Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RoZy

Thief (seria)

Polecane posty

Tak zmieniając temat, to zanim zagram w nową część, chciałem zasmakować jakiejś poprzedniej. I tu pytanie - która jest najlepsza? Myślałem nad Deadly Shadows, bo jest najnowsza z tych poprzednich, ale słyszałem że różnie ta gra jest odbierana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedle dotychczasowych ocen podanych na głównej gra nie błyszczy, choć wiele jest gier, które na tego typu portalach nie otrzymywały wybitnych ocen, a grało się świetnie. Niestety, jeśli podano, że recenzenci skarżyli się na bugi, to raczej jest już woda po kisielu (tak, to poprawna forma) - trzeba czekać na patche je naprawiające.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera, no to się trochę załamałem. Napaliłem się na nowego złodzieja jak Shrek na widły a tu taki klops, nawet już sobie zarezerwowałem jedną sztukę w moim miastowym sklepie. Recenzje są tak różne że w sumie nie wiem co z tym fantem zrobić, już odpadł Titanfall i nie chce skreślać definitywnie Thiefa. Szkoda, pewnie kupię ale będę sobie pluł w brodę. (A może jednak nie :|)

Co do najlepszej części, to trudno tu w sumie wskazać faworyta. Jedna miała coś czego nie miała druga i na odwrót, nie będę oryginalny i powiem że druga część chyba najbardziej sobie zasłużyła na miano najlepszej. Problem w tym że chciałem ostatnio sobie pograć, ale brakuje jakiegoś pliku z movie, więc nawet nie mogę odpalić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestrzegam chętnych przed zakupem edycji "Master Thief Edition". Dołączony soundtrack jest niekompletny! Po wydaniu kodu uzyskuje się dostęp do jedynie 10-ciu utworów. Chcesz całość?

OFERTA SPECIALNA - Zdobądź ostatnich 10 ścieżek dźwiękowych z gry THIEF OST tylko za $1,99 dolara! By skompletować swój album,..

Pozwolę to sobie zostawić bez komentarza...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Buranchi

Nie skreślaj Thiefa na podstawie recenzji, tylko obejrzyj gameplaye (podany wyżej przez Zdenia chociażby) i sam zobacz, z czym to się je. Ja mam wrażenie, że to jest najzwyklejszy w świecie Thief, a że są zmiany - nigdy nie dogodzisz wszystkim. A recenzje, gdzie ktoś narzeka, że trzeba kraść sztućce można raczej z czystym sumieniem zignorować.

Co do gry - przed zobaczeniem rozgrywki byłem bardzo sceptyczny. Zmiana aktora bardzo mnie rozczarowała a rzekoma potrzeba zatrudnienia młodszego aktora do motion capture jest dla mnie arcybzdurnym argumentem (a to już druga gra, która go wykorzystuje - patrz: SC: Blacklist - albo trzecia, bo i Hitman Absolution zdaje się miał początkowo tak głupi pomysł). Poza tym te nieszczęsne QTE i nastawienie na walkę nie wróżyły niczego dobrego. Ale widzę, że najgorsze poprawili, a reszta wygląda co najmniej interesująco i - co chyba najważniejsze - trudno. Cieszę się, że po takim rozchwianym procesie produkcji Thief wygląda, jak wygląda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupię. Dłuuugo po premierze w jakiejś promocji(tzn. jak zwykle:P).

Oceny mnie tak nie przerażają, ale w recenzji RPS, pochlebnej skądinąd, już znalazłem sporo rzeczy, które mnie odstraszają: levele jeszcze bardziej poszatkowane niż w DS, ciekawy lore z poprzednich części zastąpiony jakimś gloomfestem, kontekstowe sterowanie...

Liczę na to, że łyżką miodu w tej, mam nadzieję, nie beczce dziegciu, okaże się ta dość sławna możliwość "zbudowania" własnego poziomu trudności. Podoba mi się to podejście, i byłoby fajnie, gdyby akurat ten element nowego Złodzieja został spopularyzowany... jeśli dobrze wyjdzie w praniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Quetz Oglądałem gameplaye, mniej więcej wiem z czym nowego Thiefa się je. Mam zarys wszystkiego co zmienili, co mi się podoba a co nie. Dlatego tak trudno jest mi podjąć tą decyzję, mimo że to tylko 109zł nie mam ochoty żeby ktoś mi je wydarł z portfela. Swoją drogą od tego mamy 460 złodziei w sejmie. ;)

@Ganjalf Customizacja poziomu trudności to chyba najbardziej zachwalany element tej gry, chociaż na filmach mimo że gość miał wyłączony tryb Focus, dalej kratki czy inny elementy interaktywne miały niebieską poświatę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że jednak w jakimś patchu, choćby nawet community patchu będzie można te podświetlenia dezaktywować. Takie "ułatwienia" mocno wpływają na klimat gry, bo przecież nie wydaje mi się, że Gareth takowe widział, jeśli twórcy rzeczywiście poszli w stronę jak najlepszego oddania sytuacji panującej na ekranie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymagania już dawno zostały ujawnione. Wystarczy trochę pogrzebać. Co do samej gry, mam nadzieję, że obiecana misja z włamaniem do banku będzie potrafiła dać w kość. Oby była trudno, bo bardzo ciekawi mnie jak po kilku misjach wyglądać będą moje złodziejskie umiejętności... ach, tylko czekać...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymagania już dawno zostały ujawnione. Wystarczy trochę pogrzebać. Co do samej gry, mam nadzieję, że obiecana misja z włamaniem do banku będzie potrafiła dać w kość. Oby była trudno, bo bardzo ciekawi mnie jak po kilku misjach wyglądać będą moje złodziejskie umiejętności... ach, tylko czekać...

