Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Camilo

Dla miłośników RPG

Polecane posty

A mi tam NWN się niepodobał wiecie dlaczego ano dlatego:

first: grafika-fakt ładna, dopracowana, ale jakże monotonna wszystkie pomieszczenia wyglądają podobnie, las (pierwsze wrażenie powalające-ah te spadające liście i przebłyski słońca między koronami drzew) wszystko w nim wygląda tak samo-jakby był składany z kwadracików 2 na 2 m-HAŁA

secend: towarzysz fajna sprawa ale fajniej by było jakby można było dać mu jakiś ekwipunek, zresztą jak niegrasz złodziejem to bez Toma się nieobejdzie-czyli żadnego większego wyboru niema(chyba że lubisz żąglerkę towarzyszami :)).

Dla mnie ta gra to kompletny zawód-a szkoda :cry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj sie z wami zgadzam BG2 to najlepszy erpeg w jaki gralem przez ostatnich kilka lat :D

towarzysz fajna sprawa ale fajniej by było jakby można było dać mu jakiś ekwipunek, zresztą jak niegrasz złodziejem to bez Toma się nieobejdzie-czyli żadnego większego wyboru niema(chyba że lubisz żąglerkę towarzyszami ).

Gre spokojnie mozna przejsc bez zlodzieja, w koncu od czego sa czary :D, poza tym skrzynie mozna poprostu rozwalic :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarnos napisał:

Gre spokojnie mozna przejsc bez zlodzieja, w koncu od czego sa czary :D, poza tym skrzynie mozna poprostu rozwalic :D

Pewnie jak niema czym to czarem co?! :)

Dobra można i tak ale na początku gry ciężko o czary a wszystkiego nie rozwalisz :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wskaz mi momenty w ktorych fabula jest kiczowata?

2. Co do zakonczenia to jest one bardzo dobre (z fabularnej strony), jezeli chodzi ci jednak o animacje konczace gre, to masz troche racji - dwie drogi wyboru i tylko jedna animacja, to troszeczke za malo. Poza tym film moglaby byc dluzszy i bardzie efektowny, w koncu konczy cala serie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietam gdy pierwszy raz odpalilem multiplayer'a w NWN - myslalem ze mam "bycza" postac, niestety mylilem sie - dwa ciosy i padla niczym posluszne zdzblo pod ciosem kosy niewzruszonego zniwiaza. Teraz juz wiem, ze jak chcesz grac uczciwie utworzona postacia, to ni pograsz sobie :P

Nie tyczy sie to oczywiscie wszystkich serwerow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ranking RPG wygląda tak:

1.Seria Fallout

2.Arcanum

3.Seria Baldur's Gate (pomiędzy 3 i 2 dużej różnicy nie ma)

4.Seria Icewind Dale (chociaż to bardziej hack'n'slash)

5.Morrowind

6.Planescape: Torment

7.Neverwinter Nights

Z tym, że tylko pierwsze 4 pozycje przeszedłem, a resztę tylko spróbowałem (bo mi się niewystarczająco podobała).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle wychodzi na to ze nie da sie zadowolic wszystkich i zawsze znajdzie sie paru czepialskich ktorym nie podonbaja sie jakies tam szczegoly... Dla mnie liczy sie wrazenie ogolne a te w NWN jest swietne.

A tak poza tym to jak szybkie lacze jest potrzebne zeby w miare konfortowo pograc w multi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, według mnie Elder Scrolls 3: Morrowind jest lepszy od Neverwinter Nights.

Tak zgadzam się z tobą absolutnie Morrowind miał przynajmniej ogromny, spójny świat w którym doskonale można było zżyć się z swoim bohaterem i miał wspaniały tryb single, a NWN no cóż single słabiutki a multi może być chociaż z moim modemem to sobie nie pogram :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem na dość oryginalny pomysł :D walimy meile do Qunika i Smugga aby zrobili topik SESJE RPG ! tam byśmy sobie grali.. co wy na to ???

Taa...oryginalny pomysł, mi się podoba ale jak widzisz realizację tej idei, powiedzmy że mamy topik, jednak samo granie byłoby trochę uciążliwe-nie sądzisz :?:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wskaz mi momenty w ktorych fabula jest kiczowata?

Zaczne od tego, ze kazde zadanie ogranicza sie do tego, ze trzeba kogos zabic by cos uzyskac...

Caly pomysl z dzieckiem boga itp. jest bezsensowany poniewaz postac do konca gry jest NORMALNYM stworzeniem tego swiata... wcale nie udowadnia swego pochodzenia...

Cala gra to nic innego jak sieczka... nie ma glebszych przemyslen(chociazby takich jakie byly w Tormencie)

Dla mnie juz to dyskwalifikuje ta gre...

Kiczowata fabula... chyba sam zauwazyles, ze watki sa takie naiwne... jak opowiesci z ksiazek Slavatore'a...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, według mnie Elder Scrolls 3: Morrowind jest lepszy od Neverwinter Nights.

nie ma sie co nad tym zastanawaic tylko tak jest :). NWN to gra robiona glownie POD MULTIPLAYER, mnie 30 godzin grania niezbyt urzadzalo, dlatego nie mam tej gry. Natomiast Ice Winda 2 i Morrowinda kupilem w ciemno :), zaryzykowalem i powiem wam, ze sie nei zawiodlem.:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem na dość oryginalny pomysł :D walimy meile do Qunika i Smugga aby zrobili topik SESJE RPG ! tam byśmy sobie grali.. co wy na to ???

Taa...oryginalny pomysł, mi się podoba ale jak widzisz realizację tej idei, powiedzmy że mamy topik, jednak samo granie byłoby trochę uciążliwe-nie sądzisz :?:

zanim powstało forum prosilem Qnika aby coś takiego założył powidział że wszystko zależy od nas i jeżeli wszyscy zawolamy o taki topik to kto wie może łaskawcy z cda sie zgodzą a więc prośmy BTW.może i trudno by się gralo asle zawsze jakoś by było a zresztą nie ma rzeczy niemożliwych :idea: 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wskaz mi momenty w ktorych fabula jest kiczowata?

Zaczne od tego, ze kazde zadanie ogranicza sie do tego, ze trzeba kogos zabic by cos uzyskac...

Caly pomysl z dzieckiem boga itp. jest bezsensowany poniewaz postac do konca gry jest NORMALNYM stworzeniem tego swiata... wcale nie udowadnia swego pochodzenia...

Cala gra to nic innego jak sieczka... nie ma glebszych przemyslen(chociazby takich jakie byly w Tormencie)

Dla mnie juz to dyskwalifikuje ta gre...

Kiczowata fabula... chyba sam zauwazyles, ze watki sa takie naiwne... jak opowiesci z ksiazek Slavatore'a...

Nie wszystkie zadania sa tak monotonne jak twierdzisz. Sa takie, w ktorych trzeba kogos usunac ale jest tez wiele innych ciekawych zadan (trzeba cos ukrasc, albo kogos przekonac do swych racji). W grze jest bardzo duzo sciezek, po ktorych mozna kroczyc, grajac mozemy odzwierciedlic w postaci swoj wlasny charakter. Mysle tez, ze rozmowy bohatera z Jaheira, zrozpaczona po smierci Khalida, sa niezwykle glebokie, jak na tego typu gre.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym w grze chodzi wlasnie glownie o walke, po co bylyby te wszystkie statystyki, rodzaje broni czy tez artefakty. Jezeli zas szukasz ksiazkowej fabuly, to musze powiedziec, iz takiej nie znajdziesz, bo jej jeszcze nie bylo i to wlasnie takie gry jak BG, Fallout czy Torment sa najblizsze tego idealu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...