Skocz do zawartości

Playstation 3, Xbox 360, Wii


stefan

Next-Geny  

510 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Która konsolka rządzi?

    • Playstation 3
      298
    • Xbox 360
      181
    • Wii
      31


Polecane posty

Zgadzam się co do przedmówców w sprawie kontrolerów ruchowych, ale wracając to problemu kaczmwoj1994. Kupuj chłopie Alan Wake, do tego koniecznie Forzę 3 lub poczekaj miesiąc na nadchodzącą czwórkę, a potem przesiadaj się na PS3. Czeka multum świetnych exów praktycznie z każdego gatunku, także każdy może znaleźć coś dla siebie. Do tego dochodzi tak ważny dla Ciebie bezpłatny multi. Najlepiej oczywiście byłoby mieć obie te konsole, bo na każdą wyszło lub ma wyjść co najmniej pare bardzo ciekawie zapowiadających się gier, ale jak się nie ma, co się lubi, to kupuje się PS3 ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Nie bądźmy aż tak jednostronni, Xbox ma jednak sporo dobrych gier. Mój plan sprowadza się do tego, by z Xboxem grać aż do 2012. Zobaczymy jakie exclusive'y do tego czasu zapowie Microsoft i jak będzie wyglądała sytuacja z nieuchronnie zbliżającą się zapowiedzią next - genów. I ogólnie przecież Xbox nie jest zły, w gruncie rzeczy jest to bardzo dobra konsolka, a Gears of War jest po prostu świetne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, sam sobie zaprzeczasz :) Skoro kupiłes juz tego Xboxa, to graj na nim. Ja bym nie kupował drugiej konsoli za tysiąc złotych dla paru gier, ale to tylko moje zdanie. Co do next-genow to już niewadomo, co o tym wszystkim mysleć - praktycznie codziennie pompowana jest jakas plotka, a to o szybkim wprowadzeniu nowych konsol, a to o jeszcze długim żywocie obecnych konsol, a to o ostatniej generacji tradycyjnych konsol... Głowa pęka.

No i według mnie ceny obecnych konsol wciąż są zbyt wysokie - za 5-6 letnią maszynkę do grania trzeba zapłacić 900-1000 zł. Ceny PS3 miały spaść o 50 euro, ale w polskich sklepach nie zauważyłem jakiejś ogromnej zmiany - no może o 100 zł w dół.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piter167 - xbox'a (nówkę, slim) można już za 600-700zł, więc wcale aż tak źle nie jest. Jesteśmy coraz bliże pokonania progu "konsola za 500zł" i myślę, że za rok na święta będzie można X'a dostać spokojnie pół tysiąca (i to niekoniecznie tego z pamięcią 4GB). Sytuacja jest o tyle śmieszna, że PS2 w większości sklepów kosztuje 500zł (rzadziej 400-450) więc tutaj Sony troszkę zaspało z obniżką cen.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem posiadaczem PS3, które niedawno kupiłem. Muszę powiedzieć że Uncharted 2 i Gran Turismo 5 robią wrażenie.

A teraz offtop. Ostatnio mam taki "problem" i chciałbym żebyście mi coś doradzili. Zastanawiam się nad sprzedażą PS3 i kupnem Xboxa 360, bo głównie interesuje mnie fifa i wyścigi (w przypadku Xboxa to nadchodząca Forza 4), a do tego chyba w zupełności wystarczyłby Xbox, nawet ten z dyskiem 4GB. Myślałem też o tym żeby sprzedać PS3 i poprostu grać na kompie, przynajmniej trochę kasy zostałoby w kieszeni... Co o tym myślicie?

I jeszcze jedno pytanie. Jak myślicie za ile poszłoby to moje PS3? W zestawie znajduje się PS3 320GB, pad, kontroler ps move, kamerka eye toy, kabel hdmi sony i 4 gry: Łap Małpy (na move), Little Big Planet (edycja GOTY), Uncharted 2 i Gran Turismo 5. Konsolę kupiłem jakieś 2-3 tygodnie temu w Media Markcie więc jest na nią GWARANCJA 2 LATA. Ile mogę za nią dostać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ograłeś konsolę ledwie dwa tygodnie i już chcesz sprzedawać? Grałeś w GT5 i ciągnie Cię do Forzy? Jakoś Cię nie rozumiem.

Wszystko zależy od tego na jakich grach Ci zależy i jak chcesz w nie grać, ale jak już kupiłeś konsolę to lepiej jej poużywaj, bo inaczej to będzie strata kasy.

