Skocz do zawartości
RoZy

Pełniaki dodawane do CDA

Polecane posty

Towarzysze i towarzyszki! pragnę zakomunikować, że zakończyłem przygodę z Blitzkrieg: Burning Horizont.

Kampania Rommla wydała mi się krótsza niż np. w Stalingardzie oraz Rolling Thunder, którego jeszcze nie ukończyłem, ale zamierzam powrócić.

Misje odbywały się w Belgi, Francji, Libii, Egipcie, Tunezji, Włoszech. Można było uczestniczyć w najważniejszych bitwach tych frontów i to z realistycznym rozmachem. Do tego dochodzi 11 misji dodatkowych przypadających na różne fronty.

Każda pozycja od Nival Studios różni się pewnymi zasadami rozgrywki. W tym przypadku większość samolotów została w pewnym stopniu spowolniona i są bardzo podatne na ostrzał AA, więc trzeba uważać. Artyleria ma ograniczony zasięg w porównaniu z Stalingradem jednak ciężkie działa czasem pokrywają zasięgiem całą mapę. W zamian za to mamy duże zapasy amunicji oraz nielimitowane zaopatrzenie z magazynów. Do tego w prawie każdej misji snajperzy są bardzo użyteczni.

AI wroga- można wytrzymać. Jednak często wystawia się jak głupi snajperowi, który może wykosić pół dywizji wroga, no chyba że trafimy na taką strefę, gdzie zaraz nie wiadomo czemu wszyscy na nas idą i eksterminują naszego zwiadowcę. Artyleria wroga nie daje nam spokoju, jeżeli nasze pozycje zostaną odkryte albo zaczniemy samo ostrzał to na pewno stracimy działa. Komputer biernie daje się ostrzeliwać przez naszą artylerię.

Misje wymagają myślenia taktycznego, bo masówki nie da się zrobić- samobójstwo związane z polami minowymi i bateriami artyleryjskimi i przeciwpancernymi oraz czasem przewaga liczebna wroga i technologiczna.

Grafika dwuwymiarowa, jednak oddająca szczegółowość świata.

Do tego encyklopedia jednostek. Przed misjami możemy wymieniać sprzęt , nasze jednostki podstawowe mogą awansować.

Jeden aspekt techniczny. Gra się żre z procesorami dwurdzeniowymi, więc trzeba wyłączyć jeden z rdzeni dla procesu programu. Jakiś durak na tym forum poradził, żeby ustawić zgodność z Win98, co powoduje że gra się uruchamia, jednak wszystko się wczytuje 1000 razy wolniej i doprowadza do frustracji dokopując jeszcze czasem przymulaniem podczas rozgrywki.

----------------------------

Produkcję polecam ze względu na realizm oddanych tu bitew i różnorodność jednostek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio z CDA przeszedłem Kroniki Riddicka. Nie rozczarowałem się; było po prostu super, swietny klimat no i ten humor Riddicka. Bardzo fajny w tej grze był paralizator - w niektórych sytuacjach lepszy niz strzelba :!: :wink:

Teraz zabieram się za Pariaha tylko nie robią mi się autosavy :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Riddick jest rzeczywiście doskonały. to oprócz Total Overdose i Trylogii Thief, Splinter Cella, Falloutów, Flashpointa i pewnie jeszcze kilku, jedna z najlepszych gier dodanych do CD-A.

aż ciekaw jestem co będzie na urodzinowo-stopięćdziesiąty numer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mam za sobą rozwałkę na farmie i doszedłem do misji z 18-kołowcami.

Grafika ujdzie, jednak można by było trochę tekstur poprawić i geometrii.

W mieście niby jest policja, ale niestety nas nie ściga. Tylko funkcjonariusze w pobliżu oddają strzały podczas konfrontacji. Nie ma takiej satysfakcji w przebywaniu w mieście i nie wykonywaniu misji. Raz jak się dorwałem do CKMu na dachu to nadjechały do rozwałki jakieś patrole i tylko tyle.

Miasto jest dość ograniczone i do tego jeszcze poszczególne dzielnice muszą się wgrywać.

Ludzie czasem jak przed nami uciekają to walą o przeszkody i sie zabijają jak po przebudzeniu ze śpiączki afrykańskiej.

Jak kradniemy samochód to kierowca zostaje naszym pasażerem.

Do tego ludzie i pojazdy się w oddali respawnują oraz znikają.

------------------------------------------------

Jednak to nic w porównaniu z satysfakcją płynącą z uczestnictwa w walkach z el banditos. Sporo broni, do tego bullet time, strzały w powietrzu, kombosy i inne dodatki. Wyczyny kaskaderskie z samochodami oraz zbieranie różnych rzeczy po mieście i różne "kill frenzies".

