Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

FotoSmuggler

Polecane posty

Po pierwsze panie antyterrorysta: zdjęcie jest skopane na maksa i jeżeli chciałeś się nim tu pochwalić to wybacz, ale nie ma czym. Wszystkie najwazniejsze wady tej, pożal się boże ekspozycji, wytknął już indigo i miał absolutną rację.

Po drugie panie antyterrorysta: jak masz zamiar zachowywać się jak dzieciak daj sobie na wstrzymanie i nie pisz żadnych postów - z korzyścią dla całego forum.

Po trzecie Smuggler: gratuluję ciekawych fotek - sam jestem fotografik amator i sam mam różne pomysły tego typu - raz wychodzą gorzej raz lepiej - jedyny mój problem obecnie to sprzęt hehe - człek zaczynał od smieny przez zenity, teraz bawię się (od kilku lat) jeszcze analogową minoltą 505si - ale już za miesiąc będzie D50 i wtedy zacznie się szał ;D .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smuggler, często korzystasz z programów do obróbki zdjęć, czy raczej wolisz ich nie zmieniać?

-----------------------------------------------------------------------

z tym w tym roku to blad popatrzylem na daty... ty???? TY niby grasz w RPG juz to widze!!! Buahhahaha śmiech na sali i dwoch kowali....
Tak, a niby czemu Indigo nie może grać w RPGi? Aha! Jeśli Ty w nie grasz, to nikt inny już nie może? Buahahaha, śmiech na sali i dwóch kowali (sam to wymyśliłeś?:|)...
a tak na marginesie... glupio sie z toba gada.
Rzeczywiście... zabawny z Ciebie rozmówca. :D

Ps. Wiktor to moim zdaniem bardzo ładne imię. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas ubrać w słowa wrażenia i myśli powodowane fotami autora. Jako, że jestem przeciwnikiem obróbki zdjęć (od wielkiego dzwonu przycinam i rozjaśniam/ściemniam) nie popieram z założenia tego co robi Smugg (agresywny retusz) ale zaznaczam, to jest moje zdanie a o gustach się nie dyskutuje.

1. Gdzieś w Sousse - nazwę zmienił bym na Zaduma w Sousse, ten jegomość wygląda jakby myślał: W końcu poznałem oblicze Smugglera, tylko co ja z tą wiedzą zrobię? Bardzo udana fotka. Niestety koty nie zareagowały żywiołowo na autora, ciekawe dlaczego?

2. Molo w niepogodę - dalej nie podoba mi się to zaciemnienie lewej strony.

3. Pict2908-01 - Majstersztyk! Najpiękniejsze zdjęcie z tego co widziałem twego autorstwa Smugg. Wierz mi, chciałbym być świadkiem tej sceny. Dziecko wygląda jakby gdzieś się wybierało, mama roztacza aurę spokoju i bezpieczeństwa w kontraście z niesfornością i brakiem cierpliwości malucha. Szkoda, że nie zawołałeś lub pstryknąłęś na malca by spojrzał na ciebie. Odrobinę zbyt przycięte od góry i lewej. Ufff! Dla takiej jednej fotki to i tysiąc nieudanych warto popełnić.

4. Plaża przy hotelu - kurcze, za ciemne.

5. Port w El Kantoui nocą - nocne sceny zawsze mają niepowtarzalny urok. Coś w tym jest. Osobiście zrobiłbym jeszcze zbliżenie i strzelił fotkę tej ferii świateł na parterze budynków (prawdopodobnie knajpy). Fociłeś zapewne ze statywu?

6. Promenada Sousse - Ciekawy układ geometryczny, naprawdę. Na marginesie fotka zyskałaby dużo dynamiki gdybyś gościa przestraszył lub pchnął - ujęcie byłoby arcyciekawe :lol: Czy w połowie długości między chłopcem a lewą krawędzią kadru na tle morza jest plamka, ptak czy może...ufo?

7. Ruiny Kartaginy - uwielbiam takie układy z pogodnym aczkolwiek zachmurzonym niebem, widać wyraźnie działanie filtra połówkowego.