Co do ceny - Allegro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mapet1627

Jak dla mnie, to raczej nietrafiony pomysl. Zagrales w ledwie kilka gier i juz chcesz sie pozbywac konsoli... Przeciwko Xklockowi nic nie mam, ale moim zdaniem obecnie na PS3 jest wiecej ciekawych tytulow niz na platforme Microsoftu. Owszem, nowa Forza zapowiada sie niezle, ale IMO to jednak troche za malo (nawet w polaczeniu z Fifa), tym bardziej, ze masz Gran Turismo. Swoja droga cos ciezko mi uwierzyc, ze przeszedles juz cale GT5, wlaczajac w to ostatnie, wielogodzinne wyscigi wytrzymalosciowe w najwyzszym tierze kariery oraz wszystkie licencje. A skoro podobal Ci sie Uncharted 2, to rownie dobrze mozesz sprobowac czesci pierwszej i poczekac na premiere Uncharted 3. Do tego dochodzi jeszcze sporo innych, grywalnych tytulow, jak chocby inFamous, MotorStorm, Heavenly Sword, wszystkie God of War, Killzone... Decyzja nalezy do Ciebie, ale osobiscie pozostalbym przy PS3, ktore po prostu oferuje wiecej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kim było tych 14 co na wii zagłosowało :tongue: powiem szczerze wii to najgorszy zakup jaki przyszło mi dokonać. Na xboxie360 i ps3 mam w co grać a na wii poza mario i zeldą nie ma niczego!!! Na szczęście kupiłem konsolę na allegro za 300zł więc straty strasznej jakiejś nie poniosłem. Ale jedno jest pewne nie pojmuję jakim cudem gry z serii super mario galaxy dostały aż tak wysokie noty na gamerankings???!!! Zwłaszcza 2ka co najmniej o 7% za wysokie. Tym grom spokojnie można wytknąć powtarzalność, przestarzałą grafikę lub zbyt wysoki poziom trudności z którym wątpię by sobie poradził dzieciak bo wii jest kierowane głównie do każuali. A 2 ga część to po prostu nic innego jak kopia jedynki identyczna pod każdym względem. Dlatego trzymajcie się od produktów nintendo jak najdalej!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem na obu konsolach i to są moje "opinie" :) :

- w padzie od xbox'a się zakochałem, za desing i to, ze jest taki hmm... solidniejszy i pewniej lezy w dloniach

- exy w iksie bardziej mi odpowiadaja, seria Gearsów ^^ Fable II, Alan Wake <3

- multi taniutkie w iksie a jednak jest lepsze od tego w PS3

- acziki imo sa lepsze od trofeow

- brakuje troche Blu-Ray'a, ale stare dobre DVD daje rade

- KINECT <3 juz nie moge sie doczekac, chwili gdy bede wrzeszczal w nocy do telewizora komend w ME3 <3

- Move tez jest spoko, ale nie pasuje mi taki np. tryb strzelania, że celownik jest ruchomy, a WiiMote jest bardziej precyzyjny

- interfejs xbox'a jest ladniejszy

- desing iks'a chyba ladniejszy, nie wiem czemy ale PS3 kojarzy mi sie z chlebakiem :D

PODSUMOWANIE

Polecam kupic XBOX'a, ale PS3 tez jest świetne więc pozostaje tylko kwestia gustu.

@EDIT Czekam, az spolecznosc obu konsol połaczy sie w grach tak jak w CS: Global Offensive

Pozdrawiam posiadaczy PS3 i Xbox'a, no i Wii :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwcie się chłopakowi, bo GT5 może się zwykłemu zjadaczowi gier po prostu szybko znudzić, jeśli nie jest fanem samochodów i nie ma tego "feelingu", tego czegoś, co ciągnie do GT5 jak magnez. Ale w takim wypadku pograsz, kolego, w tą nową Forzę 2-3 tygodnie i znudzi Ci się zapewne tak samo, jak to GT5. Jak już napisali poprzednicy - na PS3 jest sporo bardzo dobrych gier, z którymi warto się zapoznać. Wymiana konsoli po paru tygodniach użytkowania to strata pieniędzy (chyba, że stać Cię na kupno X360 bez sprzedaży PS3, wtedy zachęcam, bo nadchodząca FM4 i Gears of War 3 będą/są grami mniamuśnymi). Za konsolę powinieneś dostać w okolicach 900zł, może te 950, gry natomiast lepiej byłoby sprzedać oddzielnie, ponieważ w pakiecie z konsolą cena całości wzrośnie minimalnie, o 70-100zł.

