Skocz do zawartości
RoZy

S.T.A.L.K.E.R. (seria)

Polecane posty

No z tymi wymaganiami to uspokoiło mnie przeczytanie tematu numeru z CDA. Tam pisało że gra podzielona jest na takie poziomy jak HL2. Więc STALKER ma wymagania dużo mniejsze niż Gothic3. A że Gothic działa u mnie płynnie więc jakoś nie mam czego sie bać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno na TVN:Turbo o godzinie 23:00(XD) leciał jakiś program o grach. No i tam pokazywali S.T.A.L.K.E.R.A. No cóż... Trochę im się ciął. :D

Wypada tylko wspomnieć, ze na TVN Turbo pokazali mocno przeterminowany trailer (w sieci był przynajmniej pół roku temu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tymi wymaganiami to uspokoiło mnie przeczytanie tematu numeru z CDA. Tam pisało że gra podzielona jest na takie poziomy jak HL2. Więc STALKER ma wymagania dużo mniejsze niż Gothic3. A że Gothic działa u mnie płynnie więc jakoś nie mam czego sie bać.

Hmm jeśli masz sprzęt taki co w stopce to co najmniej dziwne, że ci się gothic3 nie tnie. Chyba, że mówisz o ustawieniach medium-low tudzież grzebałeś w pliku ini. Bo inaczej to nie uwierzę.

Wracając jednak do stalkera to ten ich autorski engine X-ray sporo potrafił za czasów krążącej po necie alfy. Wystarczyło poczytać różne fora, żeby dowiedzieć się, że wszystko ślicznie śmigało nawet na słabszych kompach. A skoro dodali dużo opcji do zmiany grafy + parę bajerów to jestem spokojny o prędkość działania. Teraz pozostaje liczyć, że gierka będzie miała to COŚ!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema jestem tu nowy :D Ale za to o STALKERZE wiem dużo ;)

Czy ktoś z was grał już w bete? Jeżeli nie to może to was zachęci:

Screeny z Bety:

http://i13.tinypic.com/2vxhla8.jpg

http://img398.imageshack.us/my.php?image=s...32testerlh5.jpg

http://img503.imageshack.us/my.php?image=s...55testerok6.jpg

http://img158.imageshack.us/my.php?image=s...15testerjk9.jpg

^^ A tutaj jestem ja :D

Bete szczególnie polecam. Jest naprawdę ale to naprawdę bardzo dobra. Grafika na DX9 wygląda oszałamiająco! Dźwięk też jest super. Ci co mają oryginalne klucze od THQ/GSC/OL mogą pobrać bete tutaj:

http://www.fileplanet.com/173507/170000/fi...byl-Beta-Client

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknąłem na gameplay stalkera i crysis. Widze że bez zmiany kompa nie pojedzie moje 7900gt tego nie wytrzyma. 8800 gtx to poważny wydatek+procek+ram= :( no ale widze iż będzie warto :) tylko rodzi się tu paradoks potrzebujesz więcej kasy=więcej nadgodzin=mniej czasu na granie=depresja=myśli samobójcze=zakład i jeszcze zamówiłem playstation 3. Płacisz tysiące a w Tajwanie robia to za 5$ paranoia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, Toshi650 ma rację :wink: . Do Stalkera twoja karta bez najmniejszych problemów starczy :wink: , co do Crysis'a....... to już inna bajka..... ale przecież jeszcze go nie ma, wyjdzie za kilka miesięcy a wtedy wyjdą już lepsze/tańsze karty obsługujące shader'y 4.0, DX 10 itd. więc poczekaj :twisted: nie ma co się śpieszyć :wink: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejku, jejku, jejku.. Ileż to można mówić żebyście przeczytali Temat Numeru o Stalkerze? Tam wyraźnie było napisane że wymagania ma mniejsze niż Gothic 3. Nie ma sie co gorączkować.

