Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Moro

GUILTY GEAR X2 - RELOAD

Polecane posty

Bethezer

Catch to inaczej złapać. Podchodzisz dość blisko i wciskasz O + klawisz kierunkowy. Postać łapie wtedy dziada i wyrzuca w odpowiednim kiernku zależnie od wciśniętego klawisza kierunku.

metal_man

Podczas walki naciśnij spacje i wybierz Command List. Pokazane są tam ciosy oraz jak je wykonać. Co oznacza S P HP i K można się domyślić znając angielski.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instant kill jest prosty do zrobienia nawet na klawiaturze. Wciskasz naraz guziki ataku bez "podicia". Włączy się wtedy wstawka na czerwonym tle. Wtedy podchodzisz dość blisko i robisz dół, góra, dół, góra + O i robi Instanta (May ma troche inną kombinacje). Radze poćwiczyć przed walką na Treningu.

Inną opcją jest wstawienie tej komendy jako jeden klawisz. U mnie jest to klawisz 8 i uwież mi, że mniej nerwów stracisz wciskając jeden guzik i nawet, gdy ci się nie uda, to powiesz sobie: "ups, za puźno", a nie: "ja cię !@$^@#$, znowu mi nie wyszła ta %&^@% kombinacja, co za @#$%^ $%$# to zrobił, już ja mu zaraz @#%^#$ pokażę", czy coś podobnego.

A takie pytanie... Wie ktoś z was jak zrobić "catch"(ja potrafię tylko podstawowe "catch'e")?

Cios, w którym masz napisane "catch" oznacza, że musisz go wykonać, gdy twój przeciwnik ma właśnie ci dokopać jakimś ciosem. Czasem trudno się wyrobić, ale zawsze milej zobaczyć jak przeciwnik obrywa przez swoją lekkomyślność, niż przyjąć mocny cios. Teraz mogę sobie przypomnieć tylko trzy postacie, które "łapią". Są to Justice, Testament i Axl.

A macie jakas stronke gdzie sa wypisane ciosy i combosy?

Stronk ci nie jest potrzebna. Podczas walki włącz spację i poszukaj, a zobaczysz opcję, gdzie są wypisane wszystkie ciosy aktualnie walczących postaci. Jeśli idzie o kombosy, to powinieneś się wstydzić. Prawdziwy mistrz powinien opracować własny sposób wyprowadzania kombosów. Jeśli już chcesz porady, to słuchaj. Zagraj w trening wybraną postacią. Sprawdź, króre ciosy wyprowadza ci się najbardziej odruchowo. Zrób tak, aby przeciwnik w treningu walczył normalnie. Atakuj przeciwnika różnymi kombinacjami ciosów, obserwójąc, jakie najczęściej blokuje, a jakie zdaje się ignorować. Powtarzaj ww. operację tak długo, aż będziesz mógł doprowadzać do tego, że nawet najtrwalszy przeciwnik w trybie GOLD na maniaku będzie dostawał co jakiś czas konfuzji. Jeśli potrafisz poprawnie wykonać ww. instrukcje, to możesz się uważać za osobę, która opanowała nowego, świetnego kombosa.

UWAGA: Jeśli zdaży ci się, że ktoś znajdzie sposób na odparcie twojego kombosu, wprowadź do niego nowe zmienne i bij dalej na chwałę GG.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestaję kapowć. Czy jest możliwe granie GOLD EX postaciami, czy nie? Jeśli tak, to podajcie mi jakimi klawiszami (tymi na klawiaturze) to robicie, bo chciałbym wiedzieć co u mnie nie tak z ustawieniami w tym wypadku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwe, ale najpierw trzeba je odblokować grając w tryb Story. Gdy przejdziesz Path 1 i 2 dostajesz wersje Ex, a gdy przejdziesz Path 3 dostajesz możliwość wyboru Sp (wersja Black lub Gold). Wybiera się najeżdżając na odblokowaną postać i ciskając 9 i przytrzymując dla wyboru wersji Ex. Jeśli chcesz także postać Gold wciśnij 8 i potwierdź L. Oczywiście Ex i Sp można włączyć jednocześnie.

SR

Mi się nigdy nie przytrafiło żeby nie udało mi się wcisnąć Instanta, a na 8 mam kontre lub Bursta bo mi wtedy ławiej się gra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem każdą możliwą kombinaję i nie mogę otrzymć postaci Gold EX. Jedyne co mogę otrzymać, to BLACK EX. Zostawię już ten temt, bo i tak wolę grać Justice, a on (ona) nie ma trynu EX.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamnus

Żeby móc wykonać kombo ponad 7 trzeba przeciwnika obrzucić 2 monetami (dół, przód HP). Wtedy będziesz miał załadowany Level 3 i będziesz mógł zrobić kombo (chyba to dół, tył i K/S/HP/P zależnie od wysokości uderzenia). Jak dobrze pamiętam zada wtedy 8 szybkich ciosów mieczem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej on(ona?) nie ma(mowa o Justicu)... Ale widzieliście, że na angielskiej wikipedi są informacje o GG? W temacie o Isuce był link do Axl'a... Szkoda, że nie ma na polskiej części...

Mnie wystarczy wersja angielska. Informacje tam zawarte bardzo przydały mi się do tworzenia świata i fabuły sesji GG, którą właśnie tworzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INFORMACJA DLA WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH. W DZIALE SESJA RPG POWSTAŁ TEMAT ZAREZERWOWANY DLA OSÓB CHCĄCYCH ZAGRAĆ W SESJĘ DZIEJĄCĄ SIĘ W ŚWIECIE GG. WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH ZAPRASZAM DO WZIĘCIA UDZIAŁU. NA STRONIE ZNAJDUJE SIĘ OGÓLNY ZARYS HISTORII I PODSTATWOWE ZASADY.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem, że Sol jest gear'em... Coż, dzięki za wiadomość. Teraz, jak się chwilę zastanowię, to rozumiem, co mówią postacie w trybie Story. Narazie najlepszą historię miała Millia xD...

