Skocz do zawartości
RoZy

S.T.A.L.K.E.R. (seria)

Polecane posty

Ja się tylko zastanawiam dlaczego GSC nie wydało do SoC jakiegoś bezpłatnego patcha/ płatnego expansion packa który dodawałby wszystkie na siłę usunięte rzeczy... Np. możliwość spania, wszystkie potwory usunięte na koniec ( CHIMERA!! Nawet na okładce CDA była.... ) . Z niektórymi brakami, jak np. zwarcia i samochody trzeba się było pogodzić bo było by to poprostu bez sensu ( zwarcia są fajne tylko wtedy jak mamy się gdzie ukryć :P )

Przecież są mody i modziki, które wszystko to przywracają... Choćby mod-pack który skompilowałem swego czasu - myślę, że Ci się spodoba - "S.T.A.L.K.E.R. director's cut" http://odsiebie.com/pokaz/1413625---fd9c.html - głównie są to zebrane do kupy mini-mody róznych autorów, ale sam pracowałem m.in. nad plikiem spawn, któy przywraca wycięte mutanty i samochody czy niektórymi teksturami...

A szczegóły znajdziesz tutaj: http://forum.clearsky.pl/viewtopic.php?f=16&t=494

Poza tym... swego czasu wszedłem w posiadanie "wersji bardzo beta" patcha 1.1 nad którym GSC pracowało - patch ten przewidywał wielkie zmiany w fabule, tryb "wolnej gry" - już na samym początku Sidorowicz mówi coś o "sprawdzeniu się" (nie daje nam zadania na Strzeloka od razu) - niestety nie widaomo o co chodzi, gdyż wszystkie nowe teksty są tam po rusku, a zresztą wiesza się i robi CTD.

Edytowano przez Helmutt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten mod który podałeś działa z patchem 1.0005 ??

Wrzuciłem wszystko gdzie trzeba, menu w grze się zmieniło ale kiedy chcę uruchomić gre wyskakuje błąd "Bug trap"

Mógłby ktoś podać jeszcze jakieś ciekawe polskie mody??

No dobra problem rozwiązany, jednak miałem wersje 1.0003 a mod chodzi pod 1.0004

Edytowano przez Lair
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helmuttt

Grałem w te wszystki mody-modziki itd. . Ja chciałbym mimo wszystko otrzymać od GSC ten jeden prawdziwy produkt.. Gdyby nie to że GSC było tak gonione przez wydawce otrzymalibyśmy zupełnie inny tytuł. Nie wiem czy Clear Sky jest taki jaki miał być Cień Czarnobyla ponieważ zbierałem na komputer i nie miałem kasy na Cleara ; )

A jeśli chodzi o twojego moda... Spróbuje spróbuje ; )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helmuttt

Grałem w te wszystki mody-modziki itd. . Ja chciałbym mimo wszystko otrzymać od GSC ten jeden prawdziwy produkt.. Gdyby nie to że GSC było tak gonione przez wydawce otrzymalibyśmy zupełnie inny tytuł. Nie wiem czy Clear Sky jest taki jaki miał być Cień Czarnobyla ponieważ zbierałem na komputer i nie miałem kasy na Cleara ; )

Wiadomo przecież...... to miała być niemal zupełnie inna gra - otwarty teren nie pocięty na "lokacje", pojazdy, więcej mutantów, spanie itp. W ogóle miał to byc taki "bardziej erpeg" - syatystyki, te sprawy. Tyle, że gdyby nie to "gonienie przez wydawcę" to pewnie do dziś nie mielibyśmy Stalkera, ja się cieszę z tego co jest, bo gra od dawna jest na pierwszym miejscu u mnie (odliczając symulatory, których ja nie traktuję jako gry), przeszedłem ją kilkanaście razy i nie nudziłem się, potem zacząłem się bawić w modowanie...

