Skocz do zawartości
RoZy

Gears of War (seria)

Polecane posty

http://www.cdaction.pl/news/21229

Dawno nie było, pojawiły się nowe materiały i w sumie... myślałem, że będę miał lepsze wrażenia. Tak poza celownikiem z pierwszej osoby i nowymi przeciwnikami to mało co widziałem innowacyjnego dla serii a i grafika, choć może to wina zmęczenia oraz słabej jakości filmiku, wydawała się po prostu... "statyczna", bez fajerwerków. Ot, szarość i nic co sprawiłoby mi opad szczęki... ale może to wina mapy :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot, szarość

Gearsy to przecież szarobury shooter, więc nie widzę powodu, żeby inne kolory również się pojawiały. Tak samo jest w przypadku R3, BF3 i MW3.

Sam zagram we wszystkie.

;p

Ja obejrzałem tylko chwilę, bo nie chcę sobie zbytnio zepsuć zabawy. Zresztą wiem czego się po Gearsach spodziewać i zdania nie zmieni jakiś gameplay z single.

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak, widziałem wczoraj linki do tych gameplayów, ale z racji, że jest to tryb single nie chcę sobie psuć zabawy, a na grę i tak jestem w 100% zdecydowany, więc nie trzeba mnie przekonywać kolejnymi filmikami.

GoW3 ma mieć bardziej kolorową stylistykę od poprzedniczek. Jeśli w tych gameplayach jest rzeczywiście dużo odcieni szarości i brudu to dla mnie wielki plus, bo obawiam się dużego przesytu owej kolorystyki. Poprzednie części pod względem designu są nadal w ekstralidze gier.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również widząc wczorajszy news postanowiłem nie oglądać filmików z gry, bo jeszcze by mi wpadło w pamięć i przyszłe przechodzenie GoW3 nie byłoby już aż tak miodne. Grę na 100% kupię i się zapoznam chociażby z faktu końca trylogii i rozwiązania fabuły (bardzo dobrej moim zdaniem), ba, dla niej i dla FM4 kupię znowu X360 pod koniec roku. Nie liczę na jakieś rewolucyjne rozwiązania w sferze gameplaya, tylko satysfakcjonującą rozpierduchę i porządne zakończenie.

Ciekawe, czy będą jakieś wątki miłosne związane z obecnością nowych personów płci pięknej w ekipie Fenixa ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co racja to racja - w tym roku czeka nas kolejne mocne uderzenie exami na X360. Może na tle PS3 marnie to wygląda, ale FM4 i GoW3 to gry najwyższego kalibru i trzeba w nie zagrać.

Po GoW3 również nie oczekuję cudów. Chce więcej tej charakterystycznej rozpierduchy, satysfakcjonującego zamknięcia wątku fabularnego i miodnego multi, dla którego chyba znowu połączę konsolę z netem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja może w GoW3 nie zagram, ale "dwójkę" uważam za jak najbardziej udany. GoW 2 jest bardzo dobrą grą na oswojenie się z konsolą - początek konsolowego grania. To ona nauczyła mnie prawidłowo sterować w FPS, oswoiłem się z padem. Mimo że nie jest to tytuł wybitnie trudny jej zaliczenie uważam za jedno z najważniejszych w życiu. Polecam każdemu zielonemu xboxmaniakowi. Oczywiście na niskim poziomie, bo na wyższym nie jest łatwa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj o siódmej rano (!) zadzwonił do mnie kurier i przyniósł mi wyczekiwaną paczuszkę. Przed pracą zdążyłem tylko rozpakować swoją Limited Edition, która naprawdę świetnie się prezentuje. Spore, efektownie wykonane pudełko. Skromne, ale niezwykle klimatyczne dodatki. Nawet pudełko z grą stylizowane na dysk wygląda bardzo dobrze. Wszystko to za cenę niewiele wyższą niż standardowa konsolowa premierówka (190zł).

Późnym popołudniem usiadłem wreszcie do gry i zacząłem oglądać co ma do zaoferowania. Rzuca się w oczy mnóstwo zawartości do odblokowania w multi. Skiny postaci, broni. Większość można odblokować zawartością swojego prawdziwego portfela. Marketplace jest już pełen dodatków i z tego co widzę na same skiny można wydać ponad $70. Na początek odpaliłem nowy tryb bestii. Świetna sprawa. 12 rund, kilkanaście stworów do wyboru, rozwałka na całego. Zwłaszcza w ostatnich rundach, gdy dostaje się dostęp do berserkera. Grałem z dwoma innymi graczami i w ostatnich dwóch rundach nic nie było widać. Głównie ze względu na specjalne filtry nałożone na obraz w chwili kontrolowania berserkera, ale także kurz z pola bitwy zasłaniał wszystko. Przednia zabawa. Zacząłem też Hordę, która również przeszła spore przemeblowanie. Zmiany zdecydowanie na lepsze. Dużo więcej możliwości, umocnienia są fajnym urozmaiceniem, sporo nowych przeciwników. Competitive multi jeszcze nie włączałem. Zdecydowałem się na rozpoczęcie story mode i tam też jest kilka fajnych zmian. W pewnym momencie uzyskujemy kontrolę nad innym składem, jest sporo nowych postaci, mechy.

Ogólnie Gears 3 to przykład, że w gatunku shooterów można prowadzić ewolucję, która nie będzie tylko wprowadzeniem nowych map w multi lub ewentualnie zmianą silnika. :rolleyes: Jak wasze wrażenia?

