Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CD-Action 12/2011 zawartość

Polecane posty

Do recki CoDa dano fanboya(czego nie rozumiem),

A myślisz, że do Battlefielda to nie? :)

Uwierz, nawet jak coś uwielbiamy, to potrafimy się zdystansować i spojrzeć bez emocji na grę. W ujęciu całościowym mimo wszystko to CoD jest górą... Polecam lekturę Gamewalkera zamykającego recenzje tych gier.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, numer podsumuję krótko, ale treściwie. Aktualny nr to ostatnie wydanie CD-A zakupione bezpośrednio przeze mnie w pełni świadomie. Dlaczego? Otóż recenzje i niektóre opinie tak szanowanych przez fanow pisma redaktorów to kabaret. Wyczytałem między innymi, że CoD: MW3 i BF 3 nie różnią się zbytni jakością grafiki na PC... Nie powiem, odważna teoria.

Wiarygodność recenzentów w CD-A dla mnie już nie istnieje. Tyle. Kfiatkuf na przestrzeni lat było dużo więcej.

Poza tym zdałem sobie sprawę z tego, że przecież większość materiałów mogę sobie odnaleźć w necie za darmo.

Podoba mi się publicystyka, newsy, gry wiecznie żywe i Na Luzie, ale to za mało jak za kilkanaście złotych. Stale podnosi się poziom pełniaków, ale to akurat ma dla mnie drugorzędne znaczenie.

Tak więc, drogie CD-A, które wychowało mnie jako gracza - sporo macie do poprawy. Jeśli nie chcecie zostać zastąpieni przez serwisy netowe, to naprawdę zakasajcie rękawy i do roboty.

Przedstawiłem swoją własną opinię i oczywiście nie twierdzę, że jest ona jedyną słuszną i prawdziwą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CoD lepszy od BF3? Na konsole pewnie tak, ale w Polsce nadal najlepiej sprzedaje się wersja PC, a tam to BF jest lepszy. Śmieszny matchmaking, brak Elite(no tak, będzie jak będzie), mapki o wielkości jednej bazy na Caspianie. Na PC w BF3 gra cały czas więcej osób Odwiedź moją stronę. Dlatego przestałem kupować pismo - nie pasuje mi kompletnie multiplatformowość nowych CDA - tak jestem z tych dawnych lat i wspomnień.

MW3 recenzjował Hut? Już kiedyś pisałem przed tymi "bitwami", że jak Hut weźmie się za recenzję CoDa to będzie lepsza ocena. To tak jak mnie (PCtowca) wrzucić do recenzji BFa, któremu dużo bardziej pasuje BF3 od BC2. Niby denerwuje mnie wiele rzeczy, ale piękne mapy, myśliwce to coś więcej niż berek w CoD, a na myszce+klawa większe mapy są wygodne. W jednym z numerów była ramka o tym czy CoD powinien się zmieniać - Hut był za pozostaniem przy podobnych schematach gry, więc dostał to co chciał i mamy podtrzymanie tradycji redakcji - kotlet czy nie CoD zawsze do przodu :diabelek:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pankamilek - naprawdę tak napisali? Cię nie mogę... :laugh: Nie spodziewałem się specjalnego obiektywizmu po cd-activ... ekm.. cd-action, ale to już parodia. Lepsze to nawet niż napisane przy okazji bc2 "zbyt hardcorowe nawet dla hardcorowców". Powaga, tak było. Ech... słabość nie radość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem! Wiedziałem, jak tylko skończyłem czytać recenzje pojedynku, że na forum zrobi się gorąco i "Mądrzy fani BF 3", którzy jak widać zostali pokrzywdzeni będą pluć jadem : ) Wystarczy dokładnie przeczytać - Redaktorzy stwierdzili że elementy w CoD są lepiej dopracowane od tych z BF 3, owszem, mimo iż serii przydała by się rewolucja (zarówno graficzna jak i w innych aspektach), ale wciąż jest to CoD, który poprzez szybką akcję i filmowość dostarcza niesamowitych wrażeń, a walka w BF 3 jest po prostu statyczna. Multi w obu tytułach przeznaczone jest dla innych odbiorców, którzy od gry oczekują czegoś zupełnie innego. Nie ma co się kłócić i rzucać do gardeł, każdy gra w co lubi, choć sam osobiście uważam że ocena Battlefield'a mogła by być o pół punktu wyższa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety też to odkodowałem ;f

Trudno :)

Również myślałem, że to jakiś super tajny przekaz ;d

Na tym polegal dowcip - tajne przekazy sa jak pudelka czekoladek, nigdy nie wiadomo na co sie trafi. Ale w koncu to tylko zabawa, nie?

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć jak tam recenzja nowego Kindle'a? Oczywiście w spoilerze i w małym skrócie.

Interesuje mnie to, bo chcę kupić to dla pewnej osoby jako prezent świąteczny, a to trzeba już zamawiać, żeby przed świętami na pewno doszło.

