Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CD-Action 12/2011 zawartość

Polecane posty

Rozumem frustrację osób które kupiły BF3 sugerując się wymaganiami podanymi w CDA, ale... tak jak napisał kolega Tomcik13 - jeśli ktoś chociaż pobieżnie śledził przedpremierowe informacje na temat tej gry, to nie mógł przeoczyć faktu, że gra nie będzie działać pod XP. Trudno mi uwierzyć, że ktoś kto wydaje ~120 zł za grę zaraz po ukazaniu się tejże na rynku nie czytał newsów poświęconych tytułowi..

Zresztą, wymagania sprzętowe BF3 znane są już od 20 września - naprawdę woleliście polegać w tym względzie na CDA zamiast na informacji podanej przez producenta?

I jeszcze jedno - aretto - widać, że w życiu nie kupiłeś nic na gram.pl - nigdy nie płaci się ceny sugerowanej (która rzeczywiście wynosi niemal 130 zł), więc nie ściemniaj, że właśnie tyle zapłaciłeś. Nie chcę tutaj rzucać brzydkich oskarżeń, ale zaczynam mieć wątpliwości czy w ogóle kupiłeś tego BFa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że CDA traci w oczach graczy. Niesprawne płyty, błędne informacje. Czytelnicy się buntują, i mają rację, niech CDA nie myśli, że jeśli są na pozycji lidera, jeśli chodzi o polski rynek pism komputerowych, to sobie mogą pozwalać na takie rzeczy. Ja nie chcę nikogo obrażać, ale denerwuje mnie takie podejście do klienta. CDA, proszę się bardziej starać :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, wcale dostawa kurierem byla za darmo. Nie rzucaj [beeep] wartych oskrazen jak nie masz nic na ich poparcie.

Nie przegladam forum, nie sledzę newsów, więc nie wiem o co macie [beep] prerensje. Czyli jak kupie cda to musze jeszcze kazda [beep] wiadomosc tam zawartą sprawdzac na 10 innych stronach? Az tak jestescie zaślepieni fanbojstwem do tego pisma... Ktos [beep] blad i to jest fakt. Stracilem przez to niepotrzebnie 130 zl...

edit: Skoro wymagania byly podane kilka miesięcy temu i ponoć to forum było ich pełne, to tym bardziej cda ponosi winę za podanie złych informacji, ktore walały się po ICH serwisie i w ICH branży od dwóch miesięcy.

Jeszcze jedno "[beep]" znajdę w Twoich postach, to się pogniewam i pogadamy inaczej. - Pzkw

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zróbmy tak: zrób zdjęcie/zeskanuj paragon, który otrzymałeś wraz z przesyłką, a staniesz się w moich oczach o wiele bardziej wiarygodny. Bo jak na razie razie mam wrażenie, że rozmawiam z rozwydrzonym 13-latkiem (nie mam nic do 13-latków, którzy wiedzą jak prowadzić dyskusję, żeby nie było :) ).

EDIT

@down:

Nie twierdzę, że kłamiesz.... ale, mimo wszystko poproszę o zdjęcie paragonu :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz grę na PC nie znając wymagań i wierzysz w to co wypisują w CD-Action. Trololo.

Zresztą co ja czytam? Dostałeś pudełko i tam raczej są wymagania sprzętowe (sam na PC mam wersje z Origin, więc nie wiem). Wystarczyło zerknąć na tylną okładkę, nie rozpakować z folii i oddać. Akurat z reklamacjami na gram.pl problemu nie ma. Wina CDA jest niekwestionowana i to kolejna duża pomyłka tego pisma (w sumie dlatego jedyny kontakt z pismem mam w Empiku przeglądając niektóre teksty), ale na litość boską jakbym miał wierzyć w to co wypisują w CDA to chodziłbym w sandałach w zimie.

