Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Turambar

Gra na gitarze

Polecane posty

Haha :laugh: no ale właśnie nie wiem czy by mi taki gryf odpowiadał....

Parafrazując MAGneta: no ale właśnie te gryfy się niemalże niczym nie różnią (nie pamiętam dokładnie tego, jak mi leżały obie gitary, ale znaczącą różnicę bym wyczuł).

Ale generalnie to jakie są różnice między nim a epkiem?

Epka w starciu z Vintagem nieprzyjemnie muli. Te przetworniki to jakaś kpina. Zaletą G400 jest minimalnie lepsze wykończenie, ale to nie powinien być punkt odniesienia w bezpośrednim wyborze.

Co do tego Flajynga, to te flajyngi Epki są ładne, zwłaszcza żółty, ale nie powiesz mi że ten Jackson przypomina cuś innego niż pałermetalmaszyn?

...grasz już jakieś koncerty, że musisz mieć gitarę pasującą stylistyką do granego przez Ciebie gatunku muzycznego?

Poza tym nie chciałbym kopii przetworników Duncana.

To nie jest kopia. Źle się wyraziłem: to są nie tyle Squiery, co Fendery MiM...

A są G deki 15stki używane do 800stówek?

[LINK]

Dobra ludki, rejestrować się na stronce. Masa niedopracowań, ale tyle udało mi się zrobić. A jakaś kategoria typu off-topic, w którym byście mogli już coś pisać, będzie lada moment. Przy okazji dajcie znać, jak działa weryfikacja mailowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd pomysł ze ta gitara nadaje się do grania bluesa? Poza tym duncan designed to taka jakość jak no-name. Nawet prawdziwe Duncany nie są boskimi pickupami, przynamniej nie wszystkie a zaloze się ze to duncan designed to tylko taki chwyt marketingowy. Tak wiec ja odradzam Magnetowi ta gitare, o ile w ogóle bierze poważnie te sugestie.

BTW te fałki są zwyczajnie nieestetyczne. Imho paskudne, nawet Hammet kiepsko z nimi wyglada- ale to moje zdanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że jeśli używam 3 palców w jakiejś stałej pozycji, np. jakieś arpeggio, to nie wiem co zrobić z tym nieużywanym. Trzymać wysoko nad gryfem, czy może schować poza? Bo jeszcze mam takie odruchy, że jak gram małym palcem to serdeczny sam się rusza i przy tym arpeggio jest problem. :C

Te arpeggio grasz palcami? Jeżeli tak, to informuję, że gra się ino 4 palcami - kciukiem (P), wskazującym (I), środkowym (M) i serdecznym (A). Wtedy problem z małym palcem znika. Ja przy grze palcami mam mały palec nieco wyżej od innych "swobodnie opadających na struny".

A skąd pomysł ze ta gitara nadaje się do grania bluesa?

Skąd pomysł, że ta gitara ma być przede wszystkim do bluesa? :)

Poza tym duncan designed to taka jakość jak no-name. Nawet prawdziwe Duncany nie są boskimi pickupami, przynamniej nie wszystkie a zaloze się ze to duncan designed to tylko taki chwyt marketingowy.

Bez ogrania można sobie Panie gdybać i dywagować (chociaż i tak jest to raczej kontrargument do kupna tego Jacksona, bo bez ogrania bądź jakiegoś sprawdzenia nie ma co kupować), a pisanie, że nie każdy model pickupów Seymour Duncana jest dobry... Tak można pisać o znakomitej większości firm na rynku muzycznym :pokerglass:

IMHO można. Fakt że piękna nie jest, ale z odpowiednim efektem na każdej gitarze zagrasz co chcesz. A taki efekt mam. Jednakowoż zadecydowałem! Vintage VS6 i Fender G-Dec 30/15 W from ebay:3....

Brawa za wybór :klaszcze: No i czekam na forum :wub:

Dobra ludki, rejestrować się na stronce. Masa niedopracowań, ale tyle udało mi się zrobić. A jakaś kategoria typu off-topic, w którym byście mogli już coś pisać, będzie lada moment. Przy okazji dajcie znać, jak działa weryfikacja mailowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki tyan, ale dzisiaj to wymęczyłem i mi jakoś wychodzi. Teraz jedynie popracować nad precyzją i szybkością. :) Jest dobrze. :cheesy:

Co do konfliktu o piękno (a raczej nie) fałek, to można tak gdybać i gdybać. Jakby wszystkie strato/lp/sg były piękne. Co prawda w przypadku v częściej występują brzydkie odpowiedniki, niż w przypadku innych typów. Np.

jest cudna. Btw. kawałek zacny, tylko trochę brakuje drugiego sola pod koniec. :/ Wracając do tematu - wszystko zależy od gustu. Nie muszę chyba pisać, że to wszystko jest moją subiektywną opinią?

