Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

FotoSmuggler

Polecane posty

Ja niestety nie mam jeszcze cyfrówki. W tym roku chcę kupić ;) Uwielbiam robić zdjęcia. Różne ciekawe rzeczy zawsze uwieczniam na komputerze(Często "wynajmuję" od znajomego aparat).

Zdjęcia w bonusie ciekawe. Bardzo fajnie zrobione.

Smug, jaki mi polecasz aparat cyfrowy do kupna? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety nie mam jeszcze cyfrówki. W tym roku chcę kupić ;) Uwielbiam robić zdjęcia. Różne ciekawe rzeczy zawsze uwieczniam na komputerze(Często "wynajmuję" od znajomego aparat).

Zdjęcia w bonusie ciekawe. Bardzo fajnie zrobione.

Smug, jaki mi polecasz aparat cyfrowy do kupna? ;)

Zaden - bo nie wiem czego oczekujesz i ile masz kasy. Ale na poczatek Canon A610 powinien byc OK.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mowiac od dawna 'siedze' w temacie i poza paroma wyjatkami to te zdjecia nie przypadly mi do gustu. polecam za to strone plfoto.com . tam na pewno rzetelnie ocenia, napisza, co zrobic zeby fotki byly jeszcze lepsze, etc..

pozdrawiam!

Jestem tam (i nie tylko tam) od dluzszego czasu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety nie mam jeszcze cyfrówki. W tym roku chcę kupić ;) Uwielbiam robić zdjęcia. Różne ciekawe rzeczy zawsze uwieczniam na komputerze(Często "wynajmuję" od znajomego aparat).

Zdjęcia w bonusie ciekawe. Bardzo fajnie zrobione.

Smug, jaki mi polecasz aparat cyfrowy do kupna? ;)

Zaden - bo nie wiem czego oczekujesz i ile masz kasy. Ale na poczatek Canon A610 powinien byc OK.

Ew A530 jest trochę tańszy, a możliwości ma bardzo podobne. Ogólnie większość serwisów poleca Canona, bo i z automatu ładnie "cykają" i jak ktoś się zna to można się ustawieniami pobawić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam takiego (a530) kupiłem 2 tygodnie temu i jak na totalnego amatora stwierdzam, że warto było pozbyć się niemal całego zapasu kasy (dodam, że nie warto oszczędzać na karcie pamięci, 1gb z miejsca i nie przejmuje się ilością fotek ;-))

a co do idei FotoSmugglera to jestem za :) chętnie zobaczę więcej fotek :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smug, pomysł genialny, wreszcie Ci co nie więdzą, że Wrocłąw peknym miastem jest dowiedzieli się tego :wink:

Ktoś napisał wcześniej, że jakieś zdjęcie jest zrobione z okna redakcji, chyba się pomylił. bo z okien redakcji mozna zrobić tylko zdjęcie posterunku straży miejskiej ( chyba, że macie z drugiej strony okna ) 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam takiego (a530) kupiłem 2 tygodnie temu i jak na totalnego amatora stwierdzam, że warto było pozbyć się niemal całego zapasu kasy (dodam, że nie warto oszczędzać na karcie pamięci, 1gb z miejsca i nie przejmuje się ilością fotek ;-))

a co do idei FotoSmugglera to jestem za :) chętnie zobaczę więcej fotek :)

ja tam wolalbym jednak np. A610 i mniejsza karte pamiatki - no ale...

Warto zainwestowac w aku i ladowarke.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy szanownego Pana po urlopie :P Mamy nadzieję, że wypoczął Pan na wakacjach i zapomniał o niegodziwościach tego świata ;) Ale teraz wracamy na ziemię! Szef każe coś napisać, tu kończy się deadline... A tu jakiś znerwicowany facet próbuje zripostować się Sz. P. za wstępniak do poprzedniego AR... ;) [wszytko wymawiane idealnie spokojnym tonem] :P

A co do tematu:

Myślę, że dział można zostawić. Robi Pan (jakie miłe słowo :P ) naprawdę udane zdjęcia. Szczególnie wyszło to z kotem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam wolalbym jednak np. A610 i mniejsza karte pamiatki - no ale...

jakoś wcześniej 610 nie wpadła mi w oko (tj w ogóle ją chyba przeoczyłem) a szkoda, bo widze, ze ma wyświetlacz na "wysięgniku" ze tak to nazwe. No ale teraz to juz takie gadanie tylko :P

Warto zainwestowac w aku i ladowarke.