Liczę na jakieś sprostowanie od redakcji, bo do tej pory tego nie widziałem [EDIT] No chyba, że udało się w jakiś sposób wam odpalić BF3 pod XP. :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zapowiedzi BF3 pisali, że gra pójdzie tylko na systemach 64bitowych - to po prostu głupota redaktorów. Przecież wręcz śmieszne jest to aby w przypadku gry która pod względem sprzedaży jest tuż za W2 w Polsce wprowadzano dwukrotnie ludzi w błąd. Mnie to tylko śmieszy, bo w internecie wymagania można znaleźć w 10 sekund, ale jak widać są osoby które patrzą tylko na wymagania podane w piśmie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I widzicie drodzy redaktorzy jakie tragiczne błędy popełniacie? Dzięki Bogu, że nie napisaliście, że gra chodzi na DOS'ie! I nawet nie próbujcie nic pisać o skakaniu z okna, strach się bać co się będzie działo wtedy. A tak na serio, każdy kto choć trochę się tą grą interesował wiedział, że nie chodzi ona na XP. Poza tym, wierny czytelnik nie pluje żółcią na swoje ulubione pismo. Ja rozumiem, można być złym. Ale w tym wypadku chyba tylko i wyłącznie na siebie.

EDIT: żeby nie było, to na prawdę strata wydać 130zł na grę, której nie można uruchomić. Ale wydaje mi się, że lekko przesadzacie w swoich wypowiedziach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorwałem się w końcu do tego numeru i dwie duże uwagi na początek.

Newsy jakoś w tym numerze mnie nie zachwyciły. Za dużo spekulacji na podstawie samotnego trailera czy słów "bez

komentarza". I wyjątkowo komiks Otisa mnie nie rozśmieszył. No i nadzieje gema na to, że wprowadzenie Kung Fu Pandy do

WoWa odrodzi tą grę, są IMHO jakimś nieporozumieniem. Zgadzam się z Allorem - ileż można grać w jedną grę MMO (to nie

Stell Panters :)) "Ta wojna jest już przegrana". I dla mnie ten brunet - zakapior w zapowiedzi DMC to dalej nie jest

Dante. Po co ci twórcy niszczą to uniwersum zamiast a) wprowadzić nowego bohatera albo b)zrobić z tym bohaterem całkiem

nową grę. Ja w coś takiego na pewno nie pogram (a DMC4 mi się b.podobał).

W recenzji CoD:MW 3 rzeczywiście jest coś nie tak. Od razu Hut rzuca podejrzenia o możliwości wyniesienia projektów

leveli przez zwolnionych pracowników i przekłamanych ocenach graczy na metacriticu. Na tej samej podstawie ja mógłbym

powiedzieć, że to właśnie pisma mogły mieć "recenzje sponsorowane" (vide afera z Driverem 3). No i pisze zaraz po

wstępie, że "żadnych odniesień do BF3 nie bedzie" a potem jeździ po niej jak po łysej kobyle. Not cool :/ Po prostu

przy wcześniejszych growych pojedynkach takich insynuacji i wycieczek nie było - była ramka pokazująca wady i zalety i

słowo, że wybór należał do gracza. A recka Grega ma temat przewodnie nie "Która gra jest lepsza" tylko "Dlaczego BF3 jest gorsze" Bo np powtarzające się sceny, motywy i lokacje w CoD są "gwarancją zrobienia wrażenia" a w BF3 "wejście w stare znoszone trepy". I od kiedy w CDA fabułę opisuje się słowami "bez wyrazu" bo konkurencyjna "wciągnęła [recenzenta] bez reszty"?. Itd. itp. Naprawdę nie gram i nie zagram w żaden z tych tytułów ale gołym okiem widać że coś jest nie tak ze stosunkiem obu recenzentów do BF3. Naprawdę not cool "CD Activision" :/

Przeczytam resztę pisma i jeszcze się dopiszę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie gram i nie zagram w żaden z tych tytułów ale gołym okiem widać że coś jest nie tak ze stosunkiem obu recenzentów do BF3.

Jak nie grasz i nie zagrasz, to łaskawie nie wypowiadaj się na tematy, o których nie masz pojęcia bo bredzisz i rzucasz bezpodstawne oskarżenia.

Ja zagrałem w obydwa tytuły, przeszedłem single, pograłem w sieci i to nie tylko na pececie, ale i na konsolach. Battlefield 3 w dniu premiery był grą potwornie wręcz niedopracowaną i zwyczajna uczciwość nie pozwoliłaby mi o tym zapomnieć, choćby nie wiem jak fajny był multi. Sorry, ale Modern Warfare 3 na starcie w ogólnej ocenie był po prostu lepszy.

