Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RoZy

Fable (seria)

Polecane posty

No to teraz się zlamiłem ;\ No cóż, zdarza się. A próbował ktoś grać po założeniu maski Jack'a i jednocześnie połączeniu się z nim?

Edit: Któryś z was też tak miał, że po skończeniu się napisów gra wywala do Windowsa? Ech, a już się napaliłem :/

Edit#2: Winien Ci jestem kolejkę :*

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2ce oby to się poprawiło.

A co powiecie na tą wizję:

Ranek. Wstajemy sobie z łóżeczka po (nie)przespanej nocy i buziakiem żegnamy wciąż słodko śpiącą żonkę. Przebieramy się w nasze 100 kilo żelastwa, zwanego barbarzyńsko Zbroją Bohatera i wychodzimy z domu. Kątem oka spoglądamy na wczoraj zawieszony przez nas samych plakat, informujący, że dziś będziemy młócić Hobby w jaskini na północ od miasta, i szukamy wsparcia. Miejsce zbiórki i godzina podane na plakacie. Idąc tam zastajemy Thundera z Whisper, Briar i paru pomniejszych matołków, dopiero po ukończeniu egzminów w akademii bohaterów. Razem ruszamy z nimi do walki, w której giną młokosy i zostają tylko sami najlepsi. Wieczorem wracamy sobie do miasta wydać zarobiony na skarbach stworków szmal. Idziemy do baru i stawiamy wszystkim kolejkę. Pijemy, śmiejemy się, gadamy, znów pijemy, znów się śmiejemy, jeszcze pijemy... Aż tu nagle ciemno się robi przed oczami.

Budzimy się w łóżku a obok słodko śpiąca... nie, nie żona, a Whisper...

Ciekawe, czy coś takiego będzie mogło mieć miejsce w dwójce :P To by się dopiero nazywała 'symulacja życia w baśni' :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje, jeśli będzie dobrze w interakcji (a więc będzie możliwość 'życia' w świecie gry), to będzie ok. Przedkładam Obliviona nad NWN, to tak dla wtajemniczonych. Po co główna linia fabularna, skoro będziemy mieli wiele innych zadań PO zakończeniu głównego wątku? Swoboda. Interakcja. Życie. To cechy nowego Fable, które albo będą faktem, albo faktem będzie moje trzymanie się z dala od tej pozycji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo by wymieniać ;o Może tak, te gry są sobie naprawdę różne i nie ma co nawet porównywać.. Najlepiej zagraj w Fable i sam oceń. Oblivion to cRpg z krwi i kości, a Fable podchodzi bardziej pod Hack&Slasha z mało rozwiniętymi elementami rpg, ale jednak bardzo umilającymi rozrgrywkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oblivion i Fable... no cóż, sam zacząłem porównywać, nie? Napisałem tylko, że chciałbym aby ta gra przeszła trochę w stronę wspomnianego TES'a. Życie i interakcja. Fable przeszedłem raz i miałem dość, właśnie dlatego, że było mało do roboty poza głównym wątkiem. A wystarczy rozbudować system życia w świecie gry i mamy zabawę jeszcze na długie godziny po ukończeniu gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oblivion i Fable... no cóż, sam zacząłem porównywać, nie? Napisałem tylko, że chciałbym aby ta gra przeszła trochę w stronę wspomnianego TES'a. Życie i interakcja. Fable przeszedłem raz i miałem dość, właśnie dlatego, że było mało do roboty poza głównym wątkiem. A wystarczy rozbudować system życia w świecie gry i mamy zabawę jeszcze na długie godziny po ukończeniu gry.

Może ewentualny dodatek do Fable zmienilby coś w kwestii robienia czegokolwiek.Zapowiadana premiera dwójki nie powinna być przeszkodą do powstania dodatku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Fable było BARDZO DOBRĄ grą ale nie perfekcyjną, np, pomysł z dorastaniem nie był niewykorzystany do końca. Staruszek w wieku 60 lat wymiatał mieczem z gracją baletnicy. Ehh...

BTW Fable ma sporo plusów takich jek klimat i fabuła. Zresztą, czekamy na Fable 2. xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatek? Jasne, dobrze by było, ale ów dodatek musiałby być naprawdę potężny. Sama gra oferuje niewiele więcej gry niż niektóre dodatki :P Poza tym szanse na wydanie po takim czasie od premiery i gdy Fable 2 już w produkcji są przyzerowe.

Aha, to kiedy w końcu ma wyjść to tanie wydanie Fable? Widziałem reklamy, ale na półkach jakoś nie znalazłem, a chcę sobie kupić. Czy może już wyszedł?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, to kiedy w końcu ma wyjść to tanie wydanie Fable? Widziałem reklamy, ale na półkach jakoś nie znalazłem, a chcę sobie kupić. Czy może już wyszedł?

Ponoć jest już sprzedaży od 26 czerwca...ale jak byłem tego dnia w Empiku to Fable nie było. Cóż...w najbliższym czasie zamierzam kolejny raz wybrać się do tego sklepu, bo na grę zacząłem polować odkąd dowiedziałem się w jakim wydaniu zostanie ona wydana, a grać to nigdy nie grałem i chciałbym to nadrobić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zibi72w
Zgadzam się. Dodatek teraz to byłaby kpina z graczy i fanów Fable'a (których jest stosunkowo mało z uwagi na niespełnione oczekiwania). Kto by to kupił? Ja na pewno nie. Musiałby chyba otrzymywać same oceny w granicach 80-90%, żebym się skusił.

