Skocz do zawartości

S.T.A.L.K.E.R. (seria)


RoZy

Polecane posty

Wczoraj w wieczorem ukończyłem Cień Czarnobyla. Gra świetna, zobaczyłem chyba wszystkie możliwe zakończenia. Ile właściwie ich jest?

Jeszcze wczoraj zabrałem się za Czyste Niebo i również dobrze się przy niej bawię. Grafika jest trochę lepsza moim skromnym zdaniem. Strzelanie też wydaje mi się lepsze. Dobrym pomysłem jest ulepszanie broni i pancerza. Czy da się ostatecznie usunąć bandytów z bagien?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakończenia prawidłowe są tylko dwa.

Dołączenie do projektu Świadomość Z, lub odrzucenie propozycji i walka z Monolitowcami

Zakończeń nieprawidłowych jest pięć.

Co do drugiego pytania, nie, nie da się. Będą się ciągle respawnować

Edytowano przez koorchuck
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem jakiś.. mianowicie chodzi mi o misję gdzie muszę wejść do laboratorium x18. No mam te dwa klucze, jeden od barmana a drugi zabrałem od tego bandyty, bo go zabiłem. No i teraz idę do tego budynku gdzie jest laboratorium, rozwalam tam wszystkich bandytow, idę na dół - są drzwi, i gdy klikam "F" to mi piszę że "Drzwi są zamknięte". ocb? Mam w zadaniu pokazane, że muszę znaleźć wejście do laboratorium, a mapa pokazuje na to miejsce..

+ tak z ciekawości zapytam, w ilu procentach przeszedłem już grę, jak zaraz wejdę labx18?

Edytowano przez Blackyoshi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blackyoshi a przeszukałeś Dzika? Jeżeli tego nie zrobiłeś to prawdopodobnie nie masz drugiej połówki. Ja przed chwilą wszedłem do x18 bez żadnych problemów... Szkoda ze usunąłem zapisy z pierwszego przechodzenia gry, miałbym te nerwowe fragmenty za sobą. I byłbym bogatszy o kilka ciekawych artefaktów.

Ale gra jest świetna, często latam bez celu po części mapy, szukam artefaktów czy bawię się z anomaliami. Ktoś, kto to wymyślił był geniuszem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz w czyste niebo gram, ciut poprawili grafe, fajne modyfikowanie broni, ale fabuła lepsza w cieniu czarnobyla była. Klimat z ekranu wypływa a ja gram i gram, gry wyglądają średnio ale poco mi super bajery,efekty, ta gre jest mistrzostwem, aż żal że studio padło, była by ładna druga część.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetną fabułę stalkera jeszcze lepiej pozwalają poznać niektóre, mocno powiązane fabularnie z podstawkami mody, jak np Priboi Story, czy Tajne Ścieżki 2, w które gram obecnie. W Tajnych Ścieżkach dowiadujemy się choćby tego,

jak powstała grupa Striełoka oraz jej kryjówka w podziemiach Agropromu, czemu była ona zabezpieczona ładunkiem wybuchowym, na który nadział się nic nie pamiętający główny bohater pierwszej części. Możemy także zobaczyć, co wcześniej działo się w Barze, kto w nim urzędował, co w tym czasie robiło i gdzie było dopiero powstające ugrupowanie, znane skądinąd, jako Powinność. Wyjaśnia się tajemnica mózgozwęglacza, poznajemy odpowiedź na pytanie, dlaczego droga do Prypeci w Cieniu Czarnobyla była zablokowana silnym polem psionicznym.

Takich smaczków jest w tym modzie dużo, to jest jak dla mnie techniczny i fabularny majstersztyk, o wiele lepszy i ciekawszy, niż podstawka.

Edytowano przez koorchuck
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę powiedzieć, że w Clear Sky noce są naprawdę ciemne. Nie przypominam sobie, żeby w jakiejś innej grze tak było. Czasami może to zdenerwować, bo praktycznie nic nie widać nawet z włączoną latarką, z drugiej jednak strony dodaje to ogromną ilość klimatu. Nie ma to jak wybić bandytów za pomocą noża pod osłoną nocy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem przyjemność grać w Czyste Niebo, a potem w Zew Prypeci. O ile dobrze pamiętam, w Zewie są ciemniejsze noce. Zadanie ubicia chimery to była męka. Musiałem wytrzasnąć rakietnicę, żeby coś zdziałać.