A najnowszy numer (wiedząc, że pismo potrafi przyjść i 10 dni po "premierze") pewnie dostanę dopiero w przyszłym tygodniu (eh, ta prenumerata

:(

A w żadnym sklepie CDA bez folii znaleźć nie mogę.

Jako autor recenzji powiem tyle - bardzo fajny gadzet z niedopracowanym firmware, ktory jednak "tylko" wkurza czlowieka, ktory lubi miec wszystko ladnie poukladane, a ono mu tego nie ulatwia. Natomiast gdy sie patrzy na komfort czytania - znakomite.

***

Uwielbiam dyskusje pod tytulem "recenzja jest nieobiektywna, bo niezgodna z MOIMI wrazeniami" :tongue:

Panowie, nie musicie sie z naszymi wnioskami zgadzac ale nie mozecie zarzucac nam braku racji, gdyz to jak spor pomiedzy fanami gruszek i jablek - co lepsze. Nie da sie tego obiektywne ocenic, wiec i tak konczy sie na "jestes glupi, jablka sa lepsze" - "trzeba byc kretynem, by nie widziec, ze gruszki sa smaczniejsze" itd.

Szkoda czasu na takie przepychanki, bo i tak kazdy zostanie przy swoim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co zrobilem po otwarciu numeru to przeczytanie recenzji Skyrima (specjalnie nie czytalem recki na stronie). Jakiez bylo moje zaskoczenie gdy w calym tekscie Allor ani slowem nie wspomnial o Smoczych Krzykach i w ogole zwiazanym z nimi motywem polowan na smoki (slowo "smok" pojawilo sie jedynie w opisie poczatku gry...). Jak mozna bylo w recenzji "okladkowej" pominac tak istotny element gry? Przeciez to wlasnie owe Krzyki sa clue nowej produkcji i istotna zmiana w porownaniu do poprzednikow. Wstyd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Smuggler - dzięki

Czyli w takim razie zamawiam, bo w takiej cenie i tak nic lepszego nie ma (zresztą nawet w trochę wyższej cenie ciężko chyba coś lepszego znaleźć).

Sam sobie kupilem. :)

BTW: wez troszke drozsza wersje bez reklam, one nie sa natarczywe (pasek na dole w menu wybieralki, w czasie lektury juz nie) i zamiast screensaverow fajne nawet reklamy ksiazek - ale jednak zzeraja baterie, bo poprzez wifi sobie pobieraja dane. Choc i z reklamami daje rade, a w sklepie bezclowym na Heathrow mozna wyrwac taka wersje za 70 euro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie po przejrzeniu numer wygląda ciekawie. Wiele ciekawych tekstów i na pewno spędzę sporo czasu na czytaniu ich.

Mam pewne uwagi co do recki MW 3. Czemu tak uporczywy problem, jakim jest IW Net nie został wcale opisany? Jest tylko nagłówek, który wskazuje na to, że właśnie będzie o IW necie, ale wcale tego nie ma. Lagi i zmiany hosta potrafią zdenerwować, moim zdaniem powinno być to zaznaczone.

Poza tym nie rozumiem, jak można chwalić Acti za to, że wycisnęło ze starej technologi niezłą grafikę. Powinno się ich raczej zganić, że wciąż używają tej starej technologi, zamiast zastosować nową...

Poza tą recenzją, nie mam na razie więcej zastrzeżeń. Numer całkiem OK.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem! Wiedziałem, jak tylko skończyłem czytać recenzje pojedynku, że na forum zrobi się gorąco i "Mądrzy fani BF 3", którzy jak widać zostali pokrzywdzeni będą pluć jadem : )

Nie wiem dlaczego mnie obrażasz, nie jestem wielkim fanem żadnej z serii i jadem nie pluję, bo i po co. Zastanawiałbym się raczej co niektórym panom z CD-A i innym napluło jadem w oczy, że nie widzą różnicy w grafice pomiędzy BF3 a CoD: MW3... I to jest przedmiot debaty. Także daruj sobie teksty o mądrych i niemądrych fanach. Miło byłoby, gdyby Smuggler jakoś się do tego ustosunkował, bo rozumiem, że jedna z gier mogła się redakcji bardziej spodobać gamepayowo, ale pod względem grafiki raczej nie ma rozważań typu gruszka czy jabłko, jak mniemam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

choć sam osobiście uważam że ocena Battlefield'a mogła by być o pół punktu wyższa.

Gdyby ten patch, co wyszedł wczoraj, był w grze od początku, to pewnie dałbym 8+.

rozumiem, że jedna z gier mogła się redakcji bardziej spodobać gamepayowo, ale pod względem grafiki raczej nie ma rozważań typu gruszka czy jabłko, jak mniemam.