Crysis to inna bajka.. Ale nie widze powodu też żeby dla jednej gry modernizować tak kompa. Skoro ma działać na Win XP, i karcie takiej jak moja.. Skoro Yerli(jeśli pomyliłem litery to mnie poprawcie prosze) zapowiadał że gra będzie działać na 2-, 3-letnich kompach to pewnie tak będzie. Troche wiary.

Ale wracając do tematu. Zadziwiłem sie że w CDA będzie recka Stalkera. Osobiście na żadną inna gre tak nie czekam jak na Stalkera. I oby właśnie nie było takiego psikusa że gra dostanie 5 albo 6.... Ale skoro 6 stron ktoś o niej wysmażył.. No i Allor(o ile dobrze pamiętam) mówił że gra jest super..

Kurde. Chyba pojade do drukarni i wykradne jeden numer CDA :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w końcu ... po tylu latach zobacze recenzje STALKERa :)

Na początku dostaliśmy Prey'a, a teraz STALKERa ... może już niedługo doczekamy sie DN Forever.

Wątpie :(

O Stakerze coś się zawsze mowiło że niby powstaje :) , o Preyu wszyscy zapomnieli a tu nagle taka informacja że jest w produkcji :D . A z DNF ?

Czasem się puści jakieś obrazki i to wszystko :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie jest strona prowadzona Stalkera. Dziś wszedłem z ciekawości a tam news że odkryto nową anomalie. Ciekawie więc może wyglądać ten temat po premierze gry. Posty typu:

"Widzieliście tą anomalie gdzie deszcz pada do góry?! Suuuper.."

będą na porządku dziennym. Szkoda tylko że na stronie ma podanych wszystkich broni... Ale i tak jest dobra.

A oto strona

http://www.stalker-game.com/en/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś kto miał styczność z ukończoną wersją gry powiedzieć tylko dwie rzeczy:

1 Czy to w końcu wyszedł im zwykły fps czy tak jak w zapowiedziach mix rpg i fps + świetny klimat?

2 Jaki sprzęt jest w stanie pociągnąć Stalkera żeby dało się grać na (minimalnych detalach) ale w miare komfortowo, bez większych zaciachów?

Prosze dajcie znać jaki jest gotowy Stalker bo do tego 20 chyba nie wytrzymam. :evil:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś kto miał styczność z ukończoną wersją gry powiedzieć tylko dwie rzeczy:

1 Czy to w końcu wyszedł im zwykły fps czy tak jak w zapowiedziach mix rpg i fps + świetny klimat?

2 Jaki sprzęt jest w stanie pociągnąć Stalkera żeby dało się grać na (minimalnych detalach) ale w miare komfortowo, bez większych zaciachów?

Prosze dajcie znać jaki jest gotowy Stalker bo do tego 20 chyba nie wytrzymam. :evil:

Styczność z finalnym produktem miał ktoś z redakcji. Więc proponowałbym Ci spróbować zadać pytanie w topicu Pytania do redakcji. Ale w końcu we wtorek będzie recka, więc wystarczy cierpliwie poczekać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toshi650; sorry nie zbadałem wymagań stalkera ale rzeczywiście da się grać na 7900, ten post to nie żart tylko fakt. Pytanie czy stalker będzie miał jednoczesną premiere na całym świecie? Mam nadzieje że wymagania rzeczywiste pokryją sie z tymi podanymi przez producenta i że gra bedzie nieco rpg a nie tylko czysta rozwałka a dostepne tereny obszarowo rozbudowane. Na crysis bedzie potrzebna zmiana sprzętu tego jestem pewien ale licze na spadek cen. Co do kasy zagranicą przelicznik cena-zarobki jest nieco inny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radosław ->

Nie podałeś informacji o procesorze, karcie graficznej, pamięci itp. Co to ten 7900? Mógłbyś mówić konkretnie?