Wymagania to jedno, a optymalizacja to drugie. Jak zwalą optymalizację to nawet jak przebijasz wymagania to możesz mieć problemy z wydajnością( no chyba, ze masz rakiete...).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rakietę, to ja mam, jakby coś, to możesz specyfikację przeczytać w moim profilu :D. Swoją drogą, to Core i5 jako rekomendowany, to raczej przy takiej grafice (która wygląda ładnie, nic dodać, nic ująć) optymalizacja wydaje się być w porządku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest przypadkiem gra na UE3? To powinno dać się uruchomić na drewnianych PC, a na low/mid-end GPU typu HD7850/GTX 660 powinno już śmigać z większością opcji na dość wysokim poziomie. Jeszcze nie słyszałem o grze na UE3, na którą ktoś by na PC narzekał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest przypadkiem gra na UE3? To powinno dać się uruchomić na drewnianych PC, a na low/mid-end GPU typu HD7850/GTX 660 powinno już śmigać z większością opcji na dość wysokim poziomie. Jeszcze nie słyszałem o grze na UE3, na którą ktoś by na PC narzekał.

Ja mam procesor: Intel Pentium CPU G3420 3.20GHz

karta graficzna: msi R7770

ram: 4gb

system: windows 8

A mimo to na najniższych mi laguje grę :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety muszę przyznać że i mnie niemiło zaskoczyła optymalizacja tej gry :( Gram na i3 3110M 2,4 GHz, GTX660M i 4 GB RAM i niestety na jakich detalach bym nie grał to ciągle zdarzają się te sekundowe freezy, które są bardzo irytujące. O wiele większym problemem w moim przypadku (nie wiem jak u innych) jest ciągłe wywalanie gry do pulpitu, przez to skutecznie mnie wybija z klimatu, a klimat jest na prawdę świetny (gram na najwyższym poziomie z własnymi dodatkowo ustawieniami), tylko co z tego skoro mnie wywala co kilkanaście minut :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli potwierdza się, że z zakupem wielkich tytułów lepiej poczekać na parę łatek. Jest nadzieja, że to poprawią, choć to rzeczywiście wstyd, jeśli problem jest u innych także nagminny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jednak żaden patch od twórców (broń Boże) nie powstanie, to dopiero będzie kaszana, płacz i zgrzytanie zębów. Oby te bugi takie straszne ostatecznie się nie okazały, bo w grach typowo skradankowych może się to okazać zgubne. Przykład? Dishonored, kiedy to w misji drugiej, gdzie mamy wyeliminować tego typa w czerwonym. Wybrałem zabójstwo przez zatrucie. Wszystko było pięknie, ale po napiciu się tego szlachetnego trunku Cambell przez cały czas leżał na podłodze, a cel się nie zaliczał...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O cie pieron, no faktycznie według ichniego benchmarka mam średnio 21fps na najwyższych możliwych ustawieniach. Mój sprzęt z pewnością do najlepszych nie należy ale spodziewałem się że uda się wycisnąć coś więcej...

Radeon 6870 2GB

6GB RAM

AMD Phenom x4 810 2,6GHz

... i komputer klęka. Jako że jestem zaprawiony w bojach i potrafię znieść wiele(kiedyś miało się gorszy sprzęt) to grać się da, ale nie jest to zbyt komfortowe. O samej grze wypowiem się jak przejdę dalej, ale na razie jest solidnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam się bać o nic nie muszę, bo na fullach wszystko myka pięknie i wspaniale. Swoją drogą, to początkowo miałm nabyć w wersji konsolowej, ale w podkręceniu (całkowitej wymianie) komputera stwierdziłem, że to nie ma sensu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ryseth

To pochwal się jeszcze jaką masz konfigurację, może ktoś wykorzysta ją jako punkt odniesienia.

Gra ewidentnie ląduje na liście życzeń i mam nadzieję, że uda się ja w sensownej cenie zdobyć. Naprawdę robi dobre wrażenie, choć głosu Garretta nie mogę odżałować. Nowy aktor jest w porządku (tak jak nowy Sam Fisher jest ok), ale to nie to samo... To se ne wrati :(.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam nic do ukrycia. Proszę bardzo.

Procesor: Intel i7-4770K

Karta Graficzna: Gigabyte GeForce GTX 770 OC 2GB.

RAM: Patriot Viper 3 Intel DDR3 2x4GB 2133MHz

Chłodzenie: SilentiumPC Spartan Pro

Zasilacz: OCZ Modxstream Pro 700W Modular

Dyski: WD Green WD20EARX 2TB, Kingston HyperX 3K SSD 120GB

Płyta główna: Asus Z87-C

Obudowa: Thermaltake Commander GS-II

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...