8. Sahara - sama natura stworzyła piękno, ty je tylko (aż?) zgrabnie utrwaliłeś.

9. Słone jezioro - jak wyżej, czy pływa tam zdechła ryba (dół, po środku)?

10. Sousse - cóż, przy takich widokach to aż serce fotografa przyspiesza, swoją drogą wręcz idealnie równolegle wyszła krawędź fotki z blankami wieży.

11. Star Wars - czy te technikalia (anteny?) to pozostałość po Lucasie czy do czegoś to służy mieszkańcom?

12. Molo w ładny dzień - komentowałem to wcześniej, pomimo złamania zasady kompozycji wyjątkowo przyjemny i zgodny układ.

Przyznam, iż w przeciwieństwie do mnie lubisz martwe natury w większości. A szkoda bo portrety wychodzą ci znakomicie. Masz talent chłopie i "czujesz" sceny, zwłaszcza z żywymi "eksponatami". Naprawdę wybrane fotki mogą być powodem do przemyśleń a to pierwszy krok by móc myśleć o galerii dla publiki.

Pozdrawiam i zachęcam do pstrykania również naszej szaroburej rzeczywistości - napewno ciekawsze to niż użeranie się na łamach AR.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas ubrać w słowa wrażenia i myśli powodowane fotami autora. Jako, że jestem przeciwnikiem obróbki zdjęć (od wielkiego dzwonu przycinam i rozjaśniam/ściemniam) nie popieram z założenia tego co robi Smugg (agresywny retusz) ale zaznaczam, to jest moje zdanie a o gustach się nie dyskutuje.

>>>No ja wiem, to jest inna filozofia podejscia do fotki. Ty rejestrujesz chwile, ja ide na wytworzenie/poglebienie klimatu, traktujac fotke dopiero jako polprodukt.

1. Gdzieś w Sousse - nazwę zmienił bym na Zaduma w Sousse, ten jegomość wygląda jakby myślał: W końcu poznałem oblicze Smugglera, tylko co ja z tą wiedzą zrobię? Bardzo udana fotka. Niestety koty nie zareagowały żywiołowo na autora, ciekawe dlaczego?

>>>Tytuly wymyslalem roboczo, zebyscie mniej wiecej widzieli co sie dzieje, nie przywiazuje do nich wiekszego znaczenia.

2. Molo w niepogodę - dalej nie podoba mi się to zaciemnienie lewej strony.

>>>CO poradze, tam bylo ciemno :)

3. Pict2908-01 - Majstersztyk! Najpiękniejsze zdjęcie z tego co widziałem twego autorstwa Smugg. Wierz mi, chciałbym być świadkiem tej sceny. Dziecko wygląda jakby gdzieś się wybierało, mama roztacza aurę spokoju i bezpieczeństwa w kontraście z niesfornością i brakiem cierpliwości malucha. Szkoda, że nie zawołałeś lub pstryknąłęś na malca by spojrzał na ciebie.

>>>Dla zasady nie lubie zdjec pozowanych, ustawionych, stylizowanych itd. Tu jestem zdecydowanie fanem rejestrowania obiektu w stanie naturalnie czystym. Uwazam, ze fotograf winien byc niewidzialny, jego obecnosc nie moze wplywac na focony "obiekt".

4. Plaża przy hotelu - kurcze, za ciemne.

>>>NO OK, rozjasnie.

5. Port w El Kantoui nocą - nocne sceny zawsze mają niepowtarzalny urok. Coś w tym jest. Osobiście zrobiłbym jeszcze zbliżenie i strzelił fotkę tej ferii świateł na parterze budynków (prawdopodobnie knajpy). Fociłeś zapewne ze statywu?

>>> To ze statywu, z obiektywem 1.7/50, wiec zooma sie nie dalo zrobic, a zoom nozny z uwagi na wode (chodzic po niej jeszcze nie umiem) nie wchodzil w rachube :)

6. Promenada Sousse - Ciekawy układ geometryczny, naprawdę. Na marginesie fotka zyskałaby dużo dynamiki gdybyś gościa przestraszył lub pchnął - ujęcie byłoby arcyciekawe :lol:

>>>No wlasnie. A nie chcialem.

Czy w połowie długości między chłopcem a lewą krawędzią kadru na tle morza jest plamka, ptak czy może...ufo?

