Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kminek5

Składamy Komputer do 4000zł

Polecane posty

Moja wiedza na temat słuchawek i dźwiękówek jest czysto teoretyczna, więc lepiej poczekać na opinie kogoś, kto wie więcej, ale z tego co czytałem, to do tych słuchawek nie warto, chyba że w przyszłości planujesz zmienić na jakieś lepsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie planuję ich zmieniać.

Czy dźwięk (głos) nagrwany nie zależy również od karty dźwiękowej?

Wiem że zależy od mikrofonu, programu i w dużym stopniu karty dźwiękowej.

Co do mikrofonu mam Logitech USB Desktop Microphone i nagrywam programem BandiCam lub AudaCity (zależy co).

Nie wiem czy ta karta dźwiękowa wystarczy, jeżeli tak to wycofam kartę dźwiękową ;D

I jeszcze jedno, co sądzicie o tym zestawie? Jest to link do filmu mojego ulubionego użytkownika YouTube i jestem ciekaw czy mój komputer dorówna w jakimś stopniu do jego komputera. Mam tu na myśli praktycznie wszystkie komponenty, on ma kartę dźwiękową dosyć porządną ale tego nie liczmy ;D

http://www.youtube.com/watch?index=1&src_vid=lAY_sqNhd7Y&list=UUepTegSUq_PSKSPn1Eq7D9g&annotation_id=annotation_1959&feature=iv&v=lAY_sqNhd7Y#t=35s

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli nie potrzebuję karty dźwiękowej?

@edit

Za zaoszczędzone pieniądze myślę o zakupie drugiego monitora ale kompletnie nie wiem jak mam poruszać się po obu itp itd

Zna ktoś linka do dokładnego opisu "+" i "-" 2 monitorów i poradników do nich?

Mam model Benq G2200W

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakim chipie?

@edit

Jaką klawiaturę polecacie? Chodzi mi o taką aby okruszki bądź brudy nie wpadały między klawisze ale żeby była też pochylona i nie za niska.

Co sądzicie o myszce i/lub podkładce pod myszkę z serii Razer Battlefield 3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy takie fajne, to się można sprzeczać. Ja bym powiedział, że większej różnicy nie ma ;) SSD Caching uważam za średnio przydatny (po co kupowac dysk SSD, by nie móc z niego normalnie korzystać), a integra się przydaje głównie w sytuacjach awaryjnych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za drogie jak na to co oferują.

Z myszy polecam:

SpeedLink Kudos, Mionix Naos 5000, Ozone Smog / Cyber Snipa Silencer / Prestigio PMSG1 / Oklick Hunter / Ace of Sweden Edge 3200 / Ace of Sweden Edge 3200 T2 /Revoltec Fightmouse Elite, Gigabyte M8000x, Logitech G500, G9x, G700, Steelseries Xai, Qpad 5K, - wszystkie lecą na Avago 9500, który jest obecnie najlepszym sensorem laserowym.

Równie dobre są BlueTrack montowany w Sidewinder x8 i Avago 3080 montowane w A4Tech 748(uwaga na wersję z sensorem PixArt 3000DPI),760 White, Logitech MX518 i G400(tu występuje też wersja z innym sensorem więc nie polecam.)

Z klawiatur Sidewinder X4 i X6.

Z podkładek polecam Steelseries QCK i Razer Goliathus.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za tą wyczerpującą odpowiedź, serio, nie mówię tego ironicznie tylko poważnie ale mi chodziło wyłącznie o znaczek Battlefield 3 bo ostatnio ta gra zbyt przypadła mi do gustu

@offtop

mój 100 post ;D

@edit

Mogę założyć sobie filtry kurzowe? Jak one dokładnie działają? Ile kosztuję? Opłaca się?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można założyć filtry, z tym, że jakieś chyba dodają do tej obudowy. Gdybyś chciał coś lepszego, to sobie można kupić filtr węglowy do okapu (taki do samodzielnego przycięcia), sam mam takie i się sprawdzają fajnie. A jak działają? No... zatrzymują kurz generalnie :E

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niby tak ale co jaki czas mniej/więcej?

Słyszałem o takich filtrach/wentylatorach czy innych cudach które czyści się raz w roku, magazynują kurz w pojemniku chyba i od czasu do czasu się to opróżnia

Słyszał ktoś o czymś podobnym? Co myślicie o chłodzeniu wodnym? Jeśli jest to w ogóle możliwe przy moim komputerze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od filtru i tego jak często się używa komputera. Moje standardowe filtry z Cooler Mastera 692 (komp włączony po ładnych parę godzin dziennie) robiły się szare po 2-3 dniach i je co tydzień czyściłem. Teraz mam wcześniej wspomniany filtr węglowy i szarzeje po 2-3 tygodniach.

Oczywiście nie trzeba czyścić od razu jak się szary zrobi, ale jak się będzie z tym zwlekać to będzie je trudniej doczyścić (choć to już problem czysto estetyczny).

Co do chłodzenia wodnego - jak najbardziej można zrobić, ale to tanio nie będzie (1500-2000zł za zwodowanie procka i grafiki, no i zakup większej obudowy). Jak nie jesteś entuzjastą to taniej i lepiej wyjdzie zostać na chłodzeniu powietrznym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...