Pewien przedsmak tego co miao być dają nam bety - choćby taka udostępniona przez GSC beta 1935 - choć już i ona jest 'pocieta", ale niektóre lokacje w niej są o niebo lepsze od tych z finałki - chociażby Kordon czy Wysypisko, nie mówiąc o genialnej pod względem klimatu mapce Generatory...

Tej pierwotnej wersji Stalkera raczej już nie ma nawet na dyskach ludzi z GSC, i pewnie jej nigdy nie poznamy.

Czyste Niebo - wg mnie to niewypał, chcieli na szybko zrobić ni to dodatek, ni to drugą część, w dodatku z totalnie skopaną optymalizacją... Przeszedłem ja dwa razy i jakoś nie mam chęci wracać w przeciwieństwie do Cienia. Zresztą szykuje sie około lata/jesieni jak dobrze pójdzie kilka rewolucyjnych wręcz modów, więc warto czekać. Być może którys z nich będzie powrotem do założeń oryginalnego Stalkera.

A jeśli chodzi o twojego moda... Spróbuje spróbuje ; )

Spróbuj, myślę, że się bardzo nie zawiedziesz.

aha - chcąc pojeździć autami dodaj do liku user.ltx linijkę:

bind turn_engine kB

I odtąd klawisz B będzie odpowiadał za włączanie/wyłączanie silnika w samochodach.

Zapomniałem o tym w redame ;)

Edytowano przez Helmutt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się zapytam ponownie, może ktoś tym razem mi odpisze :biggrin: Czy gracie w multiplayera STALKERA Cienia Czarnobyla? Jak dla mnie jest on bardzo słaby. A co Wy o tym sądzicie? :thumbsup:

Nie grałem, bo przyznam szczerze, nie chciało mi się. Obejrzałem parę filmików na youtube i przyznam, że mnie nie zachęciły.

Jeśli jednak powstanie MMO związane ze Stalkerem, to na pewno się skuszę.

Wyobrażacie sobie Frakcję CDA :D. Zniszczylibyśmy całą Zonę :]

A ja, Nicek, zdobyłbym setki tysięcy Rubli :]. A na starość przejąłbym Bar ;P

I wszędzie byłoby grafitii z Kilroyem i podpisem: ????? bac x?p?. :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie wczoraj skończyłem S.T.A.L.K.E.R. Cień Czarnobyla. Wrażenia dwuznaczne na początku fajny nawet bardzo.Ten klimat te kanały ale potem rutyna nic nowego :ermm: . Mózgozwęglacz- nic tam się nie działo- gdzie mutanty i inne anomalie tylko widma i goście z Monolitu. A sama elektrownia też nudy.

No i trochę krótki był.

Ale mimo wszystkiego polecam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie wczoraj skończyłem S.T.A.L.K.E.R. Cień Czarnobyla. Wrażenia dwuznaczne na początku fajny nawet bardzo.Ten klimat te kanały ale potem rutyna nic nowego :ermm: . Mózgozwęglacz- nic tam się nie działo- gdzie mutanty i inne anomalie tylko widma i goście z Monolitu. A sama elektrownia też nudy.

No i trochę krótki był.

Ale mimo wszystkiego polecam!

Zagraj sobie jeszcze w Czyste Niebo. Tylko jak zwykle głupio się mończysz. Jak przejdziesz to zobaczysz o co mi chodziło. :biggrin:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak do końca mam rozumieć wasze posty. Mamy się cieszyć z wybuchu w Czarnobylu, bo dzięki niemu powstał S.T.A.L.K.E.R.? A tak swoją drogą to niedawno ukończyłem STALKERa (Cień Czarnobyla)

z właściwym zakończeniem (za pierwszym razem o nim nie wiedziałem i skasowałem grę z save'ami) i jakoś mi ono nie za bardzo się podobało, a tak swoją drogą to do monolitu też poszedłem i ujrzałem inne zakończenie (za pierwszym razem "chcę być bogaty", a za drugim "chcę by zona zniknęła". Druga opcja zdecydowanie wygrywa