A co do XP w wymaganiach - przepraszam, to mój błąd. Wziął się stąd, że mamy redakcyjne matryce, które pokazują nam, jakie elementy powinny się znaleźć w gotowym tekście, który oddajemy do korekty. Są tam wyszczególnione wszystkie rubryki: ocena, plusy, minusy, metryczka, w tym wymagania sprzętowe. Pech chciał, że rubryki te wypełnione są przykładowymi danymi, które są wskazówką, jak prawidłowo wszystko wypełnić. I w systemach operacyjnych były podane trzy, które przez nieuwagę zostawiłem. Mój błąd, przyznaję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do XP w wymaganiach - przepraszam, to mój błąd. Wziął się stąd, że mamy redakcyjne matryce, które pokazują nam, jakie elementy powinny się znaleźć w gotowym tekście, który oddajemy do korekty. Są tam wyszczególnione wszystkie rubryki: ocena, plusy, minusy, metryczka, w tym wymagania sprzętowe. Pech chciał, że rubryki te wypełnione są przykładowymi danymi, które są wskazówką, jak prawidłowo wszystko wypełnić. I w systemach operacyjnych były podane trzy, które przez nieuwagę zostawiłem. Mój błąd, przyznaję.

Twój błąd, ale większym błędem jest kupno i nie zobaczenie na pudełko, pozatym BF3 nie jest znowu takie zaj*biste, np : po co 10km dla 64 graczy? Mamy śmigłowce i inne pierdoły a i tak nie ma kto z nich korzystać.

@Dany człowieczku.

Dalej, kupujesz grę, to chyba sprawdzasz czy ci będzie chodzila no nie? A nie pluj że ci "nie działa" bo tak naprawdę to gafa którą każdy ma prawo popełnić, oni są LUDŹMI nie MASZYNAMI, dotarło?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Battlefield 3 wymaga bibliotek DirectX11
Wymaga DirectX10 (działa np. na Radeonach HD4XXX, które Dx11 nie mają).

Masz rację - mój błąd, ale nie zmienia to i tak faktu, że Battlefield 3 nie uruchomi się na Windows XP, ponieważ gry oparte na DirectX10 również nie są przez niego obsługiwane.

A co do karty graficznej - ja mam Radeona dwie generacje nowszego (obsługującego DirectX 11) i jedyne co mogę zrobić z Battlefield'em 3 na moim Windows XP, to pooglądać sobie gameplay'e na YouTube ;) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numerek jest bardzo fajny .Super recenzję szczególnie pojedynek Cod-a z BF , oraz recka Skyrim . przez to że w Na Luzie była reklama wydała się obszerniejsza :P . Gierki też bardzo fajne. Publicystyka ciekawa po za jednym ...

Gwiazdy Niejednego tytułu... nie wiem jakie miał założenie autor tego artykułu. Po opisach postaci na pewno nie było założeniem by poinformować czytelnika się jak producenci czerpią inspiracje z innych bohaterów. A jeśli miałem się pośmiać jak to autor se wymyślił przemianę jednego bohatera w drugiego to mu na pewno nie wyszło. Temat był beznadziejny tym bardziej że były bezmyślne porównania np Box z mario i Companion Cube z Portala. Na pewno Twórcy portala inspirowali się waląc głową w Box ze znakiem zapytania w Mario. Proszę Redakcję by nie dawali kiepskich Artykułów z poza redakcji. I stosowali bardziej surową selekcją w wyborze.

To na tyle. Dziękuje. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że CDA traci w oczach graczy. Niesprawne płyty, błędne informacje. Czytelnicy się buntują, i mają rację, niech CDA nie myśli, że jeśli są na pozycji lidera, jeśli chodzi o polski rynek pism komputerowych, to sobie mogą pozwalać na takie rzeczy. Ja nie chcę nikogo obrażać, ale denerwuje mnie takie podejście do klienta. CDA, proszę się bardziej starać :smile:

Akurat kwestia plyt to nie jest ze tak powiem bezposrednio w kwestii redakcji - ale i tak robimy co mozemy. Bledy - nikt nie jest w stanie ich czasem NIE popelnic. Wiec wymaganie akurat od nas zebysmy byli perfekcyjno-nieomylni jest troszke dziwne. A jesli cos mnie wkurza, to teksty "wydaje sie im, ze sa liderem i moge se olewac czytelnikow". Gwarantuje, ze zap...ierniczamy TERAZ duzo ciezej niz za "zlotych czasow" i duzo bardziej sie staramy, wiec takie teksty sa zwyczajnie bez sensu i krzywdzace. Wiem, ze stac z boku i komentowac jest bardzo prosto, ale nie musicie korzystac z tego prawa bezkrytycznie.

