Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bossadi

Tribes: Vengeance

Polecane posty

nie wiem na ile to pomoże, ale mam Gf6200 i u mnie gra działa płynnie, bez skoków, znikających tekstur i innych dziwności

mam zainstalowane sterowniki - wersja 93.71, zaktualizowany DX do najnowszej wersji.

nie wiem jak z innymi ale na tym oprogramowaniu gra nie sprawiała problemów (poza jedną zwiechą na arenie)

Jeżeli możesz - podaj, co jeszcze masz w piecu. Kartę podkręcałeś, czy oryginalne ustawienia zegarów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po uruchomieniu gry nie grzebałem za bardzo w ustawieniach - oprócz zmiany rozdzielczości z 800x600 na 1024x768 wszystko pozostawiłem tak jak było - program ustalił wszystkie parametry na wysoki.

nie zauważyłem co prawda opcji "auto-detect" ale może obcięcie detali, shaderów i innych zbędnych bajerków i dupereli coś pomoże.

sprawdziłem też zalecane wymagania:

Zalecane wymagania:

1. Windows XP

2. Procesor 2.5 GHz Intel Pentium 4 lub AMD Athlon, lub szybszy

3. 512 MB lub więcej RAM-u

4. Karta graficzna z akceleracją 3D, ATI Radeon 9600 lub jej odpowiednik obsługujący DirectX 9.0c, ze 128 MB pamięci oraz funkcjami hardware T&L i pixel shader

5. 5 GB nieskompresowanego miejsca na twardym dysku na pliki gry

6. DirectX 9.0c (dołączony do gry)

7. Karta dźwiękowa zgodna z DirectX i głośniki lub słuchawki

8. Napęd CD-ROM 24x lub szybszy

9. Mysz i klawiatura standardu Microsoft

10. Dla gry sieciowej: szerokopasmowy dostęp do Internetu przez sieć lokalną, DSL lub szybsze łącze

może aktualizacja DirectX na tego dołączonego powinna pomóc.

pokopałem również na obcojęzycznych stronach i według tego co tam piszą to gra powinna się uruchamiać na sterownikach Nvidia® - 61.77.

znalazłem też taką podpowiedź:

"Switching from fullscreen Glide/Software mode to fullscreen OpenGL on some cards

will crash TRIBES. You can work around this by switching to windowed software

mode before entering OpenGL mode"

czyli najpier odpalić grę w z trybie okna i ustawieniem na tryb wspomagania software'owego i dopiero później przejść na tryb pełny z OpenGLem.

na tej samej stronie pisano o ustawieniu pamięci wirtualnej na minimum 200Mb

poza tym podawali jako problem z zainstalowaniem i uruchomieniem gry z profilu bez uprawnień administratora.

w komputerze mam: 1Gb RAM, GeForce 6200 128MB produkcji ASUSa (nie wiem czy to jakaś różnica", Procesor Athlon 64 3000+, dysk Seagate 160Gb (nie sądzę żeby to miało znaczenie), Windows XP SP2.

komp nie był podkręcany, grzebany, kombinowany ani nic z nim nie było robione (poza aktualizacją na bieżąco sterowników, i DXa)

wersje DXa mam 9.0c, sterowników podałem wcześniej - 93.71

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z "Tribes: Zemsta" z najnowszego CDA. Jak włączę rozdzielczość

1280x1024 to obraz robi się cały czarno biały (tekstury albo są białe albo czarne), a jak włączę najwyższe detale to mam taki obraz plus wszystkie napisy wyglądające jak kod kreskowy. Mój komputer to: ATI Radeon 9600 XT,

1GB pamięci RAM, Procesor Atlon XP 1,7 GHz i płytę główną Gigabyte. Pomocy! (Mam zainstalowane najnowsze stery i Direx).

Poprawnie działa w rozdzielczości 800x600 i wysokich detalach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam inny problem, zaraz po wejsciu na jakikolwiek server gra zamiera mimo iz menu itp dalej normalnie działają

Prawdopodobnie Firewall blokuje to połączenie. Spróbuj go wyłączyć, wtedy włącz gre.

po uruchomieniu gry nie grzebałem za bardzo w ustawieniach - oprócz zmiany rozdzielczości z 800x600 na 1024x768 wszystko pozostawiłem tak jak było - program ustalił wszystkie parametry na wysoki.

nie zauważyłem co prawda opcji "auto-detect" ale może obcięcie detali, shaderów i innych zbędnych bajerków i dupereli coś pomoże.

sprawdziłem też zalecane wymagania:

Zalecane wymagania:

1. Windows XP

2. Procesor 2.5 GHz Intel Pentium 4 lub AMD Athlon, lub szybszy

3. 512 MB lub więcej RAM-u

4. Karta graficzna z akceleracją 3D, ATI Radeon 9600 lub jej odpowiednik obsługujący DirectX 9.0c, ze 128 MB pamięci oraz funkcjami hardware T&L i pixel shader

5. 5 GB nieskompresowanego miejsca na twardym dysku na pliki gry

6. DirectX 9.0c (dołączony do gry)

7. Karta dźwiękowa zgodna z DirectX i głośniki lub słuchawki

8. Napęd CD-ROM 24x lub szybszy

9. Mysz i klawiatura standardu Microsoft

10. Dla gry sieciowej: szerokopasmowy dostęp do Internetu przez sieć lokalną, DSL lub szybsze łącze

może aktualizacja DirectX na tego dołączonego powinna pomóc.

