Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bethezer

Planetside (seria)

Polecane posty

Najlepszy,i tak na dobra sprawe jedyny obecnie tytul, o ktorym z czystym sumieniem mozna powiedziec, ze jest MMOFPSem. Gigantyczne, piekne i klimatyczne mapy, jezdzenie kladrm po pustynii kojarzylo mi sie strasznie z Borderlandsem. Brak P2W (co w przypadku SOE pozytywnie zaskakuje). Obecnie nie stwierzam zadnych minusow produkcji. Drugie najwieksze growe zaskoczenie roku pod Dishonored.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie rozumiem w jaki sposób zdobywa się bazy, nie ma zaznaczonego wejście na górę, po prostu miliardy teleportów.

Nie ma żadnych "miliardów" (czyt. bardzo ich dużo) teleportów, jeżeli budynek posiada teleporty to są DWA. Poza tym występują windy grawitacyjne w których unosisz się albo opadasz lub skocznie grawitacyjne (obie rzeczy rozpoznawalne z kilometra).

Tak czy owak bazy zdobywa się poprzez przejęcie punktów, aczkolwiek nie zdobywa się o tyle bazy co terytorium, a co za tym idzie trzeba po przejęciu bazy (typowe Capture Flag) dany teren dominować. Po lewej stronie ekranu są paski reprezentujące dominację na danym terenie.

Do budynków oprócz tradycyjnego wejścia prowadzić może teleport, winda grawitacyjna lub można się dostać "na górę" za pomocą pojazdów latających tudzież dostępny może być desant z orbity.

Co do samych budynków to jest tylko kilka schematów więc kiedy już raz się zapoznamy z daną strukturą budynku nie ma problemy z nawigacją w nim. Ogólnie rzecz ujmując po kilku godzinach spędzonych w tej grze większość rzeczy robi się intuicyjnie, ba! budowa budynków pozwala na wolną amerykankę i można używać budowy samego budynku aby się poruszać po jego "zewnętrznej części" (czyt. po dachu). Czasami nawet w przejętym budynku można się tak zadekować jak Infiltrator że zanim mnie znajdą to zabije z 15-20 osób ładując im headshoty od tyłu.

Nie chce być wredny ale najwidoczniej gry w których liczy się także myślenie nie specjalnie muszą być dla Ciebie bo o ile do budynku nie ma "otwartych drzwi" to chyba logicznym jest że można wejść do niego np: wlatując od góry, portalem tudzież windą grawitacyjną lub skocznią. Trzeba tylko pomyśleć :X

_________________

Najlepszy,i tak na dobra sprawe jedyny obecnie tytul, o ktorym z czystym sumieniem mozna powiedziec, ze jest MMOFPSem. Gigantyczne, piekne i klimatyczne mapy, jezdzenie kladrm po pustynii kojarzylo mi sie strasznie z Borderlandsem.

Biaganie ukratkiem nocą do bazy przeciwnika kiedy samoloty Vanu patrolują teren i wszystko to na terenach mapy z sporą ilością roślinności. Normalnie czułem się jak jakaś postać z filmu Sci/Fi, która próbuje dostać się do bazy obcych zwłaszcza że pojazdy Vanu brzmią absolutnie obco :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak, że na to nie wpadłem. Po prostu nie mogłem znaleźć tych teleportów, mogły by być zaznaczone na mapie. NIe wiem natomiast w jaki sposób dostawałeś się tam za pomocą skoczni - na jakąkolwiek bym nie skoczył wynosiła mnie w zupełnie inne miejsce niż chciałem.

Tak czy owak bazy zdobywa się poprzez przejęcie punktów, aczkolwiek nie zdobywa się o tyle bazy co terytorium, a co za tym idzie trzeba po przejęciu bazy (typowe Capture Flag) dany teren dominować.

Tutaj potraktowałeś mnie jak idiotę, przecież wiem co trzeba zrobić z punktami A,B,C na mapie, litości. :D Chodziło mi tylko o tą dominację. Co to znaczy, więcej graczy, większa śmiertelność przeciwnika, ilość przejętych baz?

Cholera, usunąłem tą grę ponieważ mnie nie zachwyciłą nawet PO zrozumieniu mechaniki. To nie jest tak że włączyłem PSa nie zrozumiałęm nic, bo jestem człowiekiem pierwotnym i nie rozumiem po angielsku. Grałem z jakieś 5-6 h, te błędy które wytknąłem dotyczą moich uczuć na początku rozgrywki (poza dominacją, teraz się dowiedziałęm o co w niej chodzi. ;)). Gdybym opuścił ją po pierwszej godzienie grania, nie miałbym prawa tej produkcji oceniać...

