Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

FotoSmuggler

Polecane posty

A niby co ja robie zamieszczajac te podgladowki? :)

Ale plik ze zdjeciami (oryginal) ma 2-4 MB (a zdarzaja sie i 9 MB), zas kazda konwersja oznacza utrate jakosci.

Wczoraj sprawdziłem - zrobiłem zdjęcie aparatem (1600x12000) - zajmowało 7,14MB... za pomocą ACDSee zapisałem jeszcze raz jako *.jpg, wyszło 2,54MB... to wpadłem na pomysł: otworzyłem jescze w Paincie, i zapisałem raz jescze jako *.jpg i... wyszło 725KB :!:

Na gołe oko utraty jakości po konwersji nie było widać.

Żeby sprawdzić dokładniej jakość przed i po... wydałem 70gr na wywołanie zdjęć (po 35gr sztuka) w formacie 15cm x 12cm i... nie było różnicy - a jakość wywołania była na profesjonalnym poziomie...

Wczoraj także zobaczyłem DOKŁADNIE wszystkie Pana zdjęcia - najładniejsze to Rynek (?) we mgle :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne fotki, ciekawe oryginalne i super wykonane. Mam pytanie, Smuggler: czy masz swoje konto na PLfoto, albo na innym forum fotograficznym ? Jeśli tak, to mógłbyś podać link do swojej galerii ?

Mam ale nie podam :), tam jestem pod innym nickiem, ktoreg owole z pewnych przyczyn nie ujawniac :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem wrazen - kontynowac ten dzial na plytkach, czy nie ma sensu?

Kontynuować, jak najbardziej :) Może tylko w większej rozdzielczości?

Najbardziej przypadło mi do gustu czarnobiałe zdjęcie "staruszka" (to pierwsze). Niby zwykłe zdjęcie ale jakiś smutek z niego płynie...

Inne które przypadły mi do gustu to: kilka drzew nad rzeką(?) przyprawionych do smaku sepią (!P1020701111_filtered), ciemna chmura (!P1030358) i most w sepii.

Mam cyfrówkę i próbowałem kiedyś robić fajne fotki, ale nic dobrego z tego nie wyszło

PS. Smuggler można wiedzieć jaką masz cyfrówkę? Bo ja mam nikona 7900 a często fotki nie wychodzą najlepiej (jakość)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam cyfrówkę i próbowałem kiedyś robić fajne fotki, ale nic dobrego z tego nie wyszło

>>>Bo to jak z jazda na rowerze - trzeba probowac, probowac, kombinowac, podnosisc sie z gleby i znow probowac - a efekty przychodza z czasem

PS. Smuggler można wiedzieć jaką masz cyfrówkę? Bo ja mam nikona 7900 a często fotki nie wychodzą najlepiej (jakość)

>>>A od czego PS albo Gimp? :)

Mialem Canona A510, potem Panasonica FZ-20, obecnie mam cyfrowa lustrzanke - ale wiekszosc fotek, ktore wam wczesniej pokazalem robiona jest tymi dwoma sprzetami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem Canona A510, potem Panasonica FZ-20, obecnie mam cyfrowa lustrzanke - ale wiekszosc fotek, ktore wam wczesniej pokazalem robiona jest tymi dwoma sprzetami.

Ja mam w tej chwili Canona A520 i wielką chęć robienia zdjęć czegoś więcej niż rodzinki przy stole, ale ciężko mi znaleźć czas. 8h w pracy,2h na dojazd do niej w obie strony, reszta na żonę, granie i całą resztę...heh a człowiek narzekał, że tylko 2 mce wakacji jest...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również jestem za kontynuowaniem wrzucania zdjęć.

Ich poziom jest bardzo różny - od zdjęć nieciekawych (parasol z wakacji za przykład), źle zrobionych (też wakacje - owe wieże chociaż doskonale wiem jak ciężko zrobić fotke na tle jasnego nieba), przez intrygujące (menel) aż po wręcz doskonałe (pupa owej kobiety... nie no, żartuję. Na serio to świetne w większości są fotki z wrocławia).

Oceniając jednak całą serię to na wielkie brawa zasługuje pomysłowość i często kadrowanie. Wielkim plusem jak dla mnie jest również fakt, że nie skupiasz się na jednym typie zdjęć, ale skaczesz po wszystkich rodzajach - dzięki temu można cieszyć oko świetnymi makrami (pepsi owns).

Najlepiej Ci wychodzi, IMHO, robienie "życiowych" zdjęć. Wyłapujesz fajne sytuacje :) Podziwiam też fotografowanie meneli (inicjatywę, nie meneli). Wiem, że czasami nie są skorzy do pstrykania im fotek, a z zoomu to jednak nie to samo ;-)

Szkoda, że przy roślinkach ta gałązka z jasnym tłem nie ma wyostrzenia na całą jej długość, ostrość na końcówce mnie nie przypadła do gustu.

Podsumowując: zachęcam do dalszego pstrykania i chwalenia się efektami :) Czekam na następną partię!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...