Skocz do zawartości

Filmy ogólnie


Cardinal

Polecane posty

Jabłka Adama ! polecam

To ten film o naziolu, który trafia do czegoś w rodzaju grupki oazowej? :) Czytałem swego czasu opisik w gazecie i się zainteresowałem, jednak jakoś nie zdołałem się zebrać i pójść na to do kina o_O Gdy będę miał okazję w domu obejrzeć, to to zrobię :)

Tomasz Raczek w reklamach radiowych przekonywał, że warto zobaczyć dzisiaj na polsacie "Spidermana", ciekawe, ile mu za to zapłacili i dlaczego tak dużo. Obydwa filmowe "Spidermany" zdecydowanie nie przypadły mi do gustu, a gigantyczny sukces kasowy w USA po prostu mnie dziwi o_O IMO są dużo lepsze filmy opowiadające o komiksowych bohaterach, a już co na pewno z lepszymi efektami specjalnymi.

Na przykład jak V jak Vendetta....

A na Jabłka idź :) niespodoba się oddam kase :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

No ale musicie przyznać, że film miał całkiem spory potencjał isin't it? ;] A btw ajkie byo pierwotne zakończenie Osady, bo słyszałem, że reżyser nakręcił inne po internetowym incydencie.

Oglądałem Kawe i papierosy... Coś pięknego... Coś zabawnego... Coś interesującego... Coś klimatycznego... Po obejzeniu tego filmu czuć taki specyficzny klimat wokół siebie, szczególnie jesli się go ogląda z bliską ci osobą. I tylko napić się espresso... Ale to grozi deliruim. Serious deliruim

A w kolejce dwa Kill Bille ^.^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gigantyczny sukces kasowy w USA po prostu mnie dziwi o_O
Heh, a mnie wcale :) Czemu? Tam przecież praktycznie każdy ekranizowany komiks ma full ludzi na premierach i późniejszych seansach, a Spiderman to przecież postać kultowa w Stanach. Mi nie przypadła do gustu jakoś specjalnie jedynka i dwójka, ot po prostu 'zobacz & zapomnij' ;]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mi może wyjaśnić termin "alternatywa" z powyższej ankiety? To tzw. alternatywa nie mże być w konwencji s-f tudzież akcji? E, wydaje mi się, że może. Z drugiej strony za cholerę nie wiem, co to to takiego :). Jak tak sobie bym miał teraz wyobrazić jakiś film, hm, "alternatywny", to widzę tylko czarną dziurę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzyciel->Widziałem jakiś czas temu wraz z klasą na jednym z seansów Filmowej Akademii Młodych(takie fajne coś przez co się nie idzie do szkoły, tylko do Multikina :)). Osobiście nie lubię takiego kina, tak i ten mi średnio podpasował. Jedyne co mi podpasowała w Marzycielu to bardzo ładna ścieżka dziękowa(w końcu stworzona przez polaka, to musi być dobra :P).

Spiderman->Film IMHO kiczowaty, ten cały Zielony Goblin przypomina bardziej jakiegoś potwora rodem z Power Rangers niż siejącego postrach, Wielkiego Złego. Pojedynki między nim a pajączkiem(o ilorazie inteligencji rozgniecionego banana) też były takie bardzo rangersowate... W sumie jedynym plusem(bo nawet efekty specjalne są takie sobie) tego filmu jest Kirsten Dunst ;).

Jutro idę z całą szkołą na "Papieża". Choc spodziewam się, że nie będzie to najlepszy film w moim życiu(;)) to jestem ciekaw jak został zrealizowany. Po za tym fakt opuszczenia siedmiu lekcji jest niezwykle zachęcający :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SpiderMan (szczególnie jedynka) dla mnie jest filmem, bardzo dobry! Fakt... strój zielonego goblina nie jest taki jak powinin być (brak pelerynki - i cały z plastyku :P) i to w zasadzie jedyny minus! Na plus szczególnie uznać można - humor...