@nudyslaw

Fenomen gier na Wii polega na tym, że są one przystępne dla ludzi mających niewielką lub zerową styczność z grami. No i świetnie odstresowują ;)

Move tez jest spoko, ale nie pasuje mi taki np. tryb strzelania, że celownik jest ruchomy, a WiiMote jest bardziej precyzyjny

Wut!? Wiimote bardziej precyzyjny od "różdżki" by Sony? No już bez przesady...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja głosowałem na Wii :-P Kupiłem konsolę dla prostych gier przy których mógł bym miło spędzić czas z rodziną, być może "nawrócić" kogoś na granie, ale znalazłem też parę porządnych tytułów dla siebie, których nie ma nigdzie indziej. Gram już parę lat, moim pierwszym "sprzętem" było chyba Atari 2600, więc przestarzała grafika mnie nie przeraża.

@bleub No właśnie, konsola jest kierowana do każuali, więc nie rozumiem wydawania na nią takich gier jak "Xenoblade Chronicles", który może nie jest hardkorowy, ale raczej skierowany do wąskiego grona odbiorców którym są fani jRPG'ów czy "Monster Hunter Tri", który dla każuali nie jest przeznaczony. To takie strzelanie sobie w stopę. A podobno ma wyjść jeszcze "Last Story" i "Pandora's Tower", które pewnie kupię tylko ja.

@nudyslaw Mario nie jest taki trudny. Każual przejdzie sobie tylko podstawowe plansze, te w których nie daje sobie rady ominie, a grę i tak ukończy. Hardkor z drugiej strony zbierze wszystko co się da. Zgadzam się, że noty są zawyżone, ale według mnie ta seria to jedyny godny następca Super Mario 64, mimo że łatwiejsza. Jak mi znajdziesz lepszą platformówkę na x360 (ps3 nie mam i mnie nie stać) to Ci wybuduję ołtarz i będę się do Ciebie modlił. Grafika jak na standardy Wii jest niezła, zdajesz sobie sprawę że pod maską konsoli siedzi procesor najwyżej 800 MHz (tak z górką)?

Wybaczcie wszelkie błędy interpunkcyjne i ortograficzne, dopiero kładę się spać :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, konsola jest kierowana do każuali, więc nie rozumiem wydawania na nią takich gier jak "Xenoblade Chronicles", który może nie jest hardkorowy, ale raczej skierowany do wąskiego grona odbiorców którym są fani jRPG'ów czy "Monster Hunter Tri", który dla każuali nie jest przeznaczony.

Serio to piszesz? Przecież jRPG na Wii sprzedają się fantastycznie, a Xenoblade Chronicles jest podobno jednym z najlepszych jRPG tej generacji i sam mam ochotę kupić jeszcze Wii (pomimo tego, że rzeczy martwych nie kupuję z reguły).

Jak mi znajdziesz lepszą platformówkę na x360

Poprzeczka wysoko i raczej nie da się tego zrobić, bo X360 nie ma gier. Tak serio to nawet na PS3 i PC nie ma lepszej platformówki niż Super Mario Galaxy. Z jednego prostego powodu. Platformówki zeszły do niszy. Te serie, które są kontynuowane ewoluują w sposób nie do końca poprawny (Ratchet & Clank), nie są kontynuowane w ogóle (Crash, Spyro, Jak & Daxter) albo dopiero wstają z kolan (Rayman). Jedynie platformówki 2D ciągle się trzymają dzięki dystrybucji cyfrowej na konsolach i PC. Super Mario Galaxy jest klasycznym platformerem i dlatego się podoba.

Grafika jak na standardy Wii jest niezła, zdajesz sobie sprawę że pod maską konsoli siedzi procesor najwyżej 800 MHz (tak z górką)?

To akurat wina Nintendo. Nikt im nie kazał w perspektywie stosunkowo mocnych na swoje czasy X360 i PS3 wydawać konsoli z poprzedniej generacji bez HD, jednolitej usługi sieciowej i głównie z grami familijnymi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xenoblade jest najlepszym jRPG'iem tej generacji jak dla mnie. Sam spędziłem przy nim 190 godzin próbując znaleźć wszystkie subquesty bez opisu i ciągle kombinuje jak zatłuc bossa na 114 levelu, a podobno jeszcze gdzieś jest na 120 smok. Nie do końca serio pisałem, to taki trochę sarkazm miał być, ale widocznie mi nie wyszło bo zmęczony byłem :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Natomiast ja polecam xboxa,ma więcej pamięci w grafice niż ps3,pad lepszy,ps3 różni sie tym od ixa że ma blu-ray,bluetooth,a gry na ixa to też niezłe smaczki jak seria gearsów czy najnowsza forza

