Skocz do zawartości
Gość Razomak

Dark Souls (seria)

Polecane posty

@up

Po twoich rewelacjach aż włączyłem dark souls i okazuje się, że zarówno logowanie do GfWL jak i sama gra działa normalnie. Ponadto GfWL nie będzie wyłączane przez microsoft o czym cd action pisało w tym artykule: http://www.cdaction....dows-live.html. Więc jak widzisz możesz spokojnie zastanowić się nad kupnem gry.

Edytowano przez Forafix
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o steamową wyprzedaż, to najbardziej czekałem na Dark Souls właśnie. Pojawiały się inne kąski, na które miałem chrapkę, jak na przykład Skyrim, albo Kingdoms of Amalur: Reckoning, ale twardo czekałem na DS, bo chciałem doświadczyć tej mitycznej trudności itp.

Doświadczyłem, do Taurusa podchodziłem jakieś 8 razy :D Gdzieś w okolicy szóstego, kiedy to wskoczył na wieżę, zrzucając mnie z niej, ogłuszając i dobijając atakiem z wyskoku, tak jakoś zwątpiłem w sens kolejnego przechodzenia sekwencji tylko po to, żeby znowu zginąć, ale w końcu dałem jakoś radę. To uczucie zwycięstwa zmieniło moje podejście o 180 stopni. Dla tych kilku minut triumfu mam zamiar dalej grać. Fenomenalna sprawa.

I do tej pory się dziwiłem, czemu niby to GFWL jest takie straszne w Dark Souls, dopóki w chwilę po rozwaleniu opancerzonego dzika nie urwało mi połączenia z internetem. Jezusicku, nie spodziewałem się tego, że DS po prostu wróci mi do menu głównego, jak gdyby nigdy nic. I oczywiście trzeba będzie powtórzyć podejście, bo tak. :(

Ale chyba skończę DS. W 80h ale skończę :cheesy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w Żelaznej Warowni i chcę pokonać Demona Kuźni. Dotychczas używałem Miecza Półtoraręcznego +6, jednak chcę przerzucić się na Wielki Miecz (mam go już na +4). Aby ulepszyć go bardziej, potrzebuję dużego odłamka tytanitu. Gdzie można go w miarę łatwo zdobyć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. :D Udało mi się pokonać gigantów w lokacji Czarny Jar. Wydaje mi się, że znalazłem buga, który sprawia, że praktycznie nie walczymy z nimi. Zaraz po wejściu na arenę skierowałem się w prawo, do pokoju z windą. Zjechałem windą w dół, a następnie do góry. Następnie przebiegłem do pokoju z tyłu areny (tam gdzie jest skrzynia). Zbliżyłem się do jego końca. Wtedy przeciwnicy po prostu stanęli na swojej domyślnej pozycji i zaczęli tupać. Teraz tylko zabiłem ich, najpierw pierwszego (po prostu zaatakowałem go, nawet się nie odwrócił, byłem cały czas za nim), a potem drugiego (kiedy zostało mu ok. 300 hp przypadkowo znalazłem się pod nim i wtedy zaatakował, jednak łatwo było go dobić). Koniec! :)

Wykorzystałem otrzymany klucz i mam już zbroję Havela, ale brakuje mi udźwigu. :/ Planuję wykorzystać dusze bossów. Biorąc pod uwagę, że mam Wielki Miecz +7, myślę że warto. Jak myślicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Dark Souls 2 dusze bossów wykorzystuje się inaczej niż w DkS. Tutaj się nie ulepsza broni +10 za pomocą duszy, tylko po prostu u jednego z dwóch NPC się wymienia duszę na broń albo czar, więc twój Wielki Miecz +7 nie robi żadnej różnicy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. :) Niedawno zainwestowałam w DSII. I póki co to jest gra, której jakoś nie mogę ugryźć. Mam wersję na PC i przedewszystkim irytujące jest straszne sterowanie. Denerwuje mnie też to, że w pudełku z grą nawet się twórcy nie pokusili o jakikolwiek poradnik dla gracza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest złego w sterowaniu DaS2 na PC? Jest tam od groma opcji i każdy może sobie dostosować klawisze pod siebie, co szczerze polecam, bo moim zdaniem domyślne sterowanie w DaS2 jest paskudne (ja sam sobie ustawiłem takie sterowanie, jakie było w DaS).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowanie w DS2 jest o tyle denerwujące, że nie można (przynajmniej w moim przypadku) w żaden sposób przypisać akcji do dodatkowych klawiszy w myszce, a dodatkowo jest około półsekundowe opóźnienie między naciśnięciem LPM/PPM a reakcją postaci. Ja to rozwiązałem przypisując odpowiednie ataki do klawiszy 1 2 3 4, po przyzwyczajeniu się jest całkiem wygodnie. Poza tym, irytuje trochę fakt, że tylko konkretne akcje można przypisać do myszy. Niewykluczone że któryś patch to zmienił; po tym jak zmieniłem opcje już tam nie zaglądałem, a jeżeli to tylko po to żeby sprawdzić czy opóźnienie gryzonia dalej występuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę ustawiłam po swojemu ale i tak nie mogę się przyzwyczaić. Mam jeszcze pytanko, które pewnie uznanie za banalne, jak to jest z tym podnoszeniem poziomu bo jeszcze tego nie rozszyfrowałam. Idę do tej kobiety koło oginiska i otwiera mi się ta tabelka i nie mam pojęcia jak rozdawać te dusze żeby podnieść współczynniki. Wyglada to tak: http://i62.tinypic.com/23h9g1s.jpg

Sorry, wiem, noob jestem. xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po prostu działa tak, że jak masz to okienko, to tak: Tam na górze jest twój poziom, pod nim masz ilość posiadanych dusz, a pod tym (obecnie na czerwono), masz ile dusz potrzeba do zwiększenia poziomu. Na razie nie masz wystarczającej ilości dusz, więc się nie pobawisz statystykami. Jak już masz odpowiednią ilość dusz, to po prostu strzałkami góra/dół jeździsz po statystykach, a jak chcesz w którejś coś dodać, to strzałka w prawo, jak jednak się rozmyślisz, to strzałka w lewo. Jak już uznasz, że cię to satysfakcjonuje, to klikasz zatwierdź i tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed samą Freją nie ma ogniska. W tej lokacji masz dwa ogniska - to, które już zapaliłeś i drugie w miejscu gdzie są te wciągające piaski. Żeby się tam dostać musisz zjechać po linie na tą półkę, gdzie jest pająk i mag. Dalej już trafisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...