Wie ktoś może "jak dobry" jest film "Sezon na Misia"? Kilka razy już słyszałem, że lepszy od Shreka... tylko, żeby przypadkiem nie było jak z Epoką Lodowcową (a dwójka to już koszmar!), Czerwonym Kapturkiem, Rybkami z Ferajny... które były... cienkie ! Nawet ciekawy był Madagaskar - niestety do obejrzenia tylko na raz :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojedynki między nim a pajączkiem(o ilorazie inteligencji rozgniecionego banana) też były takie bardzo rangersowate...

Te sceny walki przez większą część filmu własnie tak wyglądają, bo 90% roboty odwalają kompuerowe efekty specjalne, ale już bitka na cmentarzu, gdy z kostiumów bohaterów strżepy lecą jest świetna.

tylko, żeby przypadkiem nie było jak z Epoką Lodowcową (a dwójka to już koszmar!)

Eee... dla mnie obie części Epoki są genialne! Dubbing z sepleniącym leniwcem też wypadł super. Futro zwierzaków jest chyba bardziej realistycznie odwzorowane niż w Potworach i Spółce. Trochę mi brakowało w dwójce ludzi - a co z nimi się stało? No i wiewiór... z nim to mogliby w ogóle puścić serię krótkometrażowych filmików a'la Struś Pędziwiatr... Teksty Epoka Lodowcowa ma nie mniej kultowe niż Shrek:

"Jakby co, to było ich pięćset i konkretnie - wielkich węży"
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piraci z Karaibow sa swietni! Druga odslona jest jeszcze lepsza od pierwowzoru, teraz trza czekac na PzK 3! :D

Taaa... pamiętam jak żałowałem tego - że nie byłem na "jedynce"... "Skrzyni Umarlaka" nie mogłem już przegapić - i byłem na premierze w Cinem City Janki - dostałęm Wandamkę :D Na obu filamch bawiłem się genialnie :!: Deep jako Kapitan Jack Sparrow spisywał się genialnie ("małpa - nie do zabicia" :D )... ale zabrakło mi jednego:

"Zapamiętajcie ten dzień jako szczególny, bowiem tego dnia..." :) Brat, oglądał "Skrzynie Umarlaka" drugi raz i powiedział, że film nie nadaje się do kilkokrotnego oglądani - jak oglądałem drugi raz - nużyło mnie strasznie, a oglądają po raz pierwszy - baaaardzo mi się podobał"

tylko, żeby przypadkiem nie było jak z Epoką Lodowcową (a dwójka to już koszmar!)
Eee... dla mnie obie części Epoki są genialne! Dubbing z sepleniącym leniwcem też wypadł super. Futro zwierzaków jest chyba bardziej realistycznie odwzorowane niż w Potworach i Spółce. Trochę mi brakowało w dwójce ludzi - a co z nimi się stało? No i wiewiór... z nim to mogliby w ogóle puścić serię krótkometrażowych filmików a'la Struś Pędziwiatr... Teksty Epoka Lodowcowa ma nie mniej kultowe niż Shrek:

O ile w "jedynce" - teksty były bardzo dobre:

"o! Mlecyk - ostatni w tym sezonie"

"sysuuuunia!" :D

A w "dwójce" :?: W głowie zostało mi tylko w głowie: "Zdzisław!!!" :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, a był któryś/któraś na filmie "9 Kompania"? Bo jak tak to prosze o opinie, bo nie wiem czy iść na to to do kina, poczekać, aż będzie w TV, czy w ogóle sobie darować :). Po zapowiedzi film się wydaje czymś w podobie "Black Howk Down".

Pozdr.

