Skocz do zawartości

Fable (seria)


RoZy

Polecane posty

Boss główny z którym leje się dwa razy jest super łatwy.Pokonałem go używając szału,spowolnienia czasu i wielu strzał.

Smoka zdechł po drugim przylocie a pierwszy(czyli Jack tak samo jak w przypadku smoka)z samego łuku.

A tak przy okazji na jednym z serwisów internetowych(nie podam nazwy) wyczytałem iż Fable jest niby h'n'slaszem.Myślałem że wywalę się z krzesła przecież Fable jest pełnoprawnym cRPG'iem i to jest moim zdaniem hańba stawiać go obok np. Diablo,Titan Questa lub Lokiego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 975
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Nie no co ty jaka hańba Diablo to bardzo fajna gra. Zajrzymy do wiki: Hakenslasze to gry w

których walka i pokonywanie potworów nie stanowi dominującego elementu rozgrywki. i.
Nie powiedziałbym żeby w Fable było dominująca walka, raczej walka to dla mnie najmniej ciekawy element rozrywki bo jest za prosta, ;) Za wiele jest elementów takich nietypowych dla haknslaszy. Jakby się uczepić to Gothic teżż jest taki, bo się bije potwory i rozwija doświadczenie, Morrowind też ;P
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile się nie mylę to nie ma w Fable rzeczy trudnych ;)

No nie wiem, mi się nie udało pokonać wodza Sękowej Polany w walce na pięści. :angry:

A co do pojedynków z bossami i ogólnie walk to są naprawdę łatwe, nawet dla kogoś kto nie używa czarów(chyba, że gra magiem). Nie pamiętam, żebym stracił więcej niż jedną fiolkę zmartwychwstania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no co ty jaka hańba Diablo to bardzo fajna gra. Zajrzymy do wiki: Hakenslasze to gry w
których walka i pokonywanie potworów nie stanowi dominującego elementu rozgrywki. i.
Nie powiedziałbym żeby w Fable było dominująca walka, raczej walka to dla mnie najmniej ciekawy element rozrywki bo jest za prosta, ;) Za wiele jest elementów takich nietypowych dla haknslaszy. Jakby się uczepić to Gothic teżż jest taki, bo się bije potwory i rozwija doświadczenie, Morrowind też ;P

Chodziło mi bardziej o to że to hańba dla Fable'a a nie Diablo gdyż on jest cRPG'iem a Diablo h'n'slaszem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Creative - no i moim zdaniem masakrycznie trudne było zadanie "Jaskinia Hobbesów". Pozostałe mi nie sprawiły problemów. A teraz uwaga - sytat z recenzji tej gry, z magazynu "Komputer Świat Gry" - "Walka jest tu bardzo dynamiczna, strasznie krwawa i niezwykle trudna". Dodam, że w piśmie tym, Fable został oceniony na 5/5.

Chuunin - to ciekawe, bo naraz możesz mieć tylko 9 fiolek zmartwychwstania, potem już ci nie zbiera, a kupić też nie możesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Creative - no i moim zdaniem masakrycznie trudne było zadanie "Jaskinia Hobbesów". Pozostałe mi nie sprawiły problemów. A teraz uwaga - sytat z recenzji tej gry, z magazynu "Komputer Świat Gry" - "Walka jest tu bardzo dynamiczna, strasznie krwawa i niezwykle trudna". Dodam, że w piśmie tym, Fable został oceniony na 5/5.

Chuunin - to ciekawe, bo naraz możesz mieć tylko 9 fiolek zmartwychwstania, potem już ci nie zbiera, a kupić też nie możesz.

że zebrałem 20 a wypiłem 15 to wcale nie znaczy że najpierw zebrałem a potem piłemtylko tak się to mieszało zawsze miałem na raz po 4-6 fiolek

troche to zawiłe ale mam nadzieje że zrozumiałeś co miałem na myśli orzechuXIX

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zrozumiałem. Myślałem, że miałeś 20 naraz. Ja straciłem 2 fiolki, podczas... tej głupiej łamigłówki, z księżycami i słońcami, a konkretnie podczas ostatniego poziomu. zawsze mi jeden księżyc zostawał. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no co do walk - są łatwe. Bardzo łatwe. Jedynie dwa ostrza sprawiał mi drobne problemy(bez fiolek zmartwychwstania ale około 5 czerwonych potów(mikstury leczące). A co do "jaskini hobbesów" to nie jest taka trudna. Zaryzykuje nawet stwierdzenie, że łatwa:D. Jedyny problem jest przy wychodzeniu, kiedy rzuca się na ciebie całe stado * 4 :D. Wtedy trzeba uważac na chłopaka i nie szarżowac. Mnie problem sprawiła arena. Mam na myśli wilkołaki. Ale one potrafią wpienic!!!

Co do RPG w Fable - to jest PEŁNOPRAWNE RPG. Świat, nieliniowośc, zadania poboczne, fabuła, walka (mimo że łatwa to mimo wszystko przyjemna).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i o tym mówiłem. Do nimfy dochodziłem bez problemów, rozwalałem ją na luzie, ale jak rzucało się na mnie całe stado, to nie dawałem rady i chłopak ginął. A co do areny - mi najwięcej problemów sprawili bandyci. Zaskakująco twardzi, umieją blokować i durze obrazenia zadają. Bez leczenia i podpalenia się nie obyło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaskinia Hobbesów jest dosyć łatwa, jak macie problem z tymi stworkami to biegnijcie od razu do drzwi i nie wdawajcie się w walki. A na arenie też właśnie nieco dłużej zatrzymali mnie bandyci.

Ja te 2 fiolki zmartwychwstania straciłem na walce ze smokiem, skończyły mi się po prostu mikstury leczące i żarcie.

Pamiętam, że nigdy nie mogłem otworzyć tych drzwi, co wymagają mnożnika, nabiłem przy nich do 23 ale i tak mnie nie wpuściły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ucieczki z Jaskini Hobessów wystarczy mieć Piekielny Okrąg lub Boski Gniew i masz z górki.Ten czar jest jednym z najlepszych(jak nie najlepszym a tego nie wiem bo miałem go na bodajże 3 lvl).Mając ten czar na początku gry nikt ci nie podskoczy a najlepiej łączyć go ze Spowolnieniem Czasu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...