Próbowałem grać w Cień, ale jakoś mi nie podchodzi. Ale trzeba próbować, próbować.

Polecam do Zewu mod Atmosfear. Burze psioniczne, nowe emisje, kwaśne i radioaktywne opady. Miodzio. Kumpel też zna moda, w którym się wybiera specjalizację, a amunicja jest tam na wagę złota.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do AtmosFear warto dodać też Absolute texture packs, bardzo poprawiający grafikę oraz M.S.O., poprawiający wszystko, co dotyczy npc.

A co do chimery, to jest na nią patent, wystarczy się schować za rury tego kompleksu, koło którego ją spotykasz i strzelasz z ukrycia, samemu będąc bezpiecznym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy co wolisz. wolność zapewnia swd+ulepszenie na maxa i egzoszkielet.

Powinność zaś rkm a.

Ogólnie jest patent na swd bez przyłączania się do wolności. Jak zrobisz wszystkie misje dla wolności i oddasz 3 pendrivy, robisz sejwa przed bramą do obozu wyciągasz wintara i zabijasz goącia w narożniku, tego co trzyma swd. następnie ostrożnie możliwie bez wchodzenia do obozu rozwalasz resztę wrogich ludzi. Technik powinien zostać żywy i chętny do ulepszenia snajperki.

nie za każdym razem to sie udaje ale nie jest trudne.

A egzoszkielet można kupić w agropromie w bazie stalkerów ale po jakimś czasie znika z oferty

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukończyłem właśnie Czyste Niebo. Generalnie gra IMO odrobinę gorsza od pierwszej części - patent z ulepszeniami był fajny, ale ZAWSZE było za mało kasy, sprzedaż nawet najlepszego sprzętu dawała marne grosze i okrutnie się nachodziłem usiłując zebrać na jako-takie doładowanie swojego ekwipunku (SEVA na anomalie + TRS na celność). Bolało też, że, o ile misje dla frakcji były fajne, to szybko się wyczerpywały i gdy zabierałem się za końcówkę to od ładnych kilku godzin na żadną nie trafiłem.

Znacznie większym problemem jest końcowy etap gry, od Limańska. Ja wiem, że STALKER powinien być ogólnie trudny, ale też byłem zaprawiony Cieniem i jego końcówką w bazie monolitu (aka "za rogiem gauss, za tobą gauss, a z boku czają się snajperzy") - w prównaniu z końcówką CN to jednak była łatwizna! Fala po fali żołnierzy monolitu, każdy uzbrojony w egzoszkielety, Avalanche i kałachy magicznie równie zabójcze co Avalanche, hordy granatów (raz dostałem z czterech naraz, od ludzi któzy w ogóle nie mieli prawa wiedzieć, że tam jestem) i pociski przebijające się przez koło pół metra muru (i od razu trafiające w głowę...)... No i krwawienie, wszechobecne, zabójcze krwawienie, w grze, w której bandaże są i rzadsze, i droższe od apteczek...

A potem misja NA CZAS i spawnowanie wrogów za twoimi plecami, czasem od razu uzbrojonych w granat gotowy do rzutu...

Krótko mówiąc, zero wyzwania, maksimum frustracji.

Ponadto, ktokolwiek wymyślił ten fragment z wyjściem prosto pod wojskowy hipercelny kaem powinien dostać mocno w klejnoty. BARDZO mocno.

P. S. klik all day erry day

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem zawsze kasy na pęczki, odnalazłeś pendrivy z danymi do ulepszania sprzętu i szukałeś artefaktów? To najlepsze sposoby na zdobycie pieniędzy.

