Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

rob3rt

gram.pl

Polecane posty

6-10 lat??? Coś ci się chyba pomieszało...

Ale Colidor to dał czadu... Co ty rejestrujesz każdy produkt z CD project który uda ci się znaleźć??? Bo mi np. kiedyś kumpel zwinął 20 wPLN (nie miałem wtedy konta na gram.pl i jakoś nie zarejestrowałem)

Generalnie gdybym był mądrzejszy to pewnie teraz zamiast 5 zarejestrowanych gier (ale dobrych ;)) miał bym tyle co ty... A tak to pogubiłem te wszystkie karteczki :/

BTW czy jeżeli zarejestruję 2 takie same gry (bo np. dostanę na prezent od kogoś z rodziny grę którą już mam ale z grzeczności o tym nie wspomnę) to będę miał z tym jakieś problemy??

Bo kumpel kiedyś miał taką sytuację i było wielkie sprawdzanie czy nie ukradł komuś kodu (generalnie po prostu przesłał im zdjęcie na którym były 2 pudełka z grą)

PS. Nie dostałem od nikogo posiadanej już gry ale tak sobie rozmyślam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno być problemu. Kupiłem kiedyś morrowinda i go zarejstrowałem, później zamówiłem prenumeratę CDA i jako prezent dostałem między innymi morrowinda. Po jego zarejestrowaniu nie było żadnego problemu. Po prostu mam zarejestrowane dwa morrowindy. Ogólnie mam 6 gier i 40 wPLN .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Colidor to dał czadu... Co ty rejestrujesz każdy produkt z CD project który uda ci się znaleźć???

Nie - rejestruję każdy produkt jaki kupuje tego dystrybutora. Poza obszerną Kolekcją Klasyki mam spory zestaw oryginałów z ich pierwotnych wydań. Nie zapominajcie, że CDP przoduje w wydawaniu RPG-ów, a ja - jako maniak takowych - niemalże od razu po premierze mam każdą. No cóz... lista faktycznie dosyć długa - ale za to jaka satysfakcja! WSZYSTKO oryginalne :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6-10 lat??? Coś ci się chyba pomieszało...

Niby dlaczego? Wydaję mi się, że średnio jedną grę przechodzę w miesiąc. Owszem, są takie, któe w dwa-trzy tygodnie (FPP, przygodówki, ale również Planescape:Torment 8) ), ale też takie, które w kilka miesięcy (albo i nigdy, jeśłi trwa to zbyt długo, jak np. Morrowind, którego tłukłem chyba ze 4 miechy, a tylko 1/3 planszy odkryłem, albo FM 2006, w którego gram około roku, a w CM3 grałem 4 lata chyba, dopóki CM 03/04 się nie pojawił).

Czyli ogólnie rzecz biorąc na rok wychodzi 10-12 gier UKOŃCZONYCH. No to jak wszystkich jest 60, to prosto wyliczyć, że wychodzi ze 6 lat grania :) . Jak w listopadzie kupiłem w promocji Kolekcję Klasyki Cenegi w promocji 3+2, to na razie dwie gry ukończyłem, a dwóch nawet nie ruszyłem jeszcze (fakt, że przez ten czas "nadgryzłem" nieco Obliviona i skończyłem Tunguskę, a teraz pod wpływem serialu "Prison break" wróciłem do The Suffering :D ).

Owszem, nie jest to dużo, ale czasu nie mam tyle co np. w liceum, ale taka sytuacja ma swoje plusy - po pierwsze, kupuje oryginały, po drugie lepiej się zastanawiam, co kupić, dzięki temu nie kupuje bubli (najpierw w demo pogram etc.).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarejestrowanych gier: 61

wPLN: 734

:twisted:

Niezła ta pensja moderatora - pewnie dlatego tak dużo ludzi chce nim być 8)

Czy tylko ja mam wrażenie, że serwis gram.pl naprawdę mocno wyprzedził konkurencję? CDP wychowuje sobie klientów, tworzy "społeczności wokół marek" niczym filmweb. Może następnym krokiem będzie tworzenie encyklopedii gier? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Encyklopedia gier istnieje już dawno i nazywa się Wielka Encykopedia Gier 200(3/4/5/6/7). Są w niej: Zapowiedzi, recenzje, filmy z gier, screny, kody, poradniki, trailery i opisy gier(ocena, kategoria wiekowa i wymagania). Stworzył ją chyba CDP. Kosztuje 2 dycy. Polecam.

