Skocz do zawartości
Gość Razomak

Dark Souls (seria)

Polecane posty

Czy tylko ja mam problem z rejestrowaniem kombinacji klawiszy w DkS2 (chodzi mi o klawiaturę)? Od ostatniego patcha prawie w ogóle nie mogę zrobić ataku w trakcie biegu, co jest strasznie dziwne, bo nie miałem z tym wcześniej problemów, w końcu zrobienie go nie jest trudne - po prostu szybko biegnę i w trakcie biegu wciskam przycisk ataku. Ostatnio jednak postać po prostu przerywa bieg i wyprowadza zwykły atak. O co chodzi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://static.giantbomb.com/uploads/scale_super/17/170628/2371705-1350777120251.jpg

PS - Wie ktoś, co znajduje się w skrzyni w świątyni z obrazem? Bo nie wiem, czy warto się tam fatygować. Chodzi o skrzynię, znajdującą się na lewo, gdy idziemy po belkach. (Anor Londo, oczywiście wink_prosty.gif ).

EDIT: Wcześniej działał. Nie wiem co się stało. Nie mogę go znaleźć nigdzie indziej. Szkoda.

EDIT2: Źle przekleiłem link. Teraz działa. :)

Edytowano przez Kirrin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 pytania, Dark Souls 2. Czy Sun Sword to dobry miecz? Która włócznia, oprócz Heide Spear, jest warta uwagi?

Uwielbiam włócznie, szczególnie fajnie mi się ich używa w tej grze. Z drugiego rycerza Heide w 3. lub 4. godzinie gry wypadła mi taka, której używam do teraz, przez 50 godzin gry, wciąż mi dobrze służy w NG+. Gdybym wiedział, że miałbym taką broń, nazwałbym swoją postać "Princess Stabbity", tak bardzo uwielbiam moją włócznię, jej wygląd, obrażenia i moveset. Zastanawiam się jednak (po 50 godzinach gry z jedną bronią), czy są gdzieś jakieś inne, lepsze lub równie ciekawe włócznie (po 50 godzinach gry z jedną bronią, już sobie pogratulowałem). Zastanawiałem się przykładowo nad włócznią niby-Orsteina i Pate'a, myślałem także nad dzierżeniem dwóch włóczni niczym Diarmuid Ua Duibhne, legendarny irlandzki włócznik.

Sun Sword mnie ciekawi, bo mógłby ładnie działać w mojej misji chwalenia słońca poprzez wesołą kooperację. Poza tym potrzebuję dobrego miecza, który nie jest większy niż ja sam i dobrze leży w jednej dłoni. Bronie takie jak Murakumo dobrze mi służyły w walkach z przeciwnikami wrażliwymi na ich miażdżące ataki, ale wracałem do włóczni ASAP. Poza tym w buildzie mam trochę FTH, a Sun Sword chyba bazowo ma elektryczne obrażenia i skalowanie z FTH.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Sun Sword'u nie mogę nic powiedzieć, to mógłbym polecić ci Mastodon Halberd. Jak sama nazwa wskazuje jest to halabarda, ale zza tarczy też można bić i ma dobry dmg do róznych build'ów(ja wyciągałem 400-700 na cios moim paladynem) choć nie dam ręki sobie uciąć bo od miesiąca nie grałem więc nie wiem jak tam patche pozmieniały wink_prosty.gif

Edit: dodam że dla osoby chwalącej słońce(czytaj: pod wiarę) dobry jest Defender Greatsword, zenchantowany pod błyskawice :)

Edytowano przez ST4LKER
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnośnie dwójki.

Ciągle gram i ciągle natrafiam na podpowiedzi o iluzorycznych ścianach. Czaskam mieczem i czym się da a ściana się nie "rozpływa", ktoś robi ludzi w konia czy tutaj niewidzialne ściany działają inaczej?

I pytanie odnośnie zręczności i tego co gdzieś wyczytałem (chyba to było w recenzji cda), że dodając ten atrybut nasza postać zacznie inaczej walczyć, inne animacje? Czy się mylę :P?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blik

Większość takich podpowiedzi to trolle :D Ukryte ściany w większości przypadkach są widoczne po wsadzeniu Pharrosa - zaczynają się świecić i dopiero potem można je rozbić.

A co do Agility - ten stat nie definiuje jak szybko postać się będzie poruszać czy atakować - to jest zależne od tego ile ważysz - to tylko określa ile klatek przy unikach jesteś nietykalny oraz jak szybko używasz przedmiotów - na 120 AGL chyba o pół sekundy skraca się czas użycia np. estusa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryte ściany w większości przypadkach są widoczne po wsadzeniu Pharrosa - zaczynają się świecić i dopiero potem można je rozbić.

