Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bethezer

Dota 2

Polecane posty

Sposób na lasthitowanie:

0.5 Kup quelling blade - to jest opcjonalne, ale jeśli masz problemy to bierz

1. Czekaj aż creep wroga ma mało hp

2. Uderz go

...

Profit.

:D

Odpal sobie grę testową i staraj się tylko lasthitować (nie atakuj creepów poza momentem lasthitu). Po kilku meczach "poczujesz" postać i będzie łatwiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od carrego, ale dobre supporty to np.:

-Jakiro

-Shadow deamon

-Crystal maiden

-lina

-rubick

-KotL

Hakken zapomniałeś o świetnym supportcie jakim jest Dazzle, nie raz mi tyłek uratował i ma dobre czary pomagające przetrwać na polu bitwy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rzucaj się od razu na jungglowanie w grze online. Zawsze wszystko rób najpierw z botami. Najgorsze jest to jak ktoś pisze, że pierwszy raz gra jakimś hero.

Weź naixa i idź od razu farmić do lasu. Musisz pamiętać o odpowiednich itemach. Nie może być tak, że co trochę będziesz latać się leczyć pod fontannę. Musisz też zapoznać się tym gdzie stacjonują jakie creepy w lesie. Są chyba trzy, słabe, średnie i silne. Nie jestem pewien. No i oczywiście te najsilniejsze poza lasem.

I gdy idziesz do lasu pamiętaj, że gdy będziesz grać ze mną i będę Cie wołać aby zgankować kogoś kto ma mało hp a Ty nie przyjdziesz to najpierw poleci mi piana z pyska a później wyzwę Cię od najgorszych noobów. Nie cierpie tego jak ktoś idzie do lasu i siedzi tam dopóki się nie wyfarmi. A nasze wieżyczki padają...

A za kill masz 200golda :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Dzięki za radę. wink_prosty.gif Farma na linii słabo mi idzie, a boję się iść do lasu, ponieważ nie wspieram wtedy teamu. ;p Z botami rozegrałem parenaście meczy, ale (prawie) wszystkie przegrywaliśmy przez n00b'ków z teamu. Co 4 wie, na czym polega gankowanie!

Nie mówiąc już o wyborze klas i itemów. Przykłady? W teamie jest support, ja jestem carry, i ja muszę kupować wardy oraz kurierów, bo mu się nie chcę wydawać złota. ;p. Albo: Goni mnie dwóch carry, ja mam debuffa i nie mogę używać umiejętności, a carry/nuker/disabler obok nawala spokojnie creepy. ;p

Najgorszą rzeczą są pierwsze gry. ;p Ja jestem w Docie nowy, ale am doświadczenie z LoL'a. Tyle, że samemu nic nie ugrasz. ;p To, o czym pisałem na górze, zdarza mi się też w grze online. ;p Umiem grać tylko hardcarry, oraz tankiem, więc namawiam innych aby brali inne klasy. DUP! czterech carry. ;p Dlatego chcę się nauczyć grać supportem. ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graj na tym solo treningu. Boty dużo pokazują jak grać. Stawiają wardy i kupują kuriera. I da się im rozkazywać, jak wciśniesz "Y" to wyskakuje Ci takie koło i tam masz do wyboru. Np "Brak bohaterów na ścieżce", "Ogłusz". Jak bot ma stuna to go użyje wtedy.

Pod koniec boty oczywiście głupieją. Znaczy te co przegrywają. W jedynce to było i widzę, że w dwójce jest to samo. Nie umieją się w ogóle bronić. Czasem zamiast naparzać w Ciebie to idą bronić wieżyczkę.

Jak tworzysz poczekalnie to możesz tam grać sam przeciwko botom. Spróbuj 1na1, 1na2 i tak aż do 1na5. Da rade. Sam tak grałem w jedynkę i można się tak dużo nauczyć.

