Skocz do zawartości
RoZy

S.T.A.L.K.E.R. (seria)

Polecane posty

Cóż. Dzięki namowom jednak kupiłem pierwszą część, wcześniej zaliczając czyste niebo. Na początku było mi trudno, przyzwyczaiłem się do pięknej grafiki w Czystym niebie(noc! zmiany pogody! gra świateł!), ale gdy przywykłem okazało się że Cień wcale nie jest dużo gorszy i mino iż Czyste niebo podobało mi się znacznie bardziej(nie tylko ze względu na grafikę, w Cień też mi się świetnie gra ;d

Czyste niebo ma lepsze PDA,

wojnę frakcji,

lepszą grafikę,

mechanicy ulepszenia,

ładniejsze modele postaci,

artefakty wyglądają lepiej i trudniej je dostać,

animacja też jest bardziej naturalna,

nagrody nie mogą się "przeterminować- wiec odbieramy je kiedy chcemy,

przewodnicy,

no i stalkerzy korzystają z systemu osłon.

a sam początek gry jest dalece bardziej spektakularny niż w Cieniu.

Jedyne w czym Czyste niebo ustępuje Cieniowi to zadania- w Czystym niebie trudniej znaleźć jakąś ciekawą(lub jakąkolwiek) robotę. Mam edycje platynową obu gier i może mam farta, może jestem ślepy ale w Czystym niebie nie miałem żadnych bugów. W przeciwieństwie do Cienia- anomalia? jakie macie bugi w Czystym Niebie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyste niebo ma lepsze PDA,

wojnę frakcji,

lepszą grafikę,

mechanicy ulepszenia,

ładniejsze modele postaci,

artefakty wyglądają lepiej i trudniej je dostać,

animacja też jest bardziej naturalna,

nagrody nie mogą się "przeterminować- wiec odbieramy je kiedy chcemy,

przewodnicy,

no i stalkerzy korzystają z systemu osłon.

a sam początek gry jest dalece bardziej spektakularny niż w Cieniu.

O tym mówiłem. Dlatego lepiej Shadow zaliczać przed Clear Sky. (pomimo sztucznie zwiększania trudności) Shadow jest najtrudniejszym STALKERem jakikolwiek się ukazał gdyż:

-pancerze bardzo szybko się psują na dodatek nie da się ich naprawić (a to oznacza, że nawet jeśli przed minutą kupiłeś kamizelkę za 50 k to za parę minut będzie ona do wyrzucenia)

-bronie bardzo szybko się psują (jak wyżej)

-Ostatni wrogowie, którzy są siekani przez nas z Gaussusów, SGI (czy jak tam) oraz innymi lepszymi broniami, giną dopiero po 2/3 magazynkach, ew 1 magazynku headshotów

-Przeciwnicy na początku są głupi, przewidywalni (jeśli obejdzie sie ich i zajdzie z innej strony to będą nas szukać w niebie, tzn dosłownie celując z w niebo), zaś pod koniec ich inteligencja napewno przewyższa IQ Esteina!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie macie bugi w Czystym Niebie?

Mi coś się stało z jednym przejściem do pewnej lokacji: tzn. kiedy próbowałem tam wejść, gra wywalała do Windowsa, przez co musiałem zasuwać okrężną drogą. Nie powiem, było to BARDZO denerwujące. Oprócz tego nie mogłem wykonać jednego zadania, bo kolesia, z którym musiałem porozmawiać zabiły wilki. W tym samym momencie, kiedy już wybiłem wszystkie wilki, Stalkerzy pozostawali "w stanie gotowości", przez co nie mogłem z nimi porozmawiać. Czasem też zaliczyłem crasha. Ale powtarzam, było to na wersji bez żadnych łatek, prosto z pudełka.

Wie ktoś, kiedy ma się ukazać Call of Prypyat? Ja już się nie mogę doczekać, chociaż, patrząc na rekomendowane wymagania, czuję, jak mój wymiatający jeszcze rok temu komputer, pomalutku się starzeje. Coś czuję, że za jakieś pół roku nie będę już mógł pograć we wszystko na "maksymalnych detalach".

