Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ghost

Świat Wiedzy - nowy magazyn

Polecane posty

@Smuggler: Dobra, debilny blad z ta "trzcionka". Nie lubie sie wstydzic za moje bledy ort ale musze. Prze 2 lata usiluje pisac porawnie ale mam dysortografie lekka. Choc nie chce sie zaliczac do grupy ludzi piszacych zle po polsku i majacych to gdzies tylko dlatego, ze maja dysortografie.

A pismo uwazam za dobre. Nie napisalem, ze jest zle. I zdaje sobie sprawe, ze liczy sie to co napisano ale jakby sporzadzic je w czcionce CDA to na 1 str weszla by 1 teoria a nie na 2. Pismo moglo by byc wtedy mniejsze i tansze albo w tej samej cenie i z wieksza objetoscia. Albo po prostu mozna bylo by napisac wiecej o kazdej teorii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Smuggler: Dobra, debilny blad z ta "trzcionka". Nie lubie sie wstydzic za moje bledy ort ale musze. Prze 2 lata usiluje pisac porawnie ale mam dysortografie lekka. Choc nie chce sie zaliczac do grupy ludzi piszacych zle po polsku i majacych to gdzies tylko dlatego, ze maja dysortografie.

A pismo uwazam za dobre. Nie napisalem, ze jest zle. I zdaje sobie sprawe, ze liczy sie to co napisano ale jakby sporzadzic je w czcionce CDA to na 1 str weszla by 1 teoria a nie na 2. Pismo moglo by byc wtedy mniejsze i tansze albo w tej samej cenie i z wieksza objetoscia. Albo po prostu mozna bylo by napisac wiecej o kazdej teorii.

Po prostu te czcionke uznano za najlepsza dla tego pisma i to nie na podst. "a bo tak mi sie wydaje" tylko badan...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PeCI - A czy trzeba mieć skończone studia, żeby pisać artykuły? :> Widząc jakie bzdety pisują tu co niektórzy też bym się na jego miejscu wkurzył...

Korzystając z okazji pytanie: czy ktoś jeszcze znany z redakcji CDA "macza palce" w "Świecie Wiedzy"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smuggler się tak wkurza, jakby sam pisał tam te artykuły. A z tego co wiem, to on raczej nie ma żadnych studiów skończonych czy coś w tym guście.

Nawet gimnazjum nie skonczylem... :huh:

Z tekstami w tym pisnie nie mam nic wspolnego, w ogole nie mam nic z nim wspolnego, ale i tak mnie wkurza jak sie wymadrzasz, walac przy tym ortografy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem, przeczytałem, i jestem pozytywnie zaskoczony. ŚW zrobiło duży błąd, reklamując akurat te artykuły, które faktycznie "Fakcizną" zalatują. Ale w samym piśmie są jeszcze inne, moim zdaniem dużo ciekawsze artykuły: ostatnia Oaza na Saharze, labolatoria pod wodą, otrzymywanie energii z fuzji jądrowych, drony wykorzystywane w armii USA. Tak więc za te artykuły duży plus, czytało się naprawdę z dużym zainteresowaniem. Słabiej wypadły te teorie spiskowe: zamiast opisywania 7 teorii po 2 strony każda, lepiej - tak mi się wydaje - opisać np. 3, ale każdą po 4-5 stron, gdzie można było dać więcej dowodów popierających tezy i spekulacje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha jeszcze papier, jest wyraźnie delikatny i ekonomiczny i na cenę 6 zł ok ale przy wyższych to może trącić myszką ;)

"tracic myszka" znaczy mniej wiecej tyle co "czuc naftalina" czyli ogolnie mowiac cos robi starowieckie/przestarzale wrazenie. Np. "design Poloneza traci myszka". Wiec tutaj tak troszke bez sensu...

Kolego jest to jak najbardziej na miejscu ponieważ poruszamy się na forum komputerowo - giercowym a poruszamy temat nowego czasopisma defacto powiązanego z nauką, czyli nowe czasopismo a "stary komputerowy termin" często występujący w prasie komputerowej w ubiegłym wieku. Ale zostawmy to i Poloneza do którego to rzeczywiście nie pasuje.

Wracając do czasopisma, jeżeli pierwszy nr jest za piątaka to jest podejrzenie że to cena promocyjna i normalnie będzie za 10 PLN a to jest stanowczo za dużo, ale jak znam życie to o takich rzeczach decydują tzw. fachowcy bo jak wiemy, tylko proszę się nie czepiać, samochody też są projektowane przez ekonomistów i księgowych i dlatego nowych mercedesów W124 już nie ma :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi to pismo podeszło. Nawet taka pierdoła jak potraktowanie stron i okładki zwykłymi zszywaczami mi się spodobało - czasopismo można "zrolować" i np. wsadzić za pazuchę bez obawy trwałego odkształcenia (w przeciwieństwie do CDA ;) ).