Niezłe jaja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no proszę - przygodówka i RPG. Kupię !

W Świątynię miałem zamiar pograć a jest też przygodówka z którą wiążę spore nadzieje ;)

Powoli przedzieram się przez panzer elite action. Kurde początek jest nawet spoko, jednak później gierka nieco przynudza. Niemal każdego wroga da się zniszczyć dwoma strzałami - tymczasem w naszego czołga wrogowie musz wywalić przynajmniej z 20 sztuk amunicji :) do tego dodać pojawiających się znikąd wrogów i drobnego buga (mój czołg kilka razy sam się niszczył - ot tak. Żadnych min, uszkodzeń - nic. Nagle po prostu wybuchał) oraz upierdliwe niszczenie czołgu gdy tylko wjedzie w wodę (nawet "pancerni" pokonywali rzeki, my możemy jedynie pojeździć po płyciźnie do gąsiennic). Ogólnie gierka ma bardzo fajną grafikę i muzyczkę, jednak monotonność misji sprawia że moja ocena to jakieś 6,5

Liczę na ten numer mocno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do min to czasem się one nieźle komponują z ziemią i mogą być trudno dostrzegalne.

A co do nowego numeru to jestem ciekaw Kryzysu Kubańskiego na silniku Blitzkriega. Odpocząć od II WŚ i pokierować nowymi jednostkami. Poprowadzić do zwycięstwa ZSRR a potem Chiny. Normalnie po Total Overdose dla odmiany odpaliłbym sobie BK: Rolling Thunder, ale jak się dowiedziałem o nowym numerze to postanowiłem poczekać na tego nowego RTSa od Rosjan zamieszczonego w piśmie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do ostatecznej wady panzer elite action należy też (sorry jeśli komuś popsuję zabawę) całkowity brak jakiegokolwiek outra, nagrody za przejście itp. Ponadto ostatnia misja winna być trudna niczym łaskotanie czarnego smoka po jajach - tymczasem ostatnia misja jest niesłychanie podobna do innych. Ot lądujemy w czołgu, jedziemy, niszczymy wszystko - nagle koniec. To sprawia że ostatecznie wystawiłbym grze 5. Za dobrą grafikę i muzykę.

A teraz rypię w night watch - gierka spodobała mi się. Coś podobnego do gorky 17, ale bardziej rozbudowane. Podoba mi się motyw z telekinezą, czarami i róznymi opcjami wyboru w rozmowach. Znacząco zmienia to przebieg gry. Gdyby nie troszkę skopane filmiki i przerywniki (cholera wie czemu nagle znalazłem się w jakimś lochu, jak tam uciekłem itd) byłoby zajekurdebiście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ludzie... Daliście felerną grę i znikąd nie ma rozwiązania jak to naprawić. Chodzi mi o Kryzys Kubański. Czytam, że jest to świeży RTS, ale jednak z jakimś komponentem PieCa się gryzie. Myślę, że to przez dwa rdzenie, ale w poprzednich produktach można było temu zaradzić. Gra pochodzi z 2005 roku, a wtedy już były takie nowinki technologiczne, więc ocb? Mam patcha jakiegoś ściągać? Co się dzieje? Tylu czytelników CDA, a jedna tylko reakcja... Wszystko się robi w oderwaniu od rzeczywistości? Nie ma nigdzie rozwiązania, to jest jakaś niedorzeczność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie ustawi zgodność z Win 98 to gra się nie odpali. Wyłączanie jednego rdzenia nic nie daje, chociaż to gra jest oparta na silniku Blitzkriega, a w poprzednich produkcjach dawało się to wszystko zrobić, więc ocb?

Pieprzona technika!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dobry początek radzę się uzbroić w cierpliwość i zaparzyć sobie herbatkę z melisy, bo w gniewie można sobie tylko dodatkowych kłopotów narobić :)(w ostateczności też jest to jakaś metoda, ale nie polecam, bo jednokrotnego użycia). Przede wszystkim jak się chce coś naprawdę załatwić, to trzeba złapać za telefon i maltretować (nie dosłownie :D) pracowników DOKu, z doświadczenia wiem, że próby załatwienia czegokolwiek z pomocą techniczną przez e-maila są zazwyczaj z góry skazane na niepowodzenie (może nie będę tu przytaczał moich bojów z PT CDProjektu ;)), choć zdarzają się wyjątki. Zresztą i tak może się okazać, że będziesz zdany na to, co znajdzie wujek Google i co sam wykombinujesz, bo pracownicy pomocy rozłożą bezradnie ręce i koniec.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może mylisz kryzys kubański z Crysisem :D:D:D

on ma duże wymagania :wink:

a tak na serio - mi też dziwacznie chodził instinct, teraz night watch (spoko gierka!) częstomi skacze - no i musiałem ustawić średnie detale, co jest zgoła dziwne bo np far cry chodzi mi niemal ze wszystkim na fulla bardzo płynnie i szybko. To samo dungeon siege (przy największych nawet sieczkach, czarach,walkach gra nie zwalnia). Tutaj niestety jset inaczej. Dobrze chociaż że Another world poszło :wink:

