy jak będzie drużyna prezentowała się w następnym sezonie

W I lidze też ciekawa walka o podium. Kibicuje Niecieczy, żeby awansowała. Będzie ciekawie w następnym sezonie w ekstraklasie :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gr86 - ciekawa walka to za mało powiedziane. Wczoraj w ostatnich minutach to była wojna zarówno na stadionie Zawiszy, jak i w meczu Termalici, która to właśnie była najbliżej awansu już w przedostatniej kolejce. A Zawisza pokazał prawdziwy charakter odrabiając straty. Szkoda, że nie utrzymali tego do końca, bo skończyło się remisem. Ale w ostatniej minucie i tak była wyborna szansa na zwycięstwo - trzech piłkarzy Zawiszy na dwóch przeciwnika. Słupek uratował gości, wszystko rozstrzygnie się w ostatniej kolejce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak emocjonujemy się Ekstraklasą, a na drugim biegunie jest coraz ciekawiej. Jedynie co bym nie chciał to żeby cracovia awansowała. Jestem ciekaw jak Termalica poradzi sobie w Ekstraklasie jeśli awansuje. Nie oglądam pierwszej ligi ale z opisów wynika ze niektóre mecze są na bardzo dobrym poziomie rozgrywane.

Ostatnia kolejka zapowiada się bardzo ciekawie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi dlaczego kibole Legi to takie... dranie (bo na inne słownictwo regulamin FA nie pozwala, choć ciśnie się na usta)?! Zawsze to samo. Po co jest ta ochrona na tym stadionie, skoro w ogóle nie działa? Jakby kibice chcieli, to by pewnie bazookę mogli tam wnieść. Wstyd i tyle. PZPN powinien przywalić taką karę by się nie pozbierali. Klub powinien wywalić na zbity pysk dotychczasowych ochroniarzy a karę powinno się obciążyć indywidualnie każdego trzymającego racę - przecież są kamery.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, mają okazję do świętowania ,ale nie kosztem kary dla klubu i przedłużania rozpoczęcia meczu, jakoś Bayern czy Man U czy nawet Barcelona nie miała problemów z kibicami, a potem się dziwią że wyzywają ich od kiboli , bo nie potrafią się sportowo zachować, już mogli poczekać do zakończenia meczu i wtedy zrobić balangę racami i serpentynami wraz z końcowym gwizdkiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No weźcie! Zamiast Studia S13 to Jacksona puszczają, mimo iż mecz Legii ciągle trwa! Skandal i tyle. Zimoch dalej świetny na meczu w Gliwicach - mam nadzieję, że Piast jeszcze coś strzeli. Górnik niemile zaskakuje wygrywając z Lechią. Jeśli teraz, kiedy ich wytypowałem do zwycięstwa, przegrają ze słabym Górnikiem to się pogniewamy.

@EDIT

Kpiny. Teraz poleciały serpentyny na boisku Legi. 50 mln kary będzie mało! Kibole Górnika w Gdańsku nie lepsi i też odpalili race. Załamka. Opóźnili też mecz Piasta i Widzewa - po co to ja nie wiem. Czy sędziowie/delegaci PZPN mogą podjąć taką decyzję?

Acha i wszyscy odchodzą - piłkarze, trenerzy i drużyny z Ekstraklasy. Zmówili się czy co?

Piast w ostatnim meczu bardzo mnie zawiódł confused_prosty.gif.

A Wisła to już kompletna porażka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opóźnili mecz Piasta, bo ten zespół walczył ze Śląskiem o trzecie miejsce w lidze.

Śląsk przyjechał grać o trzecie miejsce w lidze. No to coś im ta walka nie wyszła - Legia wygrywa 5:0 (klasyczny hat trik Saganowskiego) i tym samym jako jedyny zespół w lidze ma lepszy bilans bezpośrednich spotkań z dowolną spośród pozostałych drużyn :)

Lech - 2 zwycięstwa

Śląsk - porażka i zwycięstwo, lepszy bilans bramek (5-1)

Piast - zwycięstwo i remis

Górnik - remis i zwycięstwo

Polonia - remis i zwycięstwo

Wisła - 2 zwycięstwa

Lechia - 2 zwycięstwa

Zagłębie - remis i zwycięstwo

Jagiellonia - porażka i zwycięstwo, lepszy bilans bramek (4-2)

Korona - zwycięstwo i porażka, lepszy bilans bramek (6-3)

Pogoń - 2 zwycięstwa

Widzew - zwycięstwo i remis

Podbeskidzie - 2 zwycięstwa

Ruch - zwycięstwo i remis

Bełchatów - zwycięstwo i remis.

A po za tym najwięcej goli strzelonych, najwięcej punktów zdobytych na własnym stadionie i mistrz zarówno rundy jesiennej jak i wiosennej (gdyby na wiosnę grano od zera to Legia nadal byłaby pierwsza)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj 8azyliszek opanuj emocję, bo Ci pikawa strzeli.

