Skocz do zawartości
RoZy

S.T.A.L.K.E.R. (seria)

Polecane posty

S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl to gra akcji i FPS z elementami RPG. Umiejscowiona została na terenie elektrowni w Czarnobylu, gdzie - w świecie gry - 20 lat po pierwszym wybuchu miał miejsce kolejny, powiązany rzekomo z tajemniczymi eksperymentami. Gracz wciela się w rolę stalkera, przemierzającego radioaktywną strefę w poszukiwaniu artefaktów, dziwnych przedmiotów i skarbów, które chętnie kupują przeróżne organizacje. Musi eliminować wszystkich, którzy staną mu na drodze i stanowią zagrożenie. Inni stalkerzy są dla niego konkurencją, ale może też z nimi współpracować i handlować.

Grę S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl już teraz zamawiać można przedpremierowo w sklepie gram.pl. Jej cena to 129,90 PLN, a dzięki Wirtualnym Pieniądzom możecie ją nabyć już za 99,90 PLN! Dodatkowo, składając pre-ordera, możecie zapłacić za wysyłkę za pomocą wPLN.

http://www.gram.pl/sk1_6gPi0_S_T_A_L_K_E_R..._Chernobyl.html

Hmmmmm cena jest OK, jednak poczekam jednak, aż CDP ujawni skład Edycji Kolekcjonerskiej :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to my się rajcujemy że akcja Stalkera rozgrywa się tak blisko :wink: Bo powiedzcie. Czy jeśli bylibyście Anglikami ta premiera ciekawiła by was do tego stopnia, aby pisać z zapartym tchem na forum? :wink:

Mnie osobiście rejon Czarnobyla wcale nie rajcuje, z przyczyn zarówno osobistych, jak i tych całemu światu znanych :) Krzaki, potwory i fabryka, to na dobrą sprawę można umieścić wszędzie, zresztą przypuszczam, że postacie w grze będą gadać po angielskiemu, zamiast po rosyjsku... Gdyby powstała gra (z takim budżetem i reklamą, rzecz jasna :) ) o polskiej partyzantce w czasie II wojny światowej, odsieczy wiedeńskiej albo bitwie pod Grunwaldem, wtedy byłbym naprawdę podekscytowany, a tak - jestem "tylko" ostrożnie zainteresowany zniknięciem kawałka dobrego softu z haniebnej listy "top vaporware" :)

Jeśli już włączać "akcenty narodowościowe" do swojego podejścia do STALKERa, to raczej patrzę na możliwość utarcia nosa amerykańskim cwaniakom przez zdolnych ukraińskich programistów, których wystarczy tylko dofinansować, żeby tworzyli przeboje (i przy okazji podsycać w sobie nadzieję, że Polsce też jest coś takiego możliwe częściej, niż raz na trzy lata :) ), ale gdy już produkty konkurencji albo się ukazały (HL2, D3) albo są dosyć odległe (Crysis), ten aspekt też traci nieco na znaczeniu :)

http://www.gram.pl/sk1_6gPi0_S_T_A_L_K_E_R..._Chernobyl.html

Hmmmmm cena jest OK, jednak poczekam jednak, aż CDP ujawni skład Edycji Kolekcjonerskiej :]

Wszystko w porządku, oprócz wymagań - moja karta graficzna jest za słaba :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie patrze na te wymagania to jakoś nie są przerażające. Nawet powiedziałbym że są niskie. Ciekawe tylko jak sie pokrywają podawane z rzeczywistymi. Oby gra była naprawde dobra.. To chyba jedyna produkcja na którą czekam(bo Crysis mi nie pójdzie najpewniej, a Hellgate London niewiadomo kiedy wyjdzie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee Wymagania sprzętowe:

Windows 98/ME/XP/2000, Pentium 2 GHz, 1 GB RAM, karta graf. 128 MB 3D, zgodne z DirectX 9.0

Hehehe... nie wiem skąd oni je wzięli.. Chyba za czasów gdy po necie krążyła wersja Alfa stalkera :P Wtedy faktycznie zapowiadano, że będzie śmigać na GeForce 3... No ale kto wierzy w bajki. Wystarczy spojrzeć na najnowsze screeny, żeby się przekonać, że wymagania będą jak na dzisiejsze standardy przystało - za duże :P

Aczkolwiek chciałbym się mylić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie patrze na te wymagania to jakoś nie są przerażające. Nawet powiedziałbym że są niskie.

IMO również przerażające one nie są. Ale niskie też nie. Mam za słaby procek jak i brakuje mi 512RAM. Karta dobra, ale co z tego skoro reszta kiepska. Upgrade niezbędny, tylko pytanie skąd tu teraz kasę na to zdobyć. Bo na pewno nie odpuszczę. Stalkera muszę mieć :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dla odmiany poszukałem sobie na oficjalnej stronie wydawcy i tam widnieją następujące dane:

What are the recommended system requirements for the game?

