Skocz do zawartości

S.T.A.L.K.E.R. (seria)


RoZy

Polecane posty

Tzn, jeśli chodzi o poradnik do samej Solyanki, to jeszcze pół biedy, bo sporo ważnych informacji jest zawartych na stalkerteam, ale tu chodzi o DMX.

W każdym razie nie zrażam się, tylko gram dalej. Co mnie nie zabije... itd. Do zobaczenia za jakiś rok tongue_prosty.gif

Edytowano przez koorchuck
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Zew Prypeci... Super część, na pewno lepsza od pełnego bugów CN. Nie wiem dlaczego ludzie narzekają na wątek główny, mnie tam się podobał choć można go było bardziej rozwinąć. Fajnie, że zakończenie zależało od wyborów i posunięć w Zonie, czego w części drugiej mi brakowało. Największym plusem tej produkcji są z całą pewnością questy poboczne, z wyszczególnieniem Gniazdo Pijawek i Poszukiwanie zaginionych stalkerów choć reszta też niczego sobie. Cieszy również całkiem nowa Zona, niezmiennie świetny klimat, podlepszona grafika, muzyka (szczególnie ta w Prypeci) i lektor: Mirosław Utta! Grało mi się w S:ZP bardzo przyjemnie, moim zdanie jest równie dobry jak Cień Czarnobyla. 9+/10! Polecam również pograć w Priboi Story, świetny mod do pierwszej części ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bugi w CN wynikają z karty graficznej, jeśli ktoś gra na starszych kartach to nie dziw się, że wywala błędy, sprawdziłem dokładnie logi każdego z bugów, które wykryło kiedy grałem na laptopie, odpalając grę na najwyższych na poniższym sprzęcie nie ma żadnych bugów a gra instalowana z płytki CDA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat nie chodziło mi o bugi graficzne, bo tutaj jest w porządku, a grafikę mam dobrą. Przejmowanie terenów to kpina bo czasem można i dwie godziny czekać na posiłki, a i tak się nie zjawią. Pewnego questa nie mogłem dokończyć przez bugi bo mnie wywalało, na szczęście to wszystko były misje poboczne, poza tym gra była u mnie jak najbardziej stabilna, a błędy tyczyły się kilku zadań pobocznych, mimo to były bardzo uciążliwe, a w trzeciej i pierwszej części nic takiego mnie nie spotkało gwoli ścisłości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze Stalkerów wiem tylko jedno - to są gry na raz. Przeszedłem wszystkie części w kolejności wydawania, jednak kiedy próbowałem "drugiego podejścia" to już nie było to samo, nie ciągnęło mnie tak. Natomiast pierwsze przejście... Pamietam jak nie mogłem oderwać się od komputera, autentycznie :P Jedynka była najtrudniejsza, bo taka... "najsurowsza", najbardziej bolał brak możliwości naprawy kombinezonu i broni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaprawdę, powiadam ci, bluźnisz bracie i grzeszysz śmiertelnie... Stalker na raz? Powiedz to tysiącom fanów, dzięki którym fora traktujące o stalkerze ciągle żyją i mają się świetnie, pomimo upadku serii. Nie ma gry, w którą bym grał tyle razy, co w Cień Czarnobyla (straciłem już rachubę, ale będzie co najmniej z 10) i nigdy mi się nie znudziła, po części także dzięki modom.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z kolegą wyżej Stalker nie jest grą na jeden raz. Pierwszą część przeszedłem nie raz i później świetnie bawiłem się przy modach. Skoro właśnie wspomniałem o modyfikacjach to Maxter powiadasz, że Cień Czarnobyla jest trudny? Polecam wypróbować kilka modów, wtedy Stalker jest naprawdę trudny, choćby wspomniany wcześniej Priboi ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co, chcesz go odsprzedać? :D Ogólnie multi w stalkerze trochę upadło. W chwili obecnej przeważają serwery rosyjskie z takimi samymi graczami, co przekłada się na ogólne lagi (ok 100-150 ping) i czesto spotykanych cheaterów. Chodź ja ich spotkałem kilku, to są to rzeczy dosyć często napietnowane w tej grze.

A czy warto? Oczywiście - zakupiłeś numer z gra, więc i Ci sie nalezy CD-KEY. Multi w Stalkerze jest specyficzny, mimo iż jest prostąstrzelanką z zdobywaniem pieniędzy, za które kupuje się broń, to posiada on świetny klimat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multi w STALKERZE to taki niby CS ale z anomaliami, balistyką pocisków,dla mnie jest lepsze niż CS i bardziej wciągające mimo że rzadko da sie znaleźć odpowiedni do tego serwer ale polaków to nawet sporo spotkałem.

Szkoda że 2 część nie wyjdzie po obejrzeniu concept artów oraz animacji postaci i modeli sadze że decyzja o zamknięciu projektu i firmy była głupia i zbędna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja na razie zarzuciłem Solyankę i aktualnie gram w Sigerousa 2.2 Jenot Edition. Muszę powiedzieć, że jest dobrze, nawet bardzo dobrze. Gra się świetnie, choć mod jest trudny. Polecam. Grafika wymiata, lokacje nieobecne w podstawce CoP zrobiono chyba na jego silniku (albo na CS) i np. taki Kordon wygląda cudnie, a mam niestety już dość słabego kompa i nie zainstalowałem opcjonalnych tekstur wysokiej jakości oraz AtmosFear 3.0. Z tymi dodatkami byłoby jeszcze lepiej.

Edytowano przez koorchuck
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...