>>>Hmmm... sprawdze :) Ale imo to pylek kurzu na matrycy - urok lustrzanek, bo jak zdjemujesz obiektyw to do srodka czasem jakis syfek niestety "wlata".

7. Ruiny Kartaginy - uwielbiam takie układy z pogodnym aczkolwiek zachmurzonym niebem, widać wyraźnie działanie filtra połówkowego.

>>>Exactly. Nawet za bardzo ale juz zostawilem jak jest, tam by sie przydal ND2, ja mialem ND4.

8. Sahara - sama natura stworzyła piękno, ty je tylko (aż?) zgrabnie utrwaliłeś.

9. Słone jezioro - jak wyżej, czy pływa tam zdechła ryba (dół, po środku)?

>>>Smiem watpic w tak slonej wodzie zaden wyzszy organizm zyc nie ma prawa. Jesli juz to zdechly szczur :).

10. Sousse - cóż, przy takich widokach to aż serce fotografa przyspiesza, swoją drogą wręcz idealnie równolegle wyszła krawędź fotki z blankami wieży.

>>>Zbyt rowno by nie bylo w tym odrobinki PS :).

11. Star Wars - czy te technikalia (anteny?) to pozostałość po Lucasie czy do czegoś to służy mieszkańcom?

>>>SLuza one mieszkancom Tatooine do pozyskiwania wody :). Miasto jest zasadniczo bezludne (pominawszy handlarzy), sluzylo tylko i wylacznie do nakrecenia scen "mrocznego widma" i jest tylko i wylacznie duza makieta. Ale wrazenie robi. :)

Przyznam, iż w przeciwieństwie do mnie lubisz martwe natury w większości.

>>>Bo nie musze sie martwic, ze sie porusza, skrzywia albo zaczna gapic prosto w obiektyw. :)

A szkoda bo portrety wychodzą ci znakomicie. Masz talent chłopie i "czujesz" sceny, zwłaszcza z żywymi "eksponatami".

>>>Hmmm? Ja wlasnie uwazam odwrotnie, wiec to mile zaskoczenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smuggler, całkiem fajny retusz, choć ja bym się inaczej tymi fotkami pobawił :)

mam pytanie jakim programem się bawisz? (jeśli już ktoś zadał to pytanie to sorry ale jest po pierwszej xD)

No i czemu zdjęcia ją takie malutkie??

1. GIMP i Photoshop.

2. Sa malutkie bo to miniaturki/podgladowki. W oryginale maja 4-8 Mb wielkosci, wiec albo musialbym ich wrzucac po kilka na plytke albo zajmowac z 200 MB, a to jakby LEKKA :) przesada. Ale jak komus jakas fotka wybitnie przypadnie do gustu i chcialby np. jako tapete na pulpit albo co, to zawsze moge podrzucic oryginal na e-maila.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak w ogóle..... Smuggler.... ty chyba nie wiesz co to profeska w foto. Moj ojciec jest fotografem..... nie dorastasz mu :D

Mysle, ze jakby doszlo do pisania recenzji np. najnowszego Splinter Cella, to ja bym twego tate zdeklasowal w podobny sposob. :)

...A poza tym MOJ tata jest 2x wiekszy i zbije twojego tate, o!

OMG :)

Smg: pan Antyterrorysta zglosil ten post do moderatora, argumentujac, ze "Smuggler grozi ZABICIEM mej rodziny". Moderator Smuggler odpowiada: czytanie ze zrozumieniem poplaca, pomiedzy pobiciem i zabiciem jest subtelna roznica, ktora byc moze kiedys odczujesz. A pomijajac fakt, ze grozba jest zupelnie niespelnialna, jako ze moj ojciec od paru lat nie zyje, a dopisek byl ewidentna kpina z poziomu umyslowego czlowieka, podpierajacego sie autorytetem ojca, to sugerowalbym ci zebys troszke przyhamowal w robieniu sobie wyglupow, bo zostaniesz z tego forum "terminated" tak, ze ci ani Grom ani SAS ani nikt inny nie pomoze. Pojal?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu mam dwa pytania (plus wniosek):

1. Czy robisz kilka/kilkanaście ujęć i wybierasz najlepsze, czy liczysz, że Photoshop poprawi :)

>>>Jak mnie temat przykuje to robie 3-4 ujecia, potem wybieram najlepsze, wiesz, czasem warto zrobic pare ujec, zeby potem wscieku nie dostac "kurde, ten debil mi akurat w kadr wlazl i cale zdjecie do d..." - tak mialem kiedys jak robilem analogiem w Egipcie - 15 minut przymierzania sie na pustyni, a na gotowej fotce w rogu jakis idiota akurat leb wsadzil...

