Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kminek5

Składamy Komputer do 4000zł

Polecane posty

na innym forum polecili mi żebym wymienił kartę graficzną na GTX 560 Ti Hawk

Bo tańsze a podobna wydajność

Teraz cena wynosi ~3700zł a po zmianie kosztował by zestaw 3400zł i wtedy te 600zł można zamienić na coś lepszego ;D np: Processor... no w sumie nie wiem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze jakieś zastrzeżenia?

PS jest problem z kartą dźwiękową bo tamtej też już nie ma (wykupiona)

@edit

Za max 200zł karta dźwiękowa

Dlaczego zasilacz ma tylko te 575 W ? Inni piszą że to za mało dla GTX 570 a ja chce go podkręcić co powinno zżerać więcej energi

@edit

Nie lepiej wymienić ten Dysk Twardy 500GB na 750GB?

Dysk Twardy 500GB:

http://www.morele.net/dysk-western-digital...000aakx-353686/

Dysk Twardy 750GB który jest o jakieś 40zł droższy:

http://www.morele.net/dysk-western-digital...500aarx-404834/

Nie znam się dlatego się pytam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zasilacz ma tylko te 575 W ? Inni piszą że to za mało dla GTX 570 a ja chce go podkręcić co powinno zżerać więcej energi

Dobra rada na przyszłość - następnym razem nie patrz na to, co piszą inni w kwestii "czy zasilacz wystarczy", tylko najpierw przejrzyj testy w sieci (np. 1, 2, 3). Jak widać trzeba mocno kompa obciążyć, przy pobór mocy przez cały zestaw przekroczył 400W. Potem można przystępować do weryfikacji tego, co wypisują inni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze dziękuję ;)

Ile zajmują zwykle filmy 20 minutowe renderowane w HD? Nagrywane programem bandiCam a renderowane Windows live movie maker a kompresowane freemake Video Converter.

Ile mogą max ważyć filmy? więcej niż 1GB mogą ważyć? Czy raczej to jest wykluczone

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze to offtop ale nie chce za bardzo tworzyć nowych tematów bo będzie to raczej zbędne.

Jakie programy polecacie do obróbki wideo, szybkie renderu, bez stratnej kompresji. Oraz program do nagrywania który pokazuje ilość FPS oraz dobrze nagrywa dynamiczne rozgrywki np: BF3

ROJO miał problemy z Frapsem i zmienił na BandiCam i jak widać pomogło. Przy moimkomputerze co jest najlepszą opcją?

@edit

UP jesteś 100 postem ;) w tym temacie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta kompresować ;D w każdym chyba nie ? ;D

dlaczego nie lepiej na płytkę sobie dawać? czy 250GB filmów które posłałem na youtube to dużo? Chodzi o to że może jak zapełnie Dysk o pojemności 250GB filmami które wysłałem to będę je wgrywać na płytkę ;D Czy jakis nośnik "masowy".

Bo w sumie normą chyba będzie że film będzie ważyć 1GB ale nie wiem dokładnie bo wiadomo że są różne programy.

Podsumowując

Nagrywam: BandiCam

Obabiam: VirtualDub

Kompresja: ---

@edit

Jutro wyjeżdzam do Wiednia więc nie będę aż tak aktywny (zależy od cen w kafejkach)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze, co sądzicie o takim zestawie dla niego? Ma mugena by schłodzić proca. Jest co prawda na radku, ale mimo wszystko jest on średnio kilka % wydajniejszy od Geforce gtx 570. 8 gb ramu. Procesor i5 2500k z odblokowanym mnożnikiem, skoro chce podkręcać to więcej nie trzeba. A jeżeli chodzi o wyświetlacze lcd, to jest tego dużo na allegro np. http://allegro.pl/nzxt-sentry-2-lcd-super-...2091381210.html - Ma możliwość regulacji obrotów wentylatora, dotykowy lcd. Jeżeli o czymś zapomniałem napiszcie. Choć nie wiem, czy karty nvidi nie wykorzystują CUDA przy renderowaniu wideo, co przyspieszyło by ten proces.

Procesor: Intel Core i5-2500K /3.3GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/ 849 zł

Płyta główna: AsRock P67 PRO3 B3 /intel P67/ 369 zł

Pamięć RAM: Kingston 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 HyperX T1 XMP 199 zł

Wentylator: Scythe Mugen 3 189 zł

Dysk twardy: Seagate 500GB 7200rpm 16MB cache SATA600 Barracuda 7200.12 320 zł

Karta graficzna: Asus Radeon HD6970 DCII 2GB DDR5 /256bit/ 2xDVI/4xDP 1399 zł !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Kartę można zamienić na GeForce gtx 480 (za 1200 nowa na allegro) Autor zaoszczędziłby 200zł

Karta dźwiekowa: Asus Xonar DG 159 zł

Obudowa: SilentiumPC Brutus 410 Pure Black (bez zasilacza) 139 zł

Zasilacz: Thermaltake Toughpower XT new 575W 80+ Bronze Modular 339 zł

Suma:

3962

zł brutto

Ceny z esc.pl więc myślę że na morele znajdziesz to taniej, ale nie chciało mi się tam składać zestawu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...