Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bethezer

Dota 2

Polecane posty

Ciekawi mnie co sądzicie o nowej postaci - Tusku (nazwa tu obecna nie ma w zamiarze propagować polityki lub nawiązywać do osoby/osób znanych :P). Jak grać? Jakie strategie? Jakie wyważenie postaci w stosunku do innych? Bo co do wyważenie to mam pewne pretensje do twórców i nie chodzi mi o tę konkretną postać. Mam na myśli inne takie jak Drow Ranger, Huskar, Lycantrope, czy Spirit breaker. Ci bohaterowie rzucili mi się w oczy najbardziej. Stają się zbyt silni zbyt szybko, a dodatkowo ich umiejętności często utrzymują ich przy życiu niż umiejętności innych klas (w tym escape). Sam się przyznaję, że bardzo lubię grać na przykład Spirit Breakerem, czy Lycanem, lecz ze względu na mobilność. Nie mówię, że nie gram innymi postaciami, bo owszem gram. Im bardziej ruchliwa, tym chętniej przeze mnie wybierana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tusk tak naprawdę nosi imię Tuskar, w dota 2 został nazwany Tusk zapewne ze względu na prawa autorskie blizzarda.

Ja go widzę w roli agresywnego supporta, ze względu na dużą ilość CC. Co do wyważania... jest irytujący, ale nie ma w docie aktualnie żadnej OP broken przegietej postaci. Są oczywiście postaci nieco silniejsze w aktualnej mecie niż inne (np. KotL), ale wszyscy są mniej więcej zbalansowani. Akurat lycan, Huskar i SB nie są obecnie zbyt dobrymi postaciami.

IMO najbardziej "OP" są obecnie KotL, Lancer i Nyx.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio treningowo grałem Lone Druidem i muszę przyznać, że jest to jedna z najciekawszych postaci w tej grze. Przywoływanie niedźwiedzia, któremu można kupować przedmioty i jest całkiem wytrzymały to super sprawa. Dla graczy początkujących jest on trudny do ogarnięcia ze względu na sterowaniu dwoma postaciami, jak i 2 buildy (jeden dla Druida, drugi dla niedźwiedzia), ale w rękach doświadczonego gracza może dać sporo zabawy, gorąco polecam.

PS.

Dzisiaj miałem mecz w którym w drużynie przeciwnej po 15 minutach został tylko jeden gracz. Ostatnio trafiam coraz mniej Rosjan, ale niestety nadal zdarzają się leaverzy :/ , oczywiście dla każdego po reporcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem czy lone taki ciekawy? Mogę wymienić sporo dużo ciekawszych ;).

Jeśli podoba ci się sterowanie wieloma postaciami po zobacz chena i enchantress. Mogą oni od lvl 1 dominować creepy w jungle, co skutkuje bardzo silnymi gankami w early game.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba mam szczęście. Do tej pory trafił mi się tylko jeden feeder, leaverów nie było zbyt wielu, więc nie narzekam. Z bohaterów całkiem nieźle grało mi się Slardarem. Jego przydatność rośnie, gdy wśród przeciwników mamy jednostki uniewidzialniające. Co myślicie o przedmiotach takich jak boots of travel i hands of midas? Dla jakich bohaterów są szczególnie przydatne, a dla jakich zbędne?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boots of travel (zwane dalej BoT) są podstawowym itemem dla tinkera. Oprócz niego raczej nikt nie kupuje BoT, chyba, że jest już lategame, wtedy ludzie zmieniają swoje PT/PB na BoT.

Hand of midas jest dobry dla farmerów (carry), ale tylko jeśli kupiony bardzo szybko (przed 10. min.), inaczej zbyt późno sie zwróci.

Kupuje go zasadniczo kto chce, to już zależy od preferencji gracza, ale najczęściej naix, void, spectre.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba mam szczęście. Do tej pory trafił mi się tylko jeden feeder, leaverów nie było zbyt wielu, więc nie narzekam.

Ty fuksiarzu.