A co do stronki - nie przychodzi mi mejl. :cheesy: Już spoko. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ta gitara nie miałaby być wszechstronna? Co ją dyskwalifikuje?

Wygląd :P A tak serio - na każdej gitarze można zagrać ( prawie ) wszystko, z różnymi efektami

( i ta charakterystyczna perkusja w niektórych kręgach zwana "pralką" :P ). Dla mnie jednak jakoś V nie przemawia - takie udziwnione wiosełko. Ale jak napisałem niżej, każdy gra na czym lubi.

Wiesz co, ok kiedy zauważyłem Les Paula w

, to nawet heavymetalowiec grający solo na elektroukulele mnie nie zdziwi. Nie mówię że Lespoule są złe do takiej muzyki, ale w takim kolorze w TAKIM zespole wygląda co najmniej dziwnie. Już bardziej spodziewałbym się tam TEGO. BTW, czy tylko mnie główka w Fenderach kojarzy się z mocno przerzedzoną zmiotką? klik

Swoją drogą: dziwnie to wygląda, jak 17-latek pisze "tylko dla dorosłych", sam rozumiesz :laugh:;)

Spoko spoko, w lutym wesoła osiemnastka, a owo ostrzeżenie było głównie do administracji/moderacji żeby nie przylepili mi kolejnych 20% :trollface:

A propo Vintage - OMG GUITAR - Tak tak, to niby-sygnatura ( raczej nie mają licencji, ale kto wie ) SG Claptona z Cream.
Szczerze? Nie powiesiłbym czegoś takiego na ścianie, zanim nie przesmarowałbym czarną/białą/whatever [ale nie różową!] farbą. Cóż, Robot Unicorn Attack to nie moje klimaty. :laugh:

@MAGNET

Nie polecam Epików. Co prawda sam mam SG 310, ale to był jak traf na loterii, że udało mi się trafnąć na dobry. Przynajmniej myślę że dobry, bo dużego doświadczenia z gitarami nie mam. :laugh:

A na Mikołaja sprawiłem sobie stalowe Kulki Erniego 10-46 i trzy białe czekolady, których jestem smakoszem. Jutro recenzja czekolad. :trollface:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Zbliża się czas w którym zamówię swojego pierwszego elektryka. Prosiłem różnych ludzi o radę (w tym także tutaj na forum) i wybrałem sobie już prawie kompletny zestaw. Teraz pytanie - co o nim ostatecznie sądzicie?

I jeszcze kilka bonusowych pytań. Ale o tym za chwilę.

Gitara: Cort KATANA KX5 BKM

I tutaj pojawia się pierwsze pytanie. Czym powyższa gitara różni się od TEJ?

Piecyk: Cube 15X

Statyw: Willburn GST

Pas: Dunlop D38-11GY

Póki co zebrałem tyle "pierdółek" :). Chciałbym abyście powiedzieli czy warto to wszystko brać i ewentualnie co zmienić. Nie wybrałem jeszcze strun i liczę tutaj na waszą pomoc. Słyszałem również, że warto sobie dokupić od razu lepszy kabel do pieca, więc polećcie coś. Nie wiem, czy konieczny jest zakup jakiegoś środka do czyszczenia gitary. Jeżeli tak, to jaki najlepiej? No i nie mam jeszcze... kostki :). Jakie byście polecili do elektryka?

No i mam zamiar zamówić to wszystko przez internet ze sklepu http://www.guitarcenter.pl/catalog/. Ktoś w nim coś kupował? Pewny jest?

Skopiowałem swojego posta z poprzedniej odsłony tego tematu. Ok, do rzeczy:

Ten Cort KX5, o którym pisałem nie jest dostępny. Nie mają towaru.

Zamiast tego widzę, że dostępny jest TEN Cort, konkretniej: Cort KATANA KX5 CBS.