2. Prócz tych ewidentnie widocznych jak mocno retuszujesz zdjęcia (plus wniosek - przydałby się jakiś pliczek tekstowy z opisem co tam było grzebane :) )

>>>Iluzjonista nie zdradza sztuczek :). Liczy sie efekt i juz. Czasem stosuje bardzo agresywna obrobke, choc zwykle ograniczam sie glownie do kontrastu i balansu kolorow ew. jakis filtr programowy, czy retusz czegos niepotrzebnego w kadrze/kadrowanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antyterrorysta

Stanie tylem do slonca to akurat idiotyczny pomysl, gdyz wtedy obiekt dostaje sloncem prosto w twarz i robia sie przepalenia, to akurat wiem nawet ja, amator. Sztuka jest wlasnie zrobic dobrze kontrastowe zdjatko pod swiatlo, zapytaj tate :). Ewentualnie mozna wziac slonce za plecy gdy jest nisko, wtedy i owszem, bo cienie sie ladne robia. A co do naswietlenia - ja jako amator uwazam, ze nie ma foty bez naswietlenia, wiec ta rada - ze swoje robi - to faktycznie odkrycie :). Prawie jak "nie ma bytu bez odbytu"> :D

A co do twego zdjecia Budapesztu - nijaki kadr, zerowa kompozycja, przepalone do bolu niebo, widoczne aberracje chromatyczne na lisciach drzew na tle owego nieba, ogolnie mydlo jak nieszczescie.

Pokaz tacie, to ci wyliczy jeszcze z milion innych grzechow :). Powiem tak - gdybym to ja zrobil, nie znalazloby sie w FotoSmugglerze, bo uznalbym je za zupelnie nieudane. Jesli chciales tym komus zaimponowac, to IMO - zupelnie ci nie wyszlo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smg: pan Antyterrorysta zglosil ten post do moderatora, argumentujac, ze "Smuggler grozi ZABICIEM mej rodziny". Moderator Smuggler odpowiada: czytanie ze zrozumieniem poplaca, pomiedzy pobiciem i zabiciem jest subtelna roznica, ktora byc moze kiedys odczujesz. A pomijajac fakt, ze grozba jest zupelnie niespelnialna, jako ze moj ojciec od paru lat nie zyje, a dopisek byl ewidentna kpina z poziomu umyslowego czlowieka, podpierajacego sie autorytetem ojca, to sugerowalbym ci zebys troszke przyhamowal w robieniu sobie wyglupow, bo zostaniesz z tego forum "terminated" tak, ze ci ani Grom ani SAS ani nikt inny nie pomoze. Pojal?

OMG Antyterrorysta...ja widze że u ciebie mózgojadki* zdechły z głodu :P

Mam nadzieję że to tylko żart bo tracę wierę w człowieka xD

*Mózgojadek stworzenie żywiące się tkanką mózgową.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm..tak porównuje sobie zdjecia Smugga i antyterrorysty i wydaje mi się, że anty sie tylko przechwala...takie zdjęcie to ja moge zrobic telefonem komórkowym ;) Wogóle nie wiem co chciałes tym zdjęciem przedstawic...drzewo? przeswietloną kopułe? Czy po prostu chciałes zjechac wszystkich równo i chwalic sie ze ty to taki zaje***ty jestes..