Na szczęście miałem wcześniej, ale wiem o co chodzi. 200+ zdjęć z fleshem + zoom, zabawa opcjami itp. i akumu powiedział dość :P (choć nie wiem czy był do końca naładowany ;P)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem wrazen - kontynowac ten dzial na plytkach, czy nie ma sensu?

A jesli tak - to dlaczego tak i dlaczego nie? :)

BTW: klilka pierwszych zdjatek z Tunezji

http://www.gry-online.pl/s043.asp?ID=5511213

pod sam koniec watku. Enjoy.

Parę uwag do pierwszych trzech fotek z powyższego linka, jeśli można.

1. Ładna kompozycja, brak nieco ludzi (rzecz gustu). Niestety lekko niedoświetlone, osobiście wziąłbym pomiar światła z samego mola, zablokował i wtedy strzelił z niebem. Ponadto balans bieli szwankuje - kamulce zbyt w kierunku czerwieni.

2. Tutaj nie zastosowałeś poprawnego kadrowania - 1/3 do 2/3 i nie wiem co chcesz pokazać - niebo czy molo. Wnioskuję z długich cieni, iż późny zachód słońca. Czy użyłeś filtra połówkowego, wygląda że tak. Ponadto dziwne smugi wzdłuż nieba po skosie? Co to?

3. Kadr fajny, tylko niepotrzebne te obcięte nogi pod strzechą i ta kobieta z prawej. Niedoświetlona fotka o dobrej kompozycji. Skąd ta potężna chmura z lewej wpadająca w fiolet - taka burza was dorwała? To jednak chyba błąd w fotce ale nie wiem dlaczego.

Zaznaczam, iż jestem absolutnym amatorem w dziedzinie fotografii a powyższe krytyczne uwagi mają na celu pomóc autorowi i nie są przejawem jakiejkolwiek złośliwości.

Jeśli autor nie życzy sobie komentarzy to się z miejsca dostosuję.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem w temacie o CDA 11/06, że fotki wyszły wręcz PORAŻAJĄCO!

Szczególnie Wrocław śliczny i urokliwy... Najmniej koty, bo zwierząt nie lubię, ale to już raczej prywatny odchył :)

Jeśli chcesz usłyszeć wiele miłych słów to się zarejestruj na Digart.pl i puszczaj je tam jedną dziennie. Komplementów Ci starczy na dwa lata :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie - witam serdecznie!

I teraz wypływ moich najprawdopodobniej mało ciekawych wywodów. Przechodzę do sedna: wszystkie zdjęcia zrobiły na mnie ogromne wrazenie (oczywiście nie takie same : ) ) to jedno szczególnie przypdało mi do gustu - mianowicie efekt mgły na rynku (mniemam, że właśnie na rynku - wrocław odiwedzałem tylko jako małe dziecko) powoli pochłaniającej drzewa... Świetny klimat tajemniczości i piękna.

Myślę, że to co napisałem powyżej wystarczy jako określenie, że z wielką przyjemnością obejżę kolejne zdjecia Pana Smugglera!

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Smugglerze. Fajne te zdjęcia, ale ja sto razy chętniej zobaczyłbym porządny fotoreportarz z pracy w CDA. Może też przyda Ci się mała rada: jak cieniujesz gradientem krawedzie zdjęć, spróbuj zamiast leveli użyć "Selective colour" (zdjęcie -> dopasuj -> kolor selektywny). Z kolorów wybierz wtedy szary i zwiększ w nim zawartość czarnego (lub jakiegoś innego) Daje to troche (moim zdaniem) fajniejszy efekt.

Ps. Jestes zarejstrowany na DIGART.pl? jak tak to zapraszam do oglądnięcia moich fot. ksywka DaemonCleaner

Pozdro!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem wrazen - kontynowac ten dzial na plytkach, czy nie ma sensu?