Wątpię,gdyby dodatek był kupiłbyś z ciekawości.Powątpiewam też o kpieniu z graczy,a jeśli nawet to i tak nic nie przebije pewnej firmy produkujące "wspaniałe i super-nowoczesne systemy operacyjne,do których jak powszechnie wiadomo bardzo szybko potrzeba poprawek"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamówiłem teraz w Wirtusie Fable, bo cena spadła, i już można wyrwać ją za 19 zł.

Widać opinie są mieszane, więc się zacząłem wachać, może ktoś się wypowie tak w miare obiektywnie, czy gra została przyjęta jako niewypał, czy można ją z czystym sumieniem polecić, bo szczerze mówiąc, omało o tej grze słyszałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać opinie są mieszane, więc się zacząłem wachać, może ktoś się wypowie tak w miare obiektywnie, czy gra została przyjęta jako niewypał, czy można ją z czystym sumieniem polecić, bo szczerze mówiąc, omało o tej grze słyszałem.
Jeśli lubisz RPGi, a także po H'n'Sować od czasu do czasu, to ta gra jest warta zdecydowanie więcej niż 20 złotych ;) Nawet dzisiaj grafika nie jest zła, grywalność znakomita, muzyka wpadająca w ucho, fabuła - interesująca, i mniej naiwna, niż się może wydawać ;) Poza tym - w przeciwieństwie do Baldurów i innych Neverwinterów, tutaj naprawdę masz swobodę co do wyboru strony, po której stajesz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię,gdyby dodatek był kupiłbyś z ciekawości.Powątpiewam też o kpieniu z graczy,a jeśli nawet to i tak nic nie przebije pewnej firmy produkujące "wspaniałe i super-nowoczesne systemy operacyjne,do których jak powszechnie wiadomo bardzo szybko potrzeba poprawek"

Jak mocno się mylisz... Nie - nie kupiłbym dodatku w tej chwili. Niedługo po premierze podstawki - może i owszem, ale na pewno miałbym opory. Fanem tej gry byłem zanim ją poznałem. Trafiła do mnie kampania reklamowa i recenzje. A teraz już wiem, czym Fable jest i czym nie jest. A jest przeciętną grą na raz.

Zobaczymy, czy dwójka spełni obiecanki twórców. I ponawiam moją opinię - wystawienie dodatku teraz to byłaby taka kpina, że szkoda gadać...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Fable w edycji EK parę dni temu... Na początek małe zdziwienie - pudełko coś dziwnie ciężkie jest (kupiłem też inną grę i miałem porównanie). Otwieram i się zdziwiłem, gra zamiast na jednym DVD na 4 CD jest. Siakieś archaiczne mi się to wydało :) Ale gra pewnie była przekładana z pudełek z bogatszych edycji do EK, więc nie ma o co się rzucać. Zresztą nie wiem, czy w wersji na PC Fable zostało wydane w wersji 1 DVD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta...ja wpierw myślałem, że jakieś bonusowe płyty dorzucili...ale żeby aż 3? Potem się przyjrzałem...a okazało się, że gra jest po prostu w wersji CD, co jednak mnie się trochę nie spodobało. Ale cóż...co zrobić?

W każdym razie żałuje, że kupiłem grę...bo po dwóch dniach od zakupu dowiedziałem się, że Fable wygrałem w konkursie Gram.TV i 20zł w plecy ;[.

A tak poza tym, gra jest naprawdę bardzo świetna, grafika przyjemna, wciąga bardzo i ogółem czuć ten Black & White`owy klimat, który stworzył Peter Molyneux. Aż staram się grać bardzo powoli, żeby mógł jak najdłużej się nacieszyć grą, bo tak mi się podoba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w grze uderzyła jej baśnowość. Coś podobnego jak w Overlordzie. Nigdzie tego nie spotkałem i bardzo mi się to podobało. Gra ma swoisty klimat, niemal niepowtarzalny. Praktycznie w innych grach tego sie nie uświadczy. Taki czysty RPG to to nie jest, jest troszki inna, ale ode mnie pozytyw.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizyta w Media skończona, Fable właśnie się instaluje. Przeszedłem tą grę jakiś rok temu i nie pamiętam żebym miał zastrzeżenia. Zobaczymy jak będzie teraz ale przeczuwam świetną zabawę. Przynajmniej do soboty, kiedy w moje łapki trafi Mass Effect.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawod totalny. Oczekiwalem bardziej rozbudowanego Gothica, a dostalem IMO nie wiele. Swiat podzielony na male fragmenty, po****ne menu i idiotyzm (gdzie lvle? co to za durne wykupowanie umijetnosci). 8/10 wedlug mnie sie nie nalezalo, 6/10 to wedlug mnie, odpowiednia ocena.

Czy dla ciebie gra RPG jest zła bo nie ma lvl-owania??? Wg. mnie pomysł ze zbieraniem doświadczenia a następnie wykupywaniem odpowiednich umiejętności to świetny pomysł. Gra ogólnie bardzo mnie wciągnęła. Jedyna rzecz która mi nie pasuje to to że zawsze mamy wybór tylko między dobrem a złem, nigdy nie możemy wybrać czegoś pomiędzy. Dla mnie tak 8+/10 B)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...