PS: Mój nick w docie to oczywiście Blik , możemy zagrać razem jak coś. Np. 2na5 botów :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiego boha byście polecili na łatwego do ogarnięcia tanka, poza Tidehunterem? Jak przyjdzie supporcić jakimś intem to sobie radzę, a czasami trzeba wziąć strengtha, no i kaplica confused_prosty.gif

@DOWN: W menu w zakładce graj masz opcje "Trening solo". Pomiędzy "Koop przeciw botom" i "Prywatną poczekalnią"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiego boha byście polecili na łatwego do ogarnięcia tanka, poza Tidehunterem? Jak przyjdzie supporcić jakimś intem to sobie radzę, a czasami trzeba wziąć strengtha, no i kaplica confused_prosty.gif

Polecam Ci Axa, Lifestealera lub Centaura.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TheMatrix

Możesz też w głównym menu włączyć sobie szybki trening. Masz po lewej zakładki "find a game" i jest tam jedna o nazwie "practice with bots". Paradoksalnie te boty często potrafią dołożyć mi o wiele bardziej niż żywi gracze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zacząłem grać Skeleton King'iem(;p). Wszystko fajnie, gdy w połowie rozgrywki zostałem wyzwany od (beeep) n00b'ów ponieważ używam tego bohatera. Oczywiście nic sobie z tego nie robię, ale mam pytanie. Czy ta klasa jest nielubiana przez wszystkich?

PS. Możecie zaproponować do niego jakiś dobry build?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi coś napisać o Clinkzie? Tzn, czy jest użyteczny w grach przeciw ludziom, bo póki co - testuję go sobie na botach i chyba szkieletor przypadł mi do gustu najbardziej ze wszystkich bohaterów, którymi grałem. I jeszcze takie pytanko od nuba - kupować itemy polecane, czy jednak podane tam buildy są useless?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SK

Postać jest raczej słaba (bardzo nie-mobilna i całkowicie polega na AA), ale dobra do nauki i na nieogarniętych graczy.

Ma bardzo łatwe skille, łatwo się nią farmi, a jak się nafarmi to robi ładny dmg.

Jest też twardy, więc można popełniać błędy i nie umierać.

Build: power treads (str), vanguard, armlet, heart.

@Clinkz

Bardzo fajna postać. Idziesz na solo, szybko farmisz podstawowe itemy i lecisz gankować. Ganki powinny być udane, więc dzięki kasie będzie carrować gry.

Budujesz butki (power treads), aquila a potem rush orchida. Przed gankiem zjadasz dużego creepa z ulti, wchodzisz na niewidce, odpalasz W na autoatak, odpalasz Q, odpalasz orchida i roztapiasz przeciwnika.

Potem możesz złożyć dedalusa, mkb, bkb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę dopóki grasz puby to każda postać będzie dobra, nawet taki SK czy Ursa. Tym bardziej nie widzę sensu polecania kogokolwiek jeżeli dopiero co zacząłeś grę. Zagraj każdym i samemu stwierdzisz kim gra ci się najlepiej. Ja na ten przykład lubię grać Silencerem jako carry chociaż wiem że a) to wcale nie jest carry b) gdybym wybrał go na poważniejszą grę to prawdopodobnie albo zostałbym zniszczony przez pierwszy lepszy setup albo grałbym nim jako support. Ale puby to puby, rządzą się własnymi prawami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hakken - mógłbyś rozwinąć nazwy tych itemów, o których piszesz? Moje n00bowstwo nie zna granic, jeśli idzie o dotę. No i dzięki za porady, choć co do ganków/używania skilli to sam jakoś na to wpadłem :) Z kolei zaskoczył mnie ten fragment o solo - myślałem, że na wzór lola idę na duo bot z supportem. Chodzi Ci o solo top, tak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Clinkz: chodzi mi o solo mid, bo solo top się nie zdarza aż tak często do pownego poziomu, potem solohardlane clinkz może działać, ale ja wolę na hardlane inne postaci (dark seer, windrunner, sylla).

Itemy:

Power Threads

Ring of Aquila

Orchid malevolence

Monkey king bar

Daedalus

Black king bar.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla SK także Battlefury. Masz pasywnego krytyka więc BF się przydaję.

@Cors

5 Carry i idziemy walczyć o zwycięstwo. Oczywiście wygraliśmy. Zespół był złożony z ludzi z czatu. Wszyscy Polacy i komunikacja dużo pomaga. Tak puby żądzą się swoimi prawami. Jedno jednak jest dla pubów zawsze oczywiste. Wygrywa ten kto pierwszy wyfarmi itemki.

Każdemu hero można dać itemki na dmg i hejka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...