P.S.

Sory za offtop.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Encyklopedia gier istnieje już dawno i nazywa się Wielka Encykopedia Gier 200(3/4/5/6/7). Są w niej: Zapowiedzi, recenzje, filmy z gier, screny, kody, poradniki, trailery i opisy gier(ocena, kategoria wiekowa i wymagania). Stworzył ją chyba CDP. Kosztuje 2 dycy. Polecam.

P.S.

Sory za offtop.

Miło że to powiedziałeś, ale miałem na myśli internetową encyklopedię gier - czyli Wikipedia o grach :) Tak się zastanawiałem, czy jeśli tego nie napiszę, to ktoś wyjedzie z WEG ;) A wydawcą jest Axel Springer...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem na gram.pl need for speed Carbon, F.E.A.R Złota kolekcja, kierownice i smycz. Wyszło 290zł. Użyłem około 50zł(nie pamiętam dokładnie). Wyszło duża taniej tym bardziej że użyłem żetonu na wysyłke. Doszło w 2 dni.

POLECAM GRAM.PL

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już 8 marca na półkach sklepowych pojawi się 8 zupełnie nowych tytułów z serii eXtra Klasyka neXt! Po raz pierwszy w historii najnowsza edycja zostanie wzbogacona o rozszerzenia do najpopularniejszych gier. Jest to świetna okazja aby uzupełnić swoją kolekcję i ponownie zagrać w największe hity!

W nowej eXtra Klasyce neXt pojawią się:

1. Colin McRae Rally 2005 - najnowsza odsłona najpopularniejszej gry rajdowej.

2. Delta Force Xtreme - świetna strzelanka FPP, w której gracz wciela się w członka grupy komandosów z jednostki Delta Force.

3. Empire Earth II - wspaniały RTS dla wszystkich mających zapędy do władzy absolutnej.

4. RollerCoaster Tycoon 2 Złota Edycja - kolejna część symulatora parku rozrywki, wzbogacona o dwa dodatki.

5. SWAT 4 - taktyczna gra FPP, charakteryzująca się niezwykle realistycznie oddanymi działania elitarnej jednostki SWAT.

6. Neverwinter Nights: Shadows of Undrentide + Hordes of the Underdark - pakiet dwóch dodatków do jednej z najlepszych gier RPG wszech czasów.

7. Neverwinter Nights: Kingmaker - po raz pierwszy samodzielne wydanie 3 rozbudowanych przygód do Neverwinter Nights.

8. Gothic II: Noc Kruka - dodatek do legendarnego Gothica II, kontynuacja przygód w krainie Myrtany.

Wszystkie powyższe tytuły pojawią się oczywiście w zabójczo niskiej cenie 19,99 zł i polskiej wersji językowej!

Wiecej informacji oraz możliwość składania zamówień przedpremierowych na stronie sklep.gram.pl/nxkpreorder.

:roll: Czyli operacja wyciąganie kasy ciąg dalszy...Popatrzcie: NWN Diamentowa Edycja kosztuje ok. 60zł. Taka sama wersja, tyle że w trzech częściach kosztuje też 60 zł... No i Noc Kruka, którą i tak wszyscy fani Gothica mają. A gdzie są te reedycję BG, IC i P:T :?: Pff i kto teraz będzie kupował grę w Platynowej Edycji za 60 zł, jeżeli za parę miesięcy ta sama gra będzie w Extra Klasyce za 20 zł. :?:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:roll: Czyli operacja wyciąganie kasy ciąg dalszy...Popatrzcie: NWN Diamentowa Edycja kosztuje ok. 60zł. Taka sama wersja, tyle że w trzech częściach kosztuje też 60 zł... No i Noc Kruka, którą i tak wszyscy fani Gothica mają.

