Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

stefan

Playstation 3, Xbox 360, Wii

Next-Geny  

510 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Która konsolka rządzi?

    • Playstation 3
      298
    • Xbox 360
      181
    • Wii
      31


Polecane posty

Xbox można kupić dla Kinecta i że jest trochę tańsze, ale PS3 się mniej psuję ma fajniejsze gry typu Uncharted 2, a zresztą ma starter Move. Ja zastanawiałem się czy kupić WII bądź PS3. Wybrałem PS# i jestem bardzo zadowolony. :wink

Do kupię sobie jeszcze WII dla gier.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie "do kupuj" Wii, moja znajoma ma i szczerze mówiąc ta konsola mi się w ogóle nie spodobała. Jak przyjdą twoi koledzy np. w sylwestra (czyli dzisiaj) to może i będziecie się fajnie bawić przez pół godziny (potem jest już coraz nudniej), ale samemu to na tej konsoli dużej radochy nie będziesz miał. A tak właściwie tytuł tego tematu (Playstation 3 vs. Xbox 360 vs. Wii) jest błędny, gdyż Wii nie jest next genem. A wszystkim innym polecam PS3, gdyż ta konsola ma przyszłość (3D i inne bajery). Jest mocniejsze od Xbox'a i ma lepsze tytuły (zobaczcie sobie oceny na metacritic.com takich gier jak Uncharted 2 lub God of War 3). Darmowy net, odtwarzacz blu-ray i gry/filmy w Full HD, a to wszystko za cenę o 250 zł. większą od ceny X'a.

PS. Oczywiście nie każda gra ma rozdielczość Full HD (1080p), ale jest ich więcej niż na Xboxa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wlosek - Sam za Wii nie przepadam, ale nie wygłaszam takich opinii (Xboxa też nie kupię, ale też nie zniechęcam). Dlaczego? Bo po prostu nie jestem moim interlokutorem. To samo tyczy się ocen na metacritics - Nie wiem, co jemu się będzie podobało.

Uncharted i Little Big Planet to genialne tytuły, ale może kogoś w ogóle nie kręcą?

Dla mnie darmowy net to must-have (i dlaczego też po części sprzedałem Xklocka), ale może innym w ogóle płacenie za multi nie przeszkadza?

Wii nie jest next genem

Teraz wszystkie konsole są już current-genem. Ale Wii należy do siódmej generacji, razem z dwiema pozostałymi, więc nazwa tematu jest w pełni uzasadniona.

gdyż ta konsola ma przyszłość (3D i inne bajery)

Fani Xboxa powiedzą że mają bogatsze opcje sieciowe i Kinecta, "przyszłościowość" to rzecz bardzo względna (ja osobiście podałbym raczej BluRay).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kupię sobie jeszcze WII dla gier.

Teraz tylko dla bardzo specyficznych tytułów takich jak Mario, Metroid, DK czy podobnych. Wszystki inne związane ze specyfiką sterowania Wii z powodzeniem zastąpi Move

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam xboxa i to kłamstwo, że jest awaryjny gry wcale nie są gorsze od tych na ps3 (dla mnie są nawet lepsze i jest ich więcej) kontrolery ruchu to sprzęt dla każuali. Więc nie warto kupować xboxa dla kinecta lub ps3 dla mova. Jeśli ktoś chce coś takiego to niech se kupi wii. Jeśli chodzi o xbox vs ps3 to wolę xboxa (grałem dużo razy na ps3 więc wiem co mówię).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Kinecta to masz rację nie do końca a co do Mova tez niekoniecznie. :) Wii dla samego kontrolera ruchu już się nie opłaca kupować. Tak jak napisałem wyżej tylko i wyłącznie dla specyficznych tytułów.

Sam w sobie Kinect jest niesamowitym urządzaniem ale niekoniecznie do gier na X0. Wystarczy poparezć co ludzie z nim robią na PC i IMHO właśnie tam rozwinie skrzydła lub na kolejnej generacji X'a. Move z kolei jest prostrzy i nie ogranicza tak PS jak Kinect X0 więc powstanie pewna ilość niekażualowych gier w które da się grać. Wszystko się w tym roku okaże bo jak w K3 o SOCOM4 da się grać "pałkami" to ośmieli innych deweloperów. Swoją drogą mogę sobie wyobrazić że łapiesz w rękę plastikowego gnata a Kinect rozpoznaje czy to broń krótka czy długa i automatycznie zmienia w grze to co w łapie trzymamy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się w tym roku okaże bo jak w K3 o SOCOM4 da się grać "pałkami" to ośmieli innych deweloperów.

