Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bethezer

League of Legends v.3

Polecane posty

@Szw3d0: Gangplanka i Udyra. Gangplank na solotop, a Udyr solotop/jungla.

Po krótkim rozeznaniu chcę Ci jednak powiedzieć, że jeżeli nie poprawisz trochę swojej gry do wbicia 30 lvla to zostaniesz na rankedach zmiażdżony i wrzucony w odmęty 800 Elo. W ciągu meczu średnio zabijasz 1,8 miniona na minutę. To jest mniej niż jeden minion z każdej fali.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego polecacie champa za 3150 pz?? Dobrze mi się grało np Olafem. Chciałbym postać w miarę twardą gdyż papierów nie lubię tongue_prosty.gif Już niedługo 30 i zaczynam rankedy grać biggrin_prosty.gif

Daruj sobie rankedy zaraz po 30 lvlu. Zacznij je np. jak bedziesz miec 500 zwyciestw. W innym wpadku zostaniesz zmiazdzony i dowiesz sie, ze tak na prawde o LoLu nie wiesz nic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@latas

Mam nadzieję że patrzyłeś na moje aktualne konto bo na tym na którym mam nick tak jak tutaj na forum dawno nie gram :D Co do twojego rozeznania to jest sposób żeby sprawdzić jak dużo minionów się zabija w określonym czasie??? Prosiłbym o informację odnośnie tego byłbym wtedy w stanie sprawdzić czy się poprawiłem. Co do tych minionów to jest to spowodowane tym, że nigdy nie gram na midzie i gram normale z levelami 20-18 czasem 30 jak gram z kolegą. Mam jeszcze czas i myślę że się poprawię :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@latas

Mam nadzieję że patrzyłeś na moje aktualne konto bo na tym na którym mam nick tak jak tutaj na forum dawno nie gram biggrin_prosty.gif Co do twojego rozeznania to jest sposób żeby sprawdzić jak dużo minionów się zabija w określonym czasie??? Prosiłbym o informację odnośnie tego byłbym wtedy w stanie sprawdzić czy się poprawiłem. Co do tych minionów to jest to spowodowane tym, że nigdy nie gram na midzie i gram normale z levelami 20-18 czasem 30 jak gram z kolegą. Mam jeszcze czas i myślę że się poprawię biggrin_prosty.gif

No ale widzisz, mida nie grasz, czyli ta linia na pewno kuleje. Rankedy maja to do siebie, ze nie zawszze gra sie na linii na ktorej sie chce grac. A supportami grywasz? Bo na nie tez mozesz trafic. No i na prawde odradzamy granie zaraz po 30 lvlu. Jak spadniesz do 800-900 elo to baaaaardzo trudno Ci bedzie sie wybic. No a mozna spac nizej:P

Tak sie zastanawiam, siedze na tym elo 1150 -1200, czy nie oplaca sie nie brac supporta? Tak na prawde malo jest ludzi, ktora porafi grac pasywnie na dole adekiem "farm to win" i wykorzysywac przewage farmy. Ostatnio trafilo mi sie pare meczy gdzie "supportem" byl np. Voli, Nauti (ale taki ktory tez farmil, nie mial przedmiotow supportowych tylko normalne tankowe) i wszystkie mecze konczyly sie nasza miazdzaca wrecz przewaga. Ostatni np: na topie Olaf, Riven jungla, ja Brand, na dole Corki i Voli wlasnie. Mecz zakonczylismy wygrana i wynikiem 34 vs 3 w 20 min... Takze pomijajac jednego suportujacego Olafa, ktory chyba pierwszy raz gral w lola to mecze bez supporta wygralem wszystkie. Co o tym sadzicie? Podkresle tylko, mowimy o elo okolo 1200.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego polecacie champa za 3150 pz?? Dobrze mi się grało np Olafem. Chciałbym postać w miarę twardą gdyż papierów nie lubię tongue_prosty.gif Już niedługo 30 i zaczynam rankedy grać biggrin_prosty.gif

Daruj sobie rankedy zaraz po 30 lvlu. Zacznij je np. jak bedziesz miec 500 zwyciestw. W innym wpadku zostaniesz zmiazdzony i dowiesz sie, ze tak na prawde o LoLu nie wiesz nic.

Z tymi 500 zwycięstwami to bym nie przesadzał. Mam kolege który gra w Lola i mial ok. 480 rozegranych meczy i igy pewny siebie podszedł do rankedów teraz siedzi na 600 elo. Ja sam mam wygranych zaledwie 200, a dobrze sobie radzę, ale lepiej przed granie rankedów najpierw skompletować runy i ogarnąć wiele postaci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szw3d0: Tak, twoje aktualne - Cynam0n3k. Takie podałeś w ostatnich postach. Co do sposobu - po prostu wbiłem na lolkinga, zsumowałem średnie z poszczególnych meczy a potem podzieliłem przez ilość meczy. Wystarczający na początek poziom to zabijanie mniej więcej 4 z 6 minionów z fali. Tak na oko 80 minionów w 10 minucie, 170 w 20 minucie. Oczywiście to dotyczy solotopa, mida i AD carry. Supportem masz praktycznie nie lasthitować, a u junglera sprawa wygląda inaczej.

IMO nie opłaca się grać solo supportem na rankedach na tym poziomie. Co z tego, że będziesz ładnie wystawiał przeciwników, leczył, chronił. oddawał creepy jak dostaniesz ciołka, który nie będzie potrafił tej pomocy wykorzystać? Lepiej w takiej sytuacji grać duo i razem idziecie na bota.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat na niskim ELO klasyczny (AD carry + support) duo bot też się nie sprawdza z bardzo prostego powodu. Zwyczajnie jest zbyt duże prawdopodobieństwo, że reszta linii zawali sprawę i lane phase się skończy w 10 minucie. Wtedy pozostaje ci gra niewyfarmionym carry i supportem na wrogów, którzy latają po mapie i pchają resztę wież albo zabijają wszystko co się rusza. No chyba, że będziesz miał farta i sam złapiesz kille.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale niskie ELO po prostu często nie potrafi dobrze wykorzystać możliwości farmienia się przez AD. Często też jest tak jak pisał Aiden - pozostałe linie przegrywają tak szybko, że nagle bot zaczyna odwiedzać 4-5 przeciwników. IMO do pewnego poziomu (1400?) nie warto brać typowego supporta, a raczej kogoś, kto w razie gdyby nasz AD był słaby/nie potrafił farmić tak czy inaczej coś zdziała. Ktoś w stylu Nautilusa, Blitzcranka czy Shena.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko przy probie grania np: Ad + tank na bocie narazamy sie na reporty w wypadku przegranej. Bo oczywiscie wina za porazke spadnie na nasze "troll" picki.

Przecież większość tanków to świetne supporty. Branie w to miejsce Maokaia, Nautilusa, Blitzcranka, Leone, Shena czy Alistara to nic dziwnego. Mocne CC i dobra inicjacja to w większości przypadków lepsze wsparcie niż leczenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko przy probie grania np: Ad + tank na bocie narazamy sie na reporty w wypadku przegranej. Bo oczywiscie wina za porazke spadnie na nasze "troll" picki.

Przecież większość tanków to świetne supporty. Branie w to miejsce Maokaia, Nautilusa, Blitzcranka, Leone, Shena czy Alistara to nic dziwnego. Mocne CC i dobra inicjacja to w większości przypadków lepsze wsparcie niż leczenie.

Tylko powiedz to ludziom na nizszym elo... O ile Leona i Blitz jeszcze przejdza jako support to reszta zostanie nazwana troll pickiem i zraportowana. Poza tym ja tez mowie o budowniu ich niesuportowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie jeszcze nie spotkalem z sytuacja w ktorej support tank byl zflamowany za troll pick (elo 1300, ale wychodzilem z 900).

IMO branie tanka na supporta czy po prostu postaci ktora ma spory potencjal do gankowania (np. Pantheon) sie o wiele bardziej sprawdza niz soraka ktora uzyje q na gosciu ktory ma na sobie ignita bo zobaczyla ze ma malo zycia..

Takim supportem tankiem mozemy nawet wycaaryowac gre.

Btw. Jesli mowimy o elohellu polecam kanal gimperra i jego serie "Ucieczka z piekla" na yt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj wieczorem zostałem zniszczony przez taktykę o której słyszałem już wcześniej, ale dopiero teraz ogarnąłem w praktyce. agresywny support i ad carry idą na topkę, gdzie niszczą Twojego solotopera. w tym czasie Ty cały czas pchasz wieżę na bocie, ale nie jesteś w stanie zabić ich solobota (w moim przypadku shen). w końcu wieża na topie pada, a carry+support nafeedowani przychodzą na bota i niszczą też wieżę tam. jak zareagować na coś takiego?

protip - w elohell brać sivirkę na mida, a ap na bota. gwałt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up - Jeżeli taka sytuacja ma miejsce, to przecież Twoja drużyna również powinna zniszczyć ich solobota. Jest to czysty mirror - odciągać przeciwnika od farmy, przez co jest w tyle z itemami. Na pewno trochę życia uratuje mu Philo lub Heart of Gold.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, mam poważny dylemat, zamierzam kupić sobie AD Carry, zastanawiam się nad Fiorą a Varusem. Myślałem również czy nie zaczekać na Regnara. Varusem grałem z rotacji, przyjemnie mi się grało, nie było problemów z last hitowaniem. Z Fiorą miałem mniej do czynienia aczkolwiek uważam, że jest dobrym pickiem zarówno na solo topa jak i AD Carry. Dlatego trudny dla mnie wybór a jak Wy byście wybrali ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, fiora to nie ad carry.

Jesli szukasz postaci zadajacej obrazenia fizyczne i wahasz sie pomiedzy tymi dwoma champami to polecam fiore. Czemu? Daje po prostu wiecej frajdy. Mozna isc nia na topa, w jungle, budowac na 5 tiamatow itp.

Varusem tak sie nie pobawisz, ale jesli szukasz postaci do powaznego grania a nie do zabawy to polecam varusa oprocz tego ze nie ma zadnego mechanizmu ucieczki to jest to super ad carry.

Fiora w porownaniu z innymi topami jest bardzo papierowa, a gangow z jungli tez nie ma jakichs super.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co aż taki nerff na Zyre jak grało mi się nią tak w miarę 5 wygranych 2 przegrane, tak teraz nic nie mogę ugrać mam 6 porażek i jedną wygraną. Albo mi spadł skill albo ona jest trochę zbytnio znerfiona. Ehh pogram nią jeszcze trochę może za parę dni będzie mi lepiej szło a jak nie to sobie ją odpuszczę i pogram czymś innym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...