Nie, ja choć jestem fanem Gothica NK akurat nie posiadam. Do G przekonałem się dopiero gdy jedyneczka trafiła na cover CDA. Później w Ekstra Klasyce kupiłem 2. Później premierowo 3. A NK nie, ponieważ nie było sensu płacić 59 zł za pakiet G w PK tylko po to, aby pograć w dodatek. Tak więc NK pewnie kupię.

A gdzie są te reedycję BG, IC i P:T :?: Pff i kto teraz będzie kupował grę w Platynowej Edycji za 60 zł, jeżeli za parę miesięcy ta sama gra będzie w Extra Klasyce za 20 zł. :?:

No właśnie gdzie?? Przydałyby się, to fakt. No, a co do Platynowej Kolekcji... może i jest sens, wszak AoE III, czy też FEAR tak szybko do EK nie trafią. Chyba :roll:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna nowinka:

"Za każde trzy gry, zamówione spośród nowych pozycji w eXtra Klasyce neXt, otrzymasz drogą mailową specjalny kod (do 14 dni od daty zrealizowania Twojego zamówienia). Wykorzystując go w jednym z przyszłych zamówień będziesz mógł obniżyć jego cenę o dodatkowe 20 zł! Kod można będzie wykorzystać do 31 maja 2007 (włącznie). Zapraszamy do korzystania z tej oferty i składania zamówień!"

Oj, chyba zobaczę, ile mam pieniędzy. :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie gdzie?? Przydałyby się, to fakt. No, a co do Platynowej Kolekcji... może i jest sens, wszak AoE III, czy też FEAR tak szybko do EK nie trafią. Chyba :roll:

FEAR data premiery w Polsce: 20 października 2005

SWAT 4 data premiery w Polsce: 15 kwietnia 2005

IMO bardzo szybko w EKN pojawiają się tak świeże tytuły jak np. SWAT 4 :] . Myślę, że w następnym ''rzucie'' będzie FEAR :] . Pff no i czemu nie dali pierwszego dodatku do W40k: DoW :?:

:arrow: Neverwinter Nights: Kingmaker :arrow: :roll: 20 zł. za 10-20 godzin gry :?: :roll:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzcie: NWN Diamentowa Edycja kosztuje ok. 60zł. Taka sama wersja, tyle że w trzech częściach kosztuje też 60 zł...

Ja akurat jestem tym zainteresowany - bo podstawkę NWN już mam. Dodatek mogę sobie dokupić bez konieczności kupowania po raz drugi NWN... Mnie akurat tak skonstruowana oferta nie razi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat jestem tym zainteresowany - bo podstawkę NWN już mam. Dodatek mogę sobie dokupić bez konieczności kupowania po raz drugi NWN... Mnie akurat tak skonstruowana oferta nie razi.

Podpisuję się pod tym. Sam miałem wielką ochotę na Kingmakera po polsku, ale że był tylko w edycji diamentowej, to mnie, jako posiadaczowi premierowych wydań wszystkich części pierwszego NWN po prostu się nie opłacało. Teraz wezmę Kingmakera za 20 zł z pocalowaniem ręki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie mam ani podstawki, ani dodatków. Więc co się lepien opłaca kupić? xD Diamentową Edycję NWN czy podstawkę nwn, 2 dodatki i jeszcze Kingmaker? Ehh... tak samo wychodzi, więc chyba kupię DE, bo pudełko ładniejsze, a na to samo wyjdzie. XD

W końcu będę mógł kupić sobie Gothic 2: Noc kruka za 20zł. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem tylko orginalnego Gothica 3 i mam 40 zł.Moze za jakis czas uzbieram wiecej i bede mógł sobie kupic jakąs gierke prawie za darmo:):)

Tak całkiem za darmo to nie kupisz - wirtualne pieniądze na gram.pl spełniają funkcję punktów rabatowych, ale rabat jest tylko do określonej granicy... poza tym funkcją rabatu jest zwiększyć sprzedaż :P

Choć oczywiście można trafić jakieś promocje, gdzie np. za dany tytuł płaci się symboliczną złotówkę, a resztę "dopłaca" wirtualnymi pieniędzmi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17: zarejestrowane gry

175wPLN: saldo konta :)

Ja wam radze drodzy 'bracia' :). Szanujcie gry ktore kupujecie.

