Skocz do zawartości
RoZy

S.T.A.L.K.E.R. (seria)

Polecane posty

"Żeby móc przyzwoicie pograć, potrzebujesz procesora 2 GHz, 1 GB ram'u i GeForce 6800

Czyli potrzebuję nowego procka i trochę RAMu bo ten nie uciągnie Stalkera. Ale mam nadzieję że to nie są minimalne wymagania tylko właśnie "żeby móc sobie przyzwoicie pograć". Bo jeśli są to minimalne to będę musiał wyłożyć jeszcze więcej kasy aby móc w pełni korzystać z dobrodziejstw jakie będzie miał (mam taką nadzieję) nam do zaoferowania produkt GSC GW :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Żeby móc przyzwoicie pograć, potrzebujesz procesora 2 GHz, 1 GB ram'u i GeForce 6800

Czyli potrzebuję nowego procka i trochę RAMu bo ten nie uciągnie Stalkera. Ale mam nadzieję że to nie są minimalne wymagania tylko właśnie "żeby móc sobie przyzwoicie pograć". Bo jeśli są to minimalne to będę musiał wyłożyć jeszcze więcej kasy aby móc w pełni korzystać z dobrodziejstw jakie będzie miał (mam taką nadzieję) nam do zaoferowania produkt GSC GW :P

Mi tam się wydaje że na tych podanych gra będzie chodzić "przyzwoicie" czyli gdzieś 800x600/1024x768 na medium/high detalach :D . Żeby pograć wystarczy, mam nadzieję :P : procesor ok. 1.5 GHz 512 ram'u i karta (w miarę dobra) z Pixel Shader'ami :wink: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymaganiami sie nie przejmuje.. bo skoro Stalker porównywany jest do HL2, a to mi chodzi bardzo płynnie ze wszystkimi bajerami..

Jeśli HL2 chodzi ci na max detalach to Stalker ruszy na pewno :D .

Mam tylko pytanie: kiedy stalker ma mieć premiere? Bo jakoś tak cicho sie o grze zrobiło ostatnim czasem..

Premiera będzie w marcu :wink: . Jakoś 6 albo 16 coś koło tego :P . Co do nagłośnienia gry to ostatnio było duże, więc nie wiem dlaczego uważasz że było o Stalkerze cicho :?: . Wysyp trailerów, screenów, wywiadów, zapowiedzi, więc jakie "cicho" :?: :P .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ograniczam sie do wchodzenia na gry.wp.pl a tam jakoś cicho.. a że ten portal jest wiarygodny i opiniotwórczy to sądziłem że podaliby co i jak.

Hm.. skoro już w marcu ma mieć premiere.. Pytanie tylko na ile procent? Bo jakoś czekać znowu rok żeby powiedzieli że już wszystko ok, a później znowu o rok...

Teraz tak sobie oglądam filmiki na youtube i stwierdzam że gra jest super. bardzo podoba mi sie efekt latarki. nie wiem co w tym takiego jest fajnego ale jest świetne.

Cóż.. pozostaje czekać. Czemu jeszcze tyle czasu..? yyy.. :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm.. skoro już w marcu ma mieć premiere.. Pytanie tylko na ile procent?

To już jest raczej PEWNA data premiery. Opóźnień już nie powinno raczej być i miejmy nadzieję że tak pozostanie. Jeszcze twórcy naniosą ostatnie poprawki i możemy się delektować tym "cudem" :wink: I tu znów mi się o wymaganiach przypomniało...:roll:

Teraz tak sobie oglądam filmiki na youtube

Ej to daj nam link. A nie tak sam się delektujesz. Nie bądź samolub i daj się innym też pocieszyć:wink:

Cóż.. pozostaje czekać. Czemu jeszcze tyle czasu..? yyy.. :(

No no, żebyś nie wypaplał i żeby znów nie przełożyli. Lepiej w marcu niż za rok. Tyle już tych zmian było i planowanych dat premiery że modle się za twórców, aby wreszcie skończyli te tortury :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i STALKER znowu zalicza opóźnienie!!