Czy ta gitarka różni się czymś od tej wspominanej przeze mnie wcześniej, czy to tylko różnica w kolorze? Wolałbym czarną, ale zadowolę się i niebieską. Ważne, żeby dobrze brzmiała.

Druga sprawa: Do tego niebieskiego Corta dorzucają gratis kabel do gitary. Jest to Planet Waves PW-CGT-20. Nie wiem, czy ten kabelek mi wystarczy, czy mam się szarpnąć na inny. Co radzicie?

Trzecia sprawa: Żaden z tych piecyków, które są wymienione w cytacie również nie jest w tej chwili dostępny w sklepie. Bądźcie tak uprzejmi i doradźcie jakiś inny, nie za drogi. Ważne, żeby miał kilka rodzajów brzmień, w tym coś a'la akustyk. Nie wiem jak się takie coś nazywa. Chodzi mi o to, żebym od czasu do czasu mógł sobie zagrać coś na prostych chwytach jak to się gra np. przy ognisku (nie mam zamiaru brać elektryka no ognisko, to przykład tylko!) :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, panowie, zadanie bojowe. Znajomy stwierdził że czas nauczyć się grać i kupić gitarę. Pieniądze - 5 tyś zł. Próbowałem mu wyklarować że trochę za dużo jak na początkującego, ale nie dał się przekonać. Muzyka jaką lubi - Disturbed, Linkin Park [tak, obaj wiemy że to teraz muzyka elektroniczna. :rage:], Drowning Pool, Three Days Grace. Do dzieła. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta gitarka różni się czymś od tej wspominanej przeze mnie wcześniej, czy to tylko różnica w kolorze?

Różnica jest tylko w kolorze, gdyż BKM to skrót od BlacK Metalic, a CBS od Canon Blue Satin

Druga sprawa: Do tego niebieskiego Corta dorzucają gratis kabel do gitary. Jest to Planet Waves PW-CGT-20. Nie wiem, czy ten kabelek mi wystarczy, czy mam się szarpnąć na inny. Co radzicie?

Sądzę, że na początek będzie jak najbardziej w porządku.

Trzecia sprawa: Żaden z tych piecyków, które są wymienione w cytacie również nie jest w tej chwili dostępny w sklepie. Bądźcie tak uprzejmi i doradźcie jakiś inny, nie za drogi.

A czy wszystko co kupujesz musi być z guitar center? Zastanów się, bo myślę, że w tej kategorii cenowej Rolandy Cube (x15 i x20) biją wszystko na głowę... O ile mi wiadomo jest jeszcze jakiś Laney tyan signature, ale o to musiałbyś zapytać właśnie jego. Od siebie polecam Roland Cube x15 Iskier signature - jest tańszy niż x20, ma może kilka efektów mniej (z czego symulacja akustyka w x20 to porażka, a zawsze możesz sobie pograć na cleanie w x15), ale moc 20W to za dużo do domu, a na jakiekolwiek próby czy występy to zdecydowanie za mało... No i 200 zł w suchym.

Mogę jeszcze polecić takie cudo http://allegro.pl/behringer-v-amp3-dostawa-i1357050872.html + głośniki od komputera (ew. możesz to też podpiąć pod komputer jeśli masz dobrą kartę dźwiękową). Inni będą Ci wciskać PODa, ale to właśnie V-Amp jest Iskier signature :P

Drodzy gitarzyści... Co powiecie na utworzenie w temacie własnych list sygnaturek, ku sprawnej pomocy początkującym? :)

Każdy wybrałby zestaw, który będzie dość tani (lub dwie wersje, tańszą i droższą), ale dobry dla początkującego do konkretnego gatunku muzyki, co?*

* Zaklępuję heavy, speed i thrash metal :P

@ Major

5k na samą gitarę, czy na wszystko? :P

I jakie duperele chce do gitary (typu pokrowiec itd.)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy gitarzyści... Co powiecie na utworzenie w temacie własnych list sygnaturek, ku sprawnej pomocy początkującym? :)

Każdy wybrałby zestaw, który będzie dość tani (lub dwie wersje, tańszą i droższą), ale dobry dla początkującego do konkretnego gatunku muzyki, co?*

