Skocz do zawartości

UFO, zjawiska paranormalne, sny


Pzkw VIb

Polecane posty

Bodaj na National Geographic przeprowadzili test. W najkrótszą noc lata, między zachodzem słońca, a wschodem, ciemno było przez jakieś 4-5 godzin. Chyba 3 czy 4 osoby w tym uczestniczyły. Udało im się wykonać wzorek całkiem spory, wyrobili się w czasie, nawet nie jest to trudne jak się wszystkim dobrze pokieruje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kręgi nie powstają na skutek ścinania zboża. Poza tym zostało już wiele razy udowodnione, że grupa ludzi może stworzyć taki obiekt bez większych problemów. Wystarczy trochę o tym poczytać, tudzież poszukać jakichś filmów w TV czy internecie. Czego chyba jeszcze dokładnie nie zrobiłeś. Tak czy owak, dla mnie jest to po prostu pewna forma ziemskiej sztuki, a nie jakieś znaki od obcych... Jak to brzmi w ogóle: leci delegacja z planety Pakarstujhkah przez pięć bilionów lat świetlnych, żeby dotrzeć na ziemię, po czym robią bardziej lub mniej geometrycznie skomplikowany rysuneczek w polu jakiegoś biednego farmera i odlatują w cholerę. To ja już bardziej wierzę w istnienie krasnoludków.

EDIT:

Skoro już tu jestem.

http://www.nautilus.org.pl/?i=1714

Podoba mi się filmik z Rosji. Nie dość, że ładnie toto wygląda, to może jeszcze jest to faktycznie manifestacja obcych. ;)

Edytowano przez 47
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.magia.gildia.pl/wywiady/john_lundberg_wywiad

Przeczytajcie to sobie. Tak na dobry początek. Poza tym: http://circlemakers.org/

EDIT: Tym się robi kręgi: http://www.circlemakers.org/tools.html

DOWN: Przeczytaj, to się dowiesz...

Edytowano przez 47
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając, że istnieją kosmici trzeba wziąść pod uwagę 2 rzeczy

1)

Kto powiedział, że są na wyższym poziomie inteligencji?

2)

Jeśli już pobili punkt 1 nie należy od razu zakładać, że są to organizmy oparte na węglu i wodzie. Może ominęli nasz układ słoneczny bo nie ma w nim żadnej planety z ciekłym metanem na powierzchni i atmosfery złożonej z 75% z wodoru, bo "przecież tylko w takich warunkach jest w stanie rozwinąć się inteligentne życie?"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym się robi kręgi: http://www.circlemakers.org/tools.html

DOWN: Przeczytaj, to się dowiesz...

Em, i Ty w to wierzysz? Sory, ale jak takimi prymitywnymi rzeczami chcesz wykonac w ciagu kilku godzin kregi na kilkunastu hektarach ?

Zakładając, że istnieją kosmici trzeba wziąść pod uwagę 2 rzeczy

1)

Kto powiedział, że są na wyższym poziomie inteligencji?

A jak wytlumaczysz fakt, ze co jakis czas widac je na niebie? Tylko mi nie mow, ze to LOT lata starymi samolotami xD :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie kilkanaście hektarów?! Największy miał bodajże 250 metrów średnicy.

Poza tym ręce opadają... Nick, weź człowieku najpierw poczytaj o czymś, a dopiero potem się wypowiadaj. Taka rada na przyszłość. Bo z tego co widzę jedynie pobieżnie przejrzałeś linki, które podałem. Zapoznaj się z tym:

http://209.85.129.132/search?q=cache:PqAbS...lient=firefox-a

A jak wytlumaczysz fakt, ze co jakis czas widac je na niebie?

Faktem jest, że czasem widać niezidentyfikowane obiekty latające na niebie. Jak dotąd nie ma żadnych wiarygodnych/naukowych/oficjalnych dowodów, że sa to przedstawiciele obcej cywilizacji.