Sam sprzedalem 6 gier w ramach "sprzedaj" i dostalem za nie tylko zlotowke mniej ze wzgledu ze karta rejestracyjna zostala ze mna :). A to sie naprawde opłaca :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja sie pochwale, że z gram.pl (sklepu takoż, choc Wirtus ma równie kuszace promocje) chętnie korzystam.

Aktualnie zarejestrowanych mam 55 tytułów. Wirtualnych złotówek mam już trochę wydanych, ale na nastepne zakupy mam jeszcze 541 zł ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 marca Platynowa Kolekcja zostanie poszerzona o cztery nowe, rewelacyjne tytuły - Fable: Zaginione Opowieści, RollerCoaster Tycoon 3 Złota Edycja, Rise of Nations: Rise of Legends, SpellForce 2: Czas Mrocznych Wojen. Każdy z nich można przedpremierowo zamówić nawet za 39,90 PLN (mając zarejestrowaną chociaż jedną grę z serii).

Dzisiaj ruszają w sklepie gram.pl pre-ordery na cztery nowe gry w Platynowej Kolekcji, które już za nieco ponad 2 tygodnie trafią do sklepów w całym kraju. Każda z nich dostępna jest w sugerowanej cenie 59,90 PLN, zaś wykorzystując Wirtualne Pieniądze można je zamówić już od 46,90 PLN.

Przygotowaliśmy też specjalną przedpremierową ofertę dla wszystkich, którzy mają zarejstrowany choć jeden tytuł w Platynowej Kolekcji i chcieliby uzupełnić swoje zbiory - dzięki Wirtualnym Pieniądzom mogą oni zamówić nowe gry nawet za 39,90 PLN!

22 marca do Platynowej Kolekcji trafią następujące gry:

1. Fable: Zapomniane Opowieści (kliknij, aby zamówić)

Przełomowy tytuł, wyznaczający nowe trendy w gatunku RPG. Wybierz ścieżkę, którą podążasz - praworządności lub zła i zobacz, jak wraz z konsekwencją tego wyboru zmienia się twoja postać!

2. RollerCoaster Tycoon 3 Złota Edycja (kliknij, aby zamówić)

Podstawowa wersja gry wraz z dwoma dodatkami, dzięki którym budowanie własnego parku rozrywki jest przyjemniejsze niż kiedykolwiek! Poza tworzeniem i zarządzaniem w grze można również podziwiać cały park z perspektywy pierwszej osoby oraz przeżyć ekscytującą przejażdżkę kolejką.

3. Rise of Nations: Rise of Legends DVD (kliknij, aby zamówić) oraz CD

Doskonały RTS, w którym technologia rodem ze szkiców Leonarda da Vinci przeplata się ze starożytną magią. Doskonała, w pełni trójwymiarowa grafika, przedstawiająca bitwy z najdrobniejszymi detalami oraz mnogość dostępnych jednostek i budynków zapewnią długie godziny doskonałej zabawy wszystkim fanom strategii!

4. SpellForce 2: Czas Mrocznych Wojen

Druga część unikatowego połączenia gry RTS i RPG, zapewniającego wciągającą rozgrywkę w klimatach fantasy. Stawiaj budynki i prowadź do zwycięstwa wielkie armie oraz wypełniaj rozmaite zadania i rozwijaj postać swojego bohatera!

Fabel w platynie>> Nie sądziłem, że Microsoft zezwoli....