Przyznam, że początkowo, na podstawie fotki okładki wrzuconej tutaj przez Ghost'a, w cichości ducha dość mocno skrytykowałem "Świat Wiedzy". Pomyślałem, że to jakaś kicha stolcowa, bo te krzyczące "nagłówki", ich styl itp. powiały tanią i nawiną sensacją. Jednak gdy pismo wylądowało w mych grabach bardzo się zdziwiłem. "Świat Wiedzy" jest świetnym czasopismem. To swego rodzaju zajawka ciekawych wątków z tzw. wiedzy ogólnej, które każdy może drążyć dalej już we własnym zakresie. Fajnie, że taki zbiór, za przeproszeniem, "fiszek" pojawił się na rynku. Oczywiście te "fiszki" nie są w żadnym razie wyrazem mej krytyki - wręcz przeciwnie. Teksty artykułów, ich styl i objętość, są tak dobrane by nie zanudzić a zachęcić czytelnika do jeszcze większego "poszukiwania prawdy".

Nie mam jakiegoś ulubionego artykułu jeśli chodzi o pierwszy numer. Wszystkie są ciekawe, każdy traktuje o czym innym. To takie mini "Discovery" na papierze :)

Swego czasu, na ViaSat Explorer leciał właśnie program na temat zabójstwa JFK - w toku prowadzonego śledztwa brano pod uwagę różne wątki, nie tylko udział CIA ale i amerykańskich mafii (którym to wojnę wypowiedział brat JFK, Robert) czy KGB. Teoretycznie każda ze wspomnianych sił miała coś zyskać na śmierci prezydenta. Poza tym, udział Oswalda, jako jedynego zamachowca jest dość wątpliwy. Abstrahując od tego co na ten temat pojawiło się w piśmie, eksperci uznali, że w świetle zaistniałych faktów czyli: poruszanie się celu, rodzaj karabinu Oswald'a, ilość oddanych strzałów, częstotliwość ich padania oraz pozycja strzelca, jest niemożliwe aby to właśnie Oswald, jako jedyny, dokonał zabójstwa - facet musiałby obracać zamkiem z prędkością światła (ponoć strzały padły niemal równocześnie), mieć lunetę w oczach i precyzję laserowego skalpela. Ogólnie rzecz biorąc ówczesne wydarzenia w Dallas są niezwykle interesujące.

A tak poza tym to mrówki legionowe są naturalnie ślepe - ich "nawigacja" opiera się na wydzielanych przez nie same wonnych enzymach.

Naprawdę, świetne pismo :)

PS.

Czy w kolejnych numerach pojawi się coś na temat UFO, bliskich spotkań, relacji świadków, uprowadzonych itp.?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, czasopismo ogólnie fajne. Interesujące ciekawostki na początku, fajny, zgrabny język... Chyba nie będzie zaskoczeniem, że okładka, tak jak innych, odrzuciła mnie od siebie. Jest taka... "naćpana", poza tym nagłówki zbyt ciekawie nie wyglądają. Dopiero później się okazuje, jak przyjemnie się toto czyta. Jedyny artykuł, który naprawdę mi się nie spodobał, to ten o "wrogach, którzy udają przyjaciół" (cóż za chwytliwa nazwa). Te historie na początku... nawet, jeśli są prawdziwe, to poczułem się, jakbym czytał scenariusz do "Dlaczego ja?"... No i ta ankieta... szczerze powiedziawszy, czytając ją nie mogłem się opanować od śmiechu. Na podstawie szczątkowych danych stwierdzenia, które mają wskazać: tak! on jest twoim (nie)przyjacielem!. No, równie wiarygodne jest wysłanie SMS do 4funtv o treści "wierny". A, no i jeszcze jedna rzecz, która mi (trochę) przeszkadzała. Papier. Śmierdzi tak okrutnie, że ciężko wytrzymać przy nim dłużej, niż paręnaście minut. Dobra, może trochę przesadzam, ale naprawdę - aż odrzuca. Już wolałbym cienki i podatny na zniszczenia, byleby tak nie śmierdział... Może komuś innemu to nie będzie przeszkadzać, ale już taką mam schizę, że niektórych zapachów wytrzymać po prostu nie mogę. To tylko moje subiektywne zdanie. (ja wiem, pismo za 5zł, trzeba ciąć koszty. Tylko, że już no nie wiem... <rzut okiem na awatar> np. w "Kaczorze Donaldzie", który zawsze był krytykowany za beznadziejny papier, przynajmniej tak nie śmierdziało... A ogólna jakość była zdecydowanie gorsza)

Czy zamierzam kupić następny numer? Nie. Czy kupiłbym ten, gdybym nie miał świadomości, przez kogo jest tworzony? Też nie. Po prostu czasopismo nie wyróżniałoby się w kiosku z tłumu innych czasopism. A, powtarzam, wszystkiemu winna jest beznadziejna okładka i głupawe, wręcz "FAKTowe" nagłówki. "Czy templariusze planują nową krucjatę?" - brzmi strasznie głupio. Ale gdy już przeczytałem, okazało się całkiem ciekawe.