A jesli tak - to dlaczego tak i dlaczego nie? :)

BTW: klilka pierwszych zdjatek z Tunezji

http://www.gry-online.pl/s043.asp?ID=5511213

pod sam koniec watku. Enjoy.

Parę uwag do pierwszych trzech fotek z powyższego linka, jeśli można.

1. Ładna kompozycja, brak nieco ludzi (rzecz gustu).

>>>Co ja sie nameczylem, zeby w koncu sobie poszli :)

Niestety lekko niedoświetlone, osobiście wziąłbym pomiar światła z samego mola, zablokował i wtedy strzelił z niebem.

>>>Tak mialo byc, dla klimatu - ja wlasnie obnizylem EV o 0.7 przy fotce.

Ponadto balans bieli szwankuje - kamulce zbyt w kierunku czerwieni.

>>>Troszke bym polemizowal, bo robilem to z RAW, wiec moglem manipulowac balansem i uznalem, ze tak mi pasi.

2. Tutaj nie zastosowałeś poprawnego kadrowania - 1/3 do 2/3 i nie wiem co chcesz pokazać - niebo czy molo. Wnioskuję z długich cieni, iż późny zachód słońca. Czy użyłeś filtra połówkowego, wygląda że tak. Ponadto dziwne smugi wzdłuż nieba po skosie? Co to?

>>>Nie wiem, byly na niebie. A reguly kadrowania sa takze po to, by je lamac. Kadr centralny jest wrecz perfidny - niebo ziemia 50/50 i w samym centrum ta latarnia. I faktycznie filtr polowkowy byl w uzyciu.

3. Kadr fajny, tylko niepotrzebne te obcięte nogi pod strzechą i ta kobieta z prawej. Niedoświetlona fotka o dobrej kompozycji. Skąd ta potężna chmura z lewej wpadająca w fiolet - taka burza was dorwała? To jednak chyba błąd w fotce ale nie wiem dlaczego.

>>>Nie, ten fiolet to niebo, ta biel to przeswietlone niebo - tak to moze wyjasnie. (Zdjatka zas sa jeszcze bez uczciwego kadrowania, na razie po prostu wyciagnalem je z RAWow, na dokladna obrobke czas przyjdzie).

Zaznaczam, iż jestem absolutnym amatorem w dziedzinie fotografii a powyższe krytyczne uwagi mają na celu pomóc autorowi i nie są przejawem jakiejkolwiek złośliwości.

>>>Wiem. Ja sie NIGDY na konkretna krytyke nie obrazam.

Jeśli autor nie życzy sobie komentarzy to się z miejsca dostosuję.

Pozdrawiam

Wlasnie sobie zyczy jak najbardziej :)

A tu kolejna porcja Tunezji, w watku od posta bodaj 101

http://www.gry-online.pl/s043.asp?ID=5544436&N=1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Smugglerze. Fajne te zdjęcia, ale ja sto razy chętniej zobaczyłbym porządny fotoreportarz z pracy w CDA.

>>>Wszystko w swoim czasie,

Może też przyda Ci się mała rada: jak cieniujesz gradientem krawedzie zdjęć, spróbuj zamiast leveli użyć "Selective colour" (zdjęcie -> dopasuj -> kolor selektywny). Z kolorów wybierz wtedy szary i zwiększ w nim zawartość czarnego (lub jakiegoś innego) Daje to troche (moim zdaniem) fajniejszy efekt.

>>>NO akurat nie cieniuje to polaczony efekt filtru polowkowego i winiety. Ale tym niemniej rada cenna i skorzystam.