(...)

Tym niemniej wydawca gry, koncern THQ zadbał o to, by złośliwi znowu mieli powody do narzekania. W zaledwie dwa tygodnie po tym, jak firma ustaliła ostateczną (rzekomo) datę rynkowego debiutu S.T.A.L.K.E.R.-a, termin ten zgodnie z przewidywaniami uległ zmianie. Całe szczęście, że tym razem poślizg nie jest kolosalny, gdyż wynosi zaledwie siedem dni.

Zgodnie z powyższym Shadow of Chernobyl trafi do amerykańskich sklepów nie – jak pierwotnie zapowiadano – 16 marca 2007, a dopiero 23.03.07

Polski wydawca shootera, CD Projekt nie ustosunkował się dotąd do zmian w planie swego partnera zza Atlantyku. Oznacza to, że rodzimi gracze muszą jeszcze nieco poczekać na oficjalny komunikat warszawskiego dystrybutora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty chcesz żebyśmy tu zawału dostali? :lol: Gdy przeczytałem początek że premiera gra zostanie ZNÓW przesunięta to autentycznie zrobiło mi się słabo. Nie no już się jakoś zaczynałem z tym godzić. Czytam dalej, a tu pisze że zaledwie o tydzień. No normalnie kamień z serca mi spadł, bo już się bałem że znów chcą zmienić jakąś koncepcję dotyczącą tej gry. Myślałem że ponownie będzie nam dane czekać długie miesiące zanim wróci nadzieja że w końcu zobaczymy tą grę na rynku. A nie pisze tam gdzieś przypadkiem co jest bezpośrednią przyczyną tego krótkiego na nasze szczęście opóźnienia? O wygląd pudełka się kłócą czy co? :lol:
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nic nie wiadomo. Pozostaje nam tylko rozmyślać i dyskutować na ten temat, co robiliśmy bodajże na poprzedniej stronie :roll: Jak już tam napisałem ja myślę że Polska premiera STALKERa odbędzie się w mniej więcej w tym samym czasie co premiera GTA San Andreas. Czyli gdzieś w czerwcu, może w maju.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JEST :!: :twisted: :D , nareszcie w 100% pewna data premiery Stalker'a, kiedy :?: .... 22 marca, co prawda nie jest to może super bliski termin, ale dwa miesiące to nic przy tych wszystkich latach spędzonych w oczekiwaniu na "ujrzenie" Stalker'a :wink: . Dla prawdziwych maniaków Czernobyla, którzy muszą co do sekundy wiedzieć kiedy pojawi się Stalker, oficjalna strona z odliczaniem czasu :twisted: , znajduje się ona tutaj. Jeszcze TYLKO 64 dni :D .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JEST :!: :twisted: :D , nareszcie w 100% pewna data premiery Stalker'a, kiedy :?: .... 22 marca

Nie no widzę że przesunęli o dzień do tyłu. Pogratulować im trzeba. Tylko nam to raczej nic nie da, bo to tylko premiera w USA. Jak pisałem wyżej do Polskiej pewnie będzie nam dane poczekać do maja lub czerwca. Jednak coraz bardziej mi się wydaje że będzie to właśnie w maju. Jakieś takie przeczucia prorocze mam :)

oficjalna strona z odliczaniem czasu :twisted: , znajduje się ona tutaj. Jeszcze TYLKO 64 dni :D .

Nie no stronka fajowa :P Teraz będę co chwilę na nią pewnie zaglądał. Gdy to piszę to do premiery pozostaje 64 dni, 6 godzin, 48 minut i 28 sekund :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta gra wygląda mi na przeciętną - napewno będzie WIELKą pomyłką kiedy się ukarze(tak samo było z doom - a szkoda...)

