Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kminek5

Składamy Komputer do 4000zł

Polecane posty

Ja bym polecił z myszek (jak BladyPiter) Prestigio PMSG1 - jak chcesz dobrą przewodówkę.

Steelseries Xai, jak mycha ma być symetryczna.

I chyba, najbardziej Ci się spodoba - bezorzewodowa, z wyświetlaczem Led (informuje o np. rozdzielczości na jaką właśnie zmieniłeś), a do zmieniania służą trzy przyciski, podświetlane na czerwono.

Wykonany z materiałów, od których nie poci się ręka (chyba xD).

Do tego podkładkę Steelseries Qck (~50zł, odradzam mass i wersje większe, bez przesady - zwykła jest podobnych rozmiarów, co 15' laptop (jeśli chodzi o długość i szerokość).

No i, jeśli będziesz zmieniał klawiaturę, to chyba (jeśli nie chcesz przepłacać za bajery) to Sidewinder X4/X6 (X4 ma ma regulowany kąt nachylenia, X6 za to klawiaturę numeryczną przyczepianą z lewej/prawej, no i X4 jest, bez tych "pokręteł".

BTW, nie komponentami, a peryferiami ;)

A co do maniactwa - chyba każdy (no, prawie) lubi mieć czystą myszkę klawiaturę (czysta myszka + klawiatura to też w pewnym sensie czysta podkładka, czysta podkładka to brak wariowania sensora). Inna sprawa, że porządna klawa, nawet zalanie coca-colą przetrwa (mi się nie chciało jej demontować, żeby od środka czyścić) :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klawiatura bardzo mi się podoba ;)

http://www.morele.net/klawiatura-microsoft...qd-00013-310773

Myszki SG1 nie było tylko SG2 więc biorę SG2 (ma programowalne przyciski :biggrin: )

http://www.morele.net/mysz-prestigio-pmsg2-322418

a co do podkładek, jak zobaczyłem wzory na nich z WoW albo Diabolo Pomidoro to aż zacznę szukać po internecie innych wzorów. Podkładki z gier są świetne :)

Gdy ktoś zna jakiś sklep z podkładkami z gier proszę napisać mi a ja może nawet teraz kupię

@edit

świetnie :/ zabrakło zasilacza ....

Mógłby ktoś podać jakiś dysk 2TB oraz zasilacz? ze sklepu morele.net

Byłbym wdzięczny

Zestaw bez dysku oraz zasilacza:

http://www.morele.net/inventory/info/vEpljD/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok

a możesz pdoać zasilacz i dysk 2TB ?

a znasz jakieś podładki jakości tych Steelseries .... z ... zdjęciem z Battlefield 3? Tak wiem, maniak :D Ale to był mój pierwszy FPS który jest tak wart uwagi...

@edit

:dry: Same razery z Battlefield 3 a nie innych "firm"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw jest ok. Co do podkładki - jeżeli nie szkoda ci wydawać tylu pieniędzy na podkładkę, a koniecznie zależy ci na tym motywie z Battlefielda, to bierz. Ostatecznie to dobra podkładka, choć droga. Tylko pamiętaj, że jest sporych rozmiarów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam po co podbijać posty...

1. Czy ten mój dysk będzie pasować? pamiętam że coś było nie tak z jakimiś SATA'mi

2. Czy mogę jakąś część ze starego komputera przenieść do nowego? Znaczy się jakie mółgbym przenieść? np: Kartę graficzną, RAM (chyba nie bo mam DDR2) czy inne peryferia. Po prostu niech ktoś z was wymieni co mógłbym tam "wsadzić", ja podaję model i sprawdzamy czy nadaje się do podpięcia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. jeżli dysk jest na ATA to raczej nie możesz przenieść chyba że jakimis przejściówkami.

2.Karte można przenieść i tyle raczej nie wiem co z czym ,gdzie i po co przenosic?? ;)

Ale i tak cie za bardzo nie moge zrozumieć skoro miałeś nowy zestaw złożny to po co przenosić ze starego coś??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A chyba rozumiem o co Ci chodzi ;) chcesz ze starego kompa przenieść rzeczy do nowego aby miec np: 2 dyski, to płyty nie przeniesiesz, ani procesora ,RAMu też nie, dysk i napęd zależy (napisane wyżej) no i dobrze by było wiedzieć jaki masz ten stary pc bo tutaj ciężko to znaleźć jeśli jest ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie o to chodziło. Zebyś wymienił ze ewentualnie mógłbym przenieśc, ja podam modele, wy sprawdzacie czy podejdzie :)

Jak mam sprawdzić model itp itd? Chodzi o to że są różne programy, moze wy znacie taki który da wam potrzebne informacje? Chyba że wystarczy poszukać w menedżerze urządzeń

@edit

Nie wiem czy wystarczy podać sam model.

Karta graficzna: NVidia GeForce 9600GT .... i pomyśleć że działa mi na tym Battlefield 3 :) Ledwo zipie ale działa

@edit

W menedżerze wybrałem Stacje dysków CD-ROM/DVD i tam pisze:

HL-DT-ST DVDRAM GH22NS70 ATA Device

Cokolwiek to znaczy, mogę dodać że to jest napęd od el dżi (LOL - LG)

@edit

W stacje dysków o ile dysków twardych pisze tak:

4 razy GENERIC Storage bla bla bla

jakieś literki i ATA Device

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napęd może będzie pasował (jesli jest SATA) ale na pewno jest to wersja ATA?? odkręć obudowe i zobacz czy szeroki czy cieńki kabel idzie(tak samo od dysku) ;) karta grafiki skoro będzie nowa to tą możesz sprzedać. Obudowe można starą użyć ale nie ma sensu bo nowa zapewne jest lepsza, karte dżwiękową możesz a program którym sprawdzisz podzespoły pc to np: CPUZ. No nic innego na nowego pc nie przenieśesz najlepiej sprzedac i trochę kasy zyskać na peryferia naprzykład ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cytuj poprzedzającego posta w całości. ~y

Czyli zostawić zestaw?

Mam pytanie co do myszki... czy jest z jakiegoś dobrego materiału zrobiona? W te gorące dni pocą się dłonie i sprawia mi to spory dyskonfort podczas np: gry. Czy z nową myszką będzie podobnie? Może są elementy gumowe?

Co do klawiatury to gdybym chciał między klawiszami poczyścić to jest możliwość odkręcenia "tyłu"? Może jakiś specialny odkurzacz z małą końcówką

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...