Pozdrawiam wszystkich z wyjatkiem 'profotografa'

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smuggler, naprawde ładne fotosy robisz :) Najbardziej pobodają mi sie te z działow Zwierzaki i Wrocław. Umiesz uchwycic chwile :D Szczególnie podoba mi się fotka z najnowszego FotoSmuggler, dział Wrocław przedstawiająca cmentarz. Taka "trwająca w zadumie" xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GIMP (darmowy) i PhotoShop (niedarmowy i drogi ;/... ale warty swej ceny)

No Photoshop CS2 można już kupić za 1100-1300 zł. Więc nie jest najgorzej... :) A większości fotografów-amatorów wystarczy Elements, który kosztuje już poniżej 400 zł, więc naprawdę nie jest to górna półka cenowa :) Dodam tylko, że moje zainteresowania są czysto amatorskie, nie jestem 12-letnim profesjonalnym antyterrorysto-fotografo-graczem w CSa... :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 1300 zł to można sobie kupic niezły amatorski sprzet (kompakt).

Dla PROfesjonalistów polecam sprzęt o podobnej cenie.Różni się ZALEDWIE jednym zerem: 13000 :)

"a fotoszopa mogem miec za 2 dychy ze stadionu x-lecia".niektórzy to juz się Zapiracili tymi pirackimi CD i DVD... to jest text ("...") który mówi sporo osób...

Na szczęście mają likwidowac ten stadion <jupi> ...zniknie syf (oby!)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam fotkę Smugglera.Po wielkich poszukiwaniach, ogromnych trudach, przeszukiwaniem kartek CD-A (i nie tylko) oraz stron www....

MAAAM !!!

Też chcesz miec ??!

Oto moje wzkazówki (ciesz się, że darmowe!!) (nie, nie zegara, mylisz się):

Primo Eins: Weź nowszy CD-A (byle z 2005 roku i dalej)

Primo Zwei: Przejdź na I stronę o A-R (czyt. Ekszyn redakszyn)

Primo Drei: Zeskanuj twarz smugga (zakamuflowaną!)-granatowa twarz w kółku, czerwone oczy.

Primo Vier: Zastosuj opcję "Invert colors"-odwróc kolory (np. w Paint)

Primo Fünf: Powiększ (zoom itp itd)

Primo Ende: No i macie niemce "fotęcję" :D

Ahahahah i co masz na swoją obronę smugg? oj sory Smugg.Panie Smugg.Bez obrazy trza się szanowac :) Dodam, że NIE jestem antyfanem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doprawdy wybitne. Ale pamiętaj, że Smugg ma odpowiedź na wszystko. nawet, gdyby został przyłapany z połową meksyku w bagażniku, upchniętą pomiędzy ciałami lekko już nadgnitych czołowych polityków i gwiazd Hollywood, to i tak wmówiłby DEA, CIA, FBI, ZOMO i komu tam jeszcze chcesz, że to nie on tylko pierwsza lepsza biedna starowinka z laską przechodząca kulturalnie przez ulice. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doprawdy, sądząc po Twoich ostrzeżeniach (2) polecałbym się (brzydko mówiąc) "zamknąc" (w sobie).End of transmission.

A ja Tobie radzę pisać na temat i nie komentować poczynań innych forumowiczów, bo Tobie też może się pojawić cyferka pod avatarem. - Pzkw

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pentel44

Ludzie, nigdy nie zobaczmy facjaty Wielskiego Smugglera (Big S), ponieważ nasze umysły są zbyt nierozgarnięte (to żarcik, nie obrażajcie się) aby go podziwiać, poprostu jeszcze nie czas, nasze muzgi muszą ewoluować by to ogarnąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby móc oglądać "Big S" faktycznie musimy się rozwinąć. Za jakieś pare tysięcy lat może pokaże się nam w całej swej okazałości :D Ewentualnie pokaże się a potem powie przez megafony w redakcji, że to "prima apprilis! Muahahahaha, nigdy mnie nie zobaczycie, nędzni śmiertelnicy" :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby móc oglądać "Big S" faktycznie musimy się rozwinąć. Za jakieś pare tysięcy lat może pokaże się nam w całej swej okazałości :D Ewentualnie pokaże się a potem powie przez megafony w redakcji, że to "prima apprilis! Muahahahaha, nigdy mnie nie zobaczycie, nędzni śmiertelnicy" :D

Panowie, przypominam, ze dyskutujecie tu o moich fotkach, a nie fotkach moich, jesli czujecie subtelna roznice. A jak nie to ja bede za pomoca opcji "delete" was na nia naprowadzal do skutku :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...