Edytowano przez Diex
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to juz jest. Mój komp juz dawno przestał wymiatac ale jakos jeszcze idzie pograć. Wracając do Stalkera Zew chyba nie ukaze się w tym roku, co nawet nie byłoby takie złe bo gra byłaby dopracowana. Na twoje problemy pomóc moga patche. Ja kupiłem platynkę i nie ma wiekszych problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

80422----.jpg

S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat został w polsce zapowiedziany na Listopad, jednak wyczytałem, że światowa premiera ma odbyć się 2 Października obecnego roku. Szacowana cena to $18, przeliczając na polskie to około 50 zł (źródło). Wymagania gry to:

Minimalne wymagania sprzętowe:

Intel Pentium 4 2.0 Ghz / AMD XP 2200+

512 MB RAM

128MB DirectX? 8.0 / nVIDIA? GeForce? 5700 lub ATI Radeon? 9600

Zalecane wymagania sprzętowe:

Intel Core 2 Duo E7400 / AMD 64 X2 5600+

2 GB RAM

512 MB DirectX? 9.0c / nVIDIA? GeForce? 9800 GTX lub ATI Radeon? HD 4850

Jeżeli ktoś nie miał jeszcze okazji oglądać dwóch - wg mnie - genialnych klimatycznie trailerów do S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (Zew Prypeci), to zapodaje odnośniki:

Trailer #1:

640x360 (61 Mb)

950x536 (132 Mb)

Trailer #2:

640×480 (43 MB)

1280×720 (79 Mb)

Edytowano przez Deathdealer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonałem zrzuty Pyrpeci z Google Maps, a następnie porównałem z opublikowaną mapą ów lokacji w grze S.T.A.L.K.E.R: Call of Pripyat, oto wyniki:

Pripat w rzeczywistości: http://img84.imageshack.us/img84/3927/pripyatreal.jpg

Pripat w Stalkerze: http://img29.imageshack.us/img29/4084/pripyatstalker.jpg

pripyatreal.th.jpg pripyatstalker.th.jpg

Na coś takiego czekałem od samego początku :)

Trailer #3:

1280x720 (130 MB)

640x360 (41MB)

Światowa premiera gry została przełożona na pierwszy kwartał 2010 roku.

Edytowano przez Deathdealer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że Zew Prypeci będzie w pełni dopracowany. Bardzo bym chciał, żeby dodali jakiś system przenoszenia się w rejony, które się zwiedziło, albo dodać pojazdy, bo nieustanne bieganie po Zonie w Cieniu Czarnobyla (w Czyste Niebo nie grałem) było nużące. Oby klimat się zachował. Szkoda tylko, że nie wiadomo, czy gra zostanie wydana w Polsce. W Rosji ukaże się za tydzień (podobno), a w USA dopiero w marcu. Ale myślę, że skoro poprzednie części były wydane w Polsce, tak też będzie z tą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deathdealer powiem Ci ,że pozamiatałeś tym zbiorem informacji - brawo !

mikista10 a Tobie powiemi ,że ja też nie lubię za bardzo bać się w grach ale akurat STALKER'owi w niektórych momentach wychodzi to (przerażanie) tak dobrze ,że mimo tego ,że będąc wciągniętym na maksa w grę (grając w nocy na słuchawkach np.) po prostu pcham się dalej z ciekawości !! ZRÓBCIE TO DOBRZE A KUPIE KOLEKCJONERKĘ !! *jak będzie :P

Edytowano przez NightPlayer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie ma wydawcy?

Czy ja o czym nie wiem :P

Generalnie z Zew Prypeci oglądałem tylko jeden filmik.

Ten, na którym stalker strzela w cośtam a potem rzuca się na niego snork. I przyznam, że się trochę zawiodłem, bo ten potworek nie był zbyt klimatyczny, a całość została zrobiona...jakby na siłę. Nie wiem, nie znam się, ale jako zwykły stalker uważam, że trzeba wywalic tego grubego ;) I tyle wam powiem.

