Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pzkw VIb

Ogólnie o grach II

Polecane posty

Renee tych gier będzie od groma, ja może wymienię najświeższy przykład - Deus Ex Invisible War, gdzie autorzy zastosowali imię neutralne dla p(y)łci.

Pixel Shader 3.0

Dopadła mnie mała irytacja - po co takie tytuły jak the Club, Denide Ops wykorzystują SM3.0 i nie da rady zagrać z kartą wykorzystującą wyłącznie numeracje 2.0 Zastanawia mnie czym twórcy się kierują ustawiając taką poprzeczkę dla sprzętu - z tego co wiem to grafika w najnowszym konflikcie nie przegania tej z CoD4 czy TimeShifta, a obie gry można odpalić na SM2.0 i ewentualnie przestawić na SM3.0 Dlaczego takiego rozwiązania nie odnajdują producenci?

Swoją drogą zdaje sobie sprawę, że obniżenie takiej poprzeczki z SM3.0 -> 2.0 nie jest czasochłonne, pamiętam dobrze taki zabieg podjęty przez producentów Heroes M&M V jak i w EU ]I[, którzy obudzili się dopiero po premierze gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renee tych gier będzie od groma, ja może wymienię najświeższy przykład - Deus Ex Invisible War, gdzie autorzy zastosowali imię neutralne dla p(y)łci.

Chyba jednak nie jest ich aż tak dużo, skoro na Wikipedii:

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_video...le_protagonists

udało im się wymienić tylko tyle. Na pewno ta lista jest mocno niekompletna, jednak takie gry stanowią mniejszość i dobrze by było, jakby kiedyś powstała w miarę kompletna ich lista. Na przykład ja chętnie bym pograła w jakieś drugowojenne gry, ale lipa, bo wszystkie, jakimi się zainteresuję, okazują się być skierowane wyłącznie do mężczyzn. A przecież kobiety brały udział w II wojnie światowej (nie tylko w Armii Czerwonej, w czasie powstania warszawskiego funkcja łącznika, czyli najmniej bezpieczna, była sprawowana praktycznie wyłącznie przez kobiety, a z trochę wcześniejszej historii, udział anarchofeministek po rebublikańskiej stronie w hiszpańskiej wojnie domowej), a także w późniejszych konfliktach, jak snajperki w czasie wojny w byłej Jugosławii. Nie wspominając już o służbie kobiet na niemal wszystkich stanowiskach w armii Izraela, podobnie jak w mniej formalnych, "prywatnych" formacjach w krajach Afryki i Azji Południowo-Wschodniej. Z pewnością, zaledwie lekko zarysowałam skalę tematu. Dlaczego więc twórcy gier wojennych zdają się byc przekonani, że to domena wyłącznie mężczyzn? Pewnie dlatego, że taki jest target tych gier, ale nie sądzę, aby się coś złego stało, gdyby wzorem DE:IW, czy ST Voyager: EF możnaby wybrać, czy chce się grać kobietą, czy mężczyzną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze ścieżek muzycznych to pamiętam tylko tę z American McGee's Alice, więc chyba ta jest najlepsza. ;] Naprawdę polecam - świetny mroczny klimat, miodzio. Z resztą Hitmany i inne cieniasy mogą się conajwyżej schować przed urokiem Alicji...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo.No to kolejne pytanie (prawie jak u ewy drzyzgi czy jakos tak:P)Jaka gra wedlug was posiada najlepshy klimat(jaka gra rządzi:D)? Podajcie też krótkie uzasadnienie. Moje propozycje to: Diablo2(ta gra wciąga do swego świata chyba jak zadna inna i ta atmosfera zła tajemniczego chorego świata dejjm)Resident Evil 3 Nemesis(klimat gęsty jak angielska mgła plus ta muzyka w napisach koncowych:D)Aliens vs Predator(do dzis pamietam jak adrenalina pompowana z nadnerczy nie dawala mi spokoju,zadna inna gra nie straszyla mnie w takim stopniu ze nawet po raz 20 na tej samej planszy mialem ciary na ciele i ten pikajacy wykrywacz ruchu aaa plus te male alienki rzucajace sie na twoja twarz masakra!) The Thing (za to iz miało sie uczucie autentycznosi tych chorych wydarzen)Fifa 2001(tylko ta czesc jest warta uwagi muzyka po strzelonej bramce dynamizm rozgrywki) Commandos2(klimat,grafika,muzyka!,dowlnosc wykonywania,wlasna taktyka itp)Project I.G.I(ta gra to legenda uwielbiam ta gre za wszystko:historia,grafika,muzyka,klimat.ps.jak mozna było tak skopac 2 część?!) GTA3 (grywalnośc,i ta swoboda w 3d na tamte czasy cos zupelnie nowego)saga Hitman(klimat)ONI(klimat plus nietypowe rozwiazanie graficzne stylizwoane na mange,anime)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ja dalej będę trzymał się American McGee's: Alice. Klimat tej gry wgniata w ziemię - mroczna, odwrócona wersja Krainy Czarów po prostu zniewala. Jeśli dołożyć do tego niesamowitą ścieżkę dźwiękową, świetne postacie i ten angielski akcent... Ach. :) Polecam tę grę, jak cholera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uparliscie sie, zeby wymieniac tylko stare gry? :wink:

