Skocz do zawartości
Pzkw VIb

UFO, zjawiska paranormalne, sny

Polecane posty

Z odległości w pełni zdaję sobie sprawę (ach, nasze kochane Elementy Astronomii...). Nie można jednak wykluczyć, że gdzieś we Wszechświecie jest cywilizacja zdolna poruszać się między układami planetarnymi odległych gwiazd. Zakrzywienie czasoprzestrzeni, nadprzestrzeń czy coś w tym rodzaju.

Ludziom, że tak komentują, też nie można się dziwić. Wcześniejsze wypowiedzi dotyczyły jednak świadków, więc i ja się do nich odniosłem.

Ten film już kiedyś chyba był. W całości go jednak nie widziałem, więc chętnie teraz skorzystam z okazji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Relacje świadków jak dla mnie, są najmniej wiarygodne. Pewna powtarzalność opisów (dla niektórych to ważny dowód), przeróżnych zjawisk paranormalnych, jest dość schematyczna i typowa. Wszystko da się wytłumaczyć (najczęściej w prosty sposób), czy to biorąc pod uwagę psychologię człowieka, czy też niedoskonałość jego zmysłów. BTW a grupy tworzące kręgi, często używają różnych efektów specjalnych, najczęściej świetlnych, aby ludzie mogli później wymyślać niestworzone historie. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że jesteśmy przy UFO to daję coś bardzo ciekawego. Obejrzyjcie wszystkie 7 częśći, linki do nich podałem poniżej. Kiedyś już o tym pisałem, więc cytuje swojego posta z tamtego czasu. Po prostu nikt się tym wtedy nie zainteresował, a myślę że warto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę obejrzałem wszystkie części po kolei i muszę stwierdzić, że jest to tak dziwne, że trudno w to uwierzyć. Sam nie wiem co o tym myśleć, ale na pewno po obejrzeniu tego nagrania muszę przyznać, iż mój sposób postrzegania na UFO znacząco się zmieni.

Edytowano przez Kicusiek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądnąłem ten film - jestem zdania, że to kukła. Jej ruchy są IMO nienaturalne i sam pomysł porozumiewania telepatycznego z kosmitami przy użyciu telepatów, który są po prostu dobrymi psychologami mówiącymi to, co słuchacz chce usłyszeć, wydaje mi się komiczny. Ale trzeba przyznać, ktoś się przy tym sporo napracował, z całkiem dobrym skutkiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też obejrzałem i podzielam zdanie l1on'a. Praktycznie cały film jest tak świetną mistyfikacją, że aż dziwię się, że do tej pory nie miałem okazji zobaczyć go na Discovery. Co nie znaczy oczywiście, że UFO nie istnieje i że nie byli na naszej planecie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tym się zgodzę. Przesadziłem z tym, że będę do postrzegał inaczej :) Widać było, że to kukła. Zaciemnione pomieszczenie i wyciszone nagranie... Nienaturalne ruchy takie "skaczące" W sumie też się zdziwiłem, że tego filmu nie było na żadnym Discovery.

Edytowano przez Kicusiek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Devilss