Edytowano przez 47
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy ja wierzę w istnienie obcych cywilizacji. Chodziło mi o to, że nie wiadomo czym naprawdę są owe niezidentyfikowane obiekty, ponieważ nikt niczego jak dotąd nie potwierdził. Przecież oficjalnie nie istnieje coś takiego jak kosmita. Na dzień dzisiejszy jest to jeden z wielu mitów. Owszem, w necie jest cała masa materiałów na ten temat, ale jeszcze nigdy nie zostało w 100% udowodnione z czym mamy do czynienia. Te wszystkie filmy zdjęcia faktycznie dają do myślenia, ale żaden z nich nie stanowi dobitnego dowodu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ciocia miała kiedyś spotkanie 3 stopnia(czy jakoś tak).

Miała wtedy 15 lat jechała na rowerze z kumplem jakąś wiejską dróżką.Nagle razem z kumplem zobaczyli światełko.Myśleli, że to ich koleżanka się spunzia, więc pojechali.Okazało się, że to światło to taki latający(jakieś 30 cm nad ziemią) biały owal. Schowali się z kumplem za krzakami. Nagle z tego dużego białego wyleciało takie małe niebieskie i zaczęło "badać" okolicę. Latało między gałęziami, tuż nad ziemią i zaczęło gonić wystraszonego królika. Kiedy to niebieskie się oddaliło w pogoni za królikiem, moja ciocia postanowiła podejść do wolno sunącego nad ziemią białego owalu. Jej kumpel się bał więc został. Kiedy znalazła się w odległości 2 metrów od "sondy" ta się zatrzymała i obróciła w stronę mojej cioci. Ciocia podeszła bliżej i poczuła na plecach lekki mrowienie. Podeszła jeszcze bliżej wtedy "sonda" zaczęła tak lekko ją do siebie przyciągać, dając jej tak jakby "wybór", czy idzie z nimi albo zostaje. Kidy "sonda" zaczęła mocniej przyciągać, zaczęła spierniczać ile pary w nogach...

I co o tym sądzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz 47, a ktory naukowiec powie Ci ze nawiazal lacznosc z kosmitami? Ludzie wpadli by w panike a i kosciol pewnie by sie do tego podlaczyl, ze to nie mozliwe, bo np. Bog tego nie stworzyl. Narazie naukowcy zapewne milcza by nie wywolac paniki i sensacji. Zapewne kiedys nam o tym powiedza. Chyba ....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kosciol pewnie by sie do tego podlaczyl, ze to nie mozliwe, bo np. Bog tego nie stworzyl.

Oczywiście masz rację. Co z tego, że naczelny astronom Watykanu stwierdził, że życie pozaziemskie jest możliwe i nie koliduje to z wiarą Kościoła Katolickiego.

Jak chcesz coś pisać to obeznaj się najpierw w danym temacie. :confused:

Narazie naukowcy zapewne milcza by nie wywolac paniki i sensacji. Zapewne kiedys nam o tym powiedza. Chyba ....

Jasne, oczywiście żaden z tych setek naukowców nie pisnął pary z ust...

Gwarantuję, że jeśli UFO rzeczywiście istnieje to wieść ta rozniosła by się lotem błyskawicy.

PloKoon zaiste ciekawa opowiastka. Z jakiego zbioru bajek/baśni/legend/mitów ją wyciągnąłeś? Przeczytałbym resztę...

47 To samo można by napisać o wszystkich innych nowinkach technicznych/geograficznych. Wiesz jakim przełomem było dowiedzenie, że to nie Ziemia a Słońce stoi w miejscu? Kopernika też wyśmiali ale ukazał on dowody! Sam wyśmieję naukowca twierdzącego, że UFO krąży nad Ziemią, jeśli nie będzie miał dowodów!

Edytowano przez Belutek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jakiś naukowiec powiedziałby opinii publicznej, że nawiązał kontakt, to zostałby niechybnie wyśmiany. Uwierzyliby mu zapewne jedynie entuzjaści ufo. Reszta popukałaby się w czoło, chyba że przedstawione zostałyby dowody w stylu oficjalnego ujawnienia się obcych. Ale to już jest czysta fantastyka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarantuję, że jeśli UFO rzeczywiście istnieje to wieść ta rozniosła by się lotem błyskawicy.

