Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

FotoSmuggler

Polecane posty

A jakie zdjeia wam się najbardziej podobały? Mnie powaliły te z kotami! Miód! Tylko jak, Smugg, zrobiłeś takie ujęcia? Przecież koty z reguły nie siedzą i nie czekają, aż je taki Smuggler znajdzie i sfotografuje:D

I ja tez nie siedze i nie czekam az sie kot ustawi - chodze, kombinuje, probuje, podchodze, skradam sie, urzadzam zasadzki - i z ilus tam zdjec zawsze sie cos wybierze :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdjęcie !bagheera... Czy mi się wydaje, czy to jest negatyw?

Nie. To nie jest negatyw, tylko czarnobiale z duzym kontrastem, w efekcie czego trawa wyszla az biala - ale zalozeniem bylo oddac rozne odcienie ciemnosci (czarny kot na czarnym tle), wiec trawa to se moze byc biala.

I zdjęcie !PICT16321121. Retusz-->negatyw czy też krótki czas naświetlania przy słabym świetle?

Na pewno nie negatyw, nie lubie fotek negatywowych i zadnej do tej pory nie zrobilem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smuggler co spowodowało, iż z pokaźnej ilości luster dostępnych na rynku w "rozsądnej" cenie wybrałeś właśnie tego Dynaxa a nie D70 czy EOS 350D? Zaważyły jakieś względy techniczne czy miałeś wcześniej osprzęt Minolty?

Hm, troszke kwestia kasy ale bardziej tego, ze ow Dynax po prostu mi przypadl do gustu. Caly czas myslalem, ze kupie Canona 350D, a potem poprzymierzalem sie do niego i Dynaxa... i juz byl tylko Dynax. Stabilizacja obrazu tez swoje zrobilo. A analogowa Minolte, i owszem, mialem ale to akurat nie wywarlo zadnego wplywu na wybor. Czemu nie D7D z kolei? Coz, bo to w sumoe to samo co 5D, fakt ze solidniejsza budowa, lepszy wizjer i lepsza ergonomicznosc... ale jakos Mala Lady bardziej mi pasowala. TO byl wybor sercem, nie rozumem. :)

A tak Bogiem a prawda za duzego wyboru luster wowczas nie bylo, bo zostal jeszcze Nikon D50 (jakos zupelnie mi nie siedzial), Olympus (ale jego na oczy nie widzialem) i Pentax, do ktorego z kolei jakos nie mailem zaufania. No i calkiem poroniony IMO Samsung.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo sam drepczę w miejscu i drapię się po głowie. Od roku myślę o lustrze. Już byłem pewien EOS 350D, ale rynek w miejscu nie stoi (ceny też) i znów mam dylemat - Sony Alpha100. Choć jakoś nie wierzę, w uniwersalne firmy... Masz zdanie o tej "rewelacji"?

Druga sprawa. Boję się kupić lustro bo to początek spirali wydatków (szkła). Ponadto powiedz jak żona reaguje na sporą konkurencję w postaci Małej Lady, nie ma podejrzeń o kochankę (brak czasu dla żony - zapewne kochanka, nocne wypady w plener - zapewne kochanka, zamyślony wzrok w przestrzeń - zapewne zakochany w kochance, kurczący się budżet domowy - zapewne sponsoring kochanki)? Nie wszystkie kobiety akceptują hobby i pasję.

Trzecia sprawa. W wielu testach luster występują zarzuty do konkretnych modeli o szumy w ISO powyżej 400. Czy zdarzyło Ci się strzelać w takich czułościach? W końcu to nie są pro lustra i jakoś nie wyobrażam sobie sytuacji wymagających ISO 800 czy 1600. Co ty na to?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo sam drepczę w miejscu i drapię się po głowie. Od roku myślę o lustrze. Już byłem pewien EOS 350D, ale rynek w miejscu nie stoi (ceny też) i znów mam dylemat - Sony Alpha100. Choć jakoś nie wierzę, w uniwersalne firmy... Masz zdanie o tej "rewelacji"?

>>>Jako ze to klon Malej Lady, to mam dobre zdanie, choc musze przyznac, ze WIZUALNIE Minolta podoba mi sie duzo bardziej. No ale akurat wyglad aparatu to maly pikus - tu liczy sie te 10 mpix i automatyczne czyszczenie matrycy...

Druga sprawa. Boję się kupić lustro bo to początek spirali wydatków (szkła).

To prawda. Ale to juz przeciez zalezy od ciebie, przymusu kupowania nie ma. Ale jak sie ma troszke kasy, to parcie zeby cos nowego dokupic, jest, nie powiem. :)

Ponadto powiedz jak żona reaguje na sporą konkurencję w postaci Małej Lady, nie ma podejrzeń o kochankę (brak czasu dla żony - zapewne kochanka, nocne wypady w plener - zapewne kochanka, zamyślony wzrok w przestrzeń - zapewne zakochany w kochance, kurczący się budżet domowy - zapewne sponsoring kochanki)? Nie wszystkie kobiety akceptują hobby i pasję.