Te nowe (niektore) tez maja genialny klimat. Taki Bioshock. Jak dla mnie 10/10 własnie za sam klimat... Coś niesamowitego, nigdy nie przezylem czegos takiego... Dodałbym jeszcze CoD4, za taką filmowość.

No i standardowo: WoW... GTA3 może, niektóre TRy... :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plenescape: Torment - klimat budowały genialna muzyka oraz fabuła gry. Budzisz się w kostnicy, nie wiesz kim jesteś, obok ciebie lata jakaś czaszka. Świat nie jest przyjazny, na ulicach panoszą się dziwki, zbiry, jakieś mroczne typy. Trzeba uważać gdzie się chodzi^^

Gothic 2 - klimat budował przede wszystkim świat który po prostu żył. Poza tym - genialnie wyglądały te wszystkie lasy i puszcze.

Desperados - po prostu czuć klimat dzikiego zachodu. Muzyka, lokacje jak z westernów.

Conter Strike - też jest klimat, szczególnie dzięki temu, że w grze jest wbudowana komunikacja głosowa. ,,Rasz na A!'', ,,K**** powrót!'' - nie ma to jak emocje^^

Heroes III - tryb gorących pośladków^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli mialbym wymienić gry, które urzekły mnie najbardziej swoim klimatem i są najlepsze w swoim gatunku to są to niewątpliwie:

- Final Fantasy VII i IX- Tej pierwszej nie trzeba nawet argumentować, ta druga zas, pomimo, że jest uznawana za dziecinną, posiada klimat, który nie puszcza do napisów końcowych (i dodatkowo mocno sugestywna lokacja, jaką jest Burmecia, mrr =]), teraz biorę sie za X na PS2, praktycznie już wiem, że wbije sie do scisłej czołówki moich ulubionych Finali.

- Resident Evil-Części 1,2,3, Code Veronica, REmake i Zero, potem już było tylko słabiej. Ale wymienione części

to poprostu syta dawka Survival Horroru, moze mniej sugestywna od Silent Hilla, ale dla mnie bardziej grywalna. Choc raczej tylko na konsolach, pecetowe wersje IMO dostarczają słabszych wrażeń.

- Warcraft II i III- mówcie co chcecie, ale grałem w niego szczylem bedąc i mocno przeżywałem zdradę Arthasa w trójce ;3 A co do dwójki- Już, gdy zobaczyłem Intro (bedące do dziś w ścisłej czołówce moich ulubionych) wiedziałem ,ze to wielka gra. I to wrażenie zostało do konca ;D

A i jeszcze wszelakie Raymany- poprostu od małego do dzis kocham te bajkowe klimaty, zwłaszcza ten nieco bardziej ponury w części drugiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że troche osób sie wypowiedzialo i już po tych postach moge stwierdzić, że napewno zagram w 2 gry które mi umkneły uwadze a są nimi: Bioshock oraz Plenscepe Torment dzieki za wszystkie wypowedzi i czekam na więcej:)aaa zapomniałem dodać wczesneij, że podobają mi sie również NFS(2-za intro,muzyke,grywalność te wspomninia z dzieciństwa,3-klimat no i ucieczki przed policja:P,a grafika wtedy robiła nie małe wrażenie,MostWanted-ostatnia częśc która ma dusze nfs)ColinMcrae2(za fantastyczne odwzorwanie rajdu i grywalność).Jak coś mi sie jeszcze przypomni to dopisze:Dpeace

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yo.jaka wedlug was gra posiada najlepsha sciezke muzyczna?J

ją ziąą!moim sdaniem naylepshe sdzieżkićwienkowe majom metalgirsloid (wszyskie czeńsci), shedow of tha colossus, metroidprime i ofkoz finalfa ntasy7!

o.No to kolejne pytanie (prawie jak u ewy drzyzgi czy jakos tak:P)Jaka gra wedlug was posiada najlepshy klimat(jaka gra rządzi:D)?

naylepshy klimat majom bijondgud and ewil, metal ge ar (całą seria!!!11111!) i dusho innyh, kturyh nie hce mi siem wymieniac!!!!!!!