Ależ UFO istnieje. UFO = unidentified flying object. Tak więc mogą to być baloniki meteo czy inne supertajne myśliwce. Wiem, że miałeś na myśli zielone ludziki w swoim stateczku, ale trzeba zauważyć, że UFO to nie tylko rzekomi przybysze z kosmosu. Niby drobna rzecz, ale strasznie mierzi.

A Nick mnie po prostu zastrzelił :P Na Discovery pokazywali filmik jak to ludzie robią kręgi w zbożu w ciągu jednej nocy. Ba, nawet im trochę czasu zostało. I tak, korzystali z tych prymitywnych metod.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PloKoon wypas! Kiedy ekranizacja się pojawi??

Dobra beż żartów. Nie kwestionuje czy jest to prawdą czy zwykłą historyjką wymyśloną na potrzeby zabawienia towarzystwa ale NIKT sam z siebie nie będzie tak serio wierzył w UFO jeżeli sam go nie zobaczy i nie stwierdzi ,że jest prawdziwe i jest się czego bać (ewentualnie :P )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co o tym sądzicie?

Let me think... Twoja ciocia miała piętnaście lat. Ponoć dzieci w młodym wieku wymyślają różne rzeczy, żeby zwrócić na siebie uwagę. Poza tym potwierdził to jej kolega. Zakładam, że mógł być w zbliżonym wieku. Byli we dwoje. Sami. Ja bym raczej zaczął się zastanawiać nie nad UFO, które mieli spotkać, a co się działo między nimi, że nagle sprezentowali historię o UFO.

Co z tego, że naczelny astronom Watykanu stwierdził, że życie pozaziemskie jest możliwe i nie koliduje to z wiarą Kościoła Katolickiego.

Amusing. Naczelny astronom Watykanu to faktycznie godny zaufania fachowiec. Szczerze. W końcu Kościół ma długoletnie doświadczenie ze zjawiskami niewytłumaczalnymi, cudami oraz innymi dziwami, o których wiadomo iż są, choć nie można dowieść ich istnienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka moich przypuszczeń po przeczytaniu ostatnich stron tematu.

1. Technologia.

Jeżeli UFO miałoby odwiedzać Ziemię, to zapewne musiałoby mieć bardzo zaawansowany pojazd. Jak wiadomo na pozostałych planetach układu słonecznego nie ma życia. Więc Ufo przybywa z baaardzo daleka. Na pewno nie jakimś tam promem.

2. Czy istnieje? Dowody.

Sprawa słynnej cioci. Wątpię w prawdziwość tej opowieści. :dry: Ale zadam kilka pytań. Był wtedy dzień czy noc? To było tylko światełko czy statek? Ciocia była trzeźwa? :sweat:

To wszystko co zostało udostępnione, czyli filmy, zdjęcia, to w obecnych czasach nic przekonującego. Bo w różnych kreatorach itd. w kilka minut można coś takiego zrobić.

3. Zboże i takie tam.

Znowu moim zdaniem małe prawdopodobieństwo. Jeżeli zostawiają znaki, to dlaczego regularnie to robią? Przylatują, zostawiają, odlatują. Przecież to nie ma sensu. Te znaki to wiadomości. Ziemia na to nie odpowiada, więc czemu obcy regularnie je zostawiają?

Na razie tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Technologia.

Jeżeli UFO miałoby odwiedzać Ziemię, to zapewne musiałoby mieć bardzo zaawansowany pojazd. Jak wiadomo na pozostałych planetach układu słonecznego nie ma życia. Więc Ufo przybywa z baaardzo daleka. Na pewno nie jakimś tam promem.

A skąd wiesz, że nie ma życia? Może jest tylko my nie jestesmy w stanie go wykryc? Może się przed nami ukrywa i robi to skutecznie? Może wcale nie jest oparte na wodzie tylko na jakichs innych, nieznanych nam związkach?