Naturalnie blad w wymaganiach BF3 jest drobny "rozmiarowo" ale bolesny w skutkach. Dlatego juz usunelismy z matrycy wszelkie oznaczenia systemow, zeby od tej pory autor musial wstawiac je "z palca" sam, co powinno pozwolic nam uniknac podobnych pomylek na przyszlosc. Bo jak mowia - nie ten glupi, co robi blad, ale ten co z niego nie wyciaga wnioskow.

@Smuggler

Miałem już odpowiadać na Twojego posta, ale przypomniała mi się ludowa mądrość mówiąca coś o "sprowadzaniu do poziomu [beeep]" i "pokonywaniu doświadczeniem", dlatego upragnionej przez Ciebie riposty nie będzie, gdyż nie warto dyskutować z kimś kto, nota bene żyjąc z pisania, ma całkowity brak poszanowania dla współrozmówcy (tak przy okazji, zwroty grzecznościowe pisze się wielką literą) oraz języka polskiego (tekst bez polskich znaków nie dość, że czyta się beznadziejnie, to jeszcze pokazuje pogardliwy stosunek do osoby, w której kierunku się takie bazgroły pisze - choć czego ja od Ciebie wymagam ;)).

"Mialem juz nie odpowiadac ale jeszcze ci dos... doloze pare razy, bo bym skisl inaczej ze zlosci." :) Juz dobrze, juz mi dogryzles, etc. Juz ci lepiej, prawda?

PS. A pisanie zwrotow grzecznosciowych z Duzej Litery jest staroswieckie i raczej odradzane przez korekte - poza moze jakimis bardzo formalnymi pismami/sytuacjami. No ale przeciez Ty Wiesz Lepiej. :tongue:

@Up - Ten artykuł był napisany w celach humorystycznych...

Exactly. A w Publicystyce staramy sie umieszczac rozmaite teksty - mniej lub bardziej serio. Gwarancji, ze kazdy tekst kazdemu przypadnie do gustu niestety dac nie mozemy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W recenzji CoD:MW 3 rzeczywiście jest coś nie tak. Od razu Hut rzuca podejrzenia o możliwości wyniesienia projektów

leveli przez zwolnionych pracowników i przekłamanych ocenach graczy na metacriticu. (...) No i pisze zaraz po

wstępie, że "żadnych odniesień do BF3 nie bedzie" a potem jeździ po niej jak po łysej kobyle. Not cool :/ (...) A recka Grega ma temat przewodnie nie "Która gra jest lepsza" tylko "Dlaczego BF3 jest gorsze" Bo np powtarzające się sceny, motywy i lokacje w CoD są "gwarancją zrobienia wrażenia" a w BF3 "wejście w stare znoszone trepy". I od kiedy w CDA fabułę opisuje się słowami "bez wyrazu" bo konkurencyjna "wciągnęła [recenzenta] bez reszty"?. Itd. itp. Naprawdę nie gram i nie zagram w żaden z tych tytułów ale gołym okiem widać że coś jest nie tak ze stosunkiem obu recenzentów do BF3. Naprawdę not cool "CD Activision" :/

Dlatego to moj ostatni numer CDA... a zbierałem go od 1999 do teraz(mam wszystkie numery z tego przedziału czasowego!). Moge wybaczyć bledy w wymaganiach, niedziałające płyty, ale tego, ze niektóre recenzje sa po prostu malo rzetelne i uczciwe juz nie. Cale szczescie, ze wraz z zakupem ps3 otworzył sie dla mnie swiat pism konsolowych, których recenzje IMO trzymają wyższy poziom. Mimo to chcialem podziękować za te ponad 10 lat z wami, bo to pismo przez długi czas bylo dla mnie najlepsze na rynku. :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W recenzji CoD:MW 3 rzeczywiście jest coś nie tak. Od razu Hut rzuca podejrzenia o możliwości wyniesienia projektów

leveli przez zwolnionych pracowników i przekłamanych ocenach graczy na metacriticu. (...) No i pisze zaraz po

wstępie, że "żadnych odniesień do BF3 nie bedzie" a potem jeździ po niej jak po łysej kobyle. Not cool :/ (...) A recka Grega ma temat przewodnie nie "Która gra jest lepsza" tylko "Dlaczego BF3 jest gorsze" Bo np powtarzające się sceny, motywy i lokacje w CoD są "gwarancją zrobienia wrażenia" a w BF3 "wejście w stare znoszone trepy". I od kiedy w CDA fabułę opisuje się słowami "bez wyrazu" bo konkurencyjna "wciągnęła [recenzenta] bez reszty"?. Itd. itp. Naprawdę nie gram i nie zagram w żaden z tych tytułów ale gołym okiem widać że coś jest nie tak ze stosunkiem obu recenzentów do BF3. Naprawdę not cool "CD Activision" :/