Przez ostatni tydzień jeśli nie gram w pełnym 5-osobowym premade, w KAŻDYM (z jednym chlubnym wyjątkiem) meczu zdarza się minimum 1 leaver w moim teamie, zazwyczaj więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi również. Aż przypominają się czasy bety LoLa wink_prosty.gif. A tak na poważnie to jest to po prostu niemożliwe, że aż tylu ludzi odchodzi zaraz na początku rozgrywki. Może to problemy z połączeniami a nie leaving? No w każdym bądź razie dzieje się to nagminnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może dlatego że system karania za porzucanie gry w Dota 2 jest mało "karzący", przynajmniej z tego co wyczytałem. Jedyna kara jest taka że trafiasz zawsze na koniec kolejki przy szukaniu gry, bany są tylko za częste wychodzenie, a padają dość rzadko. Może gdyby kary były bardziej dotkliwe (jak w CS:GO, gdzie masz podział na gry casualowe i normalne, za wychodzenie z casualowych nie tracisz nic, za wyjście z normalnych masz bana na normalne właśnie, nie wiem na ile teraz, kiedyś był tydzień), wtedy gracze bardziej by się zastanowili nim wejdą do gry której nie mają zamiaru ukończyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP:

Koniec kolejki, nie dostają punktów za mecz ani itemów. Honestly... trollom i leaveron z zasady to nie robi takiej różnicy, bo to najczęściej rage kidy, ale osobom, które mają np. problem z grą/systemem/whatever to już sprawia problem, bo zazwyczaj dostaną karę niezasłużenie, a team rzadko czeka, nawet jak ktoś o to prosi.

Wczoraj z resztą miałem ciekawy przypadek w związku z powyższym - cały wrogi team miał jakieś problemy. A to jeden, a to drugi, trzeci, czwarty i w końcu piąty tracili połączenie, a my musieliśmy czekać. Ostatecznie zaczekaliśmy, bo tylko jeden z nas odpauzowywał grę. Sam też mam problemy, a Dota niestety dobrą chwilę się ładuje. Gdyby nie znajomi miałbym już więcej "dniowych" kar na koncie. A czy to by tak odstraszało... czasami wolę już żeby ktoś wyszedł i pozwolił nam przegrać w spokoju niż "OMG what team, report retards" itd. po tym, jak wpakował się solo na 5. Dlaczego? "Nie gram pasywnie". Tia...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to problemy z połączeniami a nie leaving?

O, bugi to już osobna sprawa. Od paru patchy i mi zdarzają się crashe (czasem nawet cały steam padnie), ale to wyłącznie podczas wczytywania gry/dołączania do meczy. Jak po 5-15 minutach nagle gościu opuszcza grę i ma K/D/A na 0/4/1 (bądź gorzej) to raczej nie problem z połączeniem ;). Czasem oczywiście zdarza się wypadek i ktoś musi odejść z przyczyn zewnętrznych, ale wtedy zazwyczaj ogłasza to na czacie.

Sam też mam problemy, a Dota niestety dobrą chwilę się ładuje.

O tak, tobie to faktycznie ładną chwilę zajmuje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@leaverzy i feederzy

Już nie mam z nimi problemów. Jak gram sam to najczęściej nikogo takiego nie ma, bo jestem taki dobry, że wrzuca mnie do high/very high ;).

Grajcie dobrze, a leaverow nie będzie . ^^

@down

Skromność to moje drugie imię, powinieneś to już wiedzieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP:

Uh-uh, tak skromność. :P

@Rankin:

I dlatego uruchamiam poczekalnię z botami, dzięki temu gra ładuje się szybciej (jeszcze nie wiesz, co to znaczy czekać, aż ja się załaduję @.@). Trik ciekawy (i pokazujący, jak wspaniale zoptymalizowana jest Dota) i przydatny.

Co do crashy... yesss... wcześniej czegoś takiego nie było. Kolejny ważny element dodany? :trollface:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak gram sam to najczęściej nikogo takiego nie ma' date=' bo jestem taki dobry, że wrzuca mnie do high/very high[/quote']

Mógłbyś wytłumaczyć noobkowi, co to znaczy, że wrzuca cię do high/very high?

Chodzi tu o wyszukiwanie? Nie bardzo wiem na jakiej zasadzie Dota wybiera drużyny w matchmakingu.

Osobiście nie miałem żadnych problemów z leaverami. Być może znowu zostanę ochrzczony fuksiarzem, ale zazwyczaj nawet jak moja drużyna dostaje bęcki, to wszyscy grają do końca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W docie nie ma sposobu, na sprawdzenie na jakim jesteśmy poziomie (nie dosatjemy punktów za mecze etc.), gra jednak dzieli rozgrywki na 3 kategorie (ze względu na poziom graczy): normall, high i very high.