Ciekaw jestem kto z was będąc przybyszem z obcej planety pokazał by się publicznie? Ludzie to cholernie agresywna rasa jeżeli spojrzeć na nas z perspektywy obcych. Nie chciałbym witać istot, które zamiast pokojowo ze mną rozmawiać zechcą zobaczyć z czego zbudowany mam organizm. Dlatego jeżeli kosmici istnieją to słusznie zostają w ukryciu, gdyż jak wiadomo człowiek ma tendencję do niszczenia wszystkiego wzbudzającego strach i zagrożenie, a do tego nie zrozumianego. Być może niektórzy chętnie by podyskutowali z inną rasą poza ziemską, jednak większość woli żyć w sopkoju bez wizyt "sąsiadów" z odległej planety.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ujawnienie się obcych byłby też dobre dla nas. Jeśli potrafili by przemieszczać się miedzy planetami, galaktykami, bez względu na to w jaki sposób. To prawdopodobnie byli by od nas o wiele bardzie rozwinięć, nam dużo brakuje do podróży międzygwiezdnych ledwo co sobie radzimy z własną galaktyką więc inwazja i podbój ziemi byłby bardzo prawdopodobny, nie mówią już od kontroli nad nami, nie chcę czyści kiblów obcych :P i pracować niewolniczo w jakiejś kopalni uranu ;P na odległej koloni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem obcy byliby od nas bardziej rozwinięci, ale może na zupełnie innej płaszczyźnie. Myślimy zbyt "po ludzku". Obcy mogliby nie mieć żadnych struktur ani systemów militarnych, ponieważ do niczego im to nigdy nie było potrzebne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest łatwo stwierdzić czy Obcy rozwijają swoją technologię poprzez badania militarne jak to jest na ziemi, bo jak łatwo można stwierdzać dla nas głównym mortem w rozwoju jest właśnie technologia militarna. Wiesz człowiek myśli w sposób racjonalny, taki który uważa za słuszny, inna rasa może nie być nawet bytem materialnym, mogła dawno wejść na jakiś inny stopień uduchowiania, lub czegoś czego my nie zrozumiemy, ale takie dyskusje są tylko ciekawostką, uważam je za fantastykę naukową (aczkolwiek bardzo je lubię :)), może myślę w sposób zbyt ludzki, ale staram się myśleć w miarę racjonalnie, nieodbiegań zbytnio od tego co potrafię pojąć własnym rozumem.

Edytowano przez Eskel047
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zauważ że niektórzy wykorzystują mrówki w jakiś tam sposób, mimo że w gruncie rzeczy i tak są nam mało potrzebne, tak samo może być z obcymi. Człowiek może być cennym zasobem ;P, pokarmem, siłą roboczą, inny zasobem którego nawet możemy sobie nie wyobrażać, jeżeli byłbym ma miejscu bardziej rozwiniętej, inteligentnej

rasą ta albo bym pomógł cywilizacji o niższym stopni rozwoju albo w jakiś sposób wykorzystał tą przewagę. W moim przekonaniu obojętność nie jest domeną ludzi mądrych :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motywem,który dość często powtarza się w moich snach,tak średnio raz na 3-4 miesiące są Alieny...Tak TE Alieny. Sny z nimi są w większości makabryczne.Raz byłem na statku wielkości Normandii z trzema osobami,które przypominały osoby,które znam w rzeczywistości.Drugi sen to była kolonia atakowana przez hordy ksenomorfów,byłem tam wielokrotnie zabijany.Trzeci zdarzył się ostatnio i był z AvP. Te wszystkie sny miałem,kiedy nie widziałem ani filmu "Obcy" ani "Predator" od dłuższego czasu.

Proszę o interpretację,mogę podać więcej szczegółów jeśli chcecie,choć śniło mi się to naaaaprawdę dawno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już nie mogę się doczekać tego 21 grudnia 2012...przecież co wtedy będzie?!Bardzo dużo ludzi się nastawiło że będzie ten koniec świata a wcale nie będzie.Nikt nie wie kiedy będzie.Może być nawet jutro a może i za 100 lat a może jeszcze dalej...nikt nie zna prawdy a mnie denerwują te lamy które marnują kasę na jakieś bunkry i zbierają żywność.Miałem w podstawówce takiego kolegę który w piwnicy wszystko gromadził aż w końcu mu wszystko w tej piwnicy runęło i dał se spokój :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matka Boska pojawiła się w Żyrardowie . Ja mam taki problem : Jak śni mi się że jestem za granicą , to później w przeciągu 2 tygodni dzieje się coś złego na Świecie. Zresztą jak teraz mi się będzie śnił pobyt w innym kraju to dam wam znać i zobaczę czy to działa :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już z kumplem zaplanowałem, że 21 grudnia usiądziemy sobie na jakimś dachu, napijemy się jakiegoś soku i będziemy czekać na KONIEC. Oby śniegu nie było, bo jeszcze spadniemy i nic nie zobaczymy. :(