Dlatego to moj ostatni numer CDA... a zbierałem go od 1999 do teraz(mam wszystkie numery z tego przedziału czasowego!). Moge wybaczyć bledy w wymaganiach, niedziałające płyty, ale tego, ze niektóre recenzje sa po prostu malo rzetelne i uczciwe juz nie. Cale szczescie, ze wraz z zakupem ps3 otworzył sie dla mnie swiat pism konsolowych, których recenzje IMO trzymają wyższy poziom. Mimo to chcialem podziękować za te ponad 10 lat z wami, bo to pismo przez długi czas bylo dla mnie najlepsze na rynku. :(

Jesli poprzez "uczciwosc i rzetelnosc" rozumiesz "zeby byly zgodne z tym, co JA mysle" to zycze powodzenia z nowym pismem, az do momentu gdy sie okaze ze tez sa tam niemal sami oszusci etc. No ale twoj wybor, twoja kasa, powodzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego to moj ostatni numer CDA... a zbierałem go od 1999 do teraz(mam wszystkie numery z tego przedziału czasowego!). Moge wybaczyć bledy w wymaganiach, niedziałające płyty, ale tego, ze niektóre recenzje sa po prostu malo rzetelne i uczciwe juz nie. Cale szczescie, ze wraz z zakupem ps3 otworzył sie dla mnie swiat pism konsolowych, których recenzje IMO trzymają wyższy poziom. Mimo to chcialem podziękować za te ponad 10 lat z wami, bo to pismo przez długi czas bylo dla mnie najlepsze na rynku. :(

Heh, jeśli za nierzetelność poczytujesz sobie to, że wyżej oceniliśmy CoD-a od B3, to... powodzenia. Poczytaj sobie, jak te gry (a już szczególnie B3) zostały przyjęte na konsolach :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie, jak te gry (a już szczególnie B3) zostały przyjęte na konsolach :).

Nie rozumiem. Gram w BF3 głównie na 360 (w sieci już prawie 100h). Wersję na PC również posiadam, ale głównie dla zasady, bo przeszedłem single, żeby zobaczyć co ma silnik do zaoferowania i wróciłem do wolniejszej, kameralnej gry na 360, która po prostu bardziej subiektywnie mi odpowiada (choć nie przeczę, że wersja na PC jest o klasę lepsza). Co ciekawe, na tym samym 360 grałem w MW3. Mylą się ci, którzy sądzą, że MW3 wygląda lepiej jeśli chodzi o wersje konsolowe. Można podjąć argument, że MW3 działa w 60 klatkach, a BF3 to ledwo 30. Owszem, jednak BF3 trzyma te 30 FPS bardzo dobrze, a do gry normalnej (nie turniejowej/zawodowej/potyczek klanowych/whatever) wystarcza to w zupełności. BF3 nie jest najlepszą pod względem wizualnym grą na konsolach, ale nie wygląda źle. Porównując matchmaking również wygrywa BF3. Przez te 100h nie miałem żadnego problemu z połączeniami (pomijając 3-4 razy kiedy siadło EA), podczas gdy MW3 nie jest w stanie wybrać dobrego hosta, lagi są kosmiczne, a gra jakoś nawet nie kwapi, żeby problem naprawić, gdy każdy ma po jednej czerwonej kresce. Częściej wszyscy wracają do lobby niż gra znajduje nowego hosta. BF3 na konsolach został przyjęty niezbyt pozytywnie, bo nie wygląda tak jak na PC. Przepraszam bardzo, ale równie dobrze czytając ''Top Gear'' mogę się spodziewać przy teście nowego Forda Mondeo argumentu, że auto nie przyspiesza do setki w 3 sekundy i nie brzmi tak dobrze jak Ferrari 458.

Jest kolejna rzecz, do której chcę się odnieść. Jest to recenzja MW3 w CDA. Od samego początku Hut (którego jako autora lubię) nie pozostawia złudzeń, że obiektywizm to pojęcie mu obce.