A co do poziomu trudności, to jest nic w porównaniu do niektórych modów, gdzie czasem walka wygląda, jak w CS na jakimś serwerze z zawodowcami. Ale szybko można dojść do wprawy i zabijać jednym ruchem myszki, jednocześnie naciskając jej lewy przycisk :P

Edytowano przez koorchuck
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artefaktów znalazłem z pięć czy sześć (i to nie dlatego, że nie szukałem, choć gdy dotarłem do czerwonego lasu to mi się już zwyczajnie nie chciało...), zaś pendrive'ów zostało mi z pięć, tych mniej wartościowych. Sporo kasy zżerały naprawy i bandaże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram w Czyste Niebo i w porównaniu z Cieniem Czarnobyla to jest kaszana. Niby dodali nowe możliwości, jak np. naprawianie pancerzy, czego brakowało w pierwszej części, ale ta gra jest tak zabugowana, że robi się niegrywalna. Wojny frakcji nie można zakończyć, bo jak przychodzi do zajęcia bazy przeciwnika to nasi kumple nie podejmują żadnych akcji i trzeba samemu wszystkich wyżynać. Nawet jak to zrobimy to baza i tak nasza frakcja nie zajmuje obiektu, a on wpada znowu w łapy tych drani, których przed chwilą roznieśliśmy. Jeśli chciałem wygrać wojnę dla Powinności, to choć zajęli całe wysypisko i również przyczółki w dolinie mroku to coś się pokopało i w PDA wyskoczyło, że nie ma żadnego postępu. Wchodzę do doliny mroku i nawalam się sam z anarchistami, którzy spawnują w nieskończoność. Mam grę z CDA i myślałem, że jest ona na full spatchowana, ale w kółko coś się pierniczy. To jest jakaś amatorszczyzna, a nie poważna produkcja. Jak oni w CDA wystawili temu crapowi tak wysoką ocenę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wojną frakcji tak jest. Ja rozpocząłem walkę dla Wolności i nawet zdobyłem jeden obóz niedaleko Agropromu, ale mimo to nadal stoi pusty. Ziomkowie nawet nie pofatygowali się żeby tam zajrzeć. Dobrze, że mam sejwa sprzed dołączenia do Wolności. Jednak przy CS bawię się chyba lepiej niż przy CC.

Odnośnie amunicji, ja uzbierałem jej całekim sporo przeszukując ciała. Opłaci się również wybrać ulepszenie do broni które zmienia kaliber danego karabinu.

Edytowano przez Perun
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli trzeba sobie odpuścić te frakcje i iść głównym wątkiem. Szkoda, że tak to skopali, bo zapowiadało się całkiem ciekawie. No i tam też można by było dostać jakieś fanty od frakcji. W tej grze o kasę nie ma się chyba co martwić, bo na strzelnicy u Powinności można łatwo trzepać szmal. W Cienu Czarnobyla się zajmowało handlem, bo artefakty walały się nie raz po ziemi jak kamienie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz się wkurzać to odpuść. Tylko że na wojnach fajne itemki są. Np. główna nagroda za zabicie powinności to

Najlepsza wersja wspomaganego pancerza i Dragunov

więc warto się pomęczyć. Ale bez dwóch zdań jest to najbardziej spartolony motyw i tym samym największa wada tej gry.

@Rankin

Spoko spoko, jeszcze pożałujesz "zapeszyłeś" :P To tylko kwestia czasu aż się na jakiś napatoczysz. Np. zdobądź bazę powinności a później odpowiedz na wezwanie wolności o pomoc z jej utrzymaniem. Powinność się zrespawnuje (UWAGA!) w środku budynku bazy ... a co najważniejsze to się w niej zabarykaduje (zamknięte drzwi wejściowe) xD. Czyli nie da rady jej przejąć bo nie będzie można wejść. Nie zawsze się to zdarza ale bardzo często. Dodaj do tego bug z drzwiami że kule powinności przechodzą przez nie a twoje i twoich towarzyszy nie i już jest śmiech na sali

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martin, jeśli mowa o podstawce, to tak. Ale od czego są mody? icon_mrgreen.gif

Oblukaj sobie te

http://stalkerteam.p...faction-war-38/

http://stalkerteam.p...er-20-globalny/

http://stalkerteam.p...m-do-clear-sky/

I jeszcze dorzuć to

http://stalkerteam.p...cs-13-complete/

Edytowano przez koorchuck
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko spoko, jeszcze pożałujesz "zapeszyłeś"

Hehe, podejrzewam, że jakbym się faktycznie wziął za frakcje to jeszcze bym trochę poklął. Tymczasem reinstaluję Cień Czarnobyla i doładuję go jakimś porządnym, wielkim modem, najprawdopodbniej AMK - co innego byście polecili? (Complete mam już za sobą)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...