Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

KamcioKowal

Płeć bohaterów gier

Czy panie lubią grać panami- i na odwrót  

414 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy płeć bohatera gry ma dla ciebie znaczenie?

    • Tak, wolę grać postacią o tej samej płci (facet>facet ;))
      129
    • Tak, wolę grać postacią o przeciwnej płci ( facet>zgrabna pani)
      92
    • Nie ma znaczenia, może to być i obojniak transwestyta, ważne że wali z aksa
      35
    • Zależnie od danej gry
      151
    • Cicho tam, gram w Tomb Raidera
      10


Polecane posty

Zależy ^^. Jeżeli jest to gra, którą przejdę raz, ale będzie w miarę długa, biorę kobietę, żeby paczać na jej półdupki :trollface:

Jeżeli jednak gram w jakiegoś dobrego RPG czy grę, w której mam zamiar spędzić kilkaset godzin, wybieram faceta. Łatwiej wtedy wczuć się w postać :trollface:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... to zależy. W sumie to nie wiem od czego. Czasem wybieram babkę, czasem faceta. Np w takiego Fallouta 3 i New Vegas gram chętniej laską. W innych RPG częściej facet. Z kolei w takim GTA np. to nie wyobrażam sobie żebym miał grać płcią piękną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wolę grać tą samą płcią. Niby Smuggler ma rację: ''Wolę gapić się całą grę na tył kobiecy''... Jest w tym prawda, ja kiedyś grałem kobietami w grach MMO i skończyło się na tym, że chłopaki mnie podrywali.... rozpacz.gif

Ok no comments, od tamtego czasu całe życie gram chłopakami bo mi się tamtego razu nie dobrze robiło.

Dlatego nie polecam grania płcią przeciwną. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze jak można to wybieram płeć piękną. Granie wielką górą mięsa jakoś mnie nie kręci, zresztą na kobietach zbroje i ubrania lepiej leżą a dodatkowo jest większy wybór fryzur, makijażu itd. podczas kreowania bohaterki.

Ale chodzi też o to by się identyfikować z bohaterem/bohaterką (przynajmniej w RPG'ach), mi to ciężko wychodzi jak gram jakąś sexi laską icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze jak można to wybieram płeć piękną. Granie wielką górą mięsa jakoś mnie nie kręci, zresztą na kobietach zbroje i ubrania lepiej leżą a dodatkowo jest większy wybór fryzur, makijażu itd. podczas kreowania bohaterki.

Ale chodzi też o to by się identyfikować z bohaterem/bohaterką (przynajmniej w RPG'ach), mi to ciężko wychodzi jak gram jakąś sexi laską icon_smile.gif

Dziwnym dla niektórych może się wydać to, iż ja bardziej się identyfikuję w grach z kobietami niż z mężczyznami. Dlatego właśnie (a także wliczając wcześniejsze argumenty) lepiej mi się gra niewiastami. Odrzuca mnie granie ociekającym testosteronem jegomościem, nie potrafię się z nim utożsamić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie ma znaczenia dla mnie :D ale pamiętam jak mi kumpel opowiadał że w Falloucie 3 paradował bez fatałaszków z krypty swoją bohaterką w czasie przyjęcia z okazji 10 urodziń, ale póżniej nieco posmutniał że jego postać już ma taki wygląd jaki wybrała na początku gry, a tak by znów być bahorem w wieku 10lat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia:

Jak gram kobietą, to owszem, z początku gra się może i fajniej, ale grając facetem lepiej się wczuwam w grę, parę razy w TESach z początku grając kobitą używałem magicznej ~tyldy i zmieniałem płeć ;p

Tak więc wolę grać mężczyznami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wszytsko sie opiera o tematykę gry, a zarazem stronę moralną jaką obieramy, jak się budujemy, pod co się robimy, itp.

Oczywiście to również zależy jak kreator postaci pozwala nam wykreować daną postać. Jeżeli gra pozwala mi zrobić jakąś zgrabną kobitkę, którą trudno pogardzić, to czemu nie? Ale jeśli zamierzam wczuć się w klimat typowego wojownika, koksa to wybrałbym umięśnonego faceta. Jak już ktoś wspominał, nie wyobrażam Sobie kobitki z dwuręcznym toporem bojowym. W takim Saints Row III, gdzie wszystko jest nie z tego świata biggrin_prosty.gif, a kreator postaci (zwłaszcza żeńskiej tongue_prosty.gif) jest rozbudowany to skorzystałem z okazji i takową zrobiłem. Co prawda bardziej przejmowałem się moim ubiorem i wdziękiem osobistym niż na rozgrywce, ale w takiej grze, czemu nie?

Weźmy jeszcze na celownik Skyrima. Za pierwszym razem wziąłem faceta, zrobiłem go pod maga (co jest mega nudne >_<), to nie było źle, ale bardziej widzi mi się w tej roli płeć przeciwna i wiem, że nią grając nie miałbym żadnych przeciwwskazań, tak samo jak na innych save'ach robiłem pod skradanie, czy łucznictwo - tez nie miałbym problemów. Lecz jeśli miałbym się robić 100% warrior to według mnie gra płcią piękną nie ma większego sensu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, wbrew pozorom, lubie sobie zagrać postacią męską. Choć też nie zawsze. Bieganie napakowanym orkiem, który ocieka śliną i innymi wydzielinami to jednak nic przyjemnego. Ale czemu by sobie nie wykreować cudownego Sheparda i uganiać się za co hmm..ciekawszymi kobietami? (o zgrozo, dlaczego związek homoseksualny dla panów był dopiero w trzeciej części). Co nie oznacza, że chadzam tylko panami. Jeśli na nich patrzy mi się w danej produkcji wyraźnie gorzej niż na panie, bądź też po prostu gram drugi raz, to wybiorę właśnie kobietę. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to zależy od tego jaki mam humor i jakie jest moje nastawienie. Raz gdy robiłem postać w WoWie to zakładałem, że chcę stworzyć twardziela z włosami na klacie i przepełnionego testosteronem. Wybierałem wtedy Draenei Warriora. Innym razem chciałem stworzyć sprytnego i zwinnego bohatera. Brałem wtedy Nocną Elfkę Huntera. Płeć postaci zależy również od rasy oraz klasy. Wiadomo np. że gnom płci żeńskiej bardziej nadaje się na maga niż na warriora. W Mass Effect zawsze grałem mężczyzną gdyż on bardziej mi pasował jako komandor oraz osoba która za zadanie ma ratować świat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...