:Dpeace

war

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okkejj Net noo jestes fajny naprawde super extra yoł mnie pojechales z tą pisownia ty to chyba jestes ten prze zioom albo jakis ril gangzta szit szacun rispekt forewer.aaa i nie trzymaj skarpety na głowei robala bo to nie higieniczne i takie nie zdrowe...:P.A wracając do tematu to uzasadnij jak możesz człowieku meeeen swoją wypowiedz co do gry ktora jest wedlug ciebie the best of... oł rajt? FAK WAR ahjjj

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yo.jaka wedlug was gra posiada najlepsha sciezke muzyczna?J

ją ziąą!moim sdaniem naylepshe sdzieżkićwienkowe majom metalgirsloid (wszyskie czeńsci), shedow of tha colossus, metroidprime i ofkoz finalfa ntasy7!

Good choice. No i jeshcze thakie gry jak:

Splinter Cell: Chaos Theory ( Amon Tobin ), Silent Hill 2 albo Farenheit (Badalamenti)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie, borxx, musze ci podziękować za zmuszenie mnie do zagrania w MGSa - no i zagrałem! Co prawdaw w Portable Ops, ale i tak jest [beeep]ISCIE! a ja dopiero pierwszemu bossowi tyłek skopałem, hłehłehłe!

A więc dzięki wielkie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farenheit (Badalamenti)

Podpisuje się pod tym obiema rękami. Ten OST (jak zresztą cała gra) kompletnie mnie zmiażdżyły. Aż człowiekowi wydaje się jakby słuchał jakiś zaginionych kawałków z Twin Peaks...

Ostatnio, szczególnie spodobała mi sie ścieżka dźwiękowa rodzimego Wiedźmina. Też coś pięknego ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:arrow: Carmagedon 2: Carpocalypse Now!

Muzyka, tylko dwa slowa: Iron Maiden !

Klimat, a coz moze byc bardziej wciagajacego niz rozjezdzanie wrzeszczacych bezbronnych ludzi rozpedzonym autobusem w rytm metalowej muzy :twisted:

:arrow: Total Anihilation

Muzyka, na plytce jest kilkanascie utworow. Od marszowych, az po grobowe. Swietnie sie komponuja z rozgrywka.

Klimat, no z tym tu nieco gorzej. Za to tempo rozgrywki potrafi byc naprawde duze.

:arrow: Aliens vs Predator 1 i 2

KLIMAT !!! Jedyna gra w ktorej mozna wystrzelac caly magazynek do uspionego predatora i nie zejsc przy okazji na zawal.

Muzyka do 1 jest swietna. Tej z 2 nie kojarze, ale pewnie tez taka filmowa.

:arrow: Alice

Klimat, taki "milusi" koszmar.

:arrow: Fable: The Lost Chapters

Klimat, bardzo wciagajaca gra. Bardzo przemyslana.

:arrow: Need for Speed

Muzyka, genialnie pasujaca do tego co sie dzieje na ekranie.

:arrow: System Shock 2

KLIMAT !!! Kolejna gra przy ktorej lepiej miec glosniki niz sluchawki. Wierzcie mi, mozna zejsc z tego swiata gdy po uslyszeniu "Join us" ktos lapie was za ramie.

Muzyka, poteguje klimat. Pojawia sie sporadycznie. Niemniej gdy pierwszy raz zagrala, o malo nie spadlem z krzesla.

:arrow: Duengon Keeper

Klimat, jak dobrze byc zlym. No i te rozkoszne pojekiwania z sali tortur, mhmm...

:arrow: Silent Hill 2

Klimat, robi spore wrazenie. Jedyna czesc ktora mi sie podobala.

Muzyka, w calej serii jest fajna.

:arrow: Command & Conquer

Muzyka, mam ogromny sentyment. Autor Frank Klepacki.