A ja tam nie mogę się doczekać Diablo 2 w Extra Klasyce :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie długo CDProjekt ma wydać:

Shogun Total War i Medieval w XKX

Rome Total War w Platynowej Kolekcji.

kącik Cenegi

Skoro powstał kącik dla CDProjektowców to dlaczego nie zostanie stworzony również dla Cenegowców, bo u Rosjan też się dużo dzieje:

Age of Empires 1/2 z dodatkami będzie w SuperSellerze

Age of Mythology z dodatkiem również się znajdzie w S$.

Jak widać konkurencja jest bardzo zdrowa dla gracza. Oby więcej tytułów trafiało do serii KK, S$ i XKX, platyny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie długo CDProjekt ma wydać:

Shogun Total War i Medieval w XKX

Rome Total War w Platynowej Kolekcji.

kącik Cenegi

Skoro powstał kącik dla CDProjektowców to dlaczego nie zostanie stworzony również dla Cenegowców, bo u Rosjan też się dużo dzieje:

Age of Empires 1/2 z dodatkami będzie w SuperSellerze

Age of Mythology z dodatkiem również się znajdzie w S$.

Jak widać konkurencja jest bardzo zdrowa dla gracza. Oby więcej tytułów trafiało do serii KK, S$ i XKX, platyny.

Zapomniałeś chyba o najlepszy tytule w Super$ellerze: Prince of Persia: Dwa Trony. I równie dobrym Commandos: Strike Force. Jednak PoP T2T za jakieś pół roku zagości w KK, a za rok - dwa w pakiecie wszystkich PoPów w KK...

A CDP jeszcze w najbliższej przyszłości wydaje dodatek do Warhammera 40000: Dawn of War - Warhammer 40000: Dawn of War - Winter Assault...

A ja tam nie mogę się doczekać Diablo 2 w Extra Klasyce

Pewnie ani W3, ani D2, ani Stara w XKX, czy w jakiekolwiek innej taniej serii jeszcze przez wiele lat nie znajdziemy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już w kwietniu seria Fajna Cena zostanie wzbogacona o osiem świetnych gier! Wśród nich znajdziecie zarówno reedycje hitów, jak i zupełnie nowe tytuły w ofercie CD Projekt. Wszystkie można już teraz zamawiać w sklepie gram.pl, dzięki Wirtualnym Pieniądzom płacąc już od 38,90 PLN!

W kwietniu seria Fajna Cena zostanie wzbogacona o następujące tytuły, które już teraz można zamawiać w sklepie gram.pl:

1. Act of War Złota Edycja - kliknij, aby zamówić już od 38,90 PLN

Strategia czasu rzeczywistego z wiernie oddanymi detalami militariów i realistycznymi sceneriami + oficjalny dodatek. Trzy grywalne strony konfliktu, ponad 100 zróżnicowanych jednostek, ponad 15 map dla trybu skirmish na terytoriach z całego świata oraz 30 misji dla trybu single-player zapewni zabawę na długie godziny.

2. Dragonshard - kliknij, aby zamówić już od 38,90 PLN

Unikatowe połączenie strategii w czasie rzeczywistym i gry RPG w świecie Dungeon & Dragons. Fabuła gry napisana przez twórcę Eberrona - Keitha Bakera - gwarantuje wciągającą rozgrywkę.

3. Tycoon City: New York - kliknij, aby zamówić już od 38,90 PLN

Strategia ekonomiczna, w której przed graczem stoi zadanie rozbudowy Nowego Jorku i zarządzania miastem. Gra świetnie oddaje atmosferę tętniącej życiem metropolii oraz symulację jej rozwoju, oferując jednocześnie przyjemną rozgrywkę dzięki przyjaznemu interfejsowi i łatwości obsługi.

4. Fahrenheit - kliknij, aby zamówić już od 38,90 PLN

Niezwykły interaktywny thriller, w którym gracz dostaje niespotykaną możliwość wcielenia się zarówno w ścigającego jak i ściganego, by rozwikłać mroczną intrygę w ogarniętym śnieżycą Nowym Jorku. Fahrenheit przełamuje granicę pomiędzy filmem a grą w niespotykany dotąd sposób i w pełnej grafice 3D.