Napisałem, że BF 3 ma ładniejszą grafikę, więc nie wiem do czego pijesz. Do tego, że MW3 mimo lat na karku też dobrze wygląda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za około 10 minut zainstaluje pełniaki więc za dwa dni się o nich wypowiem, a co do wnętrza jestem troszeczkę zgorszony

po przeczytaniu około 25 stron (pierwszych) to właściwie dowiedziałem się to co wiedziałem.... żadnej BOMBY tu nie było

ale niektóre recenzję są nieźle wykonane chociaż zawiodłem się na ocenie Skyrim no ale cóż każdemu się coś w grze nie spodoba....

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem już, że ognisko przygasa, ale ten numer jest spoko. Pojedynek gier - dobry pomysł - podsumowanie redakcji - jeszcze lepszy. Nie grałem w żadną, ale chcę pogratulować EA - uwielbiam twórców, którzy dążą do realizmu w grafice (to takie skrzywienie jeszcze z czasów chyba nawet atari). BF3 spowodował, że miałem ochotę kupić nowy komputer. Pełniaki zmiażdżyły. BIA: HH to naprawdę dobra gra (pamiętam fajne filmowe wprowadzenie). Sądzę że ta seria jeszcze może pokazać zęby. Stalker to dla mnie jedna z ważniejszych gier poprzedniej dekady - baaardzo niewiele tytułów trafiło do tego grona. Już teraz proszę o jakieś dobre podsumowanie roku (to będzie chyba w lutym 2012) - takie wnikliwe i szczegółowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gregorius: MW 3 nie ma lat na karku. Gra wyszła w tym miesiącu...

Nie można chwalić za to, że został zastosowany wiekowy silnik, a mimo to da się na to patrzeć.

Racja, chodziło mi o silnik, mój błąd.

A z drugim się nie zgodzę: jeśli podoba mi się grafika, to mimo tego mam ją jechać, tak dla zasady, bo ma stary silnik?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, że BF 3 ma ładniejszą grafikę, więc nie wiem do czego pijesz. Do tego, że MW3 mimo lat na karku też dobrze wygląda?

Nie piję w tym momencie do Ciebie, lecz Allora, który napisał, cytuję: "...nawet na PC najnowszy Call of Duty wcale nie wygląda dużo gorzej..."

A to, że Acti ciągle wydaje gry na starym już silniku wcale mnie nie dziwi, wszak na potrzeby konsol zupełnie taki wystarcza, a te marne zyski z PC nie zachęcają do lepszego trkatowania PCtowych graczy, co twórcy udowodnili już oszukując ich w sprawie dedykowanych serwerów.

Ja sam miałem dylemat, co kupić, bo mój komp to staruszek i nie chciałem oglądać w BF-ie pokazu slajdów. Ale nie kupię gry od ludzi, którzy ciągle sprzedają to samo, za taką samą cenę i są z tegoż powodu dumni. DICE kibicowałem dlatego, że mieli ambicje by coś zmienić na lepsze, a cała ta wojna CoD vs BF mnie osobiście wisi i powiewa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieli ambicje, by zarobić :).

Owszem, ale kto dzisiaj takowych ambicji nie posiada? :)

Poza tym wolę zapłacić ludziom, którzy starają się iść ścieżką postępu, niż tym, którzy cały rok pierdzą w stołek i dodają np. tylko kilka nowości w multi i powtarzalną rozgrywkę w singlu. Dobrze wiem, że żaden z wydawców nie jest altruistą i ma wszystko dobrze wykalkulowane, ale Ci z Acti chyba zatrudniają więcej księgowych niż level designerów itd. :laugh: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer mnie zawiódł aczkolwiek po zapowiedzi GTA V spodziewałem się jednak odrobinę więcej aniżeli masy domysłów - wiara w możliwość dorwania ekskluzywnego materiału przez CDA nie umiera nigdy ;p Natomiast zgadzam się z recenzjami obu wielkich produkcji z gatunku FPS - Acti/IW, mimo że kolejny raz serwuje to samo na przestarzałym IMO silniku to jednakże w kwestii singla DICE ich nie pobiło. Multi, owszem, zrobili cudowne i mniej arcadowe od CoDa, ale po tylu zapowiedziach i prężenia muskułów także oczekiwałem gry genialnej. W KAŻDYM aspekcie, nie tylko w przypadku multi. Gdyby EA skupiło się bardziej na dopieszczeniu gry a nie walce marketingowej to cóż... apetyt byłby mniejszy a oceny lepsze IMHO. Reszta numeru również nie zawodzi ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z drugim się nie zgodzę: jeśli podoba mi się grafika, to mimo tego mam ją jechać, tak dla zasady, bo ma stary silnik?

Nie. To tak, jak by mówić, że podoba mi się grafika w CSie. Ta grafika nie jest już dzisiejsza. Ja nie widzę żadnej poprawy w porównaniu z Black Opsem czy MW 2. I za to należy się twórcą nagana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...