Skocz do zawartości

Wiedźmin/Witcher (seria)


Cardinal

Polecane posty

Powiedz mi jakie wydarzenia? Grałeś? Użytkownik forum Wieśka, naszkicował fabułę z dostępnych informacji. Zresztą, on nigdzie nie napisał, że będzie tak, tyle, że tak być może. A to jest różnica... Uważne czytanie się kłania...

Co do zakończeń, to jest 8 epilogów, więc możliwe, że w każdym z nich są 2 zakończenia. Jest ich przecież 16 w sumie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A codo zakończeń to wydaje mi się że będzie np: 5 głównych zakończeń a te pozostałe 11 to będą mniejsze lub większe zmiany w głównych zakończeniach.

Właśnie- niby wielki fan wiedźmina i stara się cały czas składać fabułę do kupy i wieszczyć o ilości zakończeń, ale nie korzysta z podanych informacji i nie za bardzo potrafi czytać ze zrozumieniem.

http://www.cdaction.pl/news-16319/wiedzmin...we-screeny.html

Stąd można się dowiedzieć, że będą najpewniej 2 główne zakończenia i po 8 pomniejszych dla każdego z nich, w tym jednym z tych pomniejszych ma być zniknięcie jakiegoś królestwa z mapy. Popieram to na tym cytacie pana Bartkowiaka:

,,Zobaczysz rezultat pewnych decyzji podjętych na początku rozgrywki. Są oczywiście dwa lub trzy bardzo różniące się od siebie zakończenia. Ale jest kilka? nie lubię ich nazywać małymi, ponieważ w niektórych wypadkach dane państwo będzie znajdować się na mapie, a w innych zniknie z niej. Jednak w skali Wiedźmina czasem będą mniejsze konsekwencje [naszych wyborów]? ? wyjaśnia Bartkowiak. Jak dodaje, samo przejście Wiedźmina 2: Zabójcy Królów powinno zająć tyle samo czasu, co pierwowzoru."

Edytowano przez I3ig
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie bo już się całkiem pogubiłem: jakie są edycje Wiedźmina 2 do kupienia ? W empiku chciałem kupić Pre-ordeda za 20zł to jak podszedłem do babki ze stoiska to mi powiedziała, że jest to pre-order do edycji premium kosztującej 160 zł, a edycja podstawowa jest za 100zł. Z drugiej strony taki gram.pl pokazuje 2 edycje: kolekcjonerską za makabryczne pieniądze (ta z czachą Geralta) i Edycja Premium w nawiasie, że standardowa za 110 zł.

I komu tu, kurde, wierzyć ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja premium to ta najbardziej standardowa. Tydzień temu zamówiłem preorder tejże wersji za 104 zł. jest jeszcze edycja specjalna empiku (to jest właśnie ten preorder za 2 dychy, o którym mówisz. Edycja ta dodaje parę moim zdaniem błahych elementów gameplayu) i edycja kolekcjonerska.

Jeśli kupujesz CD-A to tej wersji za 160 zł nie masz co kupować, bo w następnym numerze kod do niej będzie prezentem (oczywiście kod do tych dodatków, a nie do całej wersji :wink:).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm a ten pamiętnik Jaskra i brelok to w końcu w tej Edycji Promio-zwykłej jest ?

Czyli edycja premio-zwykła różni się od specjalnej jeno tymi finiszerami, które i tak dostanę w CDA ? Jak tak to się na to pisze ;D

BTW Ktoś tu napisał, że dobrze, że chociaż nie ma limitu aktywacji - ale przecież są DRM więc jak to możliwe, że nie będzie tego najgorszego zabezpieczenia pod słońcem ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Vetos ma rację z tymi zakończeniami (chociaż na razie to możemy tylko teoretyzować) - też myślę że takich "głównych" zakończeń będzie z 5, a reszta to po prostu różne wariacje tych "głównych".