Tylko powiedz mi czym różni się gra na move od tej na padzie? Zamiast ruszać gałkami "trząchamy" kontrolerem. Wydaje mi się, że nie na tym powinna polegać "zabawa ruchem", move powinno dostać więcej gier dedykowanych pod taki rodzaj kontrolera. Czy Sony boi się słabej sprzedaży takich gier?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na ile to się różni bo jeszcze nie grałem. Na pewno ma w sobie jakiś potencjał i na pewno trzymanie czegoś w relku jest tu lepsze od machania rekami w próżni (Kinect). Próbowałem dema RUSA i move'm da sie grać choć pewnie dalej lepsza jest mysz+klawiatura... ale z czasem może postać coś grywalnego na przyzwoitym poziomie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy wyborze konsoli do gier kierowałem się nie tylko dobrymi tytułami, ale również technologią jaką mi owa konsola zapewni. Mianowicie chyba każdy kto nie ma konsoli do gier ma ten problem, ale powiem ci szczerze na moim przykładzie, że miałem kupić Xboxa 360, ale gdy tylko spojrzałem na PS3 Slim natychmiast pobiegłem zapłacić, a najlepsze jest to, że wchodząc do sklepu w planach miałem Xbox'a 360. I powiem ci jedno PS3 to jak na razie mój najlepszy i najdroższy zakup - za własne pieniądze. A odpowiedź na twoje pytanie jest prosta, PS3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie PS3 stoi mniej więcej na tym samym poziomie co X360. Ja jednak kupiłem PS3 bo po 1) więcej moich znajomych gra to możemy popykać w multi 2) internet jest za darmo

3) większość osób mówi, ze pady na X360 są wygodniejsze, ja jakoś wolę te od PS3. No i na końcu gry. Z Xboxa chciałbym tylko Fable II i Alan Wake a reszta mi nie potrzebna. Tak na PS3 jest

-> InFamous

-> God of War

-> Heavy Rain

-> Little Big Planet

-> Killzone.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-ma lepsze bebechy od x-kloca - ...których nikt, oprócz first-party nie jest w stanie wykorzystać.

-ma (jak dla mnie) lepsze Exclusivy - Kwestia gustu w sumie.

-w Polsce jest więcej PS3 niż x-kloców - A na świecie jest więcej posiadaczy X360. Zresztą jeśli taki argument już przepchniemy to powinniśmy być konsekwentni. W Polsce najwięcej graczy używa PC. Czy to znaczy, że to najlepsza platforma do gier jest? ; )

-darmowy internet - Pisałem to wiele razy i napiszę to teraz. Dycha miesięcznie to dwie paczki czipsów, pół biletu do kina czy 2 litry benzyny, na których ja nie przejadę z jednego końca mojego miasta na drugi. To naprawdę jest symboliczna opłata.

Ja rozumiem sympatię do platformy, ale jeśli już wskazujemy tą lepszą platformę to przydałyby się jakieś rzeczowe argumenty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-darmowy internet - Pisałem to wiele razy i napiszę to teraz. Dycha miesięcznie to dwie paczki czipsów, pół biletu do kina czy 2 litry benzyny, na których ja nie przejadę z jednego końca mojego miasta na drugi. To naprawdę jest symboliczna opłata.

Yep, tylko większość kupuje na rok bo się bardziej opłaca. :P A 130zł na raz to dla niektórych dużo i za to mogą mieć gierkę. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym to nie są pieniądze wyrzucone w błoto, kto korzystał z XBL to nie o czym mówię.

No właśnie nie. Niby tylko dycha, ale wolałbym mieć ją w kieszeni niż cross-game chat i zniżki na jakieś gierki.

-ma (jak dla mnie) lepsze Exclusivy - Kwestia gustu w sumie.

Pewnie dlatego napisał "jak dla mnie". Zresztą coś mi się wydaje że jak porównać średnie z metacritics to też PS3 wygrywa (choć to też o niczym nie świadczy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cross-game chat

Który jest świetny.

Na początku śmieszy, a potem zupełnie z tego nie korzystałem. I tak wszyscy grali ze mną w GoW, a jak grali w coś innego (feel pity for a fools), to o czym gadać?

zniżki na jakieś gierki.

Nie bluźnij, bo gry Arcade z Xboksa biją na głowę te z PS3.

Rzecz gustu. Osobiście wolę te z PSN, niż flashówki portowane na Xboxa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cross game chat, to tylko zbędny bajer, bo jak się gra, to się nie gada. No chyba, że gramy z kimś w tą samą grę, w jednej drużynie. A Gold jest nieopłacalny, dostajemy to wszystko co na PSN mamy za darmo a po wykupieniu subskrypcji PS+, dostajemy jeszcze więcej. Darmowe gry na miesiąc, zniżki, wcześniejszy dostęp do niektórych materiałów (a nie do wszystkich demek jak na XBL :huh: ). A na XBL poza gierkami arcade, dużo więcej nie dostajemy, bo możliwość kupienia ciuszków dla swojego avka to zbędny bajer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak ty, ale ja podczas gry nie potrzebuję dodatkowych rozrywek, np. rozmowy. Chyba że gracie w takie nudne gry...

Ja np. grając w Fifę wolę pogadać ze znajomymi niż siedzieć przed telewizorem i słuchać powtarzających się komentarzy.

Ja wolę XBL niż PSN. Mogę kupić na allegro konto z punktami i kupić kilka gier za nie wielką cenę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...