Oczywiście to, że ktoś gra na very high nie znaczy, że wejdzie do gry z dendim, ale to jedyne co gra oferuje.

Można to sprawdzić w "Watch" i ustawiając odpowiedni filtr.

Dodano pierwszy tutorial! Zaraz odpalę klienta testowego i zobaczę jak to się je, potem przedstawię swoją opinię.

Meh, słaby. Porusza tylko podstawowe aspekty typu poruszanie się i farmienie, nie mówi o rolach w zespole, jakie itemy budować etc.

No ale to zawsze coś, zwłaszcza, że dopiero początek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w DOTA2 Test jest. Z nowych rzeczy podoba mi się np. rekomendowany przez innych graczy skill build. Po kliknięciu w książkę w górnym pasku można wybrać skill build danego gracza po czym przy każdym awansie jest zaznaczany złotą obwódką rekomendowany skill, fajna opcja dla początkujących oraz dla tych co grają jakąś nieznaną lub losowo wybraną postacią.

Grałem trochę tym Chenem i szczerze powiedziawszy trochę ciężko mi idzie. Jakieś propozycje jak łatwo przełączać się między jednostkami ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakbyś zrobił sobie grupy bo tabulatorem można się pogubić. Ja osobiście steruje nimi po przez bezpośrednie klikanie (takie przyzwyczajenie z SCII) ale to jest kwestia wprawy. Słyszałem plotki że Dota ma mieć premiere czy OBT w lipcu, może ktoś to potwierdzić czy to tylko plotki?? Chyba na gryonline.pl jest takie info.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawił się ktoś Bloodseekerem w dżungli? Tak się zastanawiam jak go dobrze zbudować do lasku, bo Ursa trochę mnie już nudzi (chociaż solo Roshan na 6 lvl dalej bawi ;)). Myślałem jeszcze nad Lyca, ale podobno jakieś konkretne nerfy ostatnio dostał i ciężko się nim jungluje. Dlatego Bloodseeker.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcza, siekierka. Ewentualnie coś do leczenia. Jak creepy są za silnie to pull albo ewentualnie można iść się podleczyć na lane (ale wtedy wróg wie, że farmimi w lesie).

Jeśli cały czas będziesz w lesie do late game to ja bym nawet powiedział o wczesnym kupieniu Hand of Midas (później i tak się nie opłaca). Osobiście składał bym Force Staff, Radiance, BKB (jeśli gra tego wymaga) później to wedle uznania.

A skille to oczywiście 2 i 3 (jak widzimy, że nasz hero dostał kopa do biegania to patrzymy kto ma mało hp i go jedziemy). Tylko raz 1 i jak masz już 6 to można do woli z lasu gankować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bloodseeker w jungli nie ma większego sensu, bo jest bardzo mocny na linii. Na pubach, na midzie może pokonać większość champów, do tego ma dobre ganki.

Lyca jest ok, ale junglowanie nim jest teraz trudniejsze (zdecydowanie zmniejszono HP wilków).

Jak lubisz jungle, to polecam enigmę, naixa, chen i enchantress. Dwaj ostatni są jednak dość trudni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie lubię Junglowania. Mam złe wspomnienia kiedy kolesie z drużyny farmili w lesie a w tym czasie wrogowie elegancko i systematycznie niszczyli wieże. Obrona już w early-game się załamała, zapanował chaos, nie było tradycyjnego podziału : 2-1-2. Coraz częstsze stały się marsze na osłabione strony a w efekcie całkowicie zdominowali pole bitwy - przez jednego junglera, który nawet nie miał zamiaru pomóc w walce - przykre.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często się to zdarza, że ktoś idzie do jungli i myśli, że farmienie w lesie polega na tym, że się z niej nie wychodzi. I siedzi taki bez wardów, jadą go non stop ale on uparcie tam wraca i nie wyjdzie dopóki nie wyfarmi przedmiotów (notabne jedzie od razu po te z górnej półki, buty? dla noobów).

Innym przykładem jest koleś, który po 10 minutach w końcu wyfarmił w jungli buty (nie, nie są to treadsy, same buty).

Zbieranie grzybów w lesie jest dobre ale trzeba umieć to robić i kontrolować lane przy, której farmimy. Idziesz do lasu ench, axe, naix, nature. Każdy ma jakiś skill spowalniający wroga. Co jak jest okazja pozwala zdobyć fraga. W tym przypadku przykre jest jak ktoś idzie axem i nie daje nic w drugi skill :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...