AMD Athlon 64x2 4800+ or Intel Core 2 Duo, 1Gb RAM, 3D Hardware Accelerator Card Required - 100% DirectXR 9.0c compatible 256MB (Geforce 7800, for example).

It should be noted that at the start of the game development our initially targeted system requirements were much lower. As a result (and due to the lengthy game development) the game can be played well on lower-end systems (the game ships with two renders - DirectX 8 and DirectX 9 one).

Additionally, the game allows to scale various options for optimal performance. For the maximum quality and performance, the more powerful system you have, the better.

Hehe dobrze, że będzie dużo opcji do zmiany bo jak widzę zalecane procesory to coś czuję, że mój Athlon 64 3200+ by się ostro ksztusił na high opcjach :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko poczekam z pół roku, może trochę dłużej i zrobię przesiadkę na viste ze zmianą kompa. Pewnie bedzie to jakiś C2D 1.66 Ghz (bądż więcej, zależy od cen), 2 GB Ram i coś pokroju GF 8800. Na moim obecnym kompie nie pogram w Stalkera głównie z powodu procka (PIV Northwood 2.4 Ghz), bo karta jeszcze by uszła (GF 6600GT). Gierka kiedyś zapowiadała się na przełom, szkoda, że twórcy nie byli w stanie sprostać swoim ambicjom. Zostało już tylko czekać na nową grę Cryteku, która ma spore szanse sprawić, że uznam Obliviona za przecietna graficznie gierke. :shock:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windows 98/ME/XP/2000, Pentium 2 GHz, 1 GB RAM, karta graf. 128 MB 3D, zgodne z DirectX 9.0

Pójdzie mi, choć na pewno nie na full detalach czy innych bajerach graficznych. Co do samej gry to czekam z niecierpliwością na premierę. Oby była jak najszybciej [-o<.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę że sprzedaż w krajach słowiańskich będzie co najmniej taka sama jak w Anglii. Dlaczego? Bo nasza ciekawość o nas samych jest dużo większa niż angoli :) No i w końcu gra się rozgrywa w swojskich klimatach :), a to przecież to co nas interesuje w dużym stopniu :wink:

A ja myślę, że nie. I to z kilku powodów. Po pierwsze w krajach słowiańskich (i ogólnie rejon byłego ZSRR i innych państw komunistycznych) ludzie nie kupują gier tak jak np. w Anglii. Zauważ, że o ile w Polsce, Czechcach czy Estonii ludzie przesiadają się na orginały, to w takiej Ukrainie, czy Rosji nadal króluje piractwo. Po drugie gra ma dość duże wymagania, a gracze w biedniejszych krajach raczej nei mają takich mocnych sprzętów. Jasne jedni mają drudzy nie, jak wszędzie. Ale tam raczej więcej jest tych drugich.

No i po trzeci najważniejsze, nie wiem jakie ma znaczenie miejsce rozgrywki (argumenty masz powyżej, z większością się zgadzam).

A sama gra?? Zapowiada się ciekawie, ale czuję nosem, że jednak będzie rozczarowaniem. Podejrzewam oceny ok 70%, więc wydaje mi się, że gra będzie dobra, ale nie sprosta oczekiwaniom. dlaczego tak myślę?:? Nie pytajcie, nie wiem. Ale obym się mylił!! :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

449296341ab4206cm.jpg

Już teraz można sobie zamówić STALKERA na www.gram.pl, lecz narazie jest to pre-order. :) Hmm... kwiecień. Ja już na marzec planuję jakąś zmianę komputera. :) Więc chyba te 99,90zł odłożę do skrzyneczki. Na minimum może by mi poszło, tylko że mam 512MB ram. Zobaczymy w kwietniu jak STALKER się zaprezentuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwietniu? Co jest kur***?! Miał być 20 marca! Nie no tylko sie załamać.. I odebrało mi całą nadzieje że gra wyjdzie w tym roku... Albo czy w ogóle wyjdzie. Bo znowu coś sie komuś nie spodobało.. eh..

Wiesz, premiera w Polsce może się opóźnić w stosunku do tej międzynarodowej, ponieważ CDP musi jeszcze grę zlokalizować. A to nie traw 5 minut. Tak więc nie ma się co denerwować.