No i ma być Mirek Utta znowu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ogóle to za mało tych mutantów trochę.... można było odpicować wszystko! Jakieś zwierzęta leśne, domowe itp. Tak ,żeby każde stworzenie można było spotkać w odpowiednim miejscu i w ogóle. Ale najbardziej brakuje mi czegoś WIELKIEGO ,jakiejś ogromnej bestii na której widok nie ma innego wyboru -tylko ucieczka. To byłoby ciekawe (przynajmniej dla mnie ;) )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ogóle to za mało tych mutantów trochę.... można było odpicować wszystko! Jakieś zwierzęta leśne, domowe itp. Tak ,żeby każde stworzenie można było spotkać w odpowiednim miejscu i w ogóle. Ale najbardziej brakuje mi czegoś WIELKIEGO ,jakiejś ogromnej bestii na której widok nie ma innego wyboru -tylko ucieczka. To byłoby ciekawe (przynajmniej dla mnie ;) )

Masz rację.Powinny być wszystkie zwierzęta takie jak:koty, psy, świnie, konie, krowy.No i leśne: (dziki były), niedźwiedzie, wilki i różne mutanty ludzi i takie laboratoryjne mutanty powinny się znaleźć w grze. :cool:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tak nie chciał, wyobraź sobie - idziesz do baru kupić apteczki i sprzedać fanty. Jesteś przeciążony, ledwo biegniesz i w dodatku masz poniżej połowy paska zdrowia. Dochodzisz do PRZEJDŹ NA NASTĘPNY OBSZAR i tam atakuje cię bestia. Ale blokuje drogi, musisz bieg znowu do tyłu, potem wracać.

Nonsens.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, lecz fajnie by było, gdyby ciągle lektorem był Mirosław Utta. Dzięki niemu dwa poprzednie S.T.A.L.K.E.R.y były bardzo klimatyczne i przypominały telewizję.

A w Polsce nowy Stalker może podobno ukazać się dopiero w marcu. Może to i lepiej, to dostaniemy upatchowaną wersję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, ostatnio zdarzyło mi się niedawno obejrzeć film "Stalker" (na Religia.tv - kompletne zaskoczenie) i zauważyłem sporo inspiracji - pomijając elementy obecne również w "Pikniku", jak te pamiętne śrubki - ot, chociażby scenerie zarosniętych budynków, kanałów, bagien i tuneli. W SZCZEGÓLNOŚCI

pomieszczenie/hala pełna hałd piachu pod koniec

. Albo spełniacz życzeń z niespodzianką (chociaż prawdę mówiąc nie pamiętam jak to było ze złotym dyskiem w "Pikniku"). No i Naznaczony jest mocno podobny do Stalkera z wyglądu. Nie jest to idealne podobnieństwo, ale coś jest na rzeczy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można odetchnąć z ulgą - S.T.A.L.K.E.R. Call Of Pripyat jednak ukaże się w Polsce (legalnie), wydany będzie przez Cenegę. Stawia to pod znakiem zapytania udział lektora Mirosława Utty w lokalizacji gry, ale lepsze to niż zupełny brak wydania PL. Jeśli tym razem nie będzie lektora, to najlepszym wyjściem byłaby polonizacja kinowa (napisy), bo dubbing nie zawsze wychodzi grze na dobre - nie chciałbym słuchać stalkerów deklamujących swoje kwestie bez żadnych emocji w opanowanych przez mutanty podziemiach. Z tego co czytałem na różnych forach, rosyjscy gracze są zadowoleni (tam premiera miała miejsce 2 października), podobno jak na STALKERA, to gra jest wyjątkowo stabilna, zdecydowanie mniej zabugowana od dwóch poprzednich. I tak trzymać!

PS - mój post nr 250, krasnal się uczłowieczył :) - cieszę się że ten jubileusz przypadł właśnie w temacie o STALKERZE.

A ja już mam za sobą parę wideorecenzji obejrzanych na yt. Dowiedziałem się kilka niezbyt przyjemnych i również ciekawych nam-fanom rzeczy:

Nie pozwiedzamy sobie sarkofagu, spotkamy się ze Striełokiem, gra z pobocznymi zadaniami będzie krótsza niż sam główny wątek Cienia Czarnobyla, optymalizacja ponoć zawaliła, sporo wciąż bugów, brak przyłączenia się do frakcji, nadal nie pojeździmy samochodami, usunięto również ranking Stalkerów.

Ale jak to już było powiedziane, Zew Prypeci nie będzie pełnoprawnym sequelem, a samodzielnym dodatkiem, więc jeszcze dużo nam seria gry sąsiadów ze wschodu radości przyniesie ;)

Edytowano przez Breados
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...