A więc pismo nie jest złe. Jeśli ktoś lubi takie rzeczy, Focusy itp. to jak najbardziej polecam. Ale ja, jak napisał ktoś wyżej, wolę Discovery.

PS Jeszcze jedno. Fajnie by było, jakby przy dłuższych artykułach widniało nazwisko autora.

PPS Jeśli chodzi o me doświadczenia zapachowe :) Gdy pismo poleżało dłuższy czas, zapaszek zniknął. Ot, taka ciekawostka ode mnie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubię czytać "Świat Wiedzy". Ma bardzo interesujące artykuły o rzeczach, o których dotąd nie miałem pojęcia! Na przykład "przeżyć postrzał w głowę". Myślałem, że postrzał w głowę, jest 100% śmiertelny, bo jak takie coś można przeżyć? (Szkoda, że "Świata Wiedzy" nie czytali ludzie z Rockstar Games, bo każdy postrzał w głowę w GTA kończy się śmiercią). Następnym bardzo zainteresował mnie skład narkotyków. Jak coś o takim składzie mogą zażywać ludzie?

Kupuję je co miesiąc i kupować będę, jednak czy to prawda, że ma być tylko 11 numerów?

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Smuggler

Czy istnieje możliwość kupowania numerów archiwalnych ŚW ?? bo ma na to czasopismo wielką ochotke ale wykupili w dzień premiery w kioskach u mnie w mieścinie.

Kurcze. a czemu to mnie pytasz? Nie mam z nim nic wspolnego, poza tym, ze czytam. :)

Napisz do redakcji, jest przeciez mail w stopce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy wychodzi 7 numer, bo znowu się zagapię i nie kupie, a jak będę wiedział kiedy wyjdzie to będę kampił pod kioskiem o 7 rano:D:D.

Nowy numer wychodzi: 19 Września.

Nigdy nie miałem problemu z nabyciem nowego numeru. Może dlatego że jestem rannym ptaszkiem i do kiosku biegnę już o 6 rano? :tongue:

Swoją drogą są już ujawniane fragmenty okładki. Wszystko na oficjalnym profilu (facebook).

Reklama tv w ten weekend.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Świat Wiedzy" stał się drugim, obok CD-Action czasopismem, które muszę kupić co miesiąc. Niska cena, bardzo ciekawe artykuły oraz tematyka - czegoś takiego mi brakowało. "Świat Wiedzy" idealnie wypełni czas między czytaniem kolejnych numerów CDA. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TrAwA - chyba chodziło Ci o trzeci numer, bo dopiero ten magazyn ukazuje się od lipca :)

Ja swoją drogą nie wiem jeszcze czy kupię nadchodzący numer. Na rynku jest jednak wiele innych pism. Mimo wszystko ŚW ma spośród nich najlepszą cenę, a także najbardziej przystępnie napisane artykuły...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) także najbardziej przystępnie napisane artykuły...

Z tym stwierdzeniem nie mogę się niestety zgodzić. Co prawda nie chcę tutaj prowadzić na ten temat dyskusji, robiąc jednocześnie reklamę innego pisma, ale mam odmienne zdanie na tę kwestię. Oczywiście artykuły czyta się przyjemnie (zbyt przyjemnie?) i trochę za lekko - rozumiem jednak, że zależy to od osobistych preferencji.

Zapowiedź nowego numeru widziałem wczoraj w TV i po przejrzeniu zawartości w kiosku (;p) możliwe, że go kupię. Jeśli jednak mnie nie zaciekawi to wybiorę sprawdzony 21 WIEK.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem nr październikowy Świata Wiedzy, chciałem zobaczyć jego formę, jakość pisanych artykułów i ogólny styl.

Jestem w trakcie czytania tego numeru.

Oto moje wrażenia.

Brak krótkiego wstępu od redakcji na początku gazety, np. omówienie zmian, napisanie coś od siebie itp :)

Dział z listami mógłby być wiekszy o 1 strone.

Niestety zdołowała mnie długość artykułów, nie lubię czasopism w których główną rolę pełnią zdjecia. A tutaj tak jest nie wszędzia, ale w większości gdzie zdjęcie jest na dwie strony a tekstu kilkanaście linijek grubszą czcionka.

