Skocz do zawartości

UFO, zjawiska paranormalne, sny


Pzkw VIb

Polecane posty

Taa, takie stare domy są bardzo klimatyczne dlatego też często wykorzystywane do horrorów. Ja lubię też historie o nawiedzonych zamkach i ogólnie starych budowlachwink_prosty2.gif. Jeszcze dodam od siebie, że w lasach też tak " straszno ", a już w nocy to huhusmile_prosty2.gif. Te wszystkie odgłosy, masa drzew za którymi nie wiadomo co się czaichytry_prosty.gif.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam, w lasach to nic nie ma, fantazja twórców filmów, książek itp. Jeżdżę na rowerze, biegam po tym lesie i co najwyżej łoś mnie przestraszył. No, dzika widziałem, ale on pewnie bardziej bał się mnie, niż ja jego. tongue_prosty.gif

A na cmentarz w nocy sam bym nie poszedł, z kilkoma osobami raczej tak. teehee.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Elano. Ale są klimatyczne. Masz rację też często jeżdżę rowerem przez lasy i jakoś mi się nic nie przytrafiło.

@Infiniti - Nie nie chodzę w nocy na cmentarzsad_prosty2.gif, ale kiedyś się wybiorę.wink_prosty2.gif

Z chęcią posłuchamsmile_prosty2.gif... o tej zabawie.

Edytowano przez asasyn101
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodam od siebie, że w lasach też tak " straszno ", a już w nocy to huhusmile_prosty2.gif. Te wszystkie odgłosy, masa drzew za którymi nie wiadomo co się czaichytry_prosty.gif.

Co Ty opowiadasz... Ja codzienie jeżdżę w nocy rowerem przez las, od małego też chodziłem na grzyby, jak tylko zaczynało się rozwidniać i nic mnie nigdy nie wystraszyło, w lesie nie ma się czego bać, no chyba, że masz zbyt bujną wyobraźnię. Groźnych zwierząt u nas raczej nie ma, a żadnych innych zagrożeń jakoś nie widzę. Prędzej coś Ci się stanie, jak będziesz szedł nocą przez miasto i to bynajmniej nie ze strony zjaw, czy innych zjawisk paranormalnych

Edytowano przez koorchuck
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byliście kiedyś na cmentarzu o 3 w nocy? wink_prosty.gif

Wielokrotnie. Zdarza mi się skracać drogę przez pewien cmentarz w różnych godzinach - od wczesnego wieczoru, aż po wczesny poranek. Pewnego razu robiłem nawet zdjęcia (noc) w celu uwiecznienia jakichś duchów, ale jak łatwo się domyślić - bezskutecznie. Cmentarz w nocy nie jest zbyt straszny moim zdaniem. Ale las już tak - głównie z powodu różnych dźwięków. Na cmentarzu jest cicho, natomiast las w nocy ożywa. Niby to wszystko zwierzęta, choć nigdy do końca nie wiadomo, więc z przezorności lepiej jak najszybciej wydostać się z lasu spowitego mrokiem. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to słuchajcie.

Jest takie coś. Wybieraliśmy się na cmentarz. U nas jest dość długi i duży i na środku stoi duży krzyż. Bez latarek. jedna osoba zostawiała coś pod krzyżem i druga szła i zabierała to. W ten sposób wiadomo było, ze sami o 3 w nocy na tym cmentarzu byli ;P

las jak dla mnie nie jest straszny. Wiadomo, że czuje się klimat odosobnienia i poddenerwowania, ale nic poza tym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cmentarze mogą być naprawdę niebezpieczne... U nas, na obrzeżach miasta, znajduje się stary żydowski kirkut, legendy głosiły, iż na nim straszy. Za młodu (w tamtych czasach nikt o ten cmentarz, praktycznie, nie dbał), postanowiłem wraz z dwoma kolegami, spędzić na nim noc i przekonać się, czy to prawda. Duchów, co prawda, nie spotkaliśmy, ale tej samej nocy pojawiła się tam banda nazioli, która chciała sobie "popisać" na macewach. Nie tylko, że trochę oberwaliśmy (łatwo to zrozumieć - byliśmy wtedy punkowcami), to na dodatek okoliczna ludność wezwała policję, przez co mieliśmy nie lada kłopoty. xD

Odnośnie nawiedzonych domów: nie jest to do końca prawdą, iż tylko w starych straszy. Np. ostatnimi czasy słyszałem o kilku przypadkach nawiedzonych bloków na warszawskich osiedlach, hehe.

Aha, jeszcze coś:

Antros22 ja rozumiem, ale jeśli Ci się nie chce tłumaczyć to nie pisz tutaj, po prostu. ja mam swoje racje i one są potwierdzone z tego co wyczytałem, a nie sam sobie wymyśliłem. Dziękuję. Dobranoc.
Ależ, mimo że, napisałem, iż mi się nie chce tego tłumaczyć, to jednak cały czas tłumaczyłem. xD Natomiast Ty - oprócz pisania, w stylu, że tak jest, bo jest i swoje wiesz, nawet nie wysiliłeś się, żeby przedstawić swoje racje (ani nie przedstawiłeś wytłumaczenia owych opętań), do których ewentualnie mógłbym się odnieść. :P Dodam, iż to co na ten temat pisałem, to nie żadne tajemne arkana. Dość podobnie na tę kwestię zapatrują się duchowni. Nie darmo Kościół bardzo dogłębnie sprawdza, czy przypadkiem dane objawienia czy cuda, nie są sprokurowane przez zgoła innego rodzaju ducha niż np. Duch Święty. :) Edytowano przez antros22
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę każda lokacja może wydać się straszna, jeśli jesteśmy sami i nasza wyobraźnia się uaktywni. Po cmentarzu się nocą nie przechadzałem. Moim zdaniem wieś późną jesienią jest klimatyczna i czasami się wydaje straszna. Te puste pola do koła, nagie drzewa w oddali i powali zapadający zmrok. wink_prosty2.gif

@up Oprócz "nazioli" czy pseudo satanistów na cmentarzu nocą można natknąć się na hieny cmentarne, okradające groby z metalowych zdobień. Chcąc uchronić swój niecny proceder mogą nas poczęstować ciosem metalowym narzędziem.