Chodzi o coś w stylu FAQ? Bo nie rozumiem tych "list sygnaturek". Ale ogółem to świetny pomysł, zapewne metal i ostrzejsze brzmienia będą najczęściej odwiedzane, bo to chyba teraz jest 'na topie' jeśli chodzi o chętnych do gry na gitarze :D Ja zaklepuję Blues :trollface: i ew. Classic Rock...hmm...możecie mówić co chcecie ale chyba do jedego z tych zestawów wrzucę Frontmana =D Ostatnio pobawiłem się trochę potencjometrami i naprawdę brzmi przyzwoicie :D Na cleanie zawsze było super, ale ten przester mi nie odpowiadał :/ a tu Gain na 3 ustawiłem, i już jest taki bluesior że :wub:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gitara, piec, pas, kabel, kilka kostek, no i niezły byłby jakiś TWARDY pokrowiec. Bo do worka każdy może wsadzić gitarę. :trollface:

Swoją drogą koleś jest szurnięty, kupił perkusję za 10k i nadal aktywnie na niej gra. Myślałem że mu się znudziła, ale nie, będzie robił jednoosobowy band. :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okey, no to jadymy :P

Gitara Washburn x50 PRO EB - jeżeli słucha wymienionych przez Ciebie zespołów, to pick up'y EMG będą dla niego wprost idealne. Buzz Feiten Tuning System działa znakomicie, no i gitarka ma całkiem fajny kolor i standardowy kształt (są na GC też inne modele tego washa z przystawkami EMG, poszperajcie).

Jako piecyk poleciłbym mu Fender Mustang II tym bardziej, że piecyk ów ma wejście USB i pozwala na wgrywanie nowych ustawień i brzmień... Z drugiej strony 40W to trochę mało jeśli chce brać od razu piecyk do prób.

Jeśli chce mocniejszy zestaw to ja bym brał:

Blackstar HT-5H + Harley Benton G112

Dzyń, dzyń, dzyń :P

@ Mcrr

Co powiesz na http://guitarcenter.pl/catalog/advanced_se...=Fender+Mustang?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No po prostu przedstawiasz swoją listę sprzętu, które stają się Twoimi sygnaturkami

To supcio :wub: Ja przygotuję moją sygnaturkę jak będę miał Fendera, bo narazie to stworzyć mogę taki tani zestaw, jednak zależy on od losu. No bo Squier zależy jaki się trafi, może tak samo jest z Frontmanem bo tutaj na forum tyan nie wypowiadał się o nim jakoś super, a mnie się fajnie na nim gra.

Czasami jak wyłączam/ włączam mój piecyk ( Fender Frontman 15G ) to robi takie "pyk". To normalne? Nie jest to głośne pyknięcie, i pojawia się raczej losowo, bez znaczenia jak mocno Gain jest odkręcony, albo Volume.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tyle, że tańszy z tych piecyków jest obecnie niedostępny, a drugi kosztuje więcej niż sama gitara... Tyle nie dam rady wyciągnąć z otchłani mojej skarbonki :).

Dodam tylko, że mieszkam w bloku, na żadne próby piecyka nie będę ze sobą brał, więc nie musi być głośny. Nawet lepiej, żeby nie był... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, panowie, zadanie bojowe. Znajomy stwierdził że czas nauczyć się grać i kupić gitarę. Pieniądze - 5 tyś zł. Próbowałem mu wyklarować że trochę za dużo jak na początkującego, ale nie dał się przekonać.

Jakie znowu wyklarować? Dokładnie tyle wydałem na swój pierwszy zestaw...

Muzyka jaką lubi - Disturbed, Linkin Park [tak, obaj wiemy że to teraz muzyka elektroniczna. :rage:], Drowning Pool, Three Days Grace. Do dzieła. :wink:

A wyjaśnisz mi, co w samej muzyce elektronicznej (nie: Linkin Park) jest nie tak? Od siebie polecam zespół Nine Inch Nails. Nawet Muse możemy od biedy zaliczyć do tzw. rocka elektronicznego ;)

Druga sprawa: Do tego niebieskiego Corta dorzucają gratis kabel do gitary. Jest to Planet Waves PW-CGT-20. Nie wiem, czy ten kabelek mi wystarczy, czy mam się szarpnąć na inny. Co radzicie?
Sądzę, że na początek będzie jak najbardziej w porządku.

Wcale nie, gdyż na te Planet Wave'y zdecydowana większość ludzi narzeka. Głównie chodzi o łamiący się jack, czasem o szum z kabla. Najlepiej jak zrezygnuje z gratisu (obniży to cenę zestawu o te 30-40 złotych), a w jego miejsce kupi Proela Die Hard.