Akurat moaj zona reaguje b. pozytywnie, bo widzi, ze to pasja, ktora mnie wciagnela (i tym samym nie mam czasu na ogladanie sie za Duzymi lady na ulicach :)), a i chetniej teraz w plenery wyskakuje na spacer itd. zeby sobie pofocic, a wczesniej to raczej wolalem sobie w chalupce posiedziec :)

Trzecia sprawa. W wielu testach luster występują zarzuty do konkretnych modeli o szumy w ISO powyżej 400. Czy zdarzyło Ci się strzelać w takich czułościach? W końcu to nie są pro lustra i jakoś nie wyobrażam sobie sytuacji wymagających ISO 800 czy 1600. Co ty na to?

Cala E3 robilem w 1600 i sporo NBA tez, wlasnie po to, by a) nie uzywac flesza, B) [w wypadku NBA] dawac krotkie czasy naswietlenia. I szumy tragiczne wcale nie sa, a po odszumieniu zdjatka nie wygladaly gorzej niz na Panasie na 100 :). Dla mnie 200-800 ISO to normalny standard pracy, 1600 gdy musze, a 3200 gdy nie ma innego wyjscia. Nie demonizowalbym szumow, bo Mala Lady na 800 i tak szumni mniej niz wiekszosc zoomiakow na 80-100. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smugglerze - gratuluję Ci zdjęcia z chmurami (tego jakby gradientowego red-yellow). Ja całe życie swoje krótkie poluje na coś równie pięknego, i cieszy mnie, że również (bez obrazy, ale jednak...) amatorom się takie cosie udają, nie tylko profesjonałom z pięcioma photoshopami w kieszeni :)

Gratuluję! :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: Smuggler mam pomysł na świetne zdjęcie i okładke zarazem. Jestem pewny, że wszystkim antyfanom się spodoba, gdyż będzie wyrażać wsztko to co wiemy o waszym czasopiśmie. A mianowicie zrób zdjęcie swojej śmi******j DU** a nazwą cię: Dupny Gość.

Niektorzy naprawde lubia chodzic po Bronksie z tablica "I hate niggas!". Ich wola. Wiadomo jako to sie skonczy... I skonczylo. Wziales z ban'ki i adieu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do Smugglera odnośnie jednego zdjęcia z nowego numeru. To zdjęcia !P10207393_filtered.jpg przedstawiające dach kościoła. Czyżbyś mieszkał w tej okolicy? 8) Czy byłeś tam tylko przypadkiem?

Nie pamietam ktory to kosciol ale w poblizu jednego mieszkalem, w poblizu drugiego jeszcze mieszkam, a jeszcze to dlatego, ze w przyszlym roku sie wyprowadzam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smugglerze - gratuluję Ci zdjęcia z chmurami (tego jakby gradientowego red-yellow). Ja całe życie swoje krótkie poluje na coś równie pięknego, i cieszy mnie, że również (bez obrazy, ale jednak...) amatorom się takie cosie udają, nie tylko profesjonałom z pięcioma photoshopami w kieszeni :)

Gratuluję! :D

Po prostu sie fukslo, bylem we wlasciwym momencie we wlasciwym miejscy po wlasciwej stronie samolotu - moja zasluga w tym taka, ze trzymalem (jak zawsze) aparat po reka i skorzystalem z okazji.

PS. Sam sie okreslam jako amator (z jakimis tam ambicjami ale 100% amator) wiec jaka w tym obraza? Obrazilbym sie raczej jakby mnie nazwac zawodowcem, bo uznalbym to za wredna kpine :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do Smugglera odnośnie jednego zdjęcia z nowego numeru. To zdjęcia !P10207393_filtered.jpg przedstawiające dach kościoła. Czyżbyś mieszkał w tej okolicy? 8) Czy byłeś tam tylko przypadkiem?

Nie pamietam ktory to kosciol ale w poblizu jednego mieszkalem, w poblizu drugiego jeszcze mieszkam, a jeszcze to dlatego, ze w przyszlym roku sie wyprowadzam :)

To ten pomarańczowy z zielonym dachem. Parafia Chrystusa Króla. To ten gdzie dalej mieszkasz? Czyżbym mieszkał niedaleko Smugglera? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki naprawdę fajne. Zwierzaczki bardzo ładnie wyszły. Spodobało mi się zdjęcie drzewa. Podobne maluje ;)

Nieraz z banalnej rzeczy można zrobić bardzo ładne zdjcie.

Ja od jakiegoś czasu próbuję coś wychwycić w Elblągu. Wiele fajnych zdjęć można tu zrobić(jak i w innych miastach :) ). Smug, zdjęcia fajne! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...