Znasz jakiś dobry sposób na pokonanie I-no z użyciem Dizzy? Bo ciągle przegrywam(najlepszy atak z tensionem jest dość słaby na I-no)?

Nie jestem pewien, o co dokładnie ci chodzi. Pokonanie I-no w arcade, to zasadniczo oznacza bicie jej, omijanie dźwiękowej salwy i dobicie. W story mode po prostu radzę ci grać na najniższym poziomie trudności i mieć to z głowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie: CO to znaczy Instant kill i jak się to robi?

To już było parę razy przerabiane. Ale co tam, odpowiem.

Instant Kill jest to atak, który, jeżeli trafisz nim w przeciwnika, zabija natychmiast, nieważne, ile miał życia. Aby go użyć, należy przejść do specjalnego trybu, który się uaktywnia po przyciśnięciu kombinacji P+K+S+HS (radzę ci ustawić to pod jakiś klawisz, ja mam ustawiony pod 8 i świetnie mi wychodzi). Następnie musisz wystukać kombinację, dzięki której użyjesz tego ataku. Najczęściej jest to dół-przód-dół-przód-HS. I powiedz wrogowi "Hasta la vista, baby!".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie: CO to znaczy Instant kill i jak się to robi? (Instant kill to chybia szybkie zabójstwo, ale to mi w niczym nie pomaga)

Potrzebne mi to do story mode, bo arcade przeszedłem bez pada na maniac!

Instant kill to, jak powiedział mój przedmówca, ostateczny cios, zabijający przy pierwszym udanym użyciu (znaczy się, jak trafisz wroga, a ten nie zablokuje). Użycie go w odpowiednim momencie może ci ocalić życie. Inną sprawą jest fakt, że każdy Instant kill jest inny, a animacja podczas niego jest świetna. Możesz sobie obejrzeć Instant kille w treningu i sam ocenić, czy warto ryzykować wrażenia estetyczne dla pewnej wygranej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najbardziej lubię Robo-Ky'a. I nie wiem dlaczego tak mało osób go lubi :)...

Chciałbym się o nim dowiedzieć więcej, bo bardzo mało o nim wiadomo.

Podobno istnieje Robo-Ky II, a sama postać Robo-Ky'a, jest mechanicznym wcieleniem Ky'a (taki sam strój, te same główne ataki).

Wie ktoś więcej coś o Robo-ky'u?

I czy ktoś go lubi?

Ja znam jego wszystkie ataki...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie taka znowu dziwna... powiedziałbym, że niegram nim, bo jestem uczulony na postacie, które musze pokonać(Robo-Ky i I-no to dwie postacie, które mam głęboko w d*****) a niezawsze mi to wychodzi. Z tej dwójki jednak najbardziej nienawidzę I-no... A ukończenie jej pathów jest wymagane do zrobienia innych...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie:

I-no: Jest dobra w byciu złą. Świetnie walczy w powietrzu, a na ziemi też potrafi napsuć krwi.Mój brat potrafi naprawdę skutecznie walczyć nią i trzeba przyznać, że aby nią grać, to trzeba mieć zacięcie.

Robo-Ky: Świetnie walczy, ma wiele skutecznych technik. Osobiście wolę grać Justice, ale Robo-Ky EX jest u mnie na trzecim miejscu, zaraz za Venomem. Jedyną wadę fabułową u tego gostka dostrzegam w tym, że on praktycznie nie ma osobowości. Lubię go jednak na tyle, że dodam mu trochę osobowości w czasie sesji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatku duzo gralem w gg isuka i opanowalem wszystkie ruchu ale nie ich poloczenia :D po pewnym czasie Isuka mi sie znudzila a Reload'a nie instalowalem bo myslalem ze jak wczesniejsza wersja to i gorsza. Ze tez sie moglem az tak mylic ^^ tylko mam maly problem jak wejsc w story czesc 2? bo przeszedlem juz pierwsza ale nie wiem jak sie wchodzi w druga czesc... help...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatku duzo gralem w gg isuka i opanowalem wszystkie ruchu ale nie ich poloczenia :D po pewnym czasie Isuka mi sie znudzila a Reload'a nie instalowalem bo myslalem ze jak wczesniejsza wersja to i gorsza. Ze tez sie moglem az tak mylic ^^ tylko mam maly problem jak wejsc w story czesc 2? bo przeszedlem juz pierwsza ale nie wiem jak sie wchodzi w druga czesc... help...

Kilka spraw:

1. KIM grasz w story mode?

2. Story mode ma zasadniczo 3 Pathe.

3. Jeśli nie ząbkujesz i nie masz kłopotów z L-Alt, to mógłbyś go czasem poużywać, ale to tylko taka mała sugestia, więc nie musisz traktować jej na poważnie 8).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie chcesz korzystać z solucji na gamefaqs.com, wiedz, że by przejść story innym pathem, trzeba zabijać wrogów instant killami, bądź w określonym czasie. Czasem trzeba też poznać story innych postaci, by uzyskać dostęp do pewnego patha (np. by mieć 3 path Ky, należy poznać 1 path Sola).

A ja mam pytanie. Slash to kolejna część GG (ze screenów wnioskuję, że tak)? Czy wyjdzie lub wyszła na PC?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...