3. Zboże i takie tam.

Znowu moim zdaniem małe prawdopodobieństwo. Jeżeli zostawiają znaki, to dlaczego regularnie to robią? Przylatują, zostawiają, odlatują. Przecież to nie ma sensu. Te znaki to wiadomości. Ziemia na to nie odpowiada, więc czemu obcy regularnie je zostawiają?

Sądzisz, że istoty z kosmosu mogące różnic się od nas dokładnie wszystkim kierują się taką samą logiką jak ludzie? Nieco naiwna teza imho..

Jesli chodzi o UFO to musimy zdac sobie sprawę z tego, że tak naprawdę nie wiemy zupełnie niczego. Nie wiemy jak takie życie pozaziemskie miało by wyglądac, jak myslec, jakie miec cele i plany wobec nas... Ergo: z pewnoscią nie jestesmy (przynajmniej przy obecnym poziomie naszej wiedzy) pozaziemskich cywilizacji zrozumiec..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fryz

1.

Jeżeli jesteś mądrzejszy od wszystkich naukowców, to wybacz. Na jakiej planecie naszego układu odkryłeś życie? Jeżeli UFO jest super zaawansowane itd. to musiałoby mieć wielkie miasta, statki itp. Ty piszesz, że może być stosunkowo blisko Ziemi. To dlaczego nikt tego nie zauważył? Kosmici kryją się wewnątrz planet i wylatują co jakiś czas?

2.

Jeżeli nie chcą nawiązać kontaktu to co? Kilkanaście lat ostrzegają przed atakiem? Wyjaśnij mi co chcą tymi znakami przekazać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UFO to jest wymysł tęgich głów z Ameryki, przyjęło się że są to małe humanoidy z wielkimi głowami. Gdyby nie bujna wyobraznia amerykanów, to nikt nie myślałby nawet o czymś takim. Być może jeśli jest życie to obcy wyglda jak glut lub papka kukurydzy, i jest wielkości Ziemi? Dlaczego nie, skoro są planety o miliony większe niż Ziemia, i jeśli miałobyć tam życie to właśnie jest ono w takich właśnie rozmiarach? Według mnie takie rozmyślania są dla filozofów, i dzieci z bujną wyobraznią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fryz (do zainteresowanego - sorry, miałem na myśli @mrgonzo)

UFO i życie pozaziemskie to nie to samo. To pierwsze wywodzi się z terminologii sił powietrznych USA i mówi o obiekcie, którego nie da się "zidentyfikować z żadnym znanym z warunków ziemskich obiektem lub zjawiskiem atmosferycznym". A życie pozaziemskie to takie, które nie jest na Ziemi i z niej nie pochodzi. Co do reszty - można się zgodzić. Nie wiadomo na 100% jak wyglądała by taka forma życia z innej planety a zielone ludziki są wymysłem kultury masowej. Owszem, są liczne materiały, ale 1) zdjęcia i filmy można zmanipulować i sfałszować a 2) ludzie czasami lubią zwrócić na siebie uwagę ;P Ale takie dywagacje może prowadzić sobie każdy, śmieszne to zaczyna być gdy ktoś próbuje swoją wersję UFO i/lub życia pozaziemskiego uznać za prawdę objawioną... W każdym razie moja opinia jest taka - nie sądzę, aby Ziemia była w całym wszechświecie jedyną planetą zdatną do życia i jedyną gdzie wykształciło się życie. Możliwe, że gdzieś, wiele lat świetlnych dalej również powstało życie aczkolwiek np. w prymitywnej formie bakterii.

Tak przy okazji, ktoś już wcześniej spotkał się z nazwą Wieloświat? Co o tym sądzicie? :)

Edytowano przez Black Shadow
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz, że nie ma życia? Może jest tylko my nie jestesmy w stanie go wykryc? Może się przed nami ukrywa i robi to skutecznie? Może wcale nie jest oparte na wodzie tylko na jakichs innych, nieznanych nam związkach?

Nie musi się wcale ukrywać. NASA prowadziła badania nad wykrywaniem życia na innych planetach. Efekt był takie że nie potrafili wykryć życia na ziemi :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...