BTW: Myślenie w grach nie polega na szukaniu portalu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogralem godzine, duzo rzeczy jeszcze nie rozumiem, i jak na razie jedyne co cisnie mi sie na usta to : CHAOS. No ale widze potencjal gry, skala rozgrywki jest niesamowita, gdyby jeszcze tylko udalo sie pograc z jakimis znajomymi, bo juz po godzinie gry moge stwierdzic ze bawienie sie samemu odbiera z 3/4 radosci w tej grze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak, że na to nie wpadłem. Po prostu nie mogłem znaleźć tych teleportów, mogły by być zaznaczone na mapie.

Widać ikony wind nawet przez ściany ... ale co jest ciekawym to fakt że wcześniej narzekałeś że portali jest tyle że nie wiadomo gdzie się udać, a teraz narzekasz że nie mogłeś znaleźć teleportu. . . coś tu nie gra jednym słowy.

266822planetside2+2012-11-25+17.jpg

NIe wiem natomiast w jaki sposób dostawałeś się tam za pomocą skoczni - na jakąkolwiek bym nie skoczył wynosiła mnie w zupełnie inne miejsce niż chciałem.

Skocznie raczej służą do bardzo szybkiego przemieszczania się miedzy pomniejszymi budynkami w obrębie bazy, a nawet można dostać się w mgnieniu oka na posterunku do którego sprint zająłby kilka(naście) minut.

Tutaj potraktowałeś mnie jak idiotę, przecież wiem co trzeba zrobić z punktami A,B,C na mapie, litości. biggrin_prosty.gif Chodziło mi tylko o tą dominację. Co to znaczy, więcej graczy, większa śmiertelność przeciwnika, ilość przejętych baz?

Nie pozwolić przez jakiś czas przejąć przeciwnikowi żadnych punktów? A jak to zrobisz to już Twój problem, możesz wybijać przeciwnika, a możesz i poprosić aby sami wyszli z imprezy . . . .

BTW: Myślenie w grach nie polega na szukaniu portalu.

A jednak "myślenie" jest tym procesem, który pozwala nam znaleźć i używać tych portali. Poza tym w Planetside tak jak np: w Quake'u szukanie i używanie portali/wind/skoczni jest wymagane do prowadzenia efektywnej rozgrywki, ergo trzeba myśleć aby je znaleźć i używać tak jak trzeba.

__________________

Coś dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą do czego służą wszystkie terminale.... taki oto terminal z planetą służy do przemieszczania się miedzy TRZEMA częściami planety na której toczy się cała gra na danym serwerze wink_prosty.gif

266820planetside2+2012-11-25+17.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pozwolić przez jakiś czas przejąć przeciwnikowi żadnych punktów? A jak to zrobisz to już Twój problem, możesz wybijać przeciwnika, a możesz i poprosić aby sami wyszli z imprezy . . . .

Chyba się nie zrozumieliśmy - budynek o którym mówię (coś tam Bio Lab, jeżeli Ci to pomoże :D) był niedostępny. W środku respawnowali się przeciwnicy i byli chronieni przez jakiegoś rodzaju pole. Obstawiliśmy ich dookoła, tak, że ktokolwiek nie wyszedł od razu ginął. Mimo to i tak to pasek z ich flagą uzuepłnił się do końca i pojawił się napis, że oni nadal przejmują dany teren.

PS. Jeśli się nie mylę to są to portale żeby wyjść z bydunku "respawnu" (nie znam słowniczka PS).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No najwidoczniej się nie zrozumieliśmy skoro nie potrafisz wyrażać się rzeczowo o co CI chodzi. Tak czy owak do tego POMIESZCZENIA, a nie budynku, nie da się wejść zanim nie wykurzysz przeciwnika i nie przejmiesz terytorium. Nawet po przejęciu terytorium przeciwnik nadal może się gdzieś zadekować i próbować przejąc punkty/flag lub niszczyć reaktory, itd. Czyli logicznym jest że trzeba przeciwnika wybić do nogi, aż nie zaświeci Ci przed nosem wielki INFO że twoja frakcja kontroluje budynek/teren, ale nawet to nie oznacza że zaraz nie wparuje ktoś i nie będzie dalej próbował przejąc budynku/terenu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, ja tez mialem dzisiaj taka sytuacje. Mowisz, ze trzeba ich wybic, ale jak to zrobic skoro sa chronieni przez jakas ochronna tarcze przez ktora nie da sie ani strzelac ani przejsc. Domyslam sie ze moze trzeba znisczyc jakies generatory dookola badz przejac punkty dookola tego. Mozesz Kewl wytlumaczyc dokladniej ocb?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gram na Steamie, na serwerze EU - problemów więc chyba nie ma. Tym bardziej mnie dziwi to, że mogę wbić na serwer amerykański, więc chyba nie ma jakiegokolwiek rozróżnienia na serwery US i EU.