EDIT: Betatesty trybu multi ruszą już 9 lutego> Do rozdania jest sto tylko sto kluczy. Aby się sprawdzić wejdź tu i odpowiedz na proste pytanie!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Gierka kiedyś zapowiadała się na przełom, szkoda, że twórcy nie byli w stanie sprostać swoim ambicjom. Zostało już tylko czekać na nową grę Cryteku, która ma spore szanse sprawić, że uznam Obliviona za przecietna graficznie gierke. :shock:

Czy ja wiem. W STALKERZE jest to coś co budzi ciekawość. Jakaś głębsza fabuła. A Crysis? Grafika grafika grafika... i to tylko dla wybrańców. Już nie wspominając o tym, że prędzej pograsz w STALKERA choćby na medium, niż w Crysisa z płynną grafiką... Tak na podsumowanie powiem, że moim skromnym zdaniem Stalker będzie się lepiej prezentował jako gra, niż Crysis - nowy benchmark z kosmitami w tle. Aczkolwiek czas pokaże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wymagania na gram.pl to musi być jakaś ściema. Przypominam : Medieval wymagał proca 3ghz. 1 gb ramu i co najmniej 9500. A ma połowe mniejsze naprawdę :idea: . Tak samo Test Drive Unlimited i karta 256 mb, przecież radek 9800 jest wolniejszy dyżo od 6600 gt, a te dwie karty figurują w minimalnych. Wie ktoś może kiedy i czy w ogóle będzie demko STALKERA?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już trace nadzieje że wyjdzie.. Jak po raz pierwszy stalker był tematem numeru w CDA to sie napaliłem na gre. A później(dość szybko) o nim zapomniałem. I teraz znów. Już ma wyjść, jeszcze chwile, jeszcze moment a tu wał. I pozostaje zgrzytanie zębami.. Marzec.. Ta...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już trace nadzieje że wyjdzie.. Jak po raz pierwszy stalker był tematem numeru w CDA to sie napaliłem na gre. A później(dość szybko) o nim zapomniałem. I teraz znów. Już ma wyjść, jeszcze chwile, jeszcze moment a tu wał. I pozostaje zgrzytanie zębami.. Marzec.. Ta...

Wiesz na razie to tyko krótki obsów premiery światowej. Do tego pewni dojdzie jeszcze krótki obsów premiery PL, no bo czas na lokalizację.

Te parę dni czy nawet niech będzie dwa tygodnie można przeboleć, aby żeby czas ten się dodatkowo nie wydłużył.

Ja na szczęście aż tak bardzo Stalkera nie oczekuję, więc specjalnie mnie to nie martwi :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już trace nadzieje że wyjdzie.. Jak po raz pierwszy stalker był tematem numeru w CDA to sie napaliłem na gre. A później(dość szybko) o nim zapomniałem. I teraz znów. Już ma wyjść, jeszcze chwile, jeszcze moment a tu wał. I pozostaje zgrzytanie zębami.. Marzec.. Ta...

Ja się z użytkownikiem w pełni zgadzam. To tak samo było z Duke Nukem Forever-dziś to temat żartów, ale jeszcze w 2002 budził straszne spustoszenie.

Identycznie może być ze STALKER- premiera miała być w 2004, jest 2007 gry nadal nie ma. Oby nie skończyło się to jak w wypadku DKF-tj.będzie juak będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta.. Powiedzmy że Stalkerowi jest bliżej jak dalej do premiery, ale DNF... DNF to całkiem inna bajka. Twórcy co roku praktycznie zapowiadają że będzie. Teraz to nawet nie wiem na jakim silniku ma być. Właściwie teraz to nic oprócz strzępów fabuły nie wiem(wiadomo że ma być Duke i kosmici).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ma sensu porównywać Stalkera z Dukem pod tym względem wszak wiadomo, że wokół stalkera coś się jednak dzieje (screeny/trailery/wywiady). A Duke? :) Garść starych jak świat screenów i dwa trailery? Oczywiście nigdy do końca nic nie wiadomo co tam się może zdarzyć ze stalkerem, ale wydaje mi się, że aż tak tragicznie nie będzie i dane nam będzie pogiercać już wkrótce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno na TVN:Turbo o godzinie 23:00(XD) leciał jakiś program o grach. No i tam pokazywali S.T.A.L.K.E.R.A. No cóż... Trochę im się ciął. :D Nie wiem czy u mnie pójdzie, czy nie, ale coś mi się zdaje, że jednak grę kupię po modernizacji komputera. :)

S.T.A.L.K.E.R.A. na wirtusie będzie można już kupić 15/04/07 za 99zł, a na gram.pl za 99,90zł. XD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to troche to dziwne bo do pełnego orgazmu to jeszcze troche brakuje jeśli o grafe idzie.. To co będzie przy Crysis?! A Stalker jakoś kojarzy mi sie też z FC i HL2. A tamte gry na moim sprzęcie chodzą ze wszystkimi możliwymi bajerami.. Eh.. trzeba będzie zredukować liczbe detali do minimum pewnie i zbierać kase na nowy komp..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...