O ile mi wiadomo jest jeszcze jakiś Laney tyan signature, ale o to musiałbyś zapytać właśnie jego.

Pierwsze słyszę... :)

Od siebie polecam Roland Cube x15 Iskier signature - jest tańszy niż x20, ma może kilka efektów mniej (z czego symulacja akustyka w x20 to porażka, a zawsze możesz sobie pograć na cleanie w x15), ale moc 20W to za dużo do domu, a na jakiekolwiek próby czy występy to zdecydowanie za mało... No i 200 zł w suchym.

15X nie ma efektów, a różnica między 15W a 20W w tranzystorach nie ma prawie znaczenia. Głośnik ten sam, czyli w sumie wychodzi na to, że za 200 złotych dokupuje sobie podstawową paletę efektów. A za te 200 złotych można kupić znacznie lepszy multiefekt, co mimo swej absurdalności może wyjść lepiej niż sam 20X...

Drodzy gitarzyści... Co powiecie na utworzenie w temacie własnych list sygnaturek, ku sprawnej pomocy początkującym? :)

Każdy wybrałby zestaw, który będzie dość tani (lub dwie wersje, tańszą i droższą), ale dobry dla początkującego do konkretnego gatunku muzyki, co?

Jedyne, co mi w nim nie pasuje, to idea tego przedsięwzięcia - jakbyśmy byli niewiadomo jakim autorytetem :D Ale poza tym ciekawy, oryginalny pomysł ;)

Chodzi o coś w stylu FAQ? Bo nie rozumiem tych "list sygnaturek".

Raczej chodzi o taki nasz "konfigurator". Wiesz, na FA popularne jest wirtualne składanie PeCetów dla danych jednostek. A my byśmy zrobili coś na ten wzór ;)

możecie mówić co chcecie ale chyba do jedego z tych zestawów wrzucę Frontmana =D Ostatnio pobawiłem się trochę potencjometrami i naprawdę brzmi przyzwoicie :D Na cleanie zawsze było super, ale ten przester mi nie odpowiadał :/ a tu Gain na 3 ustawiłem, i już jest taki bluesior że :wub:

Jeżeli się uprzeć, to wszystko jest dobre i do czegoś się będzie nadawać (poza "patologicznymi" konstrukcjami, tzn. niedbale wystruganych, itp.). Na Exarze też można grać, ale po co, jak są lepsze alternatywy w tych cenach? Można też gadać, że gitarzysta X gra na takim a takim Bossie/Digitechu/<tu wstaw dowolną firmę>, ale najczęściej wynika to z przyzwyczajenia lub wypracowania swojego brzmienia. A my, jako nowe pokolenie, powinno iść naprzód i wybierać lepiej ;)

Swoją drogą koleś jest szurnięty, kupił perkusję za 10k i nadal aktywnie na niej gra. Myślałem że mu się znudziła, ale nie, będzie robił jednoosobowy band. :laugh:

Jaki świr? Człowiek ma PASJĘ, skoro przeznacza taką kasę na sprzęt muzyczny. A ja jedyne, co mogę zrobić, to życzyć mu powodzenia w spełnianiu swoich marzeń :happy:

No bo Squier zależy jaki się trafi, może tak samo jest z Frontmanem bo tutaj na forum tyan nie wypowiadał się o nim jakoś super, a mnie się fajnie na nim gra.

Za kasę, którą mógłbym przeznaczyć na Frontama 212r, kupiłem Voxa AC4. Do tego w jego cenie masz całą gamę Cube'ów, Mustangów. Ba, nawet znajdzie się miejsce dla G-DEC'a!

A Squiery zazwyczaj się dobre trafiają, ale trzeba celować przynajmniej w Affinity :thumbsup:

Czasami jak wyłączam/ włączam mój piecyk ( Fender Frontman 15G ) to robi takie "pyk". To normalne? Nie jest to głośne pyknięcie, i pojawia się raczej losowo, bez znaczenia jak mocno Gain jest odkręcony, albo Volume.

Tak, bo tranzystory się rozgrzewają. Niektóre większe Marshalle MG startują czasem dosłownie jak kosiarki do trawy, aby się rozgrzać. Dosłownie.

Powiem tyle, że tańszy z tych piecyków jest obecnie niedostępny, a drugi kosztuje więcej niż sama gitara... Tyle nie dam rady wyciągnąć z otchłani mojej skarbonki :).