To są oficjalne, minimalne wymagania STALKERa: Windows 98/ME/XP/2000, Pentium 2 GHz, 1 GB RAM, karta graf. 128 MB 3D, zgodne z DirectX 9.0

7900 to model karty graficznej. GeForce 7900 :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do oryginalne bety z opcją multi nie wymagającej seriala.

http://www.stalker-world.net/beta/stk-mp-setup.exe

Tryb single wogóle nie chce mi się załadować bo nie znajduje pliku z bandit stalkerem, a w multi niebo jest całe żółte. Podejrzewem, że na polecanych wyżej ustawianiech mogłoby chodzić na prawie średnich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fj_1 PL-> AMD Athlon 64 3500+, 2 gb ddr ram, asus 7900 gt 512 mb,

wormer-> thx za linki, czy u innych graczy wystąpiły te same problemy z betą co u ciebie? Znalazłeś dużo bugów bo producenci nie mają już dużo czasu do premiery a tym samym na optymalizacje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłemte wymagania Stalkera i jakoś mnie osobiście nie przerażają... Nie wiem o co ten szum.

Oto one żeby już była jasność jakiego kompa trzeba do grania.

MINIMUM SYSTEM REQUIREMENTS:

Microsoft Windows XP (Service Pack 2)/Microsoft Windows 2000 SP4

Intel Pentium 4 2 Ghz/AMD XP 2200+

512 MB RAM

10 GB available hard drive space

128 MB DirectX 9c compatible card/ nVIDIA GeForce 5700/ATI Radeon 9600

DirectX 9 compatible sound card

LAN/ Internet connection with Cable/DSL speeds for multiplayer

Keyboard

Mouse.

RECOMMENDED SYSTEM REQUIREMENTS:

Intel Core 2 Duo E6400/AMD Athlon 64 X2 4200+

1 GB RAM or better

256 MB DirectX 9c compatible card/ nVIDIA GeForce 7900/ ATI Radeon X1850.

10 GB available hard drive space

DirectX 9 compatible sound card

LAN/ Internet connection with Cable/DSL speeds for multiplayer

Keyboard

Mouse.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy u innych graczy wystąpiły te same problemy z betą co u ciebie? Znalazłeś dużo bugów bo producenci nie mają już dużo czasu do premiery a tym samym na optymalizacje.

Tylko graficzne problemy z wyświetlaniem nieba, nie pograłem długo bo przycinało. Włączyłem tylko mapę do multi nie próbowałem nawet się łączyć i grać z kimś bo mój komp by tego raczej nie zdzierżył. Nie dowiedziałem się czy ktoś inny ma te problemy, bo mało osób posiada wogóle tę bete.

Co do wymagań umieszczonych powyżej. Jeżeli ostateczna wersja gry będzie obsugiwać karty graficzne jak beta, to ludzie z kartami podanymi powyżej(w wymaganiach minimalnych) sobie raczej nie pograją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłemte wymagania Stalkera i jakoś mnie osobiście nie przerażają... Nie wiem o co ten szum.

Oto one żeby już była jasność jakiego kompa trzeba do grania.

MINIMUM SYSTEM REQUIREMENTS:

Microsoft Windows XP (Service Pack 2)/Microsoft Windows 2000 SP4

Intel Pentium 4 2 Ghz/AMD XP 2200+

512 MB RAM

10 GB available hard drive space

128 MB DirectX 9c compatible card/ nVIDIA GeForce 5700/ATI Radeon 9600

DirectX 9 compatible sound card

LAN/ Internet connection with Cable/DSL speeds for multiplayer

Keyboard

Mouse.

Łał, pójdzie mi. :D Ciekawe, czy na minimum też będę się dobrze bawił. <myśli> Mam nadzieję, że tak. :) A jeżeli nie, to w STALKERA pogram sobie po modernizacji komputera. Już jutro będziemy mogli przeczytać recke STALKERa w CDA! :) :twisted:

Mój komp to: Intel P IV 2GHz, 512mb ram, radeon 9600 128mb, czyli do minimalnych się zaliczam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...