Edytowano przez Perun
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda mieszkam w mieście, ale kilka początkowych lat swego życia spędziłem na wsi i wieś kocham. U Ciebie na wsi też żniwa się już zaczęły?

A co do nowych bloków, to nie wiadomo co stała wcześniej na tej działce. Może ktoś popełnił samobójstwo?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś za naszym osiedlem była dość sporych rozmiarów łąka, teraz pobudowali "nowoczesne" blokowiska, ale kiedyś chodziło się całą gromadą siadało na kamieniach w pobliżu drzewa i gadało o duchach, a sucha trawa wtórowała. Można było się przestraszyć, jak uruchomiła się wyobraźnia.

Nie mogę sobie wyobrazić, że idę tą łąką a tu widzę całą czarną postać zbliżającą się w moim kierunku?

@up mogę Ci wysłać link do tematu o cienistych ludziach na pw.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do nowych bloków, to nie wiadomo co stała wcześniej na tej działce. Może ktoś popełnił samobójstwo?

I owszem, tam gdzie stoi jeden z tych bloków, o których wcześniej pisałem, rozstrzelano podczas wojny, bodaj, żołnierzy czy partyzantów. W innym bloku miał miejsce okrutny mord.

Każdy nawiedzony dom czy blok (hehe), musi mieć swoją historię. Tyle, że raczej dopiero później ją się dopasowuje/tworzy (jak się poszuka, to zawsze coś się pasującego znajdzie).

Edytowano przez antros22
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie dzieje się bez powodu. U mnie w mieście też jest miejsce gdzie Hitlerowcy rozstrzelali więźniów z pobliskiego aresztu. Jednak w pobliżu stoją domy i nic się nie dzieje. Jednak potem ciała zostały przeniesione do wspólnej mogiły na cmentarzu, może dzięki temu jest spokojnie?

Edytowano przez Perun
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem,trochę lubię żartować ;)

A serio nie wiem czy odnośnie zmor to inne określenie dla ducha,czy inny rodzaj?zmora kojarzy się z strasznym cieniem,ciemnością,a duch z postacią jasną jak żarówka

Sam na szczęście nie miałem okazji zobaczyć ani ducha,ani zmory-nie licząc tego że sam przebrałem się za kościeja-zmorę i straszyłem koleżanki po nocach,ubaw był,ale mówiąc poważnie,co do postaci na polach-sam tez mieszkam na wsi-byc może to przez słońce człowiekowi wymysły szaleja po robocie,troche jak się robi na polu przy pełnym słońcu,to zawsze trzeba robić kilka małych przerw aby odcapnąć

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam panowie, ale nie zgodzę się z wami odnośnie tej zmory. Według podań ludowych zmora przychodziła w nocy aby męczyć śpiących. Według podań zmora żywi się krwią. Sadowi się na piersiach śpiącej osoby, przyciska piersi kolanami i powoduje uderzenie krwi do głowy. Zmorę wyobrażano sobie jako wysoką kobietę o nienaturalnie długich nogach i przezroczystym ciele. Można ją było dostrzec przy świetle Księżyca, gdy jego promienie przechodziły przez ciało zmory.

Ludzie ci z kolei przeważnie stoją i przypatrują się, zdarza się, że również zaczynają gonić świadka. Widywani są zarówno w dzień jak i w nocy. Ogólnie mówiąc nieciekawie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP- gratulacje ;)

Rowem, jeśli rów to i woda(jeśli nie, to kiedyś płynęła) jeśli woda to duch. Kiedyś słyszałem, że duchy pokazują się koło wód. Dziwne jest to, że nie koło dużych akwenów jak np. jezioro, czy jakiś stawek. tylko właśnie malutkie bajorko, strumyczek itd.

Kolega opowiadał mi, że jego brata coś nastraszyło jak przejeżdżał tu i tu. A ja wiedziałem, że tam płynie malutki strumyczek. To potwierdzenie tej teorii ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na wsiach trumny z ciałem wyprowadzano do figurki, dlatego wspomniałem o figurce. Może jakaś dusza nie mogła przejść i dlatego szła za osobą żyjącą. Duch to postać nie materialna, więc krzywdy nie zrobi.

A co do rąk, ja też raz tak miałem i to nie ma nic wspólnego ze zjawiskami paranormalnymi. Swoją drogą fajnie się macha taką ręką.

Edytowano przez Perun
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś moja ciocia mi opowiadała jak coś jakby siedziało jej na klatce piersiowej i utrudniało oddychanie. Nie wiem, może to był zwykły paraliż przysenny.

My kiedyś na tak zwanej luźnej lekcji o duchach itp. rozmawialiśmy. Jedna koleżanka identycznie coś takiego samego opowiadała. Chciała wstać z łóżka, ale nie mogła, jakby coś na niej siedziało czy nawet dusiło. Ja też sądzę, że to da się logicznie wytłumaczyć. Choć kto wie, kto wie... Oczywiście nie szukam sensacjiwink_prosty2.gif

Mi też nie raz tak ręka zdrętwiała, ale wątpię, żeby to była sprawka sił nad przyrodzonych.cool_prosty.gif

Edytowano przez asasyn101
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...