Dodam tylko, że mieszkam w bloku, na żadne próby piecyka nie będę ze sobą brał, więc nie musi być głośny. Nawet lepiej, żeby nie był... :)

Stary, to co Ty chcesz kupić? Jest okres świąteczny i trzeba było być gotowym na braki sprzętu, bo nie jeden gitarzysta pomyślał zapewne sobie o zrobieniu Mikołaja w postaci najlepszych cyfrowych piecyków na rynku. Chyba nie ma wyjścia i trzeba będzie załatwić coś spoza GC. Pomożemy, ale musisz wyrazić zgodę. Bo na razie z obecnej oferty GC nie jestem w stanie nic polecić... :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie znowu wyklarować? Dokładnie tyle wydałem na swój pierwszy zestaw...

Po pierwsze byłeś już zorientowany trochę bardziej (wszak siedziałeś w gitarach na necie już jakiś czas), a po drugie chciałbym mieć tyle kasy :3

Wcale nie, gdyż na te Planet Wave'y zdecydowana większość ludzi narzeka. Głównie chodzi o łamiący się jack, czasem o szum z kabla. Najlepiej jak zrezygnuje z gratisu (obniży to cenę zestawu o te 30-40 złotych), a w jego miejsce kupi Proela Die Hard.

Eee... Zaraz... Co to za "gratis", za który się płaci?

Pierwsze słyszę... :)

To jakiej marki to był piecyk...? Zdaje mi się, że miał Viper w nazwie.

Jedyne, co mi w nim nie pasuje, to idea tego przedsięwzięcia - jakbyśmy byli niewiadomo jakim autorytetem :D

A nie jesteśmy? :cheesy: Śmiesz w to wątpić? :eyes:

Jaki świr? Człowiek ma PASJĘ, skoro przeznacza taką kasę na sprzęt muzyczny. A ja jedyne, co mogę zrobić, to życzyć mu powodzenia w spełnianiu swoich marzeń :happy:

Albo ma za dużo pieniędzy i nie wie co z nimi robić ;)

Wiesz, dla mnie ta suma (łącznie 15k - nigdy nie poświęciłbym jej na sprzęt do grania tylko i wyłącznie w domu) jest ogromna i chyba nigdy nie widziałem tyle pieniędzy na oczy, ale dla kogoś innego może to być jak splunięcie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie znowu wyklarować? Dokładnie tyle wydałem na swój pierwszy zestaw...

A masz gwarancję że się tym nie znudzi? Zwłaszcza że nigdy przedtem gitary w łapach nie miał? :wink:

A wyjaśnisz mi, co w samej muzyce elektronicznej (nie: Linkin Park) jest nie tak? Od siebie polecam zespół Nine Inch Nails. Nawet Muse możemy od biedy zaliczyć do tzw. rocka elektronicznego ;)

Wytłumaczmy sobie - nie jestem trve-hardcore-black-satan-norvegian-porno metalem. Lubię rap, nu-metal, techno [a w zasadzie trance, ale to szczegół. :P], i ogólnie każdą muzykę, która mi wpadnie w ucho. Nie dzielę na gatunki. Ale jeśli zespół z kawałka dobrego rocka robi, co prawda dość niezły, zespół bardziej elektroniczny niż rockowy, to jest nieco smutne. Przynajmniej dla mnie. :P

I feel so PWND. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gitara, piec, pas, kabel, kilka kostek, no i niezły byłby jakiś TWARDY pokrowiec. Bo do worka każdy może wsadzić gitarę. :trollface:

  • Gitara ? hym, hym, hym... zapytaj się o jego gitarę-marzenie, może to będzie najlepszy wybór, a od siebie zalecę... może Epiphone Prophecy EX/GX?... chociaż na upartego można by nawet znaleźć jakiegoś Gibsona LP Studio/SG Standard, ale próg cenowy minimalnie by się zwiększył... - [LINK] [LINK] [LINK] [LINK] = 2000-3000,-
  • Piecyk ? i tutaj największy dylemat... bo Twój kumpel chce grać nowoczesne hi-gainy, a do nich najcięższej o tanie odpowiedniki... ale Iskier zarzucił IMO świetną propozycją (sam się nad nim zastanawiałem), mianowicie BlackStar HT-5, tyle że brałbym wersję combo - [LINK] = 1600,-
  • Kabel ? Monster Rock 3m - [LINK] = 120,-
  • Pas ? jakiś Dunlop/Gibson/Fender, dajmy na to Dunlop Lucky 13 - [LINK] = ~50,-
  • Kostki ? pakiet paru Dunlopów Tortex w różnych rozmiarach - [LINK] = ~5,-
  • Futerał ? standardowy Warwick GIT - [LINK] = ~150,-
  • RAZEM: 3925-4925,-

No dobra, to polećcie coś z innego (sprawdzonego) sklepu internetowego. Cena musi się zmieścić w okolicach 400 zł.