Swoją drogą... Niektórzy ludzie to nieźli ryzykanci. Wydają wszystkie oszczędności, żeby zwiedzać świat póki jeszcze mogą, bo zakładają, że koniec naprawdę nastąpi. Gorzej będzie jak obudzą się 22 i będzie trzeba pospłacać wszystkie kredyty itd. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motywem,który dość często powtarza się w moich snach,tak średnio raz na 3-4 miesiące są Alieny...Tak TE Alieny. Sny z nimi są w większości makabryczne.Raz byłem na statku wielkości Normandii z trzema osobami,które przypominały osoby,które znam w rzeczywistości.Drugi sen to była kolonia atakowana przez hordy ksenomorfów,byłem tam wielokrotnie zabijany.Trzeci zdarzył się ostatnio i był z AvP. Te wszystkie sny miałem,kiedy nie widziałem ani filmu "Obcy" ani "Predator" od dłuższego czasu.

Proszę o interpretację,mogę podać więcej szczegółów jeśli chcecie,choć śniło mi się to naaaaprawdę dawno.

Spokojnie, to tylko twoja wyobraźnia, nawet nie masz pojęcia o czym czasem inni ludzie śnią, piszesz o Normandii więc pewnie jakiś czas temu grałeś w Mass Effect i to wystarczy żeby we śnie puści wodzę fantazji, to że nie oglądałeś teraz taki filmów SF takich Alien to nieznaczny że gdzieś głęboko nie ukryły się motywy i sceny z tych produkcji, nawet nie wiesz jak ogromną pamięć może mieć człowiek. Zauważ że zbyt podobne to wszystko do filmu, to że widziałeś znane ci osoby to nic takiego, mózg zapisał je i po prostu użył do projekcji. Także spokojnie, nie jesteś kosmicznym marines :).

Edytowano przez Eskel047
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, to tylko twoja wyobraźnia, nawet nie masz pojęcia o czym czasem inni ludzie śnią, piszesz o Normandii więc pewnie jakiś czas temu grałeś w Mass Effect i to wystarczy żeby we śnie puści wodzę fantazji, to że nie oglądałeś teraz taki filmów SF takich Alien to nieznaczny że gdzieś głęboko nie ukryły się motywy i sceny z tych produkcji, nawet nie wiesz jak ogromną pamięć może mieć człowiek. Zauważ że zbyt podobne to wszystko do filmu, to że widziałeś znane ci osoby to nic takiego, mózg zapisał je i po prostu użył do projekcji. Także spokojnie, nie jesteś kosmicznym marines .

Normandii użyłem do porównania wielkości tego statku.

Odnośnie Obcych to częstotliwość ich śnienia się jest zbyt duża.żeby to mogła być tylko pamięć o filmie. Zastanawiam się co w snach znaczą potwory.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic to nie znaczy, a właściwie tylko to co pisał Eskel047, oraz to że widocznie ksenomorfy wywarły na Tobie tak silne wrażenie, że Ci się śnią. Mózg wrzuca nam różne obrazki, które są w nim zapisane. Czasem jest to bez ładu i składu, a czasem układa się w miarę spójną całość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nudyslaw

Świat przyjął taką a nie inną postawę do zjawisk paranormalnych, ale żyjesz w starej epoce bo ludzie już w tak sceptyczny i szyderczy sposób nie podchodzą do Obcych i inny zjawisk. Ludzie są teraz bardziej otwarci na poglądy innych, jak może na przełomie końca XX i początku XXI wieku ludzie uważali za śmieszne otwarte obnoszenie się z teoriami o np istnieniu pozaziemskim, tak teraz ludzie przeznaczają masę kasy na badania np SETI nawet w takich instytucjach badawczych jak NASA są prowadzone badania na ten temat. Jesteśmy teraz w takiej epoce że ludzi są ciekawi świata, kiedyś po prostu bali się nieznanego bo nie mieli odpowiednich narzędzi do badań i tego typu doświadczeń, teraz jak ktoś uważa ze śmieszne tego typu sprawy jest po prostu płytki i ograniczony na wiedzę. Ja w swoim otoczeniu rzadko spotykam takich ludzi którzy naśmiewali by się z zjawisk paranormalnych.

Krzysiu o Bogu rozmawiamy w innym dziale :). Ale fakt mniej prawdopodobne, chociaż wiara w Boga nie ogranicza się tylko do aspektów rzeczywistych i materialnych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...