Dlaczego tak uważasz? Przecież wszystkie informacje nastrajają bardzo optymistycznie. Grafika bardzo ładna, lokacje będące odzwierciedleniem tych prawdziwych, fabuła i pomysł dobre, a więc co tu może wyjść nie tak? Wydaje mi się iż piszesz tak gdyż już znudziło Ci się czekanie. No ale to akurat zrozumieć potrafię, bo mnie też to już nudzi. Jednak nie poddam się :)

no, ale jeszcze w nią wierzę ;p

No i słusznie. Wiara nadzieją...naszą :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo właśnie z tych zapowiedzi bardzo często nic nie wychodzi - to każdy może potwierdzić

Chodzi Ci o to że nie wnoszą żadnych informacji o grze tylko pokazują moc silnika itp? :) Mnie to nie przeszkadza. Co ma być to i tak będzie, więc za bardzo tym się nie przejmuję i cieszę się tym co mamy. Może faktycznie żadnych konkretniejszych info nie ma ale jeśli spojrzeć z perspektywy czasu to ukazało się ich jak do tej pory sporo. Już w CDA dużo o Stalkerze pisano więc nie trzeba daleko szukać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiele ponad miesiąc przed 21. rocznicą katastrofy nuklearnej w Czarnobylu ma zostać wreszcie wydana gra pt. S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl, nawiązująca do tragicznych wydarzeń z 26 kwietnia 1986. Właśnie dowiedzieliśmy się, że na rynek trafią dwie edycje tej długo oczekiwanej pecetowej pozycji z gatunku FPS – standardowa oraz nieco droższa i wyraźnie bogatsza kolekcjonerska.

Nabywcy tej ostatniej otrzymają metalowe pudełko, w którym oprócz gry znajdą się następujące elementy bonusowe:

1. Płyta DVD z muzyką, grafikami koncepcyjnymi, filmowymi reportażami zza kulis developingu etc.

2. Elegancko wydany przewodnik strategiczny.

3. Mapa Europy Wschodniej ze szczegółowym planem miejsca akcji.

4. Dostęp do ekskluzywnych multiplayerowych map i modeli postaci.

Omawiana edycja specjalna będzie oczywiście ściśle limitowana ilościowo, a każdy egzemplarz otrzyma unikalny numer. Jeśli natomiast chcielibyście uczestniczyć w przedpremierowych testach gry S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl, to korporacja wydawnicza THQ daje Wam właśnie teraz na to szansę.

GOL

-1634845078.jpg

Oczywiście nie jest to prezentacja polskiej wersji EK...CDP do tej pory na swej stronie na temat STALKERA jeszcze nic nie ma...trza czekać...

Ja udziału w becie nie biorę(aktualnie sprzęt nie pozwala...), może ktoś z forumowiczów przetestuje :>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Publiczna beta Stalkera - fajnie...ale nie dla nas :( Przeczytajcie sobie drugi punkt regulaminu:

2) The Competition is open to UK residents only. Entries received from people residing outside the UK will be disregarded.

Mówiąc krótko:

"Beta tylko dla Wielkiej Brytanii, reszta odpada na dzieńdobry"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to straszna lipa. Dlaczego niby mają to testować jakieś angole, którzy kompletnie nie czują klimatów słowiańskich. Powinni bete zrobić w Polsce. Albo przynajmniej jej okolicach, bo to bym jeszcze w jakimś stopniu potrafił znieść, ale żeby Anglikom dąć...Tego nie potrafię przeboleć :evil:
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to straszna lipa. Dlaczego niby mają to testować jakieś angole, którzy kompletnie nie czują klimatów słowiańskich.

Dla mnie takie postępowanie jest w pełni zrozumiałe - w końcu to angole będą tę grę kupować :P Tzn. sprzedaż będzie tam wielokrotnie większa, gdzieżbym śmiał sugerować, że mało osób w krajach słowiańskich kupuje gry :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w końcu to angole będą tę grę kupować

A ja myślę że sprzedaż w krajach słowiańskich będzie co najmniej taka sama jak w Anglii. Dlaczego? Bo nasza ciekawość o nas samych jest dużo większa niż angoli :) No i w końcu gra się rozgrywa w swojskich klimatach :), a to przecież to co nas interesuje w dużym stopniu :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę że sprzedaż w krajach słowiańskich będzie co najmniej taka sama jak w Anglii. Dlaczego? Bo nasza ciekawość o nas samych jest dużo większa niż angoli :) No i w końcu gra się rozgrywa w swojskich klimatach :), a to przecież to co nas interesuje w dużym stopniu :wink:

Szczerze mówiąc...no nie wiem jakie tu ma znaczenie to, że gra się rozgrywa na wschodzie, a nie gdzie indziej. Równie dobrze akcja mogła by się dziać w w Iranie czy Chinach(wtedy oczywiście katastrofa etc. to by było coś zmyślonego). Chodzi tu raczej o to, że w grę zaopatrzą się chyba osoby gustujące w klimatach post-apo(vide Fallout), a takich na zachodzie IMO pewnie też jest sporo. Poza tym logicznie rzecz ujmując - czy nie lepiej jest grę wydać tak, aby wszystko szło na korzyść zachodnich krajów(USA, UK), gdzie odpowiednia sprzedaż może być pewnikiem, czy jednak skupić się na rynku wschodniej Europy, gdzie "a nuż" ktoś to kupi, bo reszta to i tak stwierdzi, że "swojskie klimaty" to oni sobie mogą z torrentów zassać.

Inna sprawa to BETA, w sumie też się zawiodłem, że tylko dla UK...a tak bym chciał zagrać :P . Właśnie, co do wymagań gry, to jak one się mają?

Według CDP(gram.pl) to wystarczy Procek 2 Ghz, 1 Gb RAM i karta grafiki 128 MB z obsługą DX 9.0...no i tu mam problem:

Czy tak "na oko" opłaca się kupić tą grę na mój sprzęt(AMD Sempron 2200+, 1024 MB RAM i R9550 128 MB)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w końcu to angole będą tę grę kupować

A ja myślę że sprzedaż w krajach słowiańskich będzie co najmniej taka sama jak w Anglii. Dlaczego? Bo nasza ciekawość o nas samych jest dużo większa niż angoli :)

Ta, jasne... jeśli porównasz liczbę zakupionych kopii w krajach zachodnich z sumą zakupionych kopii w "krajach słowiańskich" + ilość seedów i leecherów, to rzeczywiście ta liczba będzie co najmniej taka sama :> Nie ma sensu się oszukiwać...

Przy okazji: dzisiaj CDP puścił newslettera, można już sobie STALKERa zamówić, przy skorzystaniu z wirtualnej kasy kosztuje to 100 złociszy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, co do wymagań gry, to jak one się mają?

Według CDP(gram.pl) to wystarczy Procek 2 Ghz, 1 Gb RAM i karta grafiki 128 MB z obsługą DX 9.0...no i tu mam problem:

Czy tak "na oko" opłaca się kupić tą grę na mój sprzęt(AMD Sempron 2200+, 1024 MB RAM i R9550 128 MB)?

Jak już wcześniej pisałem, jeden z twórców gry w wywiadzie mówił że grać będzie się "przyjemnie" na kompie właśnie z procem 2GHz, 1 GB Ram'u i GeForce 6800, czyli wydaje mi się, że będziesz mógł spokojnie (niekoniecznie na "super" ustawieniach :wink: ) pograć :D . Co do beta testów... to rzeczywiście THQ lipe odwaliło, że wszyscy pograć nie mogą (np. w bete TDU pograć może każdy), ale co tam :wink: poczekamy do premiery (albo do "open" bety :twisted: ). Pozdro :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...No dobra, przyznaje wam rację. Ale to nie zmienia faktu że...

Szczerze mówiąc...no nie wiem jakie tu ma znaczenie to, że gra się rozgrywa na wschodzie

...to my się rajcujemy że akcja Stalkera rozgrywa się tak blisko :wink: Bo powiedzcie. Czy jeśli bylibyście Anglikami ta premiera ciekawiła by was do tego stopnia, aby pisać z zapartym tchem na forum? :wink: IMO nie. Ale w końcu nie położenie decyduje o tym że grę lubimy, tylko to co w niej jest zawarte.

Nie zdziwię się jeśli ten post wyda wam się beż sensu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...