Czapaj do 400: [LINK] :wub:

I coś 10x lepszego do 500: [LINK] :wub::wub:

Czy ja jestem ślepy, czy widzę 15X w Guitar Center? :P

Radzę Ci się pośpieszyć z zakupem, zanim jakiś sprytny gitarzysta sprzątnie ci Rolka sprzed nosa!

Ale sam mi mówiłeś, że w sklepie nie mieli kabli, a pisało, że są dostępne. Ba, gratisowy kabel do Voxa Tonelaba ST nie był podobno dostępny od wieków i już go wycofali. Rzadko to aktualizują, sam przecież wiesz :P

Po pierwsze byłeś już zorientowany trochę bardziej (wszak siedziałeś w gitarach na necie już jakiś czas), a po drugie chciałbym mieć tyle kasy :3

Po pierwsze grałem jedynie na klasyku, a o elektrykach wiedziałem tyle, co nic. A po drugie... no cóż, nie będę komentował, aby to źle nie wyglądało :eyes:

Eee... Zaraz... Co to za "gratis", za który się płaci?

Pozbywają się kabli z magazynu - do sprzętu w standardowej cenie dodają gratisowo zalegający kabel (ew. tuner czy inne akcesorium). Ale są na tyle uczciwi, że można z gratisu zrezygnować, a przy tym ucinają cenę o wartość kabla. Dla klientów rewelka, ale jak oni się z tego utrzymują... Czarna magia dla mnie :cheesy:

Pierwsze słyszę... :)

To jakiej marki to był piecyk...? Zdaje mi się, że miał Viper w nazwie.

Aaa... To był Peavey Vypyr, ale jednak teraz uważam, że Roland Cube/Vox Valvetronix/Fender Mustang to lepsze piecyki :eyes:

A nie jesteśmy? :cheesy: Śmiesz w to wątpić? :eyes:

Odrobina skromności nie zaszkodzi najlepszym kanapowym wymiataczom na świecie. Marketing, panie :eyes:

Albo ma za dużo pieniędzy i nie wie co z nimi robić ;)

Wiesz, dla mnie ta suma (łącznie 15k - nigdy nie poświęciłbym jej na sprzęt do grania tylko i wyłącznie w domu) jest ogromna i chyba nigdy nie widziałem tyle pieniędzy na oczy, ale dla kogoś innego może to być jak splunięcie ;)

Nie chcę oceniać w ten sposób człowieka. Jak chce tyle przeznaczyć na muzykę to oki, jego kasa. Lepsze to niż kupowanie Złowieszczego Topora na lvl 30 w WoW-ie :cheesy:

A masz gwarancję że się tym nie znudzi? Zwłaszcza że nigdy przedtem gitary w łapach nie miał? :wink:

Perkusja mu się nie znudziła, to gitara tym bardziej :cat2:

Wytłumaczmy sobie - nie jestem trve-hardcore-black-satan-norvegian-porno metalem. Lubię rap, nu-metal, techno [a w zasadzie trance, ale to szczegół. :P], i ogólnie każdą muzykę, która mi wpadnie w ucho. Nie dzielę na gatunki. Ale jeśli zespół z kawałka dobrego rocka robi, co prawda dość niezły, zespół bardziej elektroniczny niż rockowy, to jest nieco smutne. Przynajmniej dla mnie. :P

To o Linkin Park napisałeś w taki sposób, jakbyś nie traktował muzyki elektronicznej poważnie. Ok, rozumiem. Ale nie mieszajmy takimi niedopowiedzeniami Lady Gagi z świetnym Trentem Reznorem, nie ta liga... :wub:

A propos ligi: Liga Mistrzów na Polsacie! Zobaczcie, kto tam gra... :) Do zobaczonka! :wub:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...