Bodaj była mowa, że będą permutacje, więc sposób liczenia zależy od widzimisię odbiorcy (na bank będą potem jakieś wrzaski "są dwa zakończenia! a nie, bo 50!"). Obstawiam coś w stylu DA:O, może z większym wpływem gracza na przebieg samego finału.

Ciekawe tylko, czy jeśli to wszystko, co sobie planują (bodaj była mowa o 16 zmiennych) wypali i będzie z odpowiednio dużą pompą, to uda im się potem bezbłędnie przenieść decyzje do ew. W3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ForsakenPL Na mój rozum(nie znający się na tym za bardzo) DRM ma ograniczenie na 5 ściągań(:D). No bo wiesz chyba że na samym początku gra ci ściąga te 50MB czy ileś tam... A to znaczy że jeśli zainstalowałeś grę 4 razy, to musiałeś(!) ściągnąć 4 razy te 50MB. Tym samym pozostaje ci tylko jedna instalacja.

Tylko tu się gubię :dry: bo nie wiem co i jak z naszym komputerem. Np: czy te 50MB się zapisuję gdzieś...

Dla mnie zakończenie, to coś co istotnie zmienia fabułę. Czyli takie decyzje polityczne, no bo chyba nie powiemy że istotną decyzją podjętą w grze jest np: pomoc jakiejś babci...

Fristron... Kurde... ja nie potrafię sobie wyobrazić jak oni zrobią fabułę z tymi 3 zakończeniami(albo nie potrafię :happy: ) a w W3 będzie tego od cholery więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś znalazłem taką informacje:

"Grę można zainstalować na dowolnej liczbie komputerów. W jednym momencie może być uruchomiona na 5 komputerach naraz"

I z tego to czytałem podczas instalacji wpisuje się CD-Key a potem ściąga około 50 mb ewentualnie można też zarejestrować grę. Będzie można grać offline po ściągnięciu 50 mb

Edytowano przez NeroDX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te nędzne 50 mb może być po prostu przedpremierowym DRM który nie powoli włączyć gry przed 17 maja, a potem może już w ogóle nie być ściągane, sam nie wiem. Osobiście jakoś nie specjalnie przejmuje się ściąganiem 50 mb, nie mam zamiaru dramatyzować że to teoria spisowa mająca na celu wydobyć nagie fotki z mojego pc, zwykłe zabezpieczenie jakich teraz wiele.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam się DRM od razu kojarzy z Crysisem czy Sporami gdzie ten limit 5 aktywacji znacząco pogarsza mój komfort psychologiczny bo gdzieś tam głęboko mam świadomość, że za x lat, po wielu zmianach kompa nie będę mógł sobie odświeżyć Wiedźmaka, na przykład jak moje ukochane Jedi Academy. Przeżyję wymagany stały dostęp do neta, stała płyta w napędzie, ale takie coś przekracza moją tolerancję na zabezpieczenia :/ Trzymam kciuki, że będzie tak jak mówicie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do EK i graniem 1 dzień wcześniej to... Może coś twórcy wymyślą, bo dla mnie to jest dziwna sprawa. Z tego co wyczytałem nabywcy EK dostają grę kilka dni wcześniej, a nie będą mogli grać. Co jest trochę głupie, bo gdybym to ja miał EK już w domu to bym myślał tak:

Aha, fajnie mam naj[beeep]istszą grę na świecie. Na którą czekałem hohoho... a teraz przeglądam sobie pudełko...(mija jakieś X krótkiego czasu) No kuźwa! Czemu nie mogę sobie pograć! Japierdziu ! :laugh:

To by właśnie wyglądało tak, ale z słowami wulgarnymi.

"Grę można zainstalować na dowolnej liczbie komputerów. W jednym momencie może być uruchomiona na 5 komputerach naraz" E chyba nie. Chyba tylko na 5-ciu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vetos, niestety tak będzie. Gra będzie sobie czekać na półce 4 dni...