Yamsza

PS: Tylko nie zdradzajcie fabuły(wiem, że tak jest bez znaczenia w takim flmie, ale i tak nie mówcie!)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.filmweb.pl/Film?id=181525

Tu możesz się dowiedzieć więcej o filmie jak chcesz. ;)

Mnie też bardzo zaintrygowała reklama w telewizji i chciałbym się na ten film wybrać. Premiera w Polsce jak zwykle opóźniona, bo film na świecie miał premierę w 2005 roku, a więc opóźnienie lekkie jest. Mimo to sądzę, że jednak można ten film sprawdzić. :) Nie sądzę, aby był szczególnie "głęboki", no ale może być dobry. Może już ktoś widział? Tak jak Yamsza chętnie posłucham opinii oglądających. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na C+ o 21 leciał bardzo dobry film sensacyjny - 'Zakładnik' (Collateral) z Tomem Cruisem i Jamie Foxxem. Opowiada o losach przeciętnego taksówkarza, który podczas swojej przeciętnej wieczornej pracy gości w swojej taksówce totalnie nieprzeciętnego gościa, który okazuje się płatnym mordercą. Więcej zdradzać nie trzeba, bo fabuła akurat zbyt skomplikowana nie jest. Są za to ciekawe zwroty akcji, wartka akcja trzymająca w napięciu i świetne role dwóch ww. aktorów. Film nie jest przepełniony efektami specjalnymi, wodotryskami czy lokacjami zapadającymi w pamięć (poza strzelaniną w klubie - IMO super scena, także dzięki kapitalnej muzyce). Nadrabia za to ładnymi ujęciami kamer, ciekawymi dialogami i zastosowaniem lekkiego efektu rozmycia, nadającemu nieco surrealistycznego posmaku (zresztą nie tylko jego - czy wam też scena ucieczki ze szpitala, połączona z krzykiem "Max! No, Max!" i wspomnanym blurem czegoś nie przypominają? :) Może to tylko moje wrażenie...). W każdym razie jak dla mnie rewelacja - kawał lekkiego, przyjemnego i wciągającego kina sensacyjnego. Polecam wszystkim po ciężkim dniu na odstresowanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedziele obejrzałem bardzo, bardzo dobry film na TVP1 pt. "Huragan". Naprawdę wciągnął mnie bardzo, w niedziele o tej porze powinienem spać, nawet mi się wcześniej chciało, dopóki nie włączyłem tego filmu. Świetna opowieść, na dodatek oparta na prawdziwych faktach.

http://www.filmweb.pl/Film?id=869 jeśli chcecie o nim więcej poczytać. :)

Denzel Washington zagrał genialnie dla mnie... Ale bez zdziwienia, jest to jeden z najlepszych amerykańskich aktorów i naprawdę w każdej roli daje z siebie wszystko. :)

Po obejrzeniu tego filmu mogę stwierdzić, że wbił się na moje Top 20 filmów wszechczasów. :) Czekam na następną emisję w telewizji. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach niszczenia wczorajszego 'wieczoru nudy' postanowiłam obejrzeć w bursie film zaproponowany przez wychowawcę. Jego tytuł to "Old Boy". Jest to koreański thriller, który w skrócie można opisać 'nie czyń drugiemu, co tobie nie miłe' i odnosi się to i do głównej linii fabuły, i do każdej zmieniającej się sceny-jednak w dużo bardziej dosłowny sposób :P - film naprawdę genialny, o ile komuś nie przeszkadza naprawdę spora dawka brutalności - a ten film znajduje się gdzieś w mojej pierwszej dziesiątce najbrutalniejszych i najbardziej krwawych filmów :]

W skrócie ujmijmy to tak:

15 lat więzienia

5 dni na zemstę

:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli idzie o fajne filmy, to polecam klasyk gatunku SF. "Guyver", bo tak nazywa się ten film, to świetny przedstawiciel swoich czasów. Zainteresowanych odsyłem pod adres strony deviantart. Można tam znaleźć świetne fanowskie szkice dotyczęce filmu i Anime.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem obejrzałem sobie (po raz kolejny) na TV4 „Lożę szyderców” z Hopkinsem i Ironsem. Genialny film, genialna gra aktorów. Wszyscy, którzy myślą, że Hopkins to tylko „Milczenie owiec” powinni sobie przywiązać owieczkę do szyi i rzucić się do najbliższego bajora. Do filmu, który opowiada m.in. o tworzeniu przedstawienia w prowincjonalnym teatrze, zatrudniono aktorów z teatru, nie z telenowel typu „James Bond”. I do tego iście angielski humor:

„Co tu robisz? Twoja żona poszła do domu”

„To świetnie, w takim razie ja idę do pubu”

Kto zna, to zrozumie, kto nie, ten musi poznać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj obejrzałem (nie pierwszy już raz) "Pianistę" Polańskiego. I muszę powiedzieć, że za każdym razeo oglądam ten film z przyjemnością. Po prostu jest świetny. Adrien Brody nie na darmo otrzymał za rolę Szpilmana Oscara. Hm, i jeszcze przekonuje mnie, że najlepsze filmy powstają na podstawie faktów autentycznych (jak np inny mój ulubiony film - "Lista Schindlera"). Film wart polecenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pianista... tak, dzieło dobre, aczkolwiek wczoraj oglądając (drugi raz) nie byłem zachwycony tym filmem. Nie było tego "czegoś"... miałem wrażenie, że film został zrobiony na raz...

Niczym GTA:San Andreas - pierwszym razem: "gra świetna", za drugim razem "co za pajac wymyślił rozwój postaci, te misje uczenia się... grrr".

Z Pianistą miałem to samo...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach niszczenia wczorajszego 'wieczoru nudy' postanowiłam obejrzeć w bursie film zaproponowany przez wychowawcę. Jego tytuł to "Old Boy". Jest to koreański thriller, który w skrócie można opisać 'nie czyń drugiemu, co tobie nie miłe' i odnosi się to i do głównej linii fabuły, i do każdej zmieniającej się sceny-jednak w dużo bardziej dosłowny sposób Razz - film naprawdę genialny, o ile komuś nie przeszkadza naprawdę spora dawka brutalności - a ten film znajduje się gdzieś w mojej pierwszej dziesiątce najbrutalniejszych i najbardziej krwawych filmów Smile

O, nareszcie ktoś wspomniał o Old Boyu :). W zupełności zgadzam się z Niziołką jeśli chodzi o genialność tego filmu [chyba już kiedyś o nim tutaj pisałem?], największym plusem jest fantastyczna fabuła, zakręcona jak korkociąg, ale w miare trwania filmu staje się banalna, POLECAM!

BTW Niziołko, polecam Ci również pozostałe filmy o zemście [to taka pseudo-trylogia] tego samego reżysera, czyli dzieła o tytułach : "Pan Zemsta" i "Pani Zemsta". Może już nie tak świetne jak Old Boy, ale też godne obejrzenia.

Aha, byłbym zapomniał ;).

Z tego co pamiętam, to główny bohater przesiedział w 'więzieniu' nie 15 dni, a 15 lat ;] [albo 10, nie pamiętam już...]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie, ja mam takie pytanie, zna ktoś tytuł filmu z Keanu Reeves, gdzie chodziło coś o sporcie? piłce nożnej? dzieciakach? Ponoć b.dobry film, a po jego filmografi nie mam pojęcia jaki to tytuł :? HELP, HELP :(

Ten film to:

Sezon rezerwowych (Replacements, The).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sezon na misia

Nawet nie pytajcie jak znalazłem się na tym filmie w Cinema CIty, ale tak jakoś wyszło. Tak to jest jak się idzie z kobietami do kina, a potem ląduje się na filmie animowanym. ;] Chociaż trzeba przyznać, że film nie był najgorszy, a niektóre teksty zakrawały na genialność - np. ja wierzę w prawo i sprawiedliwość, czy o słodka porcelanko. Miło się spędziło czas, ale to nei tylko zasługa filmu.

1234 postów 5 dnia tygodnia, a więc wykonało się i mozan przestać pisać ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...