A swoją drogą, kupiłem dziś nową pukawkę dla heavy assaulta, VSowe Flare. Jest fajne, ma spory magazynek, lepszy damage i chyba łatwiej się tym strzela ogniem ciągłym. Aczkolwiek od standardowego LMG uciekłem tylko dlatego, że Flare ma dużo większy wybór ulepszeń - kompensator i typy amunicji. Teraz zbieram certy na ulepszenie tego cuda. W dalszych planach... no właśnie nie wiem co. Chyba będę zbierać na jakiąś broń do pojazdów, koniecznie HE. Piechoty biega tyle, że aż żal nie strzelać. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z tymi klientami, czyli jaka różnica między klientem EU i US, ale ja osobiście wolałem założyć konto na stronie Europejskiej gry i stamtąd pobrać klient gry. Aczkolwiek po instalacji gry okazuje się że europejski klient ma również dostęp do serwerów US.

Co do broni to ostatnio upodobałem sobie grę MAX'em :D Nie ma to jak obrona wielkich baz biegając ekipą MAX'ów i trolowanie oddziałów przeciwnika, które chcą ukradkiem przejąc jakieś punkty w bazie, rozwalić reaktor, etc. Co mnie mile zaskoczyło kilka MAX'ów z modułami przeciwlotniczymi potrafi ostro skopać tyłki dla pojazdów powietrznych wspierających atak na nasze bazy. Także jak przeciwnik rozwalił w bazie wieże stacjonarne to warto sięgnąć po MAX'a :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z wymaganiami tej produkcji? Serio trzeba komputera z NASA, żeby to odpalić? Bo słyszałem, że ta gra ma wymagania większe od BF3? Jak jest w rzeczywistości, bo mam chrapkę, ale jeśli rzeczywiście wymagania są takie wygórowane, to podziękuję...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że ta gra faktycznie potrzebuje atomowego Pieca, ale okazuje się że wcale nie jest aż tak wymagająca. Owszem przy walkach gdzie w jednej bazie pruje się z 200 osób to i atomówka zacznie wymiękać, aczkolwiek ja na swoim Radku HD5870. 8gb Ram'u i I5 760 @ 3,7Ghz gram średnio z FPS'em 40-60 klatek i to na praktycznie wymaksowanej grafie. Daruje sobie takie ustawienia jak Cienie czy Oświetlenie HDR na rzecz, np: Motion Blur'a, czyli co kto lubi jeżeli chodzi o kombinację z grafiką.

Ogólnie rzecz ujmując jeżeli ktoś potrafi grać w np: BF3 na max ustawieniach z dobrym fps'em to poradzi sobie z PS2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra jest RAMożerna. Żeby odpalić grę na wysokich detalach trzeba mieć 8 giga RAMu(w sumie trudno się dziwić). Minimum to 4 GB.

Tu masz wymagania: http://www.gry-onlin...13.asp?ID=72773

@up

A jak ktoś gra na średnich ustawieniach? :P

@HammerHead i KewL

Chyba pobiorę grę z oficjalnej strony - tak dla bezpieczeństwa. Mam tylko nadzieję, że jest klient, który pozwala wznawiać pobieranie(tak wiem, głupie pytanie) :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę to faktycznie można było wznawiać, tzn. jak wyłączysz i włączysz to nie będzie żadnego komunikatu tylko po prostu zacznie tam gdzie skończyło. Aha tylko pobierz instalator z europejskiej strony gry i ew. tam się rejestruj żeby potem nie było problemów z obsługa klienta i innymi takimi ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wymagan gry to ja gram na i5 2500k 4.5GHz, Radeon HD7850 1GB oraz 8GB Ram na rozdzielczosci 1920x1080 na najwyzszych ustawieniach ze wszystkim wymaksowanym lacznie z iloscia kanalow dzwiekowych ktora, jezeli ustawiona na 200, daje bardzo bardzo swietna jakosc dzwieku oraz poczucie pola bitwy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja steamowa ma domyślny server US (przynajmniej tak miała na start tydzień temu) i żeby odpalić z EU trzeba w pliku LaunchPad.ini dopisać linijkę "environment=PSG". Być może wszystko zostało naprawione i można normalnie wybierać region. Gdy sam pobierałem grę ze Steam tydzień temu to nie mogłem tego zrobić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...