:arrow: Homeworld

Klimat, niesamowita fabula.

Muzyka, tez niesamowita.

:arrow: Sacrifice

Muzyka, bardzo bitewna.

Klimat, niezla fabula.

:arrow: Tyrian

Muzyka, no to jest po prostu majsetrsztyk.

Klimat, heh w to trzeba zagrac.

:arrow: Red Faction

Klimat, fabula dziwnie kojarzy mi sie z pamiecia absolutna. Bardzo wciagajaca.

:arrow: Operation Flashpoint

Klimat, bojowy.

Jeszcze dlugo tak moge :) Troche sie gierek nazbieralo przez te kilkanascie (sic!) lat. Staralem sie pominac te juz wspomniane (oprocz Alice, ja musialem).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dodał jeszcze Mafię ze świetnym, symfonicznym soundtrackiem (przy motywie z menu można się było dosłownie rozpłynąć), który potęgował, a raczej współtworzył doskonały klimat tej gry, następnie serię Hitman, gdzie ponure, ambientowe tony pana Jespera Kyda budowały atmosferę grozy i ponurości, no i wszystkie gry ze Star Wars - wiadomo, dlaczego. ;] Z takich ciekawostek wspomnę o stareńkim Toki na Amigę - mimo technologicznych ograniczeń ścieżka dźwiękowa także była bardzo klymatyczna, no ale to już nie te lata, nie te gry... Heh, żem się zasentymęcił troszku. :o

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się pochwalę moim nowym nabytkiem :). Jak powszechnie wiadomo, pierwsze poważniejsze pieniądze (chociaż nie jest to pierwsza kasa zarobiona na pisaniu, za kaskę od CDA kupiłem sobie HoMM 4, ale Tele Tydzień płaci dużo lepiej :P) powinno się jakoś spektakularnie wydać, a że nie pije (czyli nie mogę ich jak normalny człowiek po prostu przepić) to kupiłem sobie myszkę Razer Lachesis + wypasiona podkładka :). Drogie to jak diabli (łącznie prawie 300 zł, ale kasjer w sklepie dał mi po mojej kłótni 40 zł upustu za zmasakrowane pudełko), ale za to ta mysz daje +5 do zręczności, +10 do szybkości i +15 do siły :P. No, to tyle chwalenia się :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest topik "jaki wypasiony sprzęt, o ktorym inni forumowicze moga tylko marzyc, sobie ostatnio kupiles" :wink: Aczkolwiek gz

Ja swoja myche kupiłem 4 lata temu w Biedronce za 9,99 i smiga, ale faktycznie, to nie jest topic do chwalenia się...

Do gier z klimatem dopisze Mafię. Świetnie oddane lata 30' (chyba 30'...) i taka gra była...Prehistoryk - tez na liste, bo tak! :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoja myche kupiłem 4 lata temu w Biedronce za 9,99 i smiga, ale faktycznie, to nie jest topic do chwalenia się...

Jak nie jest? Tytuł tego tematu jest co prawda bardzo mylący, ale dyskutowaliśmy nad nim i nie udało nam się znaleźć krótkiego zdania odpowiednio charakteryzującego to, o czym ma on być. A ma być o wszystkim, co jest mniej lub bardziej związane z szeroko pojętym graniem, sprzętem itd., czyli np. targi gier, jakieś wydarzenia, luźne gadki o tym itp. Więc jak najbardziej można tu chwalić się swoim sprzętem*. Dyskutowanie o myszkach również jest jak najbardziej na miejscu,

* - komputerowym, świntuchy :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra z wyśmienitym klimatem? Nie byłbym sobą, gdybym w tej chwili nie podał mej ulubionej: Thief. Muzyka też jest w niej niczego sobie, choć w większości słuchamy jeno wrednych Młotków / Pogan.

Swoją drogą, to ostatnio przekonałem się do gier tworzonych przez Japończyków. Jak te wszelkie Finale na emocjach człowieka grają! Przy jednym bym się niemal popłakał! :shock: Ogólnie rzec biorąc odpuszczam sobie gry zachodnie do wakacji minimum. ;)

Choć nie wiem, czy to się uda. W czerwcu bodajże wychodzi najdroższa gra na świecie - Metal Gear Solid 4 (cena gry + PS3). Patrząc na trailery coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że dalekowschodni producenci mają wielki talent do opowiadania historii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...