Ps. Jestes zarejstrowany na DIGART.pl? jak tak to zapraszam do oglądnięcia moich fot. ksywka DaemonCleaner

>>>Tam akurat nie ale wszyscy mnie zachecaja... to moze i sie skusze :)

Pozdro!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rady to rady - ja osobiście polecam filtry umieszczone w darmowym konfiguratorze zdjęć google - Picasa (do ściągnięcia tutaj - to chyba jakiś referal, niestety właściwego adresu nie znam...). Może i jest ten cuś prostacki, ale zarówno kadrowanie jak i podstawowe filtry + selektywne barwy + świetnie działające blury i sharpeny, robią z niego naprawdę miły i darmowy kombajn dla amatorów :)

Po kliknięciu czterech guzików i po pociągnięciu trzech suwaków z nudnego zdjęcia Pałacu Kultury nocą zrobiłem to - http://andre.boo.pl/palac.jpg a raczej http://www.digart.pl/praca/350082/Pomnik_Ludzkosci.html. Mi się podoba :)

Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

indigo nazwałeś się amatorem :?: Ja prawie nic nie czaje z tego co napisałeś :!: a zdjęć i foto obróbek robie po 30 miesięcznie :D Jak długo zajmujesz się fotografią :?: I czy można zobaczyć gdzieś Twoje prace :?:

Amatorem jestem i nie sądzę by miało się to zmienić. Może co najwyżej amatorem z ambicjami. Dotychczas zrobiłem jakieś 5000 zdjęć ale to absolutnie nic nie znaczy. Zrobię następne 50000 zdjęć i to utwierdzi mnie w przekonaniu, że nie potrafię robić fotek.

Zamiłowaniem do fotografii zaraził mnie ojciec jakieś 16 lat temu. W podstawówce byłem i miałem Fed 3 a później Zenita 11. Nauczył mnie również wywoływać foty w domu (powiększalnik i całą chemię posiadam).

Nie. Nie upubliczniam swoich prac i na razie tego nie zrobię - nie uważam ich za warte pokazania.

@Smuggler

W tej sytuacji pozwolę sobie w wolnym czasie ocenić parę następnych fotek - robionych lustrem i wcześniejszych - i przedstawić swą opinię.

Prośba - obecnie strzelasz z lustra, bodajże Dynax 5. Czy mógłbyś przedstawić tu bądź wskazać miejsce gdzie jest całe resumee twego sprzętu? Jestem ciekaw obiektywów?

Noszę się z zamiarem zakupu lustra i twa opinia na temat Dynaxa byłaby wskazana.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

indigo nazwałeś się amatorem :?: Ja prawie nic nie czaje z tego co napisałeś :!: a zdjęć i foto obróbek robie po 30 miesięcznie :D Jak długo zajmujesz się fotografią :?: I czy można zobaczyć gdzieś Twoje prace :?:

Amatorem jestem i nie sądzę by miało się to zmienić. Może co najwyżej amatorem z ambicjami. Dotychczas zrobiłem jakieś 5000 zdjęć ale to absolutnie nic nie znaczy. Zrobię następne 50000 zdjęć i to utwierdzi mnie w przekonaniu, że nie potrafię robić fotek.

Zamiłowaniem do fotografii zaraził mnie ojciec jakieś 16 lat temu. W podstawówce byłem i miałem Fed 3 a później Zenita 11. Nauczył mnie również wywoływać foty w domu (powiększalnik i całą chemię posiadam).

Nie. Nie upubliczniam swoich prac i na razie tego nie zrobię - nie uważam ich za warte pokazania.

@Smuggler

W tej sytuacji pozwolę sobie w wolnym czasie ocenić parę następnych fotek - robionych lustrem i wcześniejszych - i przedstawić swą opinię.

Prośba - obecnie strzelasz z lustra, bodajże Dynax 5. Czy mógłbyś przedstawić tu bądź wskazać miejsce gdzie jest całe resumee twego sprzętu? Jestem ciekaw obiektywów?

>>>Kitowy (czyli do kitu :)), slynna flinta czyli Minoltowa 70-210/4 (ta jest OK) i stalka Minolta 1.7/50 (bardzo OK choc trzeba do niej dojrzec :)).

Do tego Helios z Zenita i Pentacon 2.8/135 na M-42. Obecnie odkladam kase i bije sie z myslami co na miejsce kita - a gdy tylko cos wymysle, to zaraz sie oakzuje ze albo to nie jest takie dobre jak ktos mowil albo jest cos lepszego (ktore potem tez okazuje sie nie bez wad) itd. Leb mi peka od myslenia :)

Noszę się z zamiarem zakupu lustra i twa opinia na temat Dynaxa byłaby wskazana.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...