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gierka w końcu wylądowała w napędzie i czekając aż się zainstaluję mam chwilę. Pewnie w pierwszej kolejności zajmę się kampanią dla jednego gracza. Co-op i multi zostawiam sobie no potem.

Przy okazji, czy mogę prosić moderatora, tudzież innego admina o zmianę tematu na coś bardziej adekwatnego, odnoszące się do całej serii Gears of War? Bo dyskusja dawno przestała się skupiać tylko na drugiej części.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, optowałbym za 'Gears of War (seria)' - nie traktujmy konsolowego działu po macoszemu, bo to gry jak każde inne i na szacunek tego forum zasługują.

Jeśli o mnie chodzi, to właśnie płacę za swoje grzechy i smażę się w piekle. Zdecydowałem się postawić krzyżyk na GoW3 i nie złożyłem pre-ordera na limitkę. W weekend wreszcie padłem ofiarą napięcia przedpremierowego, ale LE nie szło już nigdzie dostać. Anyway, pieniążki już wpłacone, ale gra w rzeczonej LE na magazynach pojawi się dopiero 29.09. Oby bitewny kurz jeszcze do tej pory nie opadł... :/

Edytowano przez Yaper
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się postawić krzyżyk na GoW3 i nie złożyłem pre-ordera na limitkę.

Noob. Grzech nie brać. Ja w sumie trochę żałowałem, że Epic w Polsce nie było dostępne. Teraz jednak mi przeszło. Medal dla Adama Fenixa w pudełku prezentuje się fenomenalnie, a mieszkając z dwoma kobietami nawet nie miałbym gdzie figurki postawić.

Anywho, pograłem w kampanii i jestem w akcie IV. Kilka fajnych zwrotów akcji, parę świetnych fragmentów (

Cole Train #83 zdobywający przyłożenie bombą na swoim stadionie

). Ogólnie Epic Games przełamali swoją niemoc w dostarczeniu dobrego single i na zakończenie serii naprawdę się spisali. Trochę też pograłem w multi i o ile w jedynce i dwójce chorą przyjemność sprawiało mi przejechanie się piłą po przeciwniku (every... time...) to teraz moim ulubionym addonem jest bagnet. Fenomenalna animacja i genialny sposób na zakończenie żywota nieostrożnego przeciwnika. Na całe szczęście obrzyn nie jest już tak przepakowany jak w becie i nie zabija z 10 metrów. Dalej jest świetną bronią w rękach ogarniętego gracza, ale dłuższy czas przeładowania i cholernie mały zasięg dobrze go ograniczają.

Do tej pory same zachwyty. X360 IMO jeszcze tak dobrej gry nie miał. :rolleyes:

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można nie stworzyć tematu o GoW3 to dla mnie niepojęte :< Przecież ta gra niszczy wszystkie inne shootery TPP, jakie dane mi było widzieć do tej pory. Grę dostałem w poniedziałek, a skończyłem po dwóch naprawdę sowitych sesjach przy konsoli i jestem wręcz oczarowany. Zachwycałem się jedynką, zachwycałem się dwójką, zachwycam się i trójką. Szkoda, że główna seria się kończy, ale z drugiej strony

warto po tych pięciu latach od wydania pierwszej części w końcu wytępić i Locustów, i Lambentów

. Gra obowiązkowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak, ale jednak żal po

stracie ojca Marcusa, zakończeniu wojny i ujrzeniu Fenixa bez bandany

pozostaje... Tak sobie ostatnio przeglądałem serię i doszedłem do wniosku, że Gearsy są chyba najlepiej ewoluującą serią na X360. Usprawnienia względem poprzedniczek są pozornie nieznaczne (ot, infinite run w GoW2 czy Mark System w GoW3), ale jednak po pewnym czasie ciężko bez nich w ogóle grać. A, i byłbym zapomniał - tak jak Horda w GoW2 była świetna, tak ta z trójki jest świetna do kwadratu. Jak dla mnie gra roku 2011 w swojej kategorii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewne że w 100% będzie grą roku na xboxa,w jedynke grałem a w dwójke dopiero mam zamiar kupić...a trójka?coż żeby nie zagrać w trzecią część gearsów błoby to grzechem,ja poczekam aż cena ciut spadnie i napewno ją kupie :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni temu skończyłem kampanię i teraz na poważnie zabieram się za multiplayer. Powraca znane z GoW2 siedzenie do 3 w nocy z kumplami, przy zimnym...napoju i Gearsach. Jeśli chodzi o nową hordę to jest naprawdę fajna, ale nic nie jest w stanie przebić nowego multiplayera, w końcu zwycięstwo zależy od umiejętności, a nie hosta.

PS: szukam 3 osób do wspólnego przejścia kampanii na ostatnim poziomie trudności, wiąże się to z kilkoma osiągnięciami.

Edytowano przez Dives
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko radzę rozpocząć od jedynki, a później dwójka i trójka - nie ma co napalać się od razu na nowości, wchłaniaj powoli klimacik serii, bo ten jest jedyny w swoim rodzaju. Tak się składa, że sam robię sobie mini maraton: odświeżanie fabuły w starych częściach i na deser najnowsza odsłona. Jedynka nawet dziś pozostawia wrażenie małego arcydzieła na x360 - niesamowita gra, a takich jest naprawdę mało. Gdyby wyszła w tym roku to i tak wywołałaby zachwyty, jestem tego pewien.

PS: Augustus Cole i jego teksty rządzą po całości, kocham tego gościa! :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...