5. Full Spectrum Warrior: Ten Hammers - kliknij, aby zamówić już od 38,90 PLN

Druga część innowacyjnej i jednej z najlepszych gier 2004 roku, wprowadzająca wiele nowych możliwości - m.in. do dyspozycji gracza oddano pojazdy zmechanizowane. Każdy aspekt gry odznacza się ogromną autentycznością i jest zgodny z dzisiejszymi realiami walki, dzięki oparciu jej o autentyczny system szkoleniowy amerykańskiej armii.

6. Joint Task Force - kliknij, aby zamówić już od 38,90 PLN

Strategia czasu rzeczywistego, w której gracz dowodzi siłami rozjemczymi na pierwszych liniach frontu w najbardziej zapalnych regionach globu. Akcja gry przenosi go między innymi na Bliski Wschód, Azję Środkową i Bałkany. Całość spaja filmowa fabuła z 5 kampaniami (dodatkowo kampania samouczka) oraz 20 misjami.

7. Titan Quest - kliknij, aby zamówić już od 38,90 PLN

Bardzo ciekawe połączenie gry akcji z elementami fabularnymi. Gracz przenosi się w czasy starożytnego świata, gdy mityczni tytani uciekli ze swojego wieczystego więzienia i zaczęli siać zniszczenie na Ziemi. Powstrzymanie ich i ponowne uwięzienie to główne zadanie gracza, który wciela się w postać herosa.

8. ToCA Race Driver 3 - kliknij, aby zamówić już od 38,90 PLN

Najnowsza edycja popularnej serii, w której dbałość o realizm wyścigów samochodowych łączy się z przyjemnością płynącą z gry. Nowa część korzysta z różnorodności sportów motoryzacyjnych zaprezentowanych w Race Driver 2, poszerzając je o wiele nowości i usprawnień. Ponad 35 różnych klas wyścigowych i rajdowych, 70 licencjonowanych marek pojazdów i ponad 80 autentycznych tras, znanych z oficjalnych mistrzostw świata!

Gry zostaną wydane w polskiej wersji językowej. Seria Fajna Cena to doskonała okazja na uzupełnienie swojej kolekcji o najnowsze tytuły. Każda gra w serii Fajna Cena kosztuje tylko 49,99 PLN.

Zamawiając gry z serii Fajna Cena w sklepie gram.pl, można oszczędzić dodatkowo dzięki wykorzystaniu Wirtualnych Pieniędzy. Każda z nich dostępna jest już od 38,90 PLN! Zapraszamy do składania zamówień przedpremierowych za pośrednictwem powyższych linków i wypatrywania nowych tytułów w sklepach na terenie całego kraju już w kwietniu!

Trzeba przyznać, że gry b.dobre. Sam się chyba skuszę na Titan Questa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja troszke odejde od tematu. Nie wiedziałem gdzie to napisac to napisze tu. Weszłem na stronke www.superseller.pl, zobaczyłem że wkrótce do sprzedaży wejdzie Prince Of Persia Dwa Trony i jak każdemu wiadomo zazwyczaj gry z serii Super$eller kosztuja 49 zł. Weszłem na www.cenega.pl(każdemu wiadomo że twórca serii Super$seller jest właśnie cenega) i zobaczyłem tam że premiera tej gry na ww.superseller.pl bedzie 23 marca. Tak z ciekawości wpisalem na stronce cenegi w wyszukiwarce "Prince Of persia" znalażlo mi dwie wersje PoP:T2T Jedna z tym takim opakowaniem Super$seller a druga normalna, a problem tkwi w tym że ta z serii Super$eller kosztuje 43 zł a ta normalna 99 zł. Mogłby mi ktoś wytłumaczyc dlaczego sa takie różnice cen? Aha i jeszcze jedno a jak weszlem na stronke www.sklep.cenega.pl to zobaczyłem że Pop :t2t (normalny, NIE z serii SuperSeller) kosztuje tylko 39 zł. A jak znowu weszlem na www.play.pl to gra kosztuje 79 zł. Wiec o co w tym wszsytkim chodzi? Ja jakoś sie nie moge połapac.:/ :evil:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...