Zaczyna tekst zdaniem:

Odniesień do Battlefielda 3 nie będzie

Pomyślałem, że dobrze się dzieje, że przynajmniej w przypadku recenzji nie będziemy mieli cyrku z wojenką pomiędzy tymi produ...

Krótko mówiąc: próba stworzenia ''kompletnego FPS'a'' w przypadku Battlefielda 3 spełzła na niczym.

Naprawdę trudno mi pojąć jak można było stworzyć taki wstęp.

Idąc dalej jest opis single. Nie będę wnikał w opinie w nim zawarte. Single miał kilka fajnych i zapadających w pamięć. Zgoda. Opis Spec Ops (imo najlepszego elementu MW3) pominę. Tekst o multi jest jednak pełen absurdów. O mapach jest jedno zdanie, negatywne. Warto by je rozwinąć i dopowiedzieć, że gorzej zaprojektowanych map w serii CoD nie było i to już jest podstawą do tego, żeby grze odebrać miano ''najlepszego multiplayera w cyklu''. Radzę popatrzeć na mapy. Każda z nich jest zbudowana na bazie 2 krótkich równoległych ulic, które są modyfikowane przez jakieś ciasne przejścia, poziomy czy przeszkody. To w zasadzie uniemożliwia jakieś pomysłowe nawigowanie po mapie. Tu pojawia się kolejny problem. W MW3 wygrywa ten kto pierwszy kogoś zobaczy przez kompletnie rozbity balans broni. MW3 nie ma jednej przegiętej broni. Jest tu kilkanaście giwer, które zabijają w ciągu ułamku sekundy. Umiejetność dobrego strzelania jest niepotrzebna (konieczna była chociażby w Black Ops, gdzie najwiekszym problemem był trochę zbyt celny przy strzelaniu z biodra FAMAS). O balansie (lub raczej jego braku) Hut nie napisał ani słowa rozpływając się nad największą zmianą w multi, czyli Kill Confirmed. :lol2: W końcu Hut pisze o tym, że MW3 pod względem technologicznym konkuruje z BF3 i o tym, że wielką zaletą gry jest to, że mieści się na jednej płycie. Tutaj niezbyt zasadnie zakończył. W platformach testowanych jest wymieniony X360 i PC. To właśnie opisu problemów z tą drugą platformą Hut czytelnikom oszczędził. Nie ma nic o ograniczonym do 60 FoV (znowu, lepszy Black Ops ma domyślne 90) co rozgrywki na konsolach wprawdzie nie komplikuje ze względu na inną percepcję (duży ekran, większa od niego odległość), ale na PC przeszkadza strasznie. Nie ma też nic o zablokowanym na 90 framerate i praktycznie braku różnic pod względem technicznym pomiędzy wersjami PC i X360/PS3. Może coś o nierankingowych dedykach, które działają wtedy kiedy mają na to ochotę? Nope.

Podsumowując MW3 dostaje 8+, a w tabelce z plusami brakuje tylko serduszek i całusów.

W recenzji BF3 mamy kilka zachwytów nad singlem MW3 (momentami miałem wrażenie, że czytam inną recenzję), potem jedno (!) zdanie o co-op, tekst o tym, że BF3 jest podobny do BC2, bo ma te same dwie frakcje i cztery klasy oraz zdanie, że ''gra na konsolach jest brzydka'' (podczas gdy Hut pod recenzją MW3 napisał, że ze starej technologii wyciśnięto cuda).

Ja rozumiem, że każdy może mieć swoją opinię, ale warto by było stworzyć jakieś pozory obiektywizmu. Ja odniosłem wrażenie, że w obu tekstach pełno było zachwycania się MW3 i ignorowania jego niekwestionowanych wad, a wady BF3 zostały podniesione do rangi kardynalnych błedów.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, że każdy może mieć swoją opinię, ale warto by było stworzyć jakieś pozory obiektywizmu. Ja odniosłem wrażenie, że w obu tekstach pełno było zachwycania się MW3 i ignorowania jego niekwestionowanych wad, a wady BF3 zostały podniesione do rangi kardynalnych błedów.

Pozdrawiam.

Hej! Przecudne jest to, jak każdy widzi to, co chce zobaczyć - jesteśmy już do tego przyzwyczajeni, ale zawsze to jednak trochę zaskakuje. Zarzutów dużo, nie będę się do każdego odnosił, ale do paru - proszę bardzo:

- odniesień do Battlefielda 3 w całym tekście nie ma: jest tylko, zgodna zresztą ze stanem faktycznym, informacja, że Battlefield 3 nie jest "kompletnym pakietem" - a MW3 nim jest, co jest największą siłą tego tytułu.