pokopałem również na obcojęzycznych stronach i według tego co tam piszą to gra powinna się uruchamiać na sterownikach Nvidia® - 61.77.

znalazłem też taką podpowiedź:

"Switching from fullscreen Glide/Software mode to fullscreen OpenGL on some cards

will crash TRIBES. You can work around this by switching to windowed software

mode before entering OpenGL mode"

czyli najpier odpalić grę w z trybie okna i ustawieniem na tryb wspomagania software'owego i dopiero później przejść na tryb pełny z OpenGLem.

na tej samej stronie pisano o ustawieniu pamięci wirtualnej na minimum 200Mb

poza tym podawali jako problem z zainstalowaniem i uruchomieniem gry z profilu bez uprawnień administratora.

w komputerze mam: 1Gb RAM, GeForce 6200 128MB produkcji ASUSa (nie wiem czy to jakaś różnica", Procesor Athlon 64 3000+, dysk Seagate 160Gb (nie sądzę żeby to miało znaczenie), Windows XP SP2.

komp nie był podkręcany, grzebany, kombinowany ani nic z nim nie było robione (poza aktualizacją na bieżąco sterowników, i DXa)

wersje DXa mam 9.0c, sterowników podałem wcześniej - 93.71

1. Gdzie jest to auto-detect? Nie mogę znaleźć.

2. Też miałeś problem z tym wyświetlaniem?

3.

czyli najpier odpalić grę w z trybie okna i ustawieniem na tryb wspomagania software'owego i dopiero później przejść na tryb pełny z OpenGLem.

Okay, ale jak? Gdzie to się ustawia? W opcjach nie można ustawić, aby gra się w oknie uruchamiała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee... może mi ktoś powiedzieć jak obsługiwać wyciągarkę ?? jestem w tej misji z julią i nie wiem jak jej użyć... jak się nią wciąga ?!

Naciśnij i przytrzymaj LPM a jak chcesz go odczepić to tylko naciśnij LPM

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Hieyan.

problemów z wyświetlaniem nie miałem, to co przytoczyłem to próby (ew.możliwości) rozwiązania problemu z wyświetlaniem grafiki, które znalazłem na jakiś anglojęzycznych forach.

nie zauważyłem co prawda opcji "auto-detect" ale może obcięcie detali, shaderów i innych zbędnych bajerków i dupereli coś pomoże.

nie zauważyłem tej opcji, bo gra sama mi się ustawiła tak jak chciała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem. U mnie w grze jakby nie było ragdolli. Zabite postacie poprostu staja sztywno albo zawisaja w powietrzu. Strasznie sie z tym głupio gra, nie wiem kogo juz załatwilem. Moze macie jakies pomysły?? Reinstalowac juz probowalem. Moj komputer to Sempron 2800+, 1536 RAM, GeForce 6600 256mb i najnowsze stery.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Rotfl, to można podporządkować pod 'problem roku' :D

problemów z wyświetlaniem nie miałem, to co przytoczyłem to próby (ew.możliwości) rozwiązania problemu z wyświetlaniem grafiki, które znalazłem na jakiś anglojęzycznych forach.

A nie wiesz może, w jaki sposób mogę uruchomić tą grę w oknie, ustawić tryb wspomagania softwareowego, potem przejsc na tryb pelnookienny i wlaczyc OpenGL?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze, zamiast pisać pracę zaliczeniową to siedzę i knuje nad rozwiązaniem problemu, który mnie nie dotyczy.

oto do czego się dokopałem. na stronie Sierry na forum znalazłem następującą nitkę:

http://forums.vugames.com/message.jspa?mes...D=385509#385509

z tego co zakumałem - gość zainstalował strasze sterowniki (w wersji 84.21) i jemu zadziałało (nie wiem na ile w tym prawdy, ale skoro się pochwalił to chyba zaskoczyło (nie traktuję tego jako radę, ale skoro komuś zadziałało to może przetestować [nie biorę za to odpowiedzialności])

przekopywałem google patrząc po hasłach tribes: vengeance troubleshooting, geforce problem, known issues, GeForce 6200 problem i kilka innych, może Wam się uda na coś trafić, bo te rozwiązania, które znalazłem to podałem (skoro są nieskuteczne to przepraszam, ale nie testowałem ich na własnej skórze)

co do pytania o uruchomienie gry w oknie - nie wiem, przytoczyłem tylko cytat, o możliwości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z multi nie ma żadnych problemów... A przynajmniej tak mi się zdawało przez pierwsze 20 minut gry. Po tym czasie zostałem rozłączony z serwerem ("połączenie odrzucone przez serwer"). na innym serwie też tak się stało. Poza tym serwer, na którym grałem, zniknął z listy serwerów. :/ Firewall jest wyłączony, mój net to neostrada 512.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mogę grac na multi, bo ktos ma taki sam klucz jak ja, a ja dostalem go na maila ze stronki CDA, (czyzby CDA dawało komus te same klucze, czy co? )

no własnie ja też :D a co do wpisania po nowy klucz : na jeden adres wyślą ci jeden klucz a nie kilka... chyba ze masz dwa e-maile....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...