Jakby ktoś potrzebował save'a z Wiedźmina 1, to tutaj mój własny:

http://www.morthal.pl/saves.rar

Szczegóły:

- większość zadań zrobiona (wszystko co udało mi się znaleźć)

- księżniczka i dowódca straży ocaleni

- neutralne podejście do konfliktu zakon vs. wiewiórki (większość decyzji w grze jako neutralne)

- romans z Triss ;)

- zbroja kruka

- save z samego końca, po finałowej walce

- co do Króla Gonu, to nie pamiętam :P to są save'y z 2008 roku ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się, że Gop dość klarownie wypowiedział się na temat tych zabezpieczeń. Te 50 mega jest ściągane raz, od razu przy pierwszym uruchomieniu (jeśli jest już dzień premiery), potem będzie to ściągane tylko w przypadku ponownej instalacji. Do tego BRAK ograniczenia, co do ilości instalek - możesz grę zainstalować i na czterdziestu komputerach, z tym że w jednym momencie uruchomionych jednocześnie kopii może być maksymalnie pięć. Nic specjalnego, nawet ten pliczek do ściągnięcia to ledwie 50 mb, zatem nie ma powodów do narzekań.

Inna sprawa, że mnie też niezbyt podoba się konieczność czekania na dokładną godzinę premiery, aby uruchomić grę którą legalnie zakupiłem/dostałem w pre-orderze już wcześniej. Robi się to już coraz powszechniejsze (New Vegas, Dragon Age II, teraz Witcher 2), a chociaż wpływu na zabawę nie ma, to jest bardzo denerwujące.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłbym wdzięczny, jakby ktoś nagrał reklamę Wieśka sprzed X-factora ;) Niestety jestem biedny student bez TV i dopiero na święta mógłbym zobaczyć (o ile wtedy będzie Xfactor ;) ).

@ Vetos: planują sprzedać Wieśka w Polsce w 210k egzemplarzy. Wychodzi z tego 21mln zł. Jeżeli 6mln zł idzie na reklamę to jest to aż 1/4. Niestety same koszty produkcji gry to nikła część całości. Szczególnie, że mówi się o 29mln kosztów produkcji W2, więc dysproporcje widać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dla nich przewidziano ponad 1500 spotów reklamowych w kilkunastu stacjach TV, nadawanych w czasie największej oglądalności, czyli np. tuż przed popularnym programem muzycznym X-Factor na stacji TVN."

Wystarczy tylko sprawdzić, co ma największą oglądalność na danym kanale i czatować. Szkoda, że nie powiedzieli, kiedy startuje z reklamą telewizja, byłoby prościej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też liczę że ktoś nagra, wrzuci na YT i da tutaj link do reklamy Wieśka... :>

PS : Trochę shitowo że naraz 5pców może mieć Wieśka granego... Kupi sobie kumpel i odda 4innym... I na tym się straci kasę...

Ja kupię tę grę pomimo że sąsiad też kupuje - ot. z szacunku dla CDPR

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Exclusive

"Reklamy pojawią się także w telewizji. Obecne będą 15-sekundowe spoty oraz krótsze, 8-sekundowe, emitowane przed najważniejszymi programami telewizyjnymi, takimi jak X-Factor. Wyświetlane one będą w najbardziej atrakcyjnych pasmach antenowych w godzinach 7:00-10:00 i 18:00-23:00. Reklamówki pojawią się w takich stacjach, jak TVN, TVN24, TVN Turbo, MTV, czy VIVA." (Ze strony głównej)

Mam nadzieję, że ułatwiłem czatowanie na reklamy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotowując się do premiery Wiedźmina 2: Zabójcy Królów, postanowiłem przejść część pierwszą, co by mieć w swoich zbiorach tzw. "final save'a" i od niego zacząć przygodę w sequelu. I tu moje pytanie - mam wersję premierową, ale chciałbym przejść grę w wersji maksymalnie "spatchowanej" i z ulepszonymi animacjami, czyli na podobieństwo Edycji Rozszerzonej. Czy instalując po kolei wszystkie patche, jakie wyszły do tej gry, otrzymam Edycję Rozszerzoną? A może będą jakieś małe różnice?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...