Zgadzam się, że serpentyny powinny być wyrzucane pod zakończeniu spotkania, a nie w trakcie. W przeciwnym razie przerywają ciągłość meczu i robią syf. Tu powinien być monitoring i wyłapywać wszystkich, których ręka swędzi za bardzo. Z racami zdanie ma inne, bo IMO dobrze użyte robią wspaniały efekt na trybunach, ale niestety wśród kibiców nie brakuje panów z ogolonymi głowami, którzy mają trociny pod kopułą i są zagrożeniem dla innych. Środki pirotechniczne powinny już być wykorzystywane przez specjalnie wyznaczone grupy kibiców, które dostawałyby pozwolenie od władz klubu. Wtedy z takim zezwoleniem i wykonywaniem tego przez odpowiednio uświadomionych ludzi byłoby to tylko korzyścią dla wszystkich. Może Boniek coś zmieni, chociaż tu trzeba prawdziwej rewolucji.

Wróćmy do meczu w stolicy, gdzie gospodarze sprali Śląsk niczym dziecko przełożone przez kolano i otrzymujące karę. Bałem się szczerze mówiąc tego starcia, bo Legia z Ruchem zagrała słabo, nieprzekonująco, natomiast wrocławianie nabierali rozpędu w kolejnych meczach. Jednak to, co się stało to czapki z głów dla piłkarzy Legii. W dość okrojonym składzie (odszedł Jędrzejczyk-jeden z najlepszych obrońców tego sezonu w naszej Ekstraklasie, zagrali rezerwowi Choto, Brzyski, Rzeźniczak, brak Vrdoljaka) Wojskowi rozbili Śląsk, który stworzył w całym meczu dwie groźne akcje. Choć wynik bardzo mnie cieszy (przede wszystkim z uwagi na celebrację Śląska w zeszłym roku), to jednak nie jestem mega optymistą, jeśli chodzi o LM. Odejście Jędzy i Ljubo to olbrzymie straty dwóch dobrych na swoich pozycjach graczy, z niezłym doświadczeniem. Jeśli Legia nie zrobi odpowiednich transferów (nawet ściągnięcie takich graczy jak Kamiński nic nie da, to jest inwestycja w przyszłość, a nie na teraz) to czeka ją pożegnanie się z LM najpóźniej w ostatniej rundzie kwalifikacji. Wierzę, że trener Urban i prezes Leśnodorski poczynią w tym kierunku odpowiednie kroki, choć ten drugi wspominał, że buduje zespół, który za 2 lata ma grać w pucharach. My kibice mamy jednak apetyt cały czas.

PS. Szkoda mi GKSu, który zagrał świetną wiosnę i IMO nie zasłużył na spadek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasza ukochana piłka zasypia na przerwę smile_prosty2.gif

Oczywiście jak w typerze dałem na przegraną Górnika, to było na odwrót. Cieszę się, że dali mi piłkarze Górnika trochę radości.

Wielka szkoda mi Bełchatowa. Gdyby nie licensja dla Polonii, spadłby Ruch, który wg mnie grał fatalnie. Cieszy mnie również wysoka forma Legii. Pokazała, że zasłużenie ma mistrza, natomiast Śląsk będzie miał problemy w pucharach.

Ciekawe jak wypali nowa formuła w następnym sezonie

Co do zachowania na Łazienkowskiej- bez komentarza

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakło nam trzech punktów do pucharów, niestety Górnik w tej rundzie zawiódł. Mamy dobre piąte miejsce choć pozostaje duży nie dosyt. Również szkoda mi Bełchatowa, o spadku zadecydowały bezpośrednie mecze z Ruchem.

Legia efektownie zakończyła bardzo udany sezon,choć kibice znów dali o sobie znać. Teraz zobaczymy jakie zmiany będą w Legi przed L.M, czy się wzmocni czy osłabi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem zaskoczyła mnie wiadomość, że Tony Pullis nie jest już trenerem Stoke. Rozwiązano z nim kontrakt za porozumieniem stron i nowym menadżerem na Britannia będzie Mark Hughes. Zwalniają trenera, który stworzył zespół charyzmatycznych walczaków i z przeciętniaka Championship zrobił przyzwoitego średniaka Premier League. Być może więcej nie dałoby się osiągnąć, ale coś czuję, że fani niedługo zatęsknią za Pullisem.

Znamy już zespoły, które awansowały do ligi hiszpańskiej z Segunda Division. Będą to Elche, Villarreal i Almeria. Na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek czwarta Girona ma już 4 punkty straty do drugiego i trzeciego miejsca. Cieszę się, że "El Submarineros" wracają do najwyższej klasy rozgrywkowej, bo już od dłuższego czasu sympatyzowałem z tym zespołem. Przynajmniej będzie komu kibicować w La Liga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakoś Bayern czy Man U nie miała problemów z kibicami,

Odnośnie Bayernu wygoogluj sobie hasło "Shickeria"

Odnośnie meczu to dla mnie idealne podsumowanie całego sezonu hat trick Saganowskiego i na dobitkę dwa gole Kucharczyka i Radovica szkoda tylko Ljuboji dla którego był to ostatni mecz w Legii...