Czasopismo kupuję dla czytanie nie oglądania, ta forma o której wspomniałem mnie odpycha tak jak to np. ma miejsce w tych kobiecych pismach typu joy gdzie są same zdjęcia a raz na 10 stron odrobina tekstu.

Ogólnie jest dobrze pisane, reklam niestety jest dużo - co powinno się przełożyć na większą liczbę stron.

Musze przyznać, że wcześniej kupowałem 21 Wiek oraz Focusa.

Świat wiedzy ma dokładnie takie same wymiary jak Focus i nieco większą liczbę stron.

Tam też oczywiście były artykuły które zaczynały się dużym zdjęciem, lecz nie w takiej ilości, a dalej tekst był sformatowany dość gęsto i standardową niedużą czcionką i to mi odpowiadało.

21 wiek dla mnie był bardziej przystępny, Świat Wiedzy czyta się również dość lekko, lecz uważam że czasopismo jest do czytania nie do patrzenia na obrazki. Gdybym chciał patrzeć na obrazki kupiłbym sobie jakiś album, katalog rzeczy lub nie wiem pozycję w stylu National Geographic.

Nie chciałbym aby na cenę przekładała się jakość.

Aktualna cena jest fajna i zachęca do zakupu właśnie tego czasopisma z tych popularno-naukowych.

Chciałbym napisać jakieś propozycje które mogłyby nieco urozmaicić pismo.

- ciekawostki z ostatniego miesiąca - ciekawe wydarzenia które wydarzyły się w ostatnim miesiącu i są związane z tematyką pisma

- ciekawe propozycje programowe np. jakieś zapowiedzi ciekawych materiałów (premiary) dokumentalnych które będą emitowane w telewizji bądź internecie. Propozycje mogą być również zamienione w recenzje - wrażenia z obejrzanych filmów dlaczego warto.

- wiadomości - odkrycia archeologiczne, odkrycia naukowców, badania itp

- kalendarium - co się wydarzyło w ostatnich datach

- miejsca warte odwiedzenia, mogą być relacje, fotoreportaze, ocena itp. mogą to być miejsca np. związane z historią (można je znaleść np. na miasteria.pl) jakieś bunkry (może MRU) i inne. Wystarczy na początek to co jest na terenie Polski, może ktoś jest zwolennikiem jakiejś tematyki a nie ma pojęcia o obecności danych obiektów.

- wprowadzenie działu z pytaniami od czytelników taki FAQ, coś innego niż listy, czytelnicy zadawaliby pytania dotyczące jakichś zjawisk i byłyby udzielane odpowiedzi na nie np. "Dlaczego w cieplych krajach wieczorem morze świeci"

- tematyka poruszana w waszym pismie może być naprawdę wszechstronna nie wiem jak z ich realizacją czy pula działów jest stała (taka sama co miesiąc) czy się zmienia, jak dla mnie to mogłoby być wszystkiego po trochu: archeologia, kosmos, przyroda, technologie (komputery i inne), wszechswiat, klimat, architektura, technika, świat dzisiejszy, mikroświat, zdrowie, mineralogia,

- "krok po kroku" (przedstawienei czegoś np. budowę, produkcję lub cykl rozwoju jakiegoś zwierzęcia)

- Dział "Alfabet ..." przedstawienie od A do Z rodzajów czegoś/jakiegoś zagadneinia np. lista najstraszniejszych chorób, najbardziej .... zwierząt itp

- przedstawienie "cudów techniki" najnowsze osiągnięcia technologiczne które wprawiają w osłupienie np. lodówka w której przechowuje się żywność w specjalnym żelu

- dział inteligetnej rozrywki np. jakaś krzyżówka, sudoku ewentualnie coś z nagrodami

- zdjęcia czytelników - prezentowanie ciekawe zjawiska, rzeczy, itp najlepsze wybrane kilka pozycji (max 1 strona)

- polecamy w internecie - adresy internetowe prezentujace zawartość którą powinno się zobaczyć - materiały filmowe, artykuły

Przejrzałem nieco bardziej gazetę i jednak dział "FAQ" się znajduje, jednak jest zrobione w takiej formie która mi się nie podoba i to omówiłem, - duże zdjęcia, duża czcionka, mało treści.

Gdyby to zostało zmienione byłbym bardzo zadowolony, gdyż obecna forma nie za bardzo mi odpowiada :( jestem przyzwyczajony do czegoś innego. Świat Wiedzy bardzo mi się podoba i chętnie poczytałbym go dłużej, nie chciałbym, aby tak szybko się kończył :)

To chyba wszystko narazie, pozdrawiam

Ps. a propo ostatnio zauważyłem że chyba ktoś podłapał temat i zrobił wam konkurencje http://sekretynauki.focus.pl/ powstało pismo w tej samej cenie.

Niestety o zawartości wypowiedzieć się nie mogę gdyż nie miałem z nim styczności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...