Teraz jak byłem w empiku zauważyłem że świątynbia pierwotnego zła oparta jest na D&D, więc już ryczę z zachwytu :D JAk przejdę night watch - kupuję bieżący numer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może mylisz kryzys kubański z Crysisem

On to mi chodził nawet na średnio-wysokich detalach, a tu [beeep].

----------------------------

W sumie to trzeba mieć w chałupie po kilka komputerów od takich badziewnych po super bestie, bo człowiek normalnie, żeby pograć w nowości musi robić upgready, a potem się okazuje, że starocie nie działają, bo nie ma kompatybilności wstecz. To jest sztuczne napędzanie na kupowanie nowości, bo człowiek nie może sobie w klasyki już pograć.

No nic. Zrobić tylko rewolucję. Znacjonalizować ten przemysł i wykopać cwaniaków i spekulantów.

Albo zostanę programistą. Będę brak kasę za uprzykrzanie życia graczom babolami, żeby pracownicy pomocy technicznej mieli co robić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie znalazłem miejsce, gdzie mogę to napisać. Mam problemy z waszymi grami dodawanymi na cover. Już tłumaczę o co mi chodzi. Mianowicie każdymi time;ami kiedy kupuję jakąś grę Szanowna Redakcja dołącza toto niedługo na Covera!!Przykłady? Choćby z najnowszego numeru (03.2008) ToEE! Albo jeszcze wcześniej Riddicka!Zresztą tu ból mniejszy bo nie działa:P...Właśnie mam zaćmienie..To pewnie z nadmiaru studiowania:D Ale niedługo wracam na tymczasowe wakacje(weekend pff) i już ja Wam wytoczę listę(normalnie małpujecie po mnie:D) ale to znaczy, że macie gust:D I trafiacie idealnie w no właśnie gusta przeciętnych obywateli:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie znalazłem miejsce, gdzie mogę to napisać. Mam problemy z waszymi grami dodawanymi na cover. Już tłumaczę o co mi chodzi. Mianowicie każdymi time;ami kiedy kupuję jakąś grę Szanowna Redakcja dołącza toto niedługo na Covera!!Przykłady? Choćby z najnowszego numeru (03.2008) ToEE! Albo jeszcze wcześniej Riddicka!Zresztą tu ból mniejszy bo nie działaRazz...Właśnie mam zaćmienie..To pewnie z nadmiaru studiowania:D Ale niedługo wracam na tymczasowe wakacje(weekend pff) i już ja Wam wytoczę listę(normalnie małpujecie po mnie:D) ale to znaczy, że macie gust:D I trafiacie idealnie w no właśnie gusta przeciętnych obywateli:D

No więc spasuj z kupowaniem oddzielnie gier i czekaj na CDA. Jak widzę masz chyba za dużo forsy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PrzeciętnyObywatel

Znam ten ból (też mam sporo dubli za sprawą CDA :)), ale nie ma innego wyjścia, jak się z tym pogodzić :). Zresztą taki kartonowy box z wersją premierową FT:BoS prezentuje się na półce o niebo lepiej, niż płytka DVD w kopercie lub DVD-Boxie :) (gorzej, jak ktoś jedzie na tanich seriach, bo wtedy wydania nie są takie wypasione a i kupienie gry za 20 zł tylko po to, by po miesiącu zobaczyć ją w CDA to nic miłego).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem tylko jeden głupi przypadek. Chciałem sobie kupić TES 3 Morrowind. Mówię dobra 2dychy kupię będzie w co grać, w CDA i tak pewnie nie dadzą tak dobrej gierki. Kupiłem i za pół godziny poszedłem po CD-Action i patrze a tam... Morrowind!! I zmarnowałem 2dychy :(. ALe za to miałem 10stronicową instrukcję xD.

A najlepsze pełniaki jakie były w CDA to:

1. SCRAPLAND!! (moja ulubiona gra)

2. Gothici

3. Morrowind :D

4. SRS (street racing syndicate )

5. Bad Day LA

6. Kroniki Ridika

7. Tribes

8. Crashday

9. THPS 4

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...