Skocz do zawartości
Gość Razomak

Dark Souls (seria)

Polecane posty

Ja, Chąc-niechcąc, nie mam możliwości zapoznania się z Demonami. Wolę grać na PC a kupno konsoli dla tej jednej gry to dla mnie trochę za duży wydatek. Może kiedyś Demon's Souls zostanie wydane na komputerach. Zobaczymy. Ale skoro o tym mowa to też mam nadzieję na coś świeżego. Myślę że tak będzie, bo w końcu Dark Souls 2 już nie będzie swoistym spinoffem Demon's Souls tylko pełnoprawną grą, a to do czegoś zobowiązuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto mówi o kupnie gry? EpicNameBro ma serię, która rozprawia o Demon's Souls. Przy okazji, intro (wraz z wątkiem głównym) Dark Souls było - moim zdaniem - mało motywujące i strasznie dezorientujące. Nie bardzo było wiadomo kto z kim i dlaczego, ale byli tacy, którzy twierdzili ze "ta seria tak ma" (czy coś w tym stylu). Intro Demon's Souls temu przeczy. Podoba mi się też to, że gra miała dwa intra. Jeden przekazywał pewną historię, a drugi pokazywał gameplay przypominając mi w pewien sposób o intrze z Left 4 Dead 1.

Edytowano przez Holy.Death
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kiedyś Demon's Souls zostanie wydane na komputerach

Szanse zerowe. Demon's Souls to marka należąca do Sony. Dark Souls nazywa się Dark Souls i jest duchowym spadkobiercą właśnie dlatego, że From chciał zrobić wersje multiplatformową gry.

Niedobrze... Kto pobanuje tych, co nie będą korzystać ze spoilerów?

:podnosi dłoń:

W sumie najbardziej to ja powinienem się pilnować, bo w dzień premiery będę miał wersje konsolową. Postaram się nie spamować tutaj zbyt wiele na temat gry. No, chyba że chcecie tongue_prosty.gif

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Holy.Death Twój komentarz był ostatnią zachętą do rozpoczęcia oglądania Crushing Battle Chat autorstwa ENB właśnie. Co do zdania że tak seria tak ma - jeżeli chodzi o serię nie jako Soulsy ale jako Dark Souls, to śmiem twierdzić że to zdanie jest prawdziwe. Z tych trzech pierwszych odcinków CBC (tylko półtorej godziny gry) które miałem czas zobaczyć to wydaje mi się że w DeS fabuła i świat są podane w bardziej oczywisty sposób, chociaż są wyjątki, jak zwykle. Natomiast w DaS prawie nic nie jest powiedziane wprost - wot, jesteś wybrańcem, masz zabić tego i tego, i krzyżyk (estus?) na drogę. A kto chce to ma do dyspozycji mnóstwo przedmiotów czy niuansów, z których może zebrać wiele rzeczy w całość, choć kilka z nich pozostaje tylko i wyłącznie domysłami. Mnie osobiście w sumie bardziej pasuje sposób prezentowania świata przez Dark Soulsy.

A'propo estusa (czy estusu, nie jestem pewien co do odmiany), pewnie Ameryki nie odkryję, ale znalazłem w słowniku że aestus po łacinie znaczy gorąco lub upał. Nieźle, FromSoft. Całkiem nieźle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up z tego co mi wiadomo to ENB nie ukończył (jeszcze?) crushing battle chata? Nie mogę doczekać się jego filmów dotyczących lore w dark souls 2, to będzie coś. Tylko będę musiał się powstrzymać z oglądaniem aż do premiery na PC niestety.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli nie skończył to z większą chęcią będę oglądał tę serię niż jakąś inną głównie dlatego, że preferuję właśnie "live chat"; jest bardziej spontaniczny. Na pewno nie skończył serii Let's Prepare to Die (17 odcinek był ostatnim jeśli mnie pamięć nie myli).

Miałem niedawno dosyć... ciekawą? sytuację. Będąc zdesperowanym stwierdziłem, że mając 23 poziom dołączę do Alviny i spróbuję się wreszcie pobawić w PvP. Efekt - bieganie przez bite 30 minut z jej pierścionkiem bez żadnej inwazji. Dark Souls na PC jest martwe. Kolejny powód żeby czekać z niecierpliwością na dwójkę :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dark Souls II will be available on PC/Steam April 25th, 2014!

Miesiąc po premierze konsol pojawi się DkS II na PC. Jest to oficjalna informacja.

Nie zmienia to faktu, że przez brak ich zdecydowania zaopatrzyłem się w wersję PS3, jednak po jakimś czasie pewnie sięgnę po PC. O ile oczywiście gra będzie tego warta(według mnie jest, jednak zobaczymy) i rzeczywiście sprawa pvp będzie na wysokim poziomie(lepsze połączenia, brak lagów etc.).'

Edit: Poprawka. Miesiąc po. O ile ktoś gra tylko na PC to będzie ciężki miesiąc spoilerów.

@down

PSN: ShakeCaine. No i nie wiem, jak będzie z tym pvp lub jolly, bo gra na razie wydaje się bardzo losowa w kwestii dobierania przeciwników. Może, jednak w przymierzu od pojedynków będą takie opcje ^_^

Edytowano przez Shaker
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, w końcu nie jestem jedynym który gra na PS3! Podaj swój PSN

Oj tak jestem za tym, żeby więcej osób grało w Dark Souls 2 na PS3 wink_prosty.gif

Panowie jeśli można podajcie swój PSN chętnie dodam Was do mojej listy. No i innych posiadaczy PS3 ślijcie swoje PSN na mojego PW. Co do Dark Souls 2 to muszę sobie na razie odpuści z racji takiej, że nie przeszedłem 1. Właściwie muszę zacząć od początku.

Edytowano przez Ozzi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łe, zazdroszczę wam. Ja muszę czekać jeszcze 1,5 miecha na wersję PC, ale jest jeden plus: wtedy już inni gracze być może przejdą już DSII i będą wskazówki gdzie iść w razie gdybym totalnie nie wiedział co dalej robić. Przez ten czas pewnie będę oglądał jakieś streamy, bo uważam, że ta gra jest tak nieprzewidywalna, że streamy mi nie zaszkodzą. Zresztą, oglądałem pierwsze 20 minut i walkę z pierwszym bossem i jest moc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kawalorn pewnie weź tylko dzidę, trzeba będzie coś upolować do jedzenia. I telewizor. I taki maluteńki generator na korbkę Pogramy w demons souls :D a tak na serio: jak będziecie zaczynali zabawę w DS2? Ja planuje build pod str/int, z tego co słyszałem to piromancja skaluje się teraz z inteligencją, co nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się wtrącę z pewnym, głupim pytaniem:

Kojarzy ktoś z was trailer Dark Souls, w którym główną rolę odgrywał Artorias ostrzący broń na kamieniu? Nie jestem pewien, ale chyba też był jego głos jako narratora. Taki bardziej humorystyczny filmik, nie mogę go nigdzie znaleźć (yt, google), a chciałem to komuś pokazać i nie daje mi to spokoju... smile_prosty2.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do znawców, nie wiem czy wcześniej się o to pytałem ale zapytam was jeszcze raz. Jak ulepszyć Estusy do +1? ;) No i muszę się pochwalić, że udało mi się w końcu dojść w Depths do Bonfire. Znalazłem też Large Ember ale nie wiem do czego to służy. Szczerze też wam powiem, że gra mi się świetnie ale największym problemem jest znalezienie drogi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby ulepszać Estusy musisz znaleźć Fire Keeper Soul, a potem zanieść ją do Fire Keepera (jak np. ta babka zamknięta pod ogniskiem w Firelink Shrine) i ona go ulepszy. Jedna dusza jest w kościele, na ołtarzu, tam gdzie biło się w pierwszy dzwon. Maksymalnie można Estusy ulepszać do +7 ale raczej nie jest możliwe zrobienie tego w jednym przejściu.

Large Ember zanosisz do kowala obok kościoła i pozwala on na ulepszanie broni do +10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest klątwa? To dlatego żadna roślinka nie działała a ja myślałem, że to trucizna jest... No to powiedz mi jak dojść do tego kościoła? Gdy wyjdę z Depths będzie ten ksiądz czy muszę się wrócić wcześniej? Tak w ogóle doszedłem do bossa Gaping Dragon czy jakoś tak, i teraz pewnie będę tydzień czasu uczył się jego taktyki i zachowań smile_prosty.gif

Edytowano przez JediMati
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu wracaj się tam gdzie walczyłeś z Gargulcami, nie bardzo wiem jak inaczej mam opisać drogę do kościoła. tongue_prosty.gif A także zwrócę uwagę, że jak zostałeś przeklęty to było to opisane dużymi białymi literami na czarnym tle na środku ekranu, więc wiesz... Pay attention.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapłan w wieży z pierwszym dzwonem. Ewentualnie handlarka przy skrócie z Firelink do Capry.

Gaping Dragon(Vag... Dragon) jest łatwy o ile nie utrudnisz sobie zadania przez dosyć prosty i często popełniany błąd, no ale o tym musisz się sam przekonać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim!

Jestem szczęśliwym (?) posiadaczem pierwszej części w wersji Steam i od dłuższego czasu przymierzam się do tego, aby zanurzyć się w świat, gdzie samodoskonalimy się z każdą kolejną śmiercią i "uczymy" się gry od początku do końca. Przeglądałem parę stron internetowych, jak i wymieniłem się opiniami z kilkoma osobami, przez co mam jako takie pojęcie o tytule, jednak słyszałem, że granie na laptopie, bez paru modyfikacji usprawniających rozgrywkę i jej płynność, a także niektóre kluczowe elementy gameplay'u (np. sterowanie klawiaturą i myszką) jest drogą przez mękę.

Stąd moja prośba do Mrocznych wymiataczy - co poradzilibyście zrobić przed pierwszym uruchomieniem DS? Druga sprawa - słyszałem, że jest polonizacja gry od Cenegi - ktoś miał z nią styczność? Dobrze się prezentuje, czy niszczy klimat jaki możemy uzyskać grając w oryginalną wersję językową?

PS

Czy na notebooku z i5-2430M + GT540M + 4GB Ram mogę liczyć na płynną rozgrywkę? Jeśli tak, to w jakich ustawieniach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawą jest ściągnięcie DSfix, który pozwala modyfikować ustawienia graficzne i nie tylko, oraz DSMfix, który znacznie polepsza działanie myszki. Co do polonizacji, to jest ona raczej niezbyt dobrze zrobiona i polecałbym ją, tylko jeśli ma się problemy ze zrozumieniem angielskiego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...