Co się działo na fecie to już inna sprawa klaszcze.gif

A race na polskich stadionach były są i będą i trzeba się z tym pogodzić :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ultras

Ale czy mecze zwycięskich drużyn z innych lig zostały przez kibiców opóżnione o 15minut, którzy nie potrafią wytrzymać z świętowaniem do końca gwizdka, mecz oglądałem, fajna oprawa, ale te serpentyny i race.... a potem płaczą że żyletę zamykają, no cóż klub musi dbać o swój budżet bo takie "rozróby" kosztują .Pamiętam jak w Cafe Futbol liczyli kary finansowe ile Legia miała w poprzednich sezonach i się za głowę łapali że można tyle pieniędzy stracić przez kibiców.

Czy mecz innego klubu z Ligi, który miał Mistrza był opóżniony? To chyba ewenement na cały świat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bundrage

ja tak samo tego nie rozumiem. Kibice doskonale wiedzą, że przez takie zachowanie klub zapłaci ogromne kary finansowe plus kibice dostaną zakaz stadionowy na kilka meczy, co też wiąże się z tym, że klub straci, ponieważ nie będzie wpływów z biletów. A później człowiek musi słuchać lamentu kibiców w telewizji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ostatnim meczu w Zabrzu kibice też odpalili race + flagi i śpiewali "Obiecaliście puchaaaaryy, a będziecie płaaacić kaaary".

Wyglądało to fenomenalnie. Prawie tak fenomenalnie jak głupota osób za to odpowiedzialnych...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie trochę śmieszne jest to, że królem strzelców i piłkarzem sezonu Ekstraklasy został zawodnik drużyny która ledwo utrzymała się w lidze. Jasne wiosną Podbeskidzie wymiatało, ale trzeba chyba brać pod uwagę cały sezon. Ja bym był za kandydaturą Radovica, Jędrzejczyka albo młodego Kosy :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

up:

To świadczy tylko o poziomie naszej ligi. Samemu miałbym problem z wyborem gracza sezonu. Nikt specjalnie nie wyróżnił się. Demjan jest królem strzelców i tyle można o nim powiedzieć.Czy był piłkarzem sezonu- na pewno nie był najgorszy. Warto zwrócić uwagę ile lat ma Demjan.

W poprzednich sezonach byli gracze, którzy wyróżniali się w naszej lidze np. Rudnevs, a teraz bieda w takich graczy

Dziś pożegnalny mecz Dudka. Ciekawe ile przegramy :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sezon wyglądał tak że ciężko byłoby wskazać który zawodnik zasłużył na koronę strzelców. Demjan w tym sezonie miał nosa do strzelania bramek i wygrał. Za ten sezon ciężko byłoby mi wybrać gracza sezonu,ponieważ kilku zawodników zaprezentowało się naprawdę z dobrej strony.

A co do dzisiejszego meczu to takie spotkania mnie nie interesują, jednakże jakbyśmy przegrali to już więcej nie zasiądę przed telewizorem żeby oglądać porażki naszej reprezentacji. Jestem realistą i postawię 3:0 dla nas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska-Liechtenstein 2:0

W skrócie nudy, zmarnowany czas. Jedyny ciekawy moment- wbiegnięcie kibiców na stadion :-) Ciekawe, że kamery tego nie pokazywały podczas transmisji. Mamy coś pecha do tych wtargnięć

Co do gry naszej ukochanej kadry- w miarę dobra gra MIerzejewskiego i Grosickiego, ale skuteczność słaba. Grosicki dużo biegał ale brakowało dokładności i skuteczności. Przypomina mi on swoją grą Peszkę. Bardzo dobrą zmianę dał Zieliński. Widać, że ma chłopak talent, ładne i precyzyjne zagranie po którym padła pierwsza bramka. Niestety, ale gra naszej kadry nie napawa optymizmem, przynajmniej w moim odczuciu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście meczu nie oglądałem, jak spojrzałem na skład to już wiedziałem ze będzie nudny. Pierwsza połowa 0:0 potwierdziła moje przypuszczenia. Przed meczem zastanawiałem się ile czasu dostanie Dudek, stawiałem że przetrwa całą pierwszą połowę,a już po pół godzinie zeszedł. Już w piątek Mołdawia, ten mecz rzecz jasna obejrzę. Nie spodziewam się jakiegoś kapitalnego widowiska, ale mam nadzieje że wygramy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś mecz naszej ukochanej kadry, która znowu niestety spadła w rankingu FIFA :-)

Mecz oczywiście będę oglądał, ale mam jakieś dziwne przeczucia do tego meczu. Niby jesteśmy faworytami, ale... No właśnie- gramy nierówno, gramy na wyjeździe. Mam już zapas... coli na mecz. Mam nadzieję, że wysoko wygramy i będzie spokojna atmosfera przed decydującymi meczami elminacji . Mój typ to 0:2 dla Polski

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...