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja posiadam ps3 jestem bardzo zadowolony , ale w najbliższym czasie planuje kupno xboxa, chwile pogram na obydwu konsolach porównam je i jeżeli któraś będzie mi się wydawać gorsza to ją pewnie sprzedam, ale jeżeli obydwie będą mi się podobać to je sobie zostawię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to X360 i PS3 można sobą zastąpić , a Wii to już inna bajka. Najlepiej mieć jedną z konsol X360 lub PS3 i do tego Wii , które jest znacznie tańsze. Ja wybrałem ps3 , z powodu darmowego abonamentu , nieco solidniejszej konstrukcji (co jak co ale płyt nie rysuje) , no i co najważniejsze bardziej mi się podobają(czy raczej są bardziej w moim stylu) exclusivy na nią (uncharted , god of war). Oczywiście XBOX 360 tez mi się bardzo podoba i na pewno kiedyś go kupię zęby pograć w girsy , halo i inne cudeńka :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieco solidniejszej konstrukcji (co jak co ale płyt nie rysuje)

Co jak co, ale kto mądry rusza konsolą w chwili, gdy ta mieli akurat płytą w napędzie :dry: ... Akurat w kwestii solidności obu urządzeń bym się spierał, plastik w mojej PS3 Slim potrafi trzeszczeć pod wpływem ciepła (nie jest to odosobniony przypadek), czego w X360 nie uświadczysz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Nie mam żadnej z w/w konsol, ale planuję sobie kupić xboxa ( chyba łatwo się domyślić z okazji jakiego święta). Xbox jest chyba mniejszy, a także ma taki " next-genowy" wygląd ( przynajmniej mi tak wygląda". Pomimo słabszego wnętrza, xbox ma chyba ładniejsze fry niż ps3. W padach- kwestia gustu, mi akurat bardziej się podoba xboxa. Internet? Zależy. W xboxie live jest o wiele lepszy niż w ps3 internet, ale za to w klocku jest płatny ( chociaż wg. mnie opłaca się dać te 120 zł, i mieć spokój przez rok). Kwestia exclusivow jest kwestią gustu- xbox ma mote 4, gear of wars, wieśka 2 ( ps3 nie ma go), ale za to ps3 ma uncharta, gt 5, killzone. Jak dla mnie xbox wygrywa, ale to kwestia gustu.

PS Ps3 jest chyba też bardziej plastikowy niż xbox.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale rodzyn, no nie odpuszczę :P

Xbox jest chyba mniejszy

Jeśli nie liczyć cegły w postaci zasilacza, to owszem.

ma taki " next-genowy" wygląd

Hmm, ja kupuję konsolę do grania, nie do oglądania, ale co kto lubi.

Ps3 jest chyba też bardziej plastikowy niż xbox

Nawet nie wiem jak na to zareagować.

xbox ma chyba ładniejsze fry niż ps3

Multiplatformy do niedawna były lepsze na Xboxie, teraz to się zmienia. Tylko kto kupuje konsolę dla multiplatform, skoro te same gry można mieć na PC, lepiej wyglądające, tańsze, ze sterowaniem jakie się chce?

W xboxie live jest o wiele lepszy niż w ps3 internet

Nom, multi jest płatne, nie ma przeglądarki, do tego wygląd jest co jakiś czas pogarszany.

Od razu mówię (na wypadek gdyby ktoś dotychczas nie zauważył) - nie jestem fanbojem PS3 i nie uważam je za lepsze. Po prostu nie znoszę dyskusji na argumenty w stylu 'ale mam HALO!!!!!1111'

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale za to ps3 ma uncharta, gt 5, killzone.

Do tego:

pięć części God of War (dwie z PS2, dwie z PSP i jedna z PS3)

Heavy Rain

seria Resistance

seria inFamous

kilka tytułów wartych uwagi z PS2, odnowione w HD, przede wszystkim Ico i Shadow of Colossus uznawane za jedne z najlepszych gier wszechczasów

nadchodzący Last of Us

nadchodzący The Last Guardian

Jak już wymieniać, to dokładnie, a nie ograniczać się do trzech tytułów...

Argumenty w stylu "PS3 jest bardziej plastikowy" lepiej przemilczeć :huh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argumenty w stylu "PS3 jest bardziej plastikowy" lepiej przemilczeć :huh:

W sumie nie wiem jak się do tego argumentu ''plastikowości'' odnieść, ale coś w tym jest. Obudowa PS3 wydaje dziwne dźwięki, kiedy zrobi się gorąca i brzmi to jak mój chiński magnetofon, który miałem 10 lat temu. Z drugiej strony X360 szybciej sie nagrzewa i w odróżnieniu do konsoli Sony może robić jako kaloryfer w chłodne dni. Najlepszą obudowę ma Wii (mam od paru tygodni i jestem pod wrażeniem). Cichutkie, zgrabne, przy dotknięciu pracującej konsoli się nie poparzymy. Świetne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...