Bardzo podobał mi się patent z maksymalnym obciążeniem, który nieustannie kazał myśleć co warto ze sobą zabrać, a co wyrzucić. Coś takiego przydałoby się także w innych grach. Minusem jak dla mnie jest to, że snajperka trafiła w moje ręce dopiero pod koniec gry, a szukałem jej praktycznie wszędzie. Więcej minusów jak dla mnie nie było może poza tym zakończeniem i bugami, które i tak etapowo znikały z kolejnymi patchami. Z kolei do plusów można także zaliczyć wygórowany poziom trudności, która nie pozwala na beztroskie bieganie po polu bitwy. Dodatkową zaletą STALKERa są mody, które dodają wiele dodatkowych zalet i wydłużają jej żywotność. Jak dla mnie STALKER jest na 8+/10 i polecam go tym, którzy jeszcze nie mieli okazji w niego zagrać (zwłaszcza, że jest teraz całkiem tani).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha! Specjalnie piszę ten post dzisiaj-w 23 rocznie katastrofy.

Drugi raz w "Czystym niebie": Zaliczone.

Przyłączyłem się do Wolności. Pierwszy raz. I przyznam, że jakoś tak przyjemniej się gra dla zielonych, niż dla Powinności. :^)

W przeciwieństwie do pierwszego podejścia, teraz poważnie zabrałem się za artefakty. Zebrałem ich kilkanaście. Większość sprzedałem, ale kilka zachowałem dla siebie.

Tym razem również zrobiłem mocnego upgrade'a karabinków.

Zarówno moja Martha jak i...nie pamiętam nazwy (Taki zielonkawy z lunetką i magazynkiem za rączką), zostały zrobione prawie na maksa.

Prawie, bo potem odwiedziłem Limańsk.

Ogólnie Stalker:CS udowodnił mi, że jest świetną gierką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NightPlayer

Na początek prześledź to forum FORUM Można tam znaleźć kilka ciekawych modów (m. in. arcyprzydatny mod na naprawianie), a także porad jak je instalować.

@Gallor

Z tego co wiem to takie zakończenie można zobaczyć po zdobyciu (chyba) 1000 punktów w rankingu stalker'ów.

Edytowano przez Duffy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha! Specjalnie piszę ten post dzisiaj-w 23 rocznie katastrofy.

Drugi raz w "Czystym niebie": Zaliczone.

Przyłączyłem się do Wolności. Pierwszy raz. I przyznam, że jakoś tak przyjemniej się gra dla zielonych, niż dla Powinności. :^)

W przeciwieństwie do pierwszego podejścia, teraz poważnie zabrałem się za artefakty. Zebrałem ich kilkanaście. Większość sprzedałem, ale kilka zachowałem dla siebie.

Tym razem również zrobiłem mocnego upgrade'a karabinków.

Zarówno moja Martha jak i...nie pamiętam nazwy (Taki zielonkawy z lunetką i magazynkiem za rączką), zostały zrobione prawie na maksa.

Prawie, bo potem odwiedziłem Limańsk.

Ogólnie Stalker:CS udowodnił mi, że jest świetną gierką.

Ja zrobiłem dokładnie odwrotnie. W Cieniu Czarnobyla zbierałem artefakty, bo były widoczne. A w Czystym Niebie zapomniałem !!!! :sweat: Serio.

Tego to ja nie wiem. Nie zagłębiałem się. Wiem tylko, że jak się wstąpiło do innej frakcji to było inne zakończenie, a zniszczenie laboratorium x-16 jak dobrze pamiętam to było najlepsze zakończenie (tak słyszałem).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Korzystał ktoś z moda do Cienia Czarnobyla o nazwie Oblivion Lost, podobno jest swietny, dodaje wiele potworów usuniętych z pierwszych wersji gry, dodaje samochody, bronie, zwarcia, itp.... Jak to działa w praktyce i czy mozna grać ze starymi sejwami?

Zainstaluję sobie pewnie ten mod, ale raczej po majówce.

Edytowano przez iuri1943
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...