- doświadczenia z połączeniami są twoje: ja mam w domu bardzo zawodny, radiowy internet i nie mam z MW3 większych problemów - podobnie zresztą, jak z BF3 (ale nigdzie nie pisałem, że matchmaking czy cokolwiek związanego z obsługą sieci działa w MW3 lepiej niż w BF3 - także dlatego, że odniesień do BF3 nie było).

- gra nie wygląda źle, to fakt, ale nie wygląda też tak, jak nam obiecywano. To trochę syndrom spadania z wysokiego konia: MW3 nie razi słabością grafiki, bo nikt graczom nie mówił, że będą cuda - BF3 łatwo złapać na brzydkim wyglądzie i fatalnych bugach, a od marca 2011 EA obiecywało, że będzie wręcz przeciwnie

- "sposób zaprojektowania map" - recenzja w magazynie ma zawsze ograniczoną objętość, autor musi wybrać to, co jest jego zdaniem najważniejsze. Wdawanie się w szczegółowe opisy map nie jest koniecznie czytelnikowi, załatwia to jedno zdanie, które wspomniałeś. Swoją drogą - gdzie masz te krótkie równoległe ulice w Seatown? albo w Outpoście? Mapy z MW3 są gęste i pełne - co sam przyznajesz - różnorakich przejść i to właśnie na ich wykorzystaniu polega "pomysłowe przemieszczanie się po mapie"

-multi w Call of Duty - a szczególnie w MW3 - zawsze w dużej mierze polegało na tym, kto kogo pierwszy zobaczy. To po prostu mega szybka, zręcznościowa gra - i to się nie zmieniło. O balansie piszę mało, bo wbrew pozorom balans to dla każdego co innego - i faktyczne, uogólnione dane na temat balansu, widać dopiero po kilku tygodniach, jeśli nie miesiącach grania

- nie widzę w tekście zachwytów nad tym, że gra mieści się na jednej płycie, jest tam zdanie, w którym pojawia się DVD, ale znaczy co innego

- czy koniec jest zasadny czy nie - nie komentuję. Może też nie chcesz wdawać się w tę dyskusję, bo np. zdanie o tym, "że z serią może być krucho" nie pasuje do wizji tekstu, w którym brakuje tylko serduszek i całusków. Ani to co piszę w gamewalkerowym podsumowaniu na koniec obu tekstów

Mówiąc szczerze w ogóle nie chciałbym więcej dyskutować na temat MW3 vs. BF3 szczególnie w tonie "jesteście fanbojami MW3", bo to bzdura. Przy tym bzdura, będąca wynikiem rynkowej manipulacji EA, które od ponad pół roku stosowało różne marketingowe sztuczki, by rozbudzić wojnę na forach i sprzedać, przy okazji zachowując się wielokrotnie bardzo nietaktownie, jak najwięcej egzemplarzy swojej gry, najlepiej jeszcze przed premierą. Modern Warfare 3 to gra, która ma swoich fanów - i to ich prawo nimi być - to samo dotyczy Battlefielda 3. Innymi słowy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra przeczytałem całe CDA to rzucam jeszcze parę uwag.

Przy recenzji Skyrima rozwalił mnie ten tekst, że pad jest równie dobry w sterowaniu bo "jest lepsze otwieranie zamków i są wibracje [... więc] w sumie remis z delikatnym

wskazaniem na" klawiaturę i mysz. O tempa, o mores Allor gra w RPG na padzie. Co mają wibracje do RPG? To nie są wyścigi czy bijatyka. W recenzji AC Revelation spodobało mi się wtrącenie do tekstu najdłuższego polskiego słowa przez Qn'ika. Stare dowcipy jednak dalej mnie śmieszą. Szkoda, że Gra o Tron RTS nie wypadła dobrze. Mam nadzieję, że RPG bedzie lepszy. Pytanie do gema - czy do wersji PC Disney Universe nie da się podłączyć 4 padów do portów USB i gry we czwórkę na dużym monitorze?? Zdziwiło też mnie to zdanie Huta w recce Sims:Zwierzaki "wersja PS3 ma niemal identyczną rozgrywkę, brakuje w niej tylko koni" - drobnostka oczywiście. W dodatku są cztery zwierzęta i zabranie jednego z nich niemal nie wpływa na rozgrywkę - jaasne. Potwierdza to zwłaszcza spore chwalenie koni w następnym akapicie. Znowu wynik gry wesja PC - wersja konsolowa "niemal" remis :/. No i w sporej liczbie recenzji są odniesienia do Batmana - to naprawdę wielka gra która zawładnęła umysłami redakcji :)

Tak jak przypuszczałem tekst B.Kluski był świetny - chciałoby się ich więcej i więcej. Dobre Na luzie (tylko autentyki mnie nie rozśmieszyły) ale "Ogłoszenia drobne" chyba już kiedyś takie same były a historia o tych pozwach w ameryce była na pewno - za dużo powtórek ostatnio a to nie Tipsomaniak. I ciekawostka, za sprawcę tych niezwykłych zbiegów okoliczności niektórzy obwiniają tzw "Kosmicznego Żartownisia" o którym kiedyś SMG, Mac Abra albo EGM wspominali w CDA. Co do testów sprzętu - fajnie, że pokazujecie modele plazmowych tv 42' za mniej niż 1500. I jedno zdziwko - Coooooo?! Kindla nie da się czytać po ciemku (bo wiadomo, że nie świeci sam z siebie)?? Zwłaszcza teraz jak dzień jest naprawdę krótki to IMHO jednak wada. W tym starciu technologii ja jednak dalej wolę netbooka. Nawet jeśli nie da się czytać w pełnym słońcu - wolę zabierać parasol na plażę niż lampkę do śpiwora.No i wolę komiksy w kolorze.W AR rozbawił mnie list od Kasi - wszystkie 3 pytania poruszyły klasyczne tematy które dawno temu królowały w CDA (Mr Jedi, ręce na obrazkach Lenca i nauczyciele) a SMG odpowiedział łagodnie jak zwykle dziewczynom (o czym też już było w AR). Więc co się dziwisz Smuggler, że listów nie ma - wszystkie tematy już były :)

I na koniec - czy nie moglibyście wrócić do starej formuły konkursów smsowych gdzie wystarczył jeden sms aby wziąć udział a teraz rząda się aż 2 (razem 5 zł)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale naprawdę ciężko jest nie odnieść wrażenia, że redakcja wyraźnie faworyzowała MW 3 przymykając oko na jego wady, za to podkreślała wszystkie niedoskonałości BF 3.

O IW necie nie ma nawet słowa. Ja może nie grałem nie wiadomo ile w multi (brak czasu), ale lagi były zawsze, zmiany hosta też są niezwykle denerwujące. Nie można znaleźć sobie serwera, gdzie jest tylko nasza ulubiona mapka. Nikt nawet o tym nie pisnął, a to bardzo poważne wady. Za to narzekania na Battleloga już oczywiście są. Nie mówię, że battlelog to coś dobrego. Mi też się to nie podoba. Ale to się od razu rzuca w oczy. W jednej grze to nikomu nie przeszkadza. W drugiej już tak.

Poza tym grafika. Na pc cod jest tylko trochę brzydszy, ale powinniśmy się radować, że twórcy wycisnęli ze starocia akceptowalną grafikę, zamiast zastosować coś na miarę dzisiejszych czasów. Za to zaznaczone jest, że na konsolach cod wygląda lepiej.....

W dodatku w gamewalkerze jest również śmieszne stwierdzenie Grega (na forum też tak zresztą pisał):

pomimo lat na karku wygląda naprawdę nieźle

Gra, która wyszła tak niedawno temu ma lata na karku...

I żeby nie było, że jestem jakimś oburzonym fanem BF'a. Nie kupiłem go, za to MW 3 tak. Ale dostrzegam jej wady. Poważne wady.

Mam wrażenie, że w redakcji panuje przekonanie, że skoro i tak pełniaki trzymają poziom, to do recenzji nie trzeba się za bardzo przykładać. I tak się przecież sprzeda. A jak się nie podoba, to do konkurencji, której tak naprawdę nie ma.

Hej! Przecudne jest to, jak każdy widzi to, co chce zobaczyć - jesteśmy już do tego przyzwyczajeni

W ten sposób można odeprzeć każdy zarzut. My robimy wszystko dobrze. To tylko ci podli forumowicze sobie coś ubzdurali i za wszelką cenę chcą nas bezpodstawnie krytykować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...