Tak, ale prócz tego są iluzoryczne ściany których w przeciwieństwie do jedynki nie rozwalamy mieczem, ale które ujawniają się jak naciśniemy przy nich klawisz akcji (A na padzie od X360, X na PS3). Czasami jest to trochę irytujące, bo ludzie nawalą wiadomości zaraz pod ścianą i trzeba się nagimnastykować żeby się ujawniła (ale trolle też są, więc za długo nie ma się co męczyć).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebawem ostatnie DLC do dwójki. Przynajmniej mam nadzieję, że ostatnie. W każdym razie ja zacząłem sobie No Death run, na który mam ochotę już od bardzo dawna, a kiedyś nawet zrobiłem podejście, niestety - grawitacja. Na razie idzie mi dobrze, pokonałem Lost Sinner. Zrobiłem sobie jednak przerwę, bo walka z Ruin Sentinels była trochę ciężka, bo przez przypadek spadłem na dół i musiałem walczyć z trzema na raz, więc spacja (roll) trochę dzisiaj została nadwyrężona. Sama walka z Lost Sinner też mi kiepsko poszła, a wszystko dzięki hitboxom. Niestety nie jestem aż tak bardzo doświadczony w walkach z bossami, bo dużo czasu spędziłem w PvP, więc doszedłem do NG+ na jednej postaci, na drugiej skończyłem tylko NG, więc trochę problemów będę miał z tymi hitboxami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami jest to trochę irytujące, bo ludzie nawalą wiadomości zaraz pod ścianą i trzeba się nagimnastykować żeby się ujawniła (ale trolle też są, więc za długo nie ma się co męczyć).

Iluzoryczne ściany powinny mieć pierwszeństwo, czyli jeśli masz pod nią wiadomość, zawsze pierwsza zostanie użyta ściana zamiast tej wiadomości.

@Xardas80

Jaki dokładnie twój problem z hitboxami? Te powinny być w porządku przynajmniej we wspomnianych przez ciebie walkach.

Poza tym mała rada, korzystaj z przywołanych NPC w konkretnych walkach. Pogadaj z Lucatiel w Lost Bastille, wyczyść lochy w Sinner's Rise, jej znak będzie obok windy na dole i idź na bossa. Oczywiście Lucatiel sama jej nie zabije, ale odwraca uwagę gdy tego najbardziej potrzebujesz. NPC przywoływany do Ruin Sentinels praktycznie sam ich pokonuje spamem zaklęć, ty musisz za niego jedynie tankować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Lost Sinner miałem ten problem, że kiedy wyprowadza "pchnięcie mieczem", to mimo dobrego rolla i tak dostawałem obrażenia, a byłem już wtedy zupełnie obok tego miecza. Tak czy siak walka jest już dawno za mną.

A z przywoływaniem summonów, to nie mam na to ochoty. Co to za radocha przejść grę bez ani jednej śmierci, kiedy do pomocy ma się NPC (albo gracza).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iluzoryczne ściany powinny mieć pierwszeństwo, czyli jeśli masz pod nią wiadomość, zawsze pierwsza zostanie użyta ściana zamiast tej wiadomości.

Potwierdzam, nieważne ile wiadomości jest pod faktyczną iluzoryczną ścianą, użycie odpowiedniego klawisza/przycisku pada, zawsze aktywuje w pierwszej kolejności tajemne przejście :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, mój "no death run" zakończył się w Iron Keep i to na Smelter Demonie. Trochę mi głupio, bo po tej przekolorowanej wersji w ostatnim DLC zwykły Smelter nie był mi straszny. Co prawda śmierć była głupia, bo zapomniałem, że jak podpala swój miecz, to przy uderzeniu w ziemię wysyła w kierunku gracza falę ognia i zginąłem podczas picia Estusa. Na szczęście cały run trwał około godziny, więc nic strasznego się nie stało. Spróbuję po raz kolejny... kiedy indziej.

Tymczasem 2 dni do Crown of the Ivory King.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem, jako że nie chce mi się pobierać od razu tak więc w DS2 gram dopiero gdy dlc jest stąd taka pomyłka ;) Ale i tak ciekawe jak będzie z ostatnim dlc bo od początku już cenowo mi się nie podobały, potem 1szy dodatek pogorszył zdanie, ale to co usłyszałem o 2gim poprawiło me zdanie i jeśli 3ci będzie spoko(+ season pass stanieje) to kupuje :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się okazuje, tym razem nie tylko udostępniono patch, ale od razu też można zacząć grać w DLC. Nie jestem pewny, czy to błąd From czy miła niespodzianka. W każdym razie skorzystałem. Na razie ledwie liznąłem Crown of the Ivory King i pograłem 30 minut, ale cholera. Jeżeli bossy nie zepsują mi opinii, to zapewne będzie to dla mnie najlepsze DLC. Klimat wylewa się z ekranu już od momenta wkroczenia w obszar DLC. Fabularnie jeszcze wiele nie wiadomo, a i ja nie mam zamiaru spoilerować, ale jeżeli moje przypuszczenia będą prawdziwe, to... fabuła będzie mocnym punktem tego DLC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze słabo łapałem wątki w dark souls(jam prosty człek, jak nie podsuną pod nos to ślepym, a i gameplay dla mnie ważniejszy) choć jeśli będzie AŻ TAK DOBRY ten dodatek to cóż.... od dawna mnie ciśnie na season pass :D Jakbyś mi mógł podrzucić